2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev Europa League2017-18 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Široki Brijeg Ordabasy
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Levadia Tallinn Cork City
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Trenčín Torpedo Kutaisi
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Partizani Botev Plovdiv
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Pyunik Slovan Bratislava
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Ventspils Valur
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Kairat Atlantas
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Irtysh Dunav
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Shirak Gorica
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Tre Penne Rabotnički
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Crvena Zvezda Floriana
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Crusaders Liepāja
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Mladost Podgorica Gandzasar
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Mladost Lučani Inter Baku
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Shakhtyor Soligorsk Sūduva
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 St. Johnstone Trakai
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Rangers Progrès
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Valletta Folgore
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 St Joseph's AEL
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Željezničar Zeta
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Videoton Balzan
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Lech Poznań Pelister
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 KR SJK
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Dinamo Minsk NSÍ
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Dinamo Batumi Jagiellonia
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 VPS Olimpija
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Domžale Flora
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Vojvodina Ružomberok
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Skënderbeu Sant Julià
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Bala Town Vaduz
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Midtjylland Derry City
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Connah's Quay Helsinki
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Norrköping Prishtina
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 AIK Solna
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Fola Milsami Orhei
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Zirä Differdange
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Levski Sofia Sutjeska
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 UE Santa Coloma Osijek
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Zaria Sarajevo
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 AEK Larnaca Lincoln
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Haugesund Coleraine
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Odd Ballymena
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Beitar Jerusalem Vasas
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Ferencváros Jelgava
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Nõmme Kalju B36
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Lyngby Bangor City
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Shkëndija Dacia Chișinău
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Chikhura Sachkhere Altach
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Stjarnan Shamrock Rovers
Qualifying Fase 1 (first leg) 29/06/2017 Maccabi Tel Aviv Tirana
Qualifying Fase 1 (second leg) 04/07/2017 Progrès Rangers
Qualifying Fase 1 (second leg) 04/07/2017 Balzan Videoton
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Zeta Željezničar
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Vasas Beitar Jerusalem
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Jagiellonia Dinamo Batumi
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Floriana Crvena Zvezda
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Sūduva Shakhtyor Soligorsk
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Folgore Valletta
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Sant Julià Skënderbeu
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Olimpija VPS
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Altach Chikhura Sachkhere
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Sutjeska Levski Sofia
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Coleraine Haugesund
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Gorica Shirak
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Cork City Levadia Tallinn
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Ballymena Odd
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 B36 Nõmme Kalju
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Derry City Midtjylland
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Osijek UE Santa Coloma
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Shamrock Rovers Stjarnan
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Valur Ventspils
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Lincoln AEK Larnaca
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Sarajevo Zaria
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Prishtina Norrköping
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Dacia Chișinău Shkëndija
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Gandzasar Mladost Podgorica
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 AEL St Joseph's
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Milsami Orhei Fola
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Pelister Lech Poznań
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Tirana Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Jelgava Ferencváros
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Rabotnički Tre Penne
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 SJK KR
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Helsinki Connah's Quay
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Trakai St. Johnstone
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Flora Domžale
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Atlantas Kairat
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 NSÍ Dinamo Minsk
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Liepāja Crusaders
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 AIK Solna
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Vaduz Bala Town
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Slovan Bratislava Pyunik
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Botev Plovdiv Partizani
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Dunav Irtysh
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Differdange Zirä
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Torpedo Kutaisi Trenčín
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Inter Baku Mladost Lučani
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Bangor City Lyngby
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Ordabasy Široki Brijeg
Qualifying Fase 1 (second leg) 06/07/2017 Ružomberok Vojvodina
Qualifying Fase 2 (first leg) 12/07/2017 Inter Baku Fola
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Irtysh Crvena Zvezda
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Kairat Skënderbeu
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Maccabi Tel Aviv KR
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Shkëndija Helsinki
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Ružomberok Brann
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Rabotnički Dinamo Minsk
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Nõmme Kalju Videoton
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Željezničar AIK Solna
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Liepāja Sūduva
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Trenčín Bnei Yehuda
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Valur Domžale
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Shamrock Rovers Mladá Boleslav
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Panionios Gorica
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Ferencváros Midtjylland
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Cork City AEK Larnaca
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Aberdeen Široki Brijeg
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Osijek Luzern
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Hajduk Split Levski Sofia
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Sturm Graz Mladost Podgorica
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Slovan Bratislava Lyngby
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Vaduz Odd
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Beitar Jerusalem Botev Plovdiv
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Norrköping Trakai
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Progrès AEL
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Astra Zirä
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Valletta Utrecht
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Apollon Limassol Zaria
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Haugesund Lech Poznań
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Qäbälä Jagiellonia
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Östersund Galatasaray
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Brøndby VPS
Qualifying Fase 2 (first leg) 13/07/2017 Altach Dinamo Brest
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Midtjylland Ferencváros
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 AEK Larnaca Cork City
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Zirä Astra
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Levski Sofia Hajduk Split
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Brann Ružomberok
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Odd Vaduz
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Sūduva Liepāja
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Bnei Yehuda Trenčín
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Dinamo Brest Altach
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Mladá Boleslav Shamrock Rovers
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 VPS Brøndby
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Trakai Norrköping
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Zaria Apollon Limassol
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Helsinki Shkëndija
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 AIK Solna Željezničar
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 AEL Progrès
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Fola Inter Baku
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Galatasaray Östersund
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Utrecht Valletta
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Botev Plovdiv Beitar Jerusalem
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Luzern Osijek
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Domžale Valur
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Lech Poznań Haugesund
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Dinamo Minsk Rabotnički
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Mladost Podgorica Sturm Graz
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Crvena Zvezda Irtysh
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Jagiellonia Qäbälä
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Široki Brijeg Aberdeen
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Gorica Panionios
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Videoton Nõmme Kalju
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 KR Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Skënderbeu Kairat
Qualifying Fase 2 (second leg) 20/07/2017 Lyngby Slovan Bratislava
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Mladá Boleslav Skënderbeu
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Maccabi Tel Aviv Panionios
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Sūduva Sion
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Sturm Graz Fenerbahçe
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 AIK Solna Braga
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 AEK Larnaca Dinamo Minsk
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Utrecht Lech Poznań
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Östersund Fola
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Trakai Shkëndija
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Olimpik Donetsk PAOK
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 PSV Osijek
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Bnei Yehuda Zenit
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Botev Plovdiv Marítimo
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Astra Oleksandriya
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Krasnodar Lyngby
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Dinamo București Athletic Club
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Arka Gdynia Midtjylland
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Brøndby Hajduk Split
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Crvena Zvezda Sparta Praha
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Gent Altach
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Girondins de Bordeaux Videoton
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Panathinaikos Qäbälä
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Olympique de Marseille Oostende
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Aberdeen Apollon Limassol
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Dinamo Zagreb Odd
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Freiburg Domžale
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Universitatea Craiova Milan
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Everton Ružomberok
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2017 Austria Wien AEL
Qualifying Fase 3 (second leg) 02/08/2017 Sion Sūduva
Qualifying Fase 3 (second leg) 02/08/2017 AEL Austria Wien
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Oostende Olympique de Marseille
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Lech Poznań Utrecht
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Altach Gent
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Hajduk Split Brøndby
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Midtjylland Arka Gdynia
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Athletic Club Dinamo București
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Ružomberok Everton
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Milan Universitatea Craiova
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Osijek PSV
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Panionios Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 PAOK Olimpik Donetsk
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Skënderbeu Mladá Boleslav
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Apollon Limassol Aberdeen
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Marítimo Botev Plovdiv
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Fenerbahçe Sturm Graz
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Fola Östersund
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Qäbälä Panathinaikos
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Videoton Girondins de Bordeaux
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Oleksandriya Astra
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Braga AIK Solna
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Sparta Praha Crvena Zvezda
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Zenit Bnei Yehuda
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Odd Dinamo Zagreb
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Shkëndija Trakai
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Dinamo Minsk AEK Larnaca
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Domžale Freiburg
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2017 Lyngby Krasnodar
Qualifying: Playoff (first leg) 16/08/2017 Utrecht Zenit
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Panathinaikos Athletic Club
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Partizan Videoton
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Milan Shkëndija
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Osijek Austria Wien
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Club Brugge AEK
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Viitorul Red Bull Salzburg
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Ajax Rosenborg
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Domžale Olympique de Marseille
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Legia Warszawa Sheriff Tiraspol
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Krasnodar Crvena Zvezda
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Altach Maccabi Tel Aviv
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Ludogorets Sūduva
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Viktoria Plzeň AEK Larnaca
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Vardar Fenerbahçe
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Hafnarfjarðar Braga
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Marítimo Dynamo Kyiv
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Apollon Limassol Midtjylland
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 BATE Borisov Oleksandriya
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Dinamo Zagreb Skënderbeu
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 Everton Hajduk Split
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2017 PAOK Östersund
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Fenerbahçe Vardar
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Crvena Zvezda Krasnodar
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Östersund PAOK
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Sheriff Tiraspol Legia Warszawa
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Zenit Utrecht
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Oleksandriya BATE Borisov
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Maccabi Tel Aviv Altach
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Red Bull Salzburg Viitorul
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Austria Wien Osijek
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Hajduk Split Everton
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Videoton Partizan
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Shkëndija Milan
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Athletic Club Panathinaikos
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Braga Hafnarfjarðar
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Rosenborg Ajax
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Sūduva Ludogorets
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Midtjylland Apollon Limassol
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Skënderbeu Dinamo Zagreb
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Olympique de Marseille Domžale
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 AEK Club Brugge
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 AEK Larnaca Viktoria Plzeň
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2017 Dynamo Kyiv Marítimo
Group phase game 1 14/09/2017 Apollon Limassol Olympique Lyonnais
Group phase game 1 14/09/2017 Real Sociedad Rosenborg
Group phase game 1 14/09/2017 Crvena Zvezda BATE Borisov
Group phase game 1 14/09/2017 Atalanta Everton
Group phase game 1 14/09/2017 Olympique de Marseille Konyaspor
Group phase game 1 14/09/2017 Vitória de Guimarães Red Bull Salzburg
Group phase game 1 14/09/2017 Zorya Östersund
Group phase game 1 14/09/2017 Hertha Berliner Athletic Club
Group phase game 1 14/09/2017 Zulte Waregem Nice
Group phase game 1 14/09/2017 Vitesse Lazio
Group phase game 1 14/09/2017 Vardar Zenit
Group phase game 1 14/09/2017 Villarreal Astana
Group phase game 1 14/09/2017 Hapoel Be'er Sheva Lugano
Group phase game 1 14/09/2017 Slavia Praha Maccabi Tel Aviv
Group phase game 1 14/09/2017 Dynamo Kyiv Skënderbeu
Group phase game 1 14/09/2017 Young Boys Partizan
Group phase game 1 14/09/2017 Hoffenheim Braga
Group phase game 1 14/09/2017 İstanbul Başakşehir Ludogorets
Group phase game 1 14/09/2017 Austria Wien Milan
Group phase game 1 14/09/2017 Rijeka AEK
Group phase game 1 14/09/2017 København Lokomotiv Moskva
Group phase game 1 14/09/2017 Zlín Sheriff Tiraspol
Group phase game 1 14/09/2017 FCSB Viktoria Plzeň
Group phase game 1 14/09/2017 Arsenal Köln
Group phase game 2 28/09/2017 Nice Vitesse
Group phase game 2 28/09/2017 Astana Slavia Praha
Group phase game 2 28/09/2017 Zenit Real Sociedad
Group phase game 2 28/09/2017 Lazio Zulte Waregem
Group phase game 2 28/09/2017 Östersund Hertha Berliner
Group phase game 2 28/09/2017 Athletic Club Zorya
Group phase game 2 28/09/2017 Konyaspor Vitória de Guimarães
Group phase game 2 28/09/2017 Red Bull Salzburg Olympique de Marseille
Group phase game 2 28/09/2017 Rosenborg Vardar
Group phase game 2 28/09/2017 Maccabi Tel Aviv Villarreal
Group phase game 2 28/09/2017 Lugano FCSB
Group phase game 2 28/09/2017 Viktoria Plzeň Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 2 28/09/2017 BATE Borisov Arsenal
Group phase game 2 28/09/2017 Skënderbeu Young Boys
Group phase game 2 28/09/2017 Ludogorets Hoffenheim
Group phase game 2 28/09/2017 Braga İstanbul Başakşehir
Group phase game 2 28/09/2017 AEK Austria Wien
Group phase game 2 28/09/2017 Köln Crvena Zvezda
Group phase game 2 28/09/2017 Sheriff Tiraspol København
Group phase game 2 28/09/2017 Lokomotiv Moskva Zlín
Group phase game 2 28/09/2017 Everton Apollon Limassol
Group phase game 2 28/09/2017 Olympique Lyonnais Atalanta
Group phase game 2 28/09/2017 Milan Rijeka
Group phase game 2 28/09/2017 Partizan Dynamo Kyiv
Group phase game 3 19/10/2017 Atalanta Apollon Limassol
Group phase game 3 19/10/2017 Everton Olympique Lyonnais
Group phase game 3 19/10/2017 Braga Ludogorets
Group phase game 3 19/10/2017 Milan AEK
Group phase game 3 19/10/2017 Hoffenheim İstanbul Başakşehir
Group phase game 3 19/10/2017 Skënderbeu Partizan
Group phase game 3 19/10/2017 Dynamo Kyiv Young Boys
Group phase game 3 19/10/2017 Villarreal Slavia Praha
Group phase game 3 19/10/2017 Zenit Rosenborg
Group phase game 3 19/10/2017 Sheriff Tiraspol Lokomotiv Moskva
Group phase game 3 19/10/2017 Zlín København
Group phase game 3 19/10/2017 Astana Maccabi Tel Aviv
Group phase game 3 19/10/2017 Hapoel Be'er Sheva FCSB
Group phase game 3 19/10/2017 Lugano Viktoria Plzeň
Group phase game 3 19/10/2017 Crvena Zvezda Arsenal
Group phase game 3 19/10/2017 BATE Borisov Köln
Group phase game 3 19/10/2017 Olympique de Marseille Vitória de Guimarães
Group phase game 3 19/10/2017 Konyaspor Red Bull Salzburg
Group phase game 3 19/10/2017 Zorya Hertha Berliner
Group phase game 3 19/10/2017 Östersund Athletic Club
Group phase game 3 19/10/2017 Zulte Waregem Vitesse
Group phase game 3 19/10/2017 Nice Lazio
Group phase game 3 19/10/2017 Vardar Real Sociedad
Group phase game 3 19/10/2017 Austria Wien Rijeka
Group phase game 4 02/11/2017 Real Sociedad Vardar
Group phase game 4 02/11/2017 Apollon Limassol Atalanta
Group phase game 4 02/11/2017 Lokomotiv Moskva Sheriff Tiraspol
Group phase game 4 02/11/2017 FCSB Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 4 02/11/2017 Vitesse Zulte Waregem
Group phase game 4 02/11/2017 Athletic Club Östersund
Group phase game 4 02/11/2017 Red Bull Salzburg Konyaspor
Group phase game 4 02/11/2017 Hertha Berliner Zorya
Group phase game 4 02/11/2017 Vitória de Guimarães Olympique de Marseille
Group phase game 4 02/11/2017 Köln BATE Borisov
Group phase game 4 02/11/2017 Arsenal Crvena Zvezda
Group phase game 4 02/11/2017 Olympique Lyonnais Everton
Group phase game 4 02/11/2017 Viktoria Plzeň Lugano
Group phase game 4 02/11/2017 Lazio Nice
Group phase game 4 02/11/2017 Young Boys Dynamo Kyiv
Group phase game 4 02/11/2017 Rosenborg Zenit
Group phase game 4 02/11/2017 Ludogorets Braga
Group phase game 4 02/11/2017 Slavia Praha Villarreal
Group phase game 4 02/11/2017 AEK Milan
Group phase game 4 02/11/2017 Rijeka Austria Wien
Group phase game 4 02/11/2017 København Zlín
Group phase game 4 02/11/2017 İstanbul Başakşehir Hoffenheim
Group phase game 4 02/11/2017 Partizan Skënderbeu
Group phase game 4 02/11/2017 Maccabi Tel Aviv Astana
Group phase game 5 23/11/2017 Everton Atalanta
Group phase game 5 23/11/2017 Lazio Vitesse
Group phase game 5 23/11/2017 Milan Austria Wien
Group phase game 5 23/11/2017 AEK Rijeka
Group phase game 5 23/11/2017 Braga Hoffenheim
Group phase game 5 23/11/2017 Ludogorets İstanbul Başakşehir
Group phase game 5 23/11/2017 Skënderbeu Dynamo Kyiv
Group phase game 5 23/11/2017 Partizan Young Boys
Group phase game 5 23/11/2017 Maccabi Tel Aviv Slavia Praha
Group phase game 5 23/11/2017 Zenit Vardar
Group phase game 5 23/11/2017 Olympique Lyonnais Apollon Limassol
Group phase game 5 23/11/2017 Nice Zulte Waregem
Group phase game 5 23/11/2017 Rosenborg Real Sociedad
Group phase game 5 23/11/2017 Östersund Zorya
Group phase game 5 23/11/2017 Lugano Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 5 23/11/2017 Konyaspor Olympique de Marseille
Group phase game 5 23/11/2017 Red Bull Salzburg Vitória de Guimarães
Group phase game 5 23/11/2017 BATE Borisov Crvena Zvezda
Group phase game 5 23/11/2017 Sheriff Tiraspol Zlín
Group phase game 5 23/11/2017 Astana Villarreal
Group phase game 5 23/11/2017 Lokomotiv Moskva København
Group phase game 5 23/11/2017 Athletic Club Hertha Berliner
Group phase game 5 23/11/2017 Viktoria Plzeň FCSB
Group phase game 5 23/11/2017 Köln Arsenal
Group phase game 6 07/12/2017 Zorya Athletic Club
Group phase game 6 07/12/2017 Hertha Berliner Östersund
Group phase game 6 07/12/2017 Vitória de Guimarães Konyaspor
Group phase game 6 07/12/2017 Vardar Rosenborg
Group phase game 6 07/12/2017 Vitesse Nice
Group phase game 6 07/12/2017 Real Sociedad Zenit
Group phase game 6 07/12/2017 Zulte Waregem Lazio
Group phase game 6 07/12/2017 Crvena Zvezda Köln
Group phase game 6 07/12/2017 Arsenal BATE Borisov
Group phase game 6 07/12/2017 Hapoel Be'er Sheva Viktoria Plzeň
Group phase game 6 07/12/2017 FCSB Lugano
Group phase game 6 07/12/2017 Zlín Lokomotiv Moskva
Group phase game 6 07/12/2017 Olympique de Marseille Red Bull Salzburg
Group phase game 6 07/12/2017 København Sheriff Tiraspol
Group phase game 6 07/12/2017 Atalanta Olympique Lyonnais
Group phase game 6 07/12/2017 Apollon Limassol Everton
Group phase game 6 07/12/2017 Austria Wien AEK
Group phase game 6 07/12/2017 Rijeka Milan
Group phase game 6 07/12/2017 Hoffenheim Ludogorets
Group phase game 6 07/12/2017 İstanbul Başakşehir Braga
Group phase game 6 07/12/2017 Slavia Praha Astana
Group phase game 6 07/12/2017 Dynamo Kyiv Partizan
Group phase game 6 07/12/2017 Villarreal Maccabi Tel Aviv
Group phase game 6 07/12/2017 Young Boys Skënderbeu
Round of 32 (first leg) 13/02/2018 Crvena Zvezda CSKA Moskva
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Astana Sporting de Portugal
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Napoli RB Leipzig
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Celtic Zenit
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Olympique de Marseille Braga
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Östersund Arsenal
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Ludogorets Milan
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Real Sociedad Red Bull Salzburg
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 København Atlético de Madrid
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 AEK Dynamo Kyiv
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Spartak Moskva Athletic Club
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Nice Lokomotiv Moskva
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Borussia Dortmund Atalanta
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 FCSB Lazio
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Partizan Viktoria Plzeň
Round of 32 (first leg) 15/02/2018 Olympique Lyonnais Villarreal
Round of 32 (second leg) 21/02/2018 CSKA Moskva Crvena Zvezda
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Arsenal Östersund
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Lazio FCSB
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 RB Leipzig Napoli
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Athletic Club Spartak Moskva
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Red Bull Salzburg Real Sociedad
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Lokomotiv Moskva Nice
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Sporting de Portugal Astana
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Milan Ludogorets
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Viktoria Plzeň Partizan
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Villarreal Olympique Lyonnais
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Zenit Celtic
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Dynamo Kyiv AEK
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Atlético de Madrid København
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Braga Olympique de Marseille
Round of 32 (second leg) 22/02/2018 Atalanta Borussia Dortmund
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Borussia Dortmund Red Bull Salzburg
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 CSKA Moskva Olympique Lyonnais
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Olympique de Marseille Athletic Club
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 RB Leipzig Zenit
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Milan Arsenal
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Sporting de Portugal Viktoria Plzeň
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Lazio Dynamo Kyiv
Round of 16 (first leg) 08/03/2018 Atlético de Madrid Lokomotiv Moskva
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Lokomotiv Moskva Atlético de Madrid
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Athletic Club Olympique de Marseille
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Olympique Lyonnais CSKA Moskva
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Red Bull Salzburg Borussia Dortmund
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Arsenal Milan
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Viktoria Plzeň Sporting de Portugal
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Zenit RB Leipzig
Round of 16 (second leg) 15/03/2018 Dynamo Kyiv Lazio
Round of 8 (first leg) 05/04/2018 RB Leipzig Olympique de Marseille
Round of 8 (first leg) 05/04/2018 Arsenal CSKA Moskva
Round of 8 (first leg) 05/04/2018 Atlético de Madrid Sporting de Portugal
Round of 8 (first leg) 05/04/2018 Lazio Red Bull Salzburg
Round of 8 (second leg) 12/04/2018 CSKA Moskva Arsenal
Round of 8 (second leg) 12/04/2018 Red Bull Salzburg Lazio
Round of 8 (second leg) 12/04/2018 Olympique de Marseille RB Leipzig
Round of 8 (second leg) 12/04/2018 Sporting de Portugal Atlético de Madrid
Semifinal (first leg) 26/04/2018 Arsenal Atlético de Madrid
Semifinal (first leg) 26/04/2018 Olympique de Marseille Red Bull Salzburg
Semifinal (second leg) 03/05/2018 Atlético de Madrid Arsenal
Semifinal (second leg) 03/05/2018 Red Bull Salzburg Olympique de Marseille
Final 16/05/2018 Olympique de Marseille Atlético de Madrid

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Aduriz Athletic ClubAthletic Club
110.79
Aleksandr Kokorin ZenitZenit
90.69
André Silva MilanMilan
80.57
Immobile LazioLazio
80.89
Richmond Boakye Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
80.57
Munas Dabbur Red Bull SalzburgRed Bull Salzburg
70.50
Germain Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
70.41
Maksim Maksimov TrakaiTrakai
71.17
Júnior Moraes Dynamo KyivDynamo Kyiv
70.64
Cutrone MilanMilan
60.46
    Name Club Pos Minutes
Luiz Gustavo Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
1686
Nemanja Miletić PartizanPartizan
1620
Rami Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
1557
Filip Stojković Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1440
Sanson Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
1427
Damien Le Tallec Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1350
Mitchell Donald Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1338
Vujadin Savić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1326
Kristi Vangjeli SkënderbeuSkënderbeu
1290
Orges Shehi SkënderbeuSkënderbeu
1290
    Name Club Pos Yellows
Bakary Nimaga SkënderbeuSkënderbeu
5
Luiz Felipe LazioLazio
5
Maxime Lopez Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
5
Denys Garmash Dynamo KyivDynamo Kyiv
5
Marko Radaš SkënderbeuSkënderbeu
5
Vitaliy Buyalskiy Dynamo KyivDynamo Kyiv
5
Damien Le Tallec Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
5
Gledi Mici SkënderbeuSkënderbeu
5
Raúl Silva BragaBraga
5
Ronald Mukiibi ÖstersundÖstersund
4
    Name Club Pos Reds
Arūnas Klimavičius TrakaiTrakai
2
Artem Bykov Dinamo MinskDinamo Minsk
2
Sékou Sanogo Young BoysYoung Boys
1
Milan Rodić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
Valentin Roberge Apollon LimassolApollon Limassol
1
Bakary Nimaga SkënderbeuSkënderbeu
1
Roland Juhász VideotonVideoton
1
Michał Pazdan Legia WarszawaLegia Warszawa
1
Josip Mišić RijekaRijeka
1
Luc Manga Levadia TallinnLevadia Tallinn
1
Goals:
1218
Goals Per Match:
2.58
Yellow Cards:
1913
Bookings Per Match:
4.04
Red Cards:
78
Sent Offs Per Match:
0.16
Home wins:
227
Away wins:
136
Draws:
110
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Maccabi Tel Aviv: 7 Matches
Longest losing run:
Vardar: 5 Matches
Longest no losing run:
Salzburg: 12 Matches
Longest no winning run:
Apollon: 7 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Olympique de Marseille
France
19 9 4 6
47%
21%
32%
28 18 43 3
Red Bull Salzburg
Austria
16 9 5 2
56%
31%
13%
28 14 34 1
Crvena Zvezda
Serbia
16 7 6 3
43%
37%
20%
19 11 36 2
Östersund
Sweden
14 8 3 3
57%
21%
22%
19 13 22 0
Skënderbeu
Albania
14 5 5 4
35%
35%
30%
19 15 31 2
Athletic Club
Spain
14 7 3 4
50%
21%
29%
22 16 26 2
Zenit
Russia
14 8 2 4
57%
14%
29%
26 11 23 0
Milan
Italy
14 9 2 3
64%
14%
22%
28 11 20 0
Maccabi Tel Aviv
Israel
14 8 2 4
57%
14%
29%
16 11 26 0
Arsenal
England
14 8 3 3
57%
21%
22%
30 12 14 0
Viktoria Plzeň
Czech Republic
12 7 2 3
58%
16%
26%
21 13 25 0
Lazio
Italy
12 7 2 3
58%
16%
26%
26 17 22 0
Apollon Limassol
Cyprus
12 4 4 4
33%
33%
34%
17 20 24 2
Dynamo Kyiv
Ukraine
12 5 5 2
41%
41%
18%
21 15 34 2
Braga
Portugal
12 7 2 3
58%
16%
26%
18 16 32 0
Ludogorets
Bulgaria
10 3 4 3
30%
40%
30%
9 9 17 1
Partizan
Serbia
10 3 4 3
30%
40%
30%
13 12 27 1
Olympique Lyonnais
France
10 6 2 2
60%
20%
20%
18 8 17 0
AEK
Greece
10 2 8 0
20%
80%
10 6 27 1
Everton
England
10 4 2 4
40%
20%
40%
12 16 14 1
Lokomotiv Moskva
Russia
10 5 2 3
50%
20%
30%
14 14 14 0
Austria Wien
Austria
10 3 3 4
30%
30%
40%
13 19 21 0
Atlético de Madrid
Spain
9 7 1 1
77%
11%
12%
20 4 14 1
BATE Borisov
Belarus
8 2 3 3
25%
37%
38%
9 18 13 0
Shkëndija
North Macedonia
8 4 1 3
50%
12%
38%
15 11 12 2
Vardar
North Macedonia
8 2 1 5
25%
12%
63%
7 21 12 1
Real Sociedad
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
19 10 9 1
Videoton
Hungary
8 3 3 2
37%
37%
26%
11 10 27 2
Atalanta
Italy
8 4 3 1
50%
37%
13%
17 8 17 0
Sheriff Tiraspol
Moldavia
8 2 5 1
25%
62%
13%
5 5 19 1
Midtjylland
Denmark
8 5 1 2
62%
12%
26%
24 13 20 0
Sūduva
Lithuania
8 3 3 2
37%
37%
26%
8 5 18 0
Altach
Austria
8 3 4 1
37%
50%
13%
12 7 21 0
AEK Larnaca
Cyprus
8 4 3 1
50%
37%
13%
12 5 15 0
FCSB
Romania
8 4 1 3
50%
12%
38%
11 12 18 0
Osijek
Croatia
8 6 0 2
75%
25%
13 4 19 0
Domžale
Slovenia
8 5 1 2
62%
12%
26%
13 10 21 0
København
Denmark
8 2 3 3
25%
37%
38%
8 8 7 0
Astana
Kazajistán
8 3 2 3
37%
25%
38%
14 13 18 1
Villarreal
Spain
8 3 2 3
37%
25%
38%
11 10 16 1
Nice
France
8 3 0 5
37%
63%
14 11 9 1
Rosenborg
Norway
8 3 2 3
37%
25%
38%
10 13 12 0
Utrecht
Netherlands
6 2 3 1
33%
50%
17%
6 5 14 1
AIK Solna
Sweden
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 3 6 0
Hajduk Split
Croatia
6 3 2 1
50%
33%
17%
6 4 12 0
Odd
Norway
6 4 1 1
66%
16%
18%
8 2 5 0
Ružomberok
Slovakia
6 2 0 4
33%
67%
5 5 9 0
Fola
Luxemborug
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 7 17 1
Lyngby
Denmark
6 4 0 2
66%
34%
9 6 13 1
Lech Poznań
Poland
6 3 2 1
50%
33%
17%
13 5 11 0
RB Leipzig
Germany
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 10 9 0
Sporting de Portugal
Portugal
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 8 14 0
CSKA Moskva
Russia
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 9 14 0
Köln
Germany
6 2 0 4
33%
67%
7 8 10 0
Botev Plovdiv
Bulgaria
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 4 14 0
Zlín
Czech Republic
6 0 2 4
33%
67%
1 10 11 1
Rijeka
Croatia
6 2 1 3
33%
16%
51%
11 12 14 1
İstanbul Başakşehir
Turkey
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 8 12 0
Hoffenheim
Germany
6 1 2 3
16%
33%
51%
8 10 22 1
Dinamo Minsk
Belarus
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 5 13 2
Slavia Praha
Czech Republic
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 6 11 0
Lugano
Switzerland
6 3 0 3
50%
50%
9 11 16 0
Hapoel Be'er Sheva
Israel
6 1 1 4
16%
16%
68%
5 10 15 0
Young Boys
Switzerland
6 1 3 2
16%
50%
34%
7 8 12 1
AEL
Cyprus
6 4 1 1
66%
16%
18%
14 3 14 1
Vitesse
Netherlands
6 1 2 3
16%
33%
51%
5 10 12 1
Trakai
Lithuania
6 4 0 2
66%
34%
8 8 13 3
Zulte Waregem
Belgium
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 13 7 1
Konyaspor
Turkey
6 1 3 2
16%
50%
34%
4 6 16 0
Hertha Berliner
Germany
6 1 2 3
16%
33%
51%
6 7 13 0
Zorya
Ukraine
6 2 0 4
33%
67%
3 9 16 0
Vitória de Guimarães
Portugal
6 1 2 3
16%
33%
51%
5 9 11 0
PAOK
Greece
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 4 8 0
Shamrock Rovers
Ireland
4 2 0 2
50%
50%
4 5 2 0
Bnei Yehuda
Israel
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 6 1
Mladá Boleslav
Czech Republic
4 3 0 1
75%
25%
8 5 7 0
Panionios
Greece
4 2 0 2
50%
50%
5 4 6 0
Aberdeen
Scotland
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 6 0
Sturm Graz
Austria
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 4 7 0
Marítimo
Portugal
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 11 0
Astra
Romania
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 2 9 0
Panathinaikos
Greece
4 2 0 2
50%
50%
5 5 4 0
Qäbälä
Azerbaijan
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 8 0
Brøndby
Denmark
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 6 2
Krasnodar
Russia
4 3 0 1
75%
25%
9 6 8 0
Fenerbahçe
Turkey
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 6 1
Oleksandriya
Ukraine
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 6 1
Dinamo Zagreb
Croatia
4 1 3 0
25%
75%
3 2 10 1
Široki Brijeg
Bosnia-Herzegovina
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 9 0
Borussia Dortmund
Germany
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 12 0
Nõmme Kalju
Estonia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 6 10 0
Helsinki
Finland
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 3 1
Vaduz
Liechtenstein
4 2 0 2
50%
50%
5 3 6 0
Jagiellonia
Poland
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 7 0
KR
Iceland
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 6 0
Željezničar
Bosnia-Herzegovina
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 4 16 0
Valletta
Malta
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 12 0
Progrès
Luxemborug
4 1 0 3
25%
75%
3 4 9 1
Inter Baku
Azerbaijan
4 3 0 1
75%
25%
7 4 7 0
Norrköping
Sweden
4 3 0 1
75%
25%
9 3 3 0
Mladost Podgorica
Montenegro
4 3 0 1
75%
25%
5 3 10 1
Rabotnički
North Macedonia
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 4 5 1
Gorica
Slovenia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 7 7 1
Irtysh
Kazajistán
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 4 0
Kairat
Kazajistán
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 4 7 1
Valur
Iceland
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 5 0
Slovan Bratislava
Slovakia
4 2 0 2
50%
50%
10 4 7 0
Trenčín
Slovakia
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 4 7 0
Cork City
Ireland
4 2 0 2
50%
50%
6 4 6 0
Liepāja
Latvia
4 2 0 2
50%
50%
4 5 13 0
Zirä
Azerbaijan
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 7 0
VPS
Finland
4 3 0 1
75%
25%
4 3 4 0
Levski Sofia
Bulgaria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 8 0
Haugesund
Norway
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 4 7 1
Ferencváros
Hungary
4 2 0 2
50%
50%
6 7 14 1
Zaria
Moldavia
4 1 0 3
25%
75%
4 8 11 2
Beitar Jerusalem
Israel
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 8 11 1
Floriana
Malta
2 0 1 1
50%
50%
3 6 7 2
Crusaders
Northern Ireland
2 1 0 1
50%
50%
3 3 6 0
Tirana
Albania
2 0 0 2
100%
0 5 4 1
Brann
Norway
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Gandzasar
Armenia
2 0 0 2
100%
0 4 4 0
Ballymena
Northern Ireland
2 0 0 2
100%
0 5 4 0
Shakhtyor Soligorsk
Belarus
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 1
St. Johnstone
Scotland
2 0 0 2
100%
1 3 6 0
Rangers
Scotland
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Coleraine
Northern Ireland
2 0 1 1
50%
50%
0 7 3 0
Folgore
San Marino
2 0 0 2
100%
0 3 3 0
St Joseph's
Gibraltar
2 0 0 2
100%
0 10 3 0
Hafnarfjarðar
Iceland
2 0 0 2
100%
3 5 6 0
Mladost Lučani
Serbia
2 0 0 2
100%
0 5 5 1
Tre Penne
San Marino
2 0 0 2
100%
0 7 7 0
Vasas
Hungary
2 0 0 2
100%
3 7 4 0
Shirak
Armenia
2 0 1 1
50%
50%
2 4 4 2
Ordabasy
Kazajistán
2 0 1 1
50%
50%
0 2 5 0
Celtic
Scotland
2 1 0 1
50%
50%
1 3 7 0
Levadia Tallinn
Estonia
2 0 0 2
100%
2 6 3 1
Napoli
Italy
2 1 0 1
50%
50%
3 3 4 0
Bangor City
Wales
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Jelgava
Latvia
2 0 0 2
100%
0 3 6 0
Torpedo Kutaisi
Georgia
2 0 0 2
100%
1 8 2 0
Partizani
Albania
2 0 0 2
100%
1 4 7 0
Pyunik
Armenia
2 0 0 2
100%
1 9 0 0
Dacia Chișinău
Moldavia
2 0 0 2
100%
0 7 3 1
Ventspils
Latvia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 1
Spartak Moskva
Russia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 7 0
Atlantas
Lithuania
2 0 0 2
100%
1 8 2 0
Stjarnan
Iceland
2 0 0 2
100%
0 2 3 0
Dunav
Bulgaria
2 0 0 2
100%
0 3 1 0
Lincoln
Gibraltar
2 0 1 1
50%
50%
1 6 5 0
Zeta
Montenegro
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Balzan
Malta
2 0 1 1
50%
50%
3 5 6 0
Pelister
North Macedonia
2 0 0 2
100%
0 7 1 0
Arka Gdynia
Poland
2 1 0 1
50%
50%
4 4 6 0
Bala Town
Wales
2 0 0 2
100%
1 5 2 0
Dinamo București
Romania
2 0 1 1
50%
50%
1 4 8 0
Derry City
Ireland
2 0 0 2
100%
2 10 3 0
Connah's Quay
Wales
2 1 0 1
50%
50%
1 3 8 0
UE Santa Coloma
Andorra
2 0 0 2
100%
0 6 7 0
PSV
Netherlands
2 0 0 2
100%
0 2 5 0
Sutjeska
Montenegro
2 0 1 1
50%
50%
1 3 6 1
Olimpik Donetsk
Ukraine
2 0 1 1
50%
50%
1 3 4 0
Prishtina
Kosovo
2 0 0 2
100%
0 6 4 0
Faeroe Islands
2 0 1 1
50%
50%
0 5 1 0
Sion
Switzerland
2 0 1 1
50%
50%
1 4 4 0
Dinamo Brest
Belarus
2 0 1 1
50%
50%
1 4 10 1
Milsami Orhei
Moldavia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 5 1
Galatasaray
Turkey
2 0 1 1
50%
50%
1 3 7 0
Sparta Praha
Czech Republic
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Gent
Belgium
2 0 1 1
50%
50%
2 4 5 1
Girondins de Bordeaux
France
2 1 0 1
50%
50%
2 2 6 1
Sant Julià
Andorra
2 0 0 2
100%
0 6 6 0
Legia Warszawa
Poland
2 0 2 0
100%
1 1 6 1
Luzern
Switzerland
2 1 0 1
50%
50%
2 3 6 0
Ajax
Netherlands
2 0 0 2
100%
2 4 5 0
SJK
Finland
2 0 1 1
50%
50%
0 2 4 0
Viitorul
Romania
2 0 0 2
100%
1 7 5 0
NSÍ
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
1 4 7 0
Club Brugge
Belgium
2 0 1 1
50%
50%
0 3 5 0
Differdange
Luxemborug
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Dinamo Batumi
Georgia
2 0 0 2
100%
0 5 6 1
B36
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
2 4 4 0
Olimpija
Slovenia
2 0 0 2
100%
0 2 6 0
Universitatea Craiova
Romania
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Freiburg
Germany
2 1 0 1
50%
50%
1 2 5 0
Flora
Estonia
2 0 0 2
100%
2 5 4 0
Oostende
Belgium
2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
Vojvodina
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 6 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
2 1 0 1
50%
50%
3 3 5 0
Chikhura Sachkhere
Georgia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 0