2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev Europa League2010-11 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Zestafoni Faetano
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Šibenik Sliema Wanderers
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 TPS Port Talbot Town
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Zaria Khazar Lankaran
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Qarabağ Metalurg Skopje
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Nitra Győr
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Zeta Dacia Chișinău
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Torpedo Zhodino Fylkir
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Rabotnički Lusitans
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Randers Dudelange
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Trans MYPA
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Shakhter Karagandy Ruch Chorzów
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Laçi Dnepr
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Dinamo Tbilisi Flora
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Ulisses Bnei Yehuda
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Tobol Zrinjski
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 UE Santa Coloma Mogren
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Tirana Zalaegerszeg
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Anorthosis Banants
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Grevenmacher Dundalk
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 NSÍ Gefle
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Llanelli Town Tauras
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 KR Glentoran
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Olimpija Široki Brijeg
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Kalmar EB/Streymur
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2010 Portadown Skonto
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Zrinjski Tobol
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Gefle NSÍ
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Port Talbot Town TPS
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Lusitans Rabotnički
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Glentoran KR
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Dundalk Grevenmacher
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 EB/Streymur Kalmar
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Dudelange Randers
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Faetano Zestafoni
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Široki Brijeg Olimpija
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Ruch Chorzów Shakhter Karagandy
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Zalaegerszeg Tirana
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Bnei Yehuda Ulisses
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Győr Nitra
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Dacia Chișinău Zeta
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Skonto Portadown
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Khazar Lankaran Zaria
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Flora Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Sliema Wanderers Šibenik
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Mogren UE Santa Coloma
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Metalurg Skopje Qarabağ
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Tauras Llanelli Town
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Banants Anorthosis
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Dnepr Laçi
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 Fylkir Torpedo Zhodino
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2010 MYPA Trans
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 KR Karpaty
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Marítimo Sporting Fingal
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Videoton Maribor
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Besa Olympiacos
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Portadown Qarabağ
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 OFK Beograd Torpedo Zhodino
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Motherwell Breiðablik
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Cliftonville Cibalia
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Shamrock Rovers Bnei Yehuda
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Valletta Ruch Chorzów
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Sūduva Rapid Wien
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Utrecht Tirana
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Šiauliai Wisła Kraków
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Austria Wien Široki Brijeg
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Rabotnički Mika
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 WIT Georgia Baník Ostrava
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Atyrau Győr
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Zaria Dinamo București
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 MYPA Sant Julià
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Ventspils Teteks
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Gorica Randers
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Zestafoni Banská Bystrica
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Honka Bangor City
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Elfsborg Iskra-Stal
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Bakı Budućnost
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Dinamo Minsk Sillamäe
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Beşiktaş Víkingur Gøta
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Gefle Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Molde Jelgava
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Anorthosis Šibenik
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Stabæk Dnepr
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Lausanne Borac
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Kalmar Dacia Chișinău
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Differdange Spartak Subotica
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Cercle Brugge TPS
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Levski Sofia Dundalk
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Brøndby Vaduz
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Zrinjski Tre Penne
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Tauras APOEL
Qualifying Fase 2 (first leg) 15/07/2010 Maccabi Tel Aviv Mogren
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Vaduz Brøndby
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Maribor Videoton
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Teteks Ventspils
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Mika Rabotnički
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Dundalk Levski Sofia
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Ruch Chorzów Valletta
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Víkingur Gøta Beşiktaş
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Breiðablik Motherwell
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Rapid Wien Sūduva
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Győr Atyrau
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Dinamo București Zaria
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Bangor City Honka
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Tre Penne Zrinjski
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Olympiacos Besa
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Cibalia Cliftonville
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Sporting Fingal Marítimo
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Borac Lausanne
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Budućnost Bakı
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Torpedo Zhodino OFK Beograd
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Banská Bystrica Zestafoni
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Mogren Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Spartak Subotica Differdange
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Tirana Utrecht
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Bnei Yehuda Shamrock Rovers
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 APOEL Tauras
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Iskra-Stal Elfsborg
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Randers Gorica
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Dacia Chișinău Kalmar
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Karpaty KR
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Baník Ostrava WIT Georgia
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Šibenik Anorthosis
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Široki Brijeg Austria Wien
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Jelgava Molde
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Sillamäe Dinamo Minsk
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Qarabağ Portadown
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 TPS Cercle Brugge
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Dinamo Tbilisi Gefle
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Dnepr Stabæk
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2010 Wisła Kraków Šiauliai
Qualifying Fase 2 (second leg) 23/07/2010 Sant Julià MYPA
Qualifying Fase 3 (first leg) 27/07/2010 CSKA Sofia Cliftonville
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Crvena Zvezda Slovan Bratislava
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Shamrock Rovers Juventus
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Győr Montpellier
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Maribor Hibernian
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Jagiellonia Aris
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 AZ Alkmaar Göteborg
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Inter Turku Genk
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Marítimo Bangor City
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Rabotnički Liverpool
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Budućnost Brøndby
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Karpaty Zestafoni
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Olympiacos Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Dnepr Baník Ostrava
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Nordsjælland Sporting de Portugal
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Maccabi Haifa Dinamo Minsk
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Viktoria Plzeň Beşiktaş
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Sturm Graz Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Wisła Kraków Qarabağ
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Galatasaray OFK Beograd
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Elfsborg Teteks
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Dinamo București Hajduk Split
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Cercle Brugge Anorthosis
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Molde Stuttgart
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Kalmar Levski Sofia
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Odense Zrinjski
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 APOEL Jablonec
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Randers Lausanne
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Aalesund Motherwell
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Utrecht Luzern
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Ruch Chorzów Austria Wien
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Beroe Rapid Wien
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 MYPA Timișoara
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Spartak Subotica Dnipro
Qualifying Fase 3 (first leg) 29/07/2010 Sibir Apollon Limassol
Qualifying Fase 3 (second leg) 03/08/2010 Rapid Wien Beroe
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Luzern Utrecht
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Aris Jagiellonia
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Jablonec APOEL
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Levski Sofia Kalmar
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Cliftonville CSKA Sofia
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Timișoara MYPA
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Lausanne Randers
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Beşiktaş Viktoria Plzeň
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Brøndby Budućnost
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Genk Inter Turku
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Montpellier Győr
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Maccabi Tel Aviv Olympiacos
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Austria Wien Ruch Chorzów
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Slovan Bratislava Crvena Zvezda
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Bangor City Marítimo
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Hajduk Split Dinamo București
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Stuttgart Molde
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Apollon Limassol Sibir
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Motherwell Aalesund
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Liverpool Rabotnički
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Anorthosis Cercle Brugge
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 OFK Beograd Galatasaray
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Dnipro Spartak Subotica
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Sporting de Portugal Nordsjælland
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Baník Ostrava Dnepr
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Qarabağ Wisła Kraków
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Dinamo Minsk Maccabi Haifa
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Dinamo Tbilisi Sturm Graz
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Zrinjski Odense
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Teteks Elfsborg
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Zestafoni Karpaty
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Hibernian Maribor
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Göteborg AZ Alkmaar
Qualifying Fase 3 (second leg) 05/08/2010 Juventus Shamrock Rovers
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2010 Aris Austria Wien
Qualifying: Playoff (first leg) 17/08/2010 Beşiktaş Helsinki
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Napoli Elfsborg
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Genk Porto
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 CSKA Sofia The New Saints
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 PAOK Fenerbahçe
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Lausanne Lokomotiv Moskva
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Liverpool Trabzonspor
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Celtic Utrecht
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Getafe APOEL
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Győr Dinamo Zagreb
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Club Brugge Dinamo Minsk
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Dundee United AEK
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 AZ Alkmaar Aktobe
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Timișoara Manchester City
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Sturm Graz Juventus
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Borussia Dortmund Qarabağ
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Hajduk Split Unirea Urziceni
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Galatasaray Karpaty
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Palermo Maribor
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Rapid Wien Aston Villa
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Sibir PSV
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 BATE Borisov Marítimo
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 PSG Maccabi Tel Aviv
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Bayer Leverkusen Tavriya
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 CSKA Moskva Anorthosis
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Slovan Bratislava Stuttgart
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 AIK Solna Levski Sofia
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Villarreal Dnepr
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Dnipro Lech Poznań
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Debrecen Litex Lovech
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Omonia Metalist
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Odense Motherwell
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Feyenoord Gent
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Steaua București Grasshopper
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Sporting de Portugal Brøndby
Qualifying: Playoff (first leg) 19/08/2010 Vaslui Lille
Qualifying: Playoff (second leg) 24/08/2010 Anorthosis CSKA Moskva
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Grasshopper Steaua București
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Trabzonspor Liverpool
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Aston Villa Rapid Wien
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 The New Saints CSKA Sofia
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Lech Poznań Dnipro
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Tavriya Bayer Leverkusen
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Maccabi Tel Aviv PSG
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Gent Feyenoord
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 AEK Dundee United
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Stuttgart Slovan Bratislava
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 PSV Sibir
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Litex Lovech Debrecen
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Levski Sofia AIK Solna
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Unirea Urziceni Hajduk Split
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Motherwell Odense
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Metalist Omonia
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Brøndby Sporting de Portugal
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Austria Wien Aris
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 APOEL Getafe
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Helsinki Beşiktaş
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Dnepr Villarreal
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Lokomotiv Moskva Lausanne
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Marítimo BATE Borisov
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Aktobe AZ Alkmaar
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Qarabağ Borussia Dortmund
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Dinamo Minsk Club Brugge
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Manchester City Timișoara
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Utrecht Celtic
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Fenerbahçe PAOK
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Karpaty Galatasaray
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Maribor Palermo
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Lille Vaslui
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Elfsborg Napoli
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Dinamo Zagreb Győr
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Porto Genk
Qualifying: Playoff (second leg) 26/08/2010 Juventus Sturm Graz
Group phase game 1 16/09/2010 Sevilla PSG
Group phase game 1 16/09/2010 Beşiktaş CSKA Sofia
Group phase game 1 16/09/2010 Club Brugge PAOK
Group phase game 1 16/09/2010 Karpaty Borussia Dortmund
Group phase game 1 16/09/2010 Porto Rapid Wien
Group phase game 1 16/09/2010 Liverpool Steaua București
Group phase game 1 16/09/2010 Napoli Utrecht
Group phase game 1 16/09/2010 Red Bull Salzburg Manchester City
Group phase game 1 16/09/2010 Juventus Lech Poznań
Group phase game 1 16/09/2010 Aris Atlético de Madrid
Group phase game 1 16/09/2010 Bayer Leverkusen Rosenborg
Group phase game 1 16/09/2010 Lille Sporting de Portugal
Group phase game 1 16/09/2010 Levski Sofia Gent
Group phase game 1 16/09/2010 Dinamo Zagreb Villarreal
Group phase game 1 16/09/2010 AZ Alkmaar Sheriff Tiraspol
Group phase game 1 16/09/2010 Dynamo Kyiv BATE Borisov
Group phase game 1 16/09/2010 Sparta Praha Palermo
Group phase game 1 16/09/2010 Lausanne CSKA Moskva
Group phase game 1 16/09/2010 Anderlecht Zenit
Group phase game 1 16/09/2010 AEK Hajduk Split
Group phase game 1 16/09/2010 Stuttgart Young Boys
Group phase game 1 16/09/2010 Getafe Odense
Group phase game 1 16/09/2010 Debrecen Metalist
Group phase game 1 16/09/2010 PSV Sampdoria
Group phase game 2 30/09/2010 Sampdoria Debrecen
Group phase game 2 30/09/2010 Gent Lille
Group phase game 2 30/09/2010 Young Boys Getafe
Group phase game 2 30/09/2010 Odense Stuttgart
Group phase game 2 30/09/2010 Zenit AEK
Group phase game 2 30/09/2010 Hajduk Split Anderlecht
Group phase game 2 30/09/2010 Palermo Lausanne
Group phase game 2 30/09/2010 CSKA Moskva Sparta Praha
Group phase game 2 30/09/2010 Sheriff Tiraspol Dynamo Kyiv
Group phase game 2 30/09/2010 BATE Borisov AZ Alkmaar
Group phase game 2 30/09/2010 PSG Karpaty
Group phase game 2 30/09/2010 Villarreal Club Brugge
Group phase game 2 30/09/2010 Borussia Dortmund Sevilla
Group phase game 2 30/09/2010 Steaua București Napoli
Group phase game 2 30/09/2010 PAOK Dinamo Zagreb
Group phase game 2 30/09/2010 Sporting de Portugal Levski Sofia
Group phase game 2 30/09/2010 Atlético de Madrid Bayer Leverkusen
Group phase game 2 30/09/2010 Metalist PSV
Group phase game 2 30/09/2010 Utrecht Liverpool
Group phase game 2 30/09/2010 Rosenborg Aris
Group phase game 2 30/09/2010 Manchester City Juventus
Group phase game 2 30/09/2010 Lech Poznań Red Bull Salzburg
Group phase game 2 30/09/2010 Rapid Wien Beşiktaş
Group phase game 2 30/09/2010 CSKA Sofia Porto
Group phase game 3 21/10/2010 Manchester City Lech Poznań
Group phase game 3 21/10/2010 Red Bull Salzburg Juventus
Group phase game 3 21/10/2010 Atlético de Madrid Rosenborg
Group phase game 3 21/10/2010 Anderlecht AEK
Group phase game 3 21/10/2010 Aris Bayer Leverkusen
Group phase game 3 21/10/2010 Sporting de Portugal Gent
Group phase game 3 21/10/2010 Lille Levski Sofia
Group phase game 3 21/10/2010 Villarreal PAOK
Group phase game 3 21/10/2010 Beşiktaş Porto
Group phase game 3 21/10/2010 CSKA Sofia Rapid Wien
Group phase game 3 21/10/2010 Napoli Liverpool
Group phase game 3 21/10/2010 Utrecht Steaua București
Group phase game 3 21/10/2010 Karpaty Sevilla
Group phase game 3 21/10/2010 Borussia Dortmund PSG
Group phase game 3 21/10/2010 Debrecen PSV
Group phase game 3 21/10/2010 Metalist Sampdoria
Group phase game 3 21/10/2010 Stuttgart Getafe
Group phase game 3 21/10/2010 Young Boys Odense
Group phase game 3 21/10/2010 Zenit Hajduk Split
Group phase game 3 21/10/2010 Sparta Praha Lausanne
Group phase game 3 21/10/2010 Palermo CSKA Moskva
Group phase game 3 21/10/2010 AZ Alkmaar Dynamo Kyiv
Group phase game 3 21/10/2010 Sheriff Tiraspol BATE Borisov
Group phase game 3 21/10/2010 Dinamo Zagreb Club Brugge
Group phase game 4 04/11/2010 Steaua București Utrecht
Group phase game 4 04/11/2010 Sampdoria Metalist
Group phase game 4 04/11/2010 PSV Debrecen
Group phase game 4 04/11/2010 Odense Young Boys
Group phase game 4 04/11/2010 AEK Anderlecht
Group phase game 4 04/11/2010 Dynamo Kyiv AZ Alkmaar
Group phase game 4 04/11/2010 PSG Borussia Dortmund
Group phase game 4 04/11/2010 Sevilla Karpaty
Group phase game 4 04/11/2010 Hajduk Split Zenit
Group phase game 4 04/11/2010 Lausanne Sparta Praha
Group phase game 4 04/11/2010 Getafe Stuttgart
Group phase game 4 04/11/2010 Gent Sporting de Portugal
Group phase game 4 04/11/2010 Liverpool Napoli
Group phase game 4 04/11/2010 Rapid Wien CSKA Sofia
Group phase game 4 04/11/2010 Porto Beşiktaş
Group phase game 4 04/11/2010 Bayer Leverkusen Aris
Group phase game 4 04/11/2010 BATE Borisov Sheriff Tiraspol
Group phase game 4 04/11/2010 Club Brugge Dinamo Zagreb
Group phase game 4 04/11/2010 PAOK Villarreal
Group phase game 4 04/11/2010 Lech Poznań Manchester City
Group phase game 4 04/11/2010 Levski Sofia Lille
Group phase game 4 04/11/2010 Rosenborg Atlético de Madrid
Group phase game 4 04/11/2010 Juventus Red Bull Salzburg
Group phase game 4 04/11/2010 CSKA Moskva Palermo
Group phase game 5 01/12/2010 Manchester City Red Bull Salzburg
Group phase game 5 01/12/2010 Young Boys Stuttgart
Group phase game 5 01/12/2010 Metalist Debrecen
Group phase game 5 01/12/2010 Odense Getafe
Group phase game 5 01/12/2010 Hajduk Split AEK
Group phase game 5 01/12/2010 Lech Poznań Juventus
Group phase game 5 01/12/2010 Zenit Anderlecht
Group phase game 5 01/12/2010 Sampdoria PSV
Group phase game 5 01/12/2010 Rosenborg Bayer Leverkusen
Group phase game 5 01/12/2010 Atlético de Madrid Aris
Group phase game 5 01/12/2010 Sporting de Portugal Lille
Group phase game 5 01/12/2010 Gent Levski Sofia
Group phase game 5 02/12/2010 Rapid Wien Porto
Group phase game 5 02/12/2010 CSKA Sofia Beşiktaş
Group phase game 5 02/12/2010 Steaua București Liverpool
Group phase game 5 02/12/2010 Utrecht Napoli
Group phase game 5 02/12/2010 PSG Sevilla
Group phase game 5 02/12/2010 Borussia Dortmund Karpaty
Group phase game 5 02/12/2010 Palermo Sparta Praha
Group phase game 5 02/12/2010 CSKA Moskva Lausanne
Group phase game 5 02/12/2010 BATE Borisov Dynamo Kyiv
Group phase game 5 02/12/2010 Sheriff Tiraspol AZ Alkmaar
Group phase game 5 02/12/2010 PAOK Club Brugge
Group phase game 5 02/12/2010 Villarreal Dinamo Zagreb
Group phase game 6 15/12/2010 Porto CSKA Sofia
Group phase game 6 15/12/2010 Beşiktaş Rapid Wien
Group phase game 6 15/12/2010 Liverpool Utrecht
Group phase game 6 15/12/2010 Napoli Steaua București
Group phase game 6 15/12/2010 Karpaty PSG
Group phase game 6 15/12/2010 Lausanne Palermo
Group phase game 6 15/12/2010 Sparta Praha CSKA Moskva
Group phase game 6 15/12/2010 Dynamo Kyiv Sheriff Tiraspol
Group phase game 6 15/12/2010 AZ Alkmaar BATE Borisov
Group phase game 6 15/12/2010 Club Brugge Villarreal
Group phase game 6 15/12/2010 Dinamo Zagreb PAOK
Group phase game 6 15/12/2010 Sevilla Borussia Dortmund
Group phase game 6 16/12/2010 Aris Rosenborg
Group phase game 6 16/12/2010 Stuttgart Odense
Group phase game 6 16/12/2010 Red Bull Salzburg Lech Poznań
Group phase game 6 16/12/2010 Getafe Young Boys
Group phase game 6 16/12/2010 Debrecen Sampdoria
Group phase game 6 16/12/2010 PSV Metalist
Group phase game 6 16/12/2010 Anderlecht Hajduk Split
Group phase game 6 16/12/2010 Levski Sofia Sporting de Portugal
Group phase game 6 16/12/2010 AEK Zenit
Group phase game 6 16/12/2010 Bayer Leverkusen Atlético de Madrid
Group phase game 6 16/12/2010 Lille Gent
Group phase game 6 16/12/2010 Juventus Manchester City
Round of 32 (first leg) 15/02/2011 Aris Manchester City
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Benfica Stuttgart
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 BATE Borisov PSG
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Napoli Villarreal
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Anderlecht Ajax
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Lech Poznań Braga
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Metalist Bayer Leverkusen
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Basel Spartak Moskva
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Young Boys Zenit
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 PAOK CSKA Moskva
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Sevilla Porto
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Rangers Sporting de Portugal
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Sparta Praha Liverpool
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Lille PSV
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Rubin Kazan Twente
Round of 32 (first leg) 17/02/2011 Beşiktaş Dynamo Kyiv
Round of 32 (second leg) 22/02/2011 CSKA Moskva PAOK
Round of 32 (second leg) 23/02/2011 Porto Sevilla
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Bayer Leverkusen Metalist
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Twente Rubin Kazan
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Manchester City Aris
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Villarreal Napoli
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Dynamo Kyiv Beşiktaş
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Braga Lech Poznań
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Ajax Anderlecht
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 PSG BATE Borisov
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Stuttgart Benfica
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 PSV Lille
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Liverpool Sparta Praha
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Sporting de Portugal Rangers
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Spartak Moskva Basel
Round of 32 (second leg) 24/02/2011 Zenit Young Boys
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Ajax Spartak Moskva
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 PSV Rangers
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Bayer Leverkusen Villarreal
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Braga Liverpool
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Benfica PSG
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Dynamo Kyiv Manchester City
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 Twente Zenit
Round of 16 (first leg) 10/03/2011 CSKA Moskva Porto
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Manchester City Dynamo Kyiv
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 PSG Benfica
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Villarreal Bayer Leverkusen
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Rangers PSV
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Porto CSKA Moskva
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Liverpool Braga
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Spartak Moskva Ajax
Round of 16 (second leg) 17/03/2011 Zenit Twente
Round of 8 (first leg) 07/04/2011 Porto Spartak Moskva
Round of 8 (first leg) 07/04/2011 Benfica PSV
Round of 8 (first leg) 07/04/2011 Villarreal Twente
Round of 8 (first leg) 07/04/2011 Dynamo Kyiv Braga
Round of 8 (second leg) 14/04/2011 Braga Dynamo Kyiv
Round of 8 (second leg) 14/04/2011 Spartak Moskva Porto
Round of 8 (second leg) 14/04/2011 PSV Benfica
Round of 8 (second leg) 14/04/2011 Twente Villarreal
Semifinal (first leg) 28/04/2011 Benfica Braga
Semifinal (first leg) 28/04/2011 Porto Villarreal
Semifinal (second leg) 05/05/2011 Villarreal Porto
Semifinal (second leg) 05/05/2011 Braga Benfica
Final 18/05/2011 Porto Braga

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Falcao PortoPorto
181.13
Rossi VillarrealVillarreal
110.73
Van Wolfswinkel UtrechtUtrecht
80.67
Garra Dembélé Levski SofiaLevski Sofia
80.67
Nilmar VillarrealVillarreal
70.58
Seydou Doumbia CSKA MoskvaCSKA Moskva
71.00
Hulk PortoPorto
70.44
Cavani NapoliNapoli
70.70
Dzsudzsák PSVPSV
70.54
Vladimir Yurchenko DneprDnepr
60.86
    Name Club Pos Minutes
Helton PortoPorto
1440
Diego López VillarrealVillarreal
1350
Rolando PortoPorto
1350
Bruno Soriano VillarrealVillarreal
1307
Musacchio VillarrealVillarreal
1298
Hulk PortoPorto
1270
Moutinho PortoPorto
1261
Falcao PortoPorto
1236
Fabian Ernst BeşiktaşBeşiktaş
1182
Isaksson PSVPSV
1170
    Name Club Pos Yellows
Yevhen Khacheridi Dynamo KyivDynamo Kyiv
5
Samson Godwin KarpatyKarpaty
5
Grigoris Makos AEKAEK
5
Fernando Navarro SevillaSevilla
4
Gebhart StuttgartStuttgart
4
Chantôme PSGPSG
4
Christoph Spycher Young BoysYoung Boys
4
Tomáš Řepka Sparta PrahaSparta Praha
4
Ammar Jemal Young BoysYoung Boys
4
Espen Ruud OdenseOdense
4
    Name Club Pos Reds
Pastore PalermoPalermo
2
Andrei Travin TobolTobol
1
Moisander AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1
Pantelis Kapetanos Steaua BucureștiSteaua București
1
Schmelzer Borussia DortmundBorussia Dortmund
1
Cristian Villagra MetalistMetalist
1
Cristian Nasuti AEKAEK
1
Ronald Vargas Club BruggeClub Brugge
1
Péter Kabát DebrecenDebrecen
1
Senna VillarrealVillarreal
1
Goals:
1320
Goals Per Match:
2.74
Yellow Cards:
1838
Bookings Per Match:
3.82
Red Cards:
103
Sent Offs Per Match:
0.21
Home wins:
222
Away wins:
140
Draws:
119
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
CSKA: 7 Matches
Longest losing run:
Karpaty: 5 Matches
Longest no losing run:
Liverpool: 12 Matches
Longest no winning run:
Lausanne: 9 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Porto
Portugal
17 14 1 2
82%
5%
13%
44 16 27 4
Villarreal
Spain
16 12 1 3
75%
6%
19%
34 19 34 2
Beşiktaş
Turkey
14 9 2 3
64%
14%
22%
27 15 25 2
PSV
Netherlands
14 7 5 2
50%
35%
15%
24 13 20 1
Liverpool
England
14 7 6 1
50%
42%
8%
16 5 18 0
Rapid Wien
Austria
12 5 2 5
41%
16%
43%
19 18 22 0
Manchester City
England
12 7 3 2
58%
25%
17%
18 8 15 1
Stuttgart
Germany
12 7 2 3
58%
16%
26%
25 16 26 2
CSKA Moskva
Russia
12 8 2 2
66%
16%
18%
27 8 18 0
Sporting de Portugal
Portugal
12 7 2 3
58%
16%
26%
23 12 19 1
Bayer Leverkusen
Germany
12 7 3 2
58%
25%
17%
23 8 22 0
Dynamo Kyiv
Ukraine
12 6 4 2
50%
33%
17%
21 9 26 2
PSG
France
12 4 6 2
33%
50%
17%
18 13 24 0
Karpaty
Ukraine
12 4 3 5
33%
25%
42%
15 20 21 3
Levski Sofia
Bulgaria
12 6 3 3
50%
25%
25%
22 15 24 0
Lausanne
Switzerland
12 2 5 5
16%
41%
43%
13 22 23 1
Utrecht
Netherlands
12 4 6 2
33%
50%
17%
18 11 18 0
Aris
Greece
12 5 4 3
41%
33%
26%
13 12 24 0
BATE Borisov
Belarus
10 5 3 2
50%
30%
20%
18 14 21 0
Lech Poznań
Poland
10 5 3 2
50%
30%
20%
13 10 22 1
PAOK
Greece
10 4 4 2
40%
40%
20%
8 6 27 1
Odense
Denmark
10 4 2 4
40%
20%
40%
16 18 16 2
Napoli
Italy
10 3 5 2
30%
50%
20%
12 11 34 2
Lille
France
10 3 4 3
30%
40%
30%
13 11 21 1
Hajduk Split
Croatia
10 3 1 6
30%
10%
60%
14 18 26 1
AZ Alkmaar
Netherlands
10 4 1 5
40%
10%
50%
13 13 17 1
Juventus
Italy
10 4 6 0
40%
60%
13 8 16 0
CSKA Sofia
Bulgaria
10 4 1 5
40%
10%
50%
14 13 20 0
Zenit
Russia
10 8 0 2
80%
20%
24 12 20 1
Metalist
Ukraine
10 4 3 3
40%
30%
30%
12 12 17 2
Braga
Portugal
9 3 3 3
33%
33%
34%
6 5 24 1
Getafe
Spain
8 3 2 3
37%
25%
38%
6 9 22 0
Anorthosis
Cyprus
8 4 0 4
50%
50%
11 10 19 1
Dinamo Zagreb
Croatia
8 4 1 3
50%
12%
38%
8 6 14 1
Palermo
Italy
8 3 1 4
37%
12%
51%
12 14 18 4
AEK
Greece
8 3 2 3
37%
25%
38%
11 14 19 1
Benfica
Portugal
8 5 2 1
62%
25%
13%
15 8 14 0
Young Boys
Switzerland
8 4 0 4
50%
50%
13 14 19 0
Anderlecht
Belgium
8 2 1 5
25%
12%
63%
8 13 9 0
Club Brugge
Belgium
8 2 3 3
25%
37%
38%
9 11 21 1
Sparta Praha
Czech Republic
8 2 4 2
25%
50%
25%
12 13 19 0
Győr
Hungary
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 8 20 1
Qarabağ
Azerbaijan
8 4 2 2
50%
25%
25%
12 11 6 1
Dnepr
Ukraine
8 3 3 2
37%
37%
26%
15 13 13 0
Sevilla
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 9 19 1
Steaua București
Romania
8 2 3 3
25%
37%
38%
10 12 25 1
Gent
Belgium
8 3 1 4
37%
12%
51%
10 14 20 0
Debrecen
Hungary
8 3 0 5
37%
63%
8 14 13 1
Borussia Dortmund
Germany
8 4 3 1
50%
37%
13%
15 7 13 1
Austria Wien
Austria
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 5 9 1
Elfsborg
Sweden
6 4 0 2
66%
34%
10 5 8 0
Dinamo Minsk
Belarus
6 3 0 3
50%
50%
16 8 15 0
Spartak Moskva
Russia
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 13 15 0
Sampdoria
Italy
6 1 2 3
16%
33%
51%
4 7 15 1
Atlético de Madrid
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 7 10 0
Red Bull Salzburg
Austria
6 0 2 4
33%
67%
1 9 12 0
APOEL
Cyprus
6 4 1 1
66%
16%
18%
11 4 7 1
Maccabi Tel Aviv
Israel
6 3 0 3
50%
50%
9 9 16 1
Sheriff Tiraspol
Moldavia
6 1 2 3
16%
33%
51%
5 7 12 0
Rosenborg
Norway
6 1 0 5
16%
84%
3 13 7 0
Brøndby
Denmark
6 4 1 1
66%
16%
18%
8 4 6 0
Zestafoni
Georgia
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 3 8 0
Twente
Netherlands
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 12 10 1
Maribor
Slovenia
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 8 5 1
Dinamo Tbilisi
Georgia
6 3 2 1
50%
33%
17%
7 6 11 2
Rabotnički
North Macedonia
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 4 9 1
Ruch Chorzów
Poland
6 2 2 2
33%
33%
34%
5 8 14 1
Motherwell
Scotland
6 3 1 2
50%
16%
34%
7 4 10 1
Kalmar
Sweden
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 6 6 0
Zrinjski
Bosnia-Herzegovina
6 4 1 1
66%
16%
18%
20 10 8 0
MYPA
Finland
6 4 1 1
66%
16%
18%
19 5 8 0
Randers
Denmark
6 2 2 2
33%
33%
34%
14 8 9 2
Marítimo
Portugal
6 4 0 2
66%
34%
17 12 9 0
Bnei Yehuda
Israel
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 2 5 0
Molde
Norway
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 7 1 0
Cliftonville
Northern Ireland
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 5 9 2
Spartak Subotica
Serbia
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 6 11 0
Cercle Brugge
Belgium
4 2 0 2
50%
50%
4 5 5 0
Tauras
Lithuania
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 10 7 2
Timișoara
Romania
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 8 0
Galatasaray
Turkey
4 1 3 0
25%
75%
10 6 10 0
Portadown
Northern Ireland
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 9 1
Sturm Graz
Austria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 4 0
Slovan Bratislava
Slovakia
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 14 2
Široki Brijeg
Bosnia-Herzegovina
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 3 10 0
KR
Iceland
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 8 5 1
Gefle
Sweden
4 2 0 2
50%
50%
6 5 2 0
Torpedo Zhodino
Belarus
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 4 7 0
Genk
Belgium
4 2 0 2
50%
50%
10 10 10 1
Dacia Chișinău
Moldavia
4 0 3 1
75%
25%
1 3 9 2
Shamrock Rovers
Ireland
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 4 8 0
Rangers
Scotland
4 0 3 1
75%
25%
3 4 7 0
Šibenik
Croatia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 15 0
Wisła Kraków
Poland
4 2 0 2
50%
50%
9 4 3 1
OFK Beograd
Serbia
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 9 8 2
Ajax
Netherlands
4 2 0 2
50%
50%
5 4 6 0
Dundalk
Ireland
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 12 6 0
Baník Ostrava
Czech Republic
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 3 9 0
Budućnost
Montenegro
4 1 0 3
25%
75%
5 5 11 0
Dinamo București
Romania
4 3 0 1
75%
25%
10 5 9 1
TPS
Finland
4 3 0 1
75%
25%
9 3 4 0
Zaria
Moldavia
4 0 2 2
50%
50%
2 8 8 1
Dnipro
Ukraine
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 3 7 0
Olympiacos
Greece
4 3 0 1
75%
25%
13 3 5 1
Tirana
Albania
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 5 5 1
Sibir
Russia
4 2 0 2
50%
50%
3 7 12 1
Bangor City
Wales
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 12 10 1
Teteks
North Macedonia
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 8 13 0
Mogren
Montenegro
4 3 0 1
75%
25%
7 3 10 0
UE Santa Coloma
Andorra
2 0 0 2
100%
0 5 6 0
Aktobe
Kazajistán
2 1 0 1
50%
50%
2 3 6 0
Dundee United
Scotland
2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Zalaegerszeg
Hungary
2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Tobol
Kazajistán
2 0 0 2
100%
2 4 1 1
Aston Villa
England
2 0 1 1
50%
50%
3 4 4 0
Banants
Armenia
2 0 0 2
100%
0 4 6 0
Unirea Urziceni
Romania
2 0 1 1
50%
50%
2 5 5 1
Cibalia
Croatia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 4 0
Trans
Estonia
2 0 0 2
100%
0 7 4 0
Flora
Estonia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 0
Faetano
San Marino
2 0 1 1
50%
50%
0 5 5 0
Basel
Switzerland
2 0 1 1
50%
50%
3 4 6 1
Sliema Wanderers
Malta
2 0 1 1
50%
50%
0 3 7 1
Port Talbot Town
Wales
2 0 0 2
100%
1 7 6 0
Khazar Lankaran
Azerbaijan
2 0 2 0
100%
1 1 6 0
Metalurg Skopje
North Macedonia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 3 0
Nitra
Slovakia
2 0 1 1
50%
50%
3 5 3 0
Zeta
Montenegro
2 0 2 0
100%
1 1 4 0
Fylkir
Iceland
2 0 0 2
100%
1 6 2 0
Lusitans
Andorra
2 0 0 2
100%
0 11 5 0
Vaslui
Romania
2 0 1 1
50%
50%
0 2 5 1
Grasshopper
Switzerland
2 1 0 1
50%
50%
1 1 3 0
Dudelange
Luxemborug
2 1 0 1
50%
50%
3 7 3 0
Feyenoord
Netherlands
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Celtic
Scotland
2 1 0 1
50%
50%
2 4 5 0
Omonia
Cyprus
2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 0
Litex Lovech
Bulgaria
2 0 0 2
100%
1 4 1 1
Shakhter Karagandy
Kazajistán
2 0 0 2
100%
1 3 3 0
AIK Solna
Sweden
2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Laçi
Albania
2 0 1 1
50%
50%
2 8 4 1
Tavriya
Ukraine
2 0 0 2
100%
1 6 5 0
Ulisses
Armenia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
Trabzonspor
Turkey
2 0 0 2
100%
1 3 7 0
Jablonec
Czech Republic
2 0 0 2
100%
1 4 4 0
Fenerbahçe
Turkey
2 0 1 1
50%
50%
1 2 6 0
Rubin Kazan
Russia
2 0 1 1
50%
50%
2 4 6 0
Videoton
Hungary
2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 0
Stabæk
Norway
2 0 2 0
100%
3 3 4 0
Jelgava
Latvia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Víkingur Gøta
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
0 7 3 0
Sillamäe
Estonia
2 0 0 2
100%
1 10 3 0
Besa
Albania
2 0 0 2
100%
1 11 4 0
Bakı
Azerbaijan
2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 0
Iskra-Stal
Moldavia
2 0 0 2
100%
1 3 4 0
Honka
Finland
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Banská Bystrica
Slovakia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 6 0
Gorica
Slovenia
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 1
Ventspils
Latvia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 1
Sant Julià
Andorra
2 0 0 2
100%
0 8 4 0
Atyrau
Kazajistán
2 0 0 2
100%
0 5 4 0
WIT Georgia
Georgia
2 0 1 1
50%
50%
0 6 5 0
Mika
Armenia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Šiauliai
Lithuania
2 0 0 2
100%
0 7 2 1
Breiðablik
Iceland
2 0 0 2
100%
0 2 1 0
Sūduva
Lithuania
2 0 0 2
100%
2 6 5 1
Valletta
Malta
2 0 2 0
100%
1 1 1 0
Differdange
Luxemborug
2 0 1 1
50%
50%
3 5 6 0
Sporting Fingal
Ireland
2 0 0 2
100%
4 6 2 0
Vaduz
Liechtenstein
2 0 1 1
50%
50%
0 3 5 1
Tre Penne
San Marino
2 0 0 2
100%
3 13 0 0
Grevenmacher
Luxemborug
2 0 1 1
50%
50%
4 5 5 0
The New Saints
Wales
2 0 1 1
50%
50%
2 5 3 1
NSÍ
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
1 4 5 0
Helsinki
Finland
2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Apollon Limassol
Cyprus
2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 1
Beroe
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
1 4 5 0
Luzern
Switzerland
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Aalesund
Norway
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Llanelli Town
Wales
2 0 1 1
50%
50%
4 5 9 3
Viktoria Plzeň
Czech Republic
2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 2
Lokomotiv Moskva
Russia
2 0 2 0
100%
2 2 2 0
Maccabi Haifa
Israel
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Glentoran
Northern Ireland
2 0 1 1
50%
50%
2 5 1 0
Inter Turku
Finland
2 0 0 2
100%
3 8 3 1
Göteborg
Sweden
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 0
Olimpija
Slovenia
2 0 0 2
100%
0 5 4 2
Jagiellonia
Poland
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Hibernian
Scotland
2 0 0 2
100%
2 6 3 0
Montpellier
France
2 1 0 1
50%
50%
1 1 6 1
Crvena Zvezda
Serbia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 1
EB/Streymur
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
0 4 4 0
Skonto
Latvia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Nordsjælland
Denmark
2 0 0 2
100%
1 3 4 0
Borac
Bosnia-Herzegovina
2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 0