2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev King's Cup1979-80 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 11/09/1979 Noya Compostela
Round 1 (first leg) 11/09/1979 Sangüesa Corellano
Round 1 (first leg) 11/09/1979 Carolinense Melilla Industrial
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Deusto-Universidad Aurrerá Ondarroa
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Deportivo Naval Gimnástica de Torrelavega
Round 1 (first leg) 12/09/1979 San Martín Caudal
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Oviedo Aficionados Turón
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Munguía Guernica
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Alavés Aficionados Erandio
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Lorca Alcira
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Lemona Tolosa
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Calahorra Sabiñánigo
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Fabril Cambados
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Olímpico Villena
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Crevillente Deportivo Puzol
Round 1 (first leg) 12/09/1979 AP Almansa Villarreal
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Gijón Industrial Santoña
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Gerona Barcelona Atlético
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Orihuela Acero
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Reus Vilafranca
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Béjar Cultural Leonesa
Round 1 (first leg) 12/09/1979 África Ceutí Recreativo de Huelva
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Ibiza Felanitx
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Puerto Real Sevilla Atlético
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Olot Igualada
Round 1 (first leg) 12/09/1979 FC Andorra Masnou
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Badalona Gavá
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Formentera Porreras
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Constancia Ibiza Atlético
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Murense España de Lluchmayor
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Figueras Gramanet
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Collerense Poblense
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Sporting Mahonés Atlético Ciudadela
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Andraitx Sóller
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Mallorca Margaritense
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Gandía Torrevieja
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Atlético Malagueño Vélez
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Gimnástica Arandina Valladolid Promesas
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Murcia Alicante
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Ensidesa Oviedo
Round 1 (first leg) 12/09/1979 RSD Alcalá Torrejón
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Osasuna Tudelano
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Celta de Vigo Alondras
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Paterna Levante
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Sabadell San Andrés
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Quart Elche
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Antequerano Úbeda
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Castellón Cartagena
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Moscardó Talavera
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Cádiz Balompédica Linense
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Zamora Palencia CF
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Córdoba Granada
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Valladolid Burgos Promesas
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Racing de Santander Sporting Atlético
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Atlético Riveira Deportivo de La Coruña
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Motril AD Almería
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Gimnástico Melilla CD Málaga
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Sevilla Xerez
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Extremadura Castilla
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Jerez Industrial Betis
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Benavente Salamanca
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Burgos Venta de Baños
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Hércules Alcoyano
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Malgrat Español
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Andorra Zaragoza
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Eibar Athletic Club
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Manchego Rayo Vallecano
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Ses Salines Portmany
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Martos CD Estepona
Round 1 (first leg) 12/09/1979 La Cava Tarrasa
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Arosa Orense
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Mirandés Huesca
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Pontevedra Gran Peña Celtista
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Arenas de Guecho Baracaldo
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Rota Calvo Sotelo
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Valdemoro Díter Zafra
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Alcorcón Ciempozuelos
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Toledo Leganés
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Arganda Carabanchel
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Jaén Linares CF
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Mestalla Español San Vicente
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Valdepeñas Badajoz
Round 1 (first leg) 12/09/1979 San Fernando AD Ceuta
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Vall de Uxó Vinaroz
Round 1 (first leg) 12/09/1979 San Pedro Algeciras
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Castro Langreo
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Toscal Tenisca
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Bilbao Athletic Valmaseda
Round 1 (first leg) 12/09/1979 CD Villanovense Mérida Industrial
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Plasencia Cacereño
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Ponferradina Racing de Ferrol
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Lleida Europa
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Logroñés Monzón
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Eldense Carcagente
Round 1 (first leg) 12/09/1979 Sestao Guecho
Round 1 (first leg) 13/09/1979 Betis Deportivo Racing Portuense
Round 1 (first leg) 13/09/1979 Haro Chantrea
Round 1 (first leg) 19/09/1979 Avilés Cacabelense
Round 1 (first leg) 19/09/1979 San Andrés Las Palmas
Round 1 (first leg) 19/09/1979 Getafe Deportivo Numancia
Round 1 (first leg) 19/09/1979 Real Unión Alavés
Round 1 (first leg) 19/09/1979 Deportivo Aragón Binéfar
Round 1 (first leg) 19/09/1979 Las Palmas Atlético Tenerife
Round 1 (second leg) 19/09/1979 Guecho Sestao
Round 1 (first leg) 27/09/1979 Llerenense Pegaso
Round 1 (second leg) 27/09/1979 Puzol Crevillente Deportivo
Round 1 (first leg) 03/10/1979 Gimnástico de Tarragona Júpiter
Round 1 (second leg) 03/10/1979 Baracaldo Arenas de Guecho
Round 1 (second leg) 04/10/1979 Cultural Leonesa Béjar
Round 1 (first leg) 05/10/1979 Lugo Turista
Round 1 (second leg) 10/10/1979 Valmaseda Bilbao Athletic
Round 1 (second leg) 10/10/1979 Carcagente Eldense
Round 1 (second leg) 11/10/1979 Langreo Castro
Round 1 (second leg) 11/10/1979 Sabiñánigo Calahorra
Round 1 (first leg) 11/10/1979 Ejea Peña Sport
Round 1 (first leg) 11/10/1979 San Fernando de Henares Don Benito
Round 1 (second leg) 11/10/1979 Numancia Getafe Deportivo
Round 1 (first leg) 11/10/1979 Onteniente Albacete
Round 1 (first leg) 12/10/1979 Atlético Baleares Binisalem
Round 1 (second leg) 12/10/1979 Pegaso Llerenense
Round 1 (second leg) 12/10/1979 Sóller Andraitx
Round 1 (second leg) 17/10/1979 Gran Peña Celtista Pontevedra
Round 1 (second leg) 17/10/1979 Salamanca Benavente
Round 1 (second leg) 17/10/1979 Tenerife Las Palmas Atlético
Round 1 (second leg) 17/10/1979 Cacabelense Avilés
Round 1 (second leg) 24/10/1979 Poblense Collerense
Round 1 (second leg) 24/10/1979 Valladolid Promesas Gimnástica Arandina
Round 1 (second leg) 24/10/1979 Racing Portuense Betis Deportivo
Round 1 (second leg) 24/10/1979 Venta de Baños Burgos
Round 1 (second leg) 24/10/1979 Monzón Logroñés
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Erandio Alavés Aficionados
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Peña Sport Ejea
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Español San Vicente Mestalla
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Guernica Munguía
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Tolosa Lemona
Round 1 (second leg) 25/10/1979 Aurrerá Ondarroa Deusto-Universidad
Round 1 (second leg) 30/10/1979 Europa Lleida
Round 1 (second leg) 30/10/1979 Alicante Murcia
Round 1 (second leg) 30/10/1979 Melilla Industrial Carolinense
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Tarrasa La Cava
Round 1 (second leg) 31/10/1979 España de Lluchmayor Murense
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Díter Zafra Valdemoro
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Ciempozuelos Alcorcón
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Leganés Toledo
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Carabanchel Arganda
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Barcelona Atlético Gerona
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Vilafranca Reus
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Linares CF Jaén
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Badajoz Valdepeñas
Round 1 (second leg) 31/10/1979 AD Ceuta San Fernando
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Gramanet Figueras
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Vinaroz Vall de Uxó
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Ibiza Atlético Constancia
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Orense Arosa
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Porreras Formentera
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Gavá Badalona
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Masnou FC Andorra
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Mérida Industrial CD Villanovense
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Cacereño Plasencia
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Igualada Olot
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Racing de Ferrol Ponferradina
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Sevilla Atlético Puerto Real
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Huesca Mirandés
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Tenisca Toscal
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Calvo Sotelo Rota
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Santoña Gijón Industrial
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Gimnástica de Torrelavega Deportivo Naval
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Caudal San Martín
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Rayo Vallecano Manchego
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Zaragoza Andorra
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Español Malgrat
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Alcoyano Hércules
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Betis Jerez Industrial
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Castilla Extremadura
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Xerez Sevilla
Round 1 (second leg) 31/10/1979 CD Málaga Gimnástico Melilla
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Deportivo de La Coruña Atlético Riveira
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Sporting Atlético Racing de Santander
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Oviedo Ensidesa
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Torrejón RSD Alcalá
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Levante Paterna
Round 1 (second leg) 31/10/1979 San Andrés Sabadell
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Elche Quart
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Cartagena Castellón
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Talavera Moscardó
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Balompédica Linense Cádiz
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Palencia CF Zamora
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Granada Córdoba
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Burgos Promesas Valladolid
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Algeciras San Pedro
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Athletic Club Eibar
Round 1 (second leg) 31/10/1979 AD Almería Motril
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Villena Olímpico
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Binéfar Deportivo Aragón
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Portmany Ses Salines
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Chantrea Haro
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Las Palmas San Andrés
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Torrevieja Gandía
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Alavés Real Unión
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Vélez Atlético Malagueño
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Alcira Lorca
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Corellano Sangüesa
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Acero Orihuela
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Júpiter Gimnástico de Tarragona
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Turista Lugo
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Don Benito San Fernando de Henares
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Albacete Onteniente
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Compostela Noya
Round 1 (second leg) 31/10/1979 Villarreal AP Almansa
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Binisalem Atlético Baleares
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Margaritense Mallorca
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Cambados Fabril
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Úbeda Antequerano
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Atlético Ciudadela Sporting Mahonés
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Alondras Celta de Vigo
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Tudelano Osasuna
Round 1 (second leg) 01/11/1979 CD Estepona Martos
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Turón Oviedo Aficionados
Round 1 (second leg) 01/11/1979 Felanitx Ibiza
Round 1 (second leg) 07/11/1979 Recreativo de Huelva África Ceutí
Round 2 (first leg) 20/11/1979 Moscardó Tenisca
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Martos CD Málaga
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Caudal Racing de Santander
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Oviedo Santoña
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Celta de Vigo Orense
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Racing de Ferrol Deportivo de La Coruña
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Las Palmas Tenerife
Round 2 (first leg) 21/11/1979 AD Almería Atlético Malagueño
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Betis Sevilla Atlético
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Sabadell Figueras
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Cultural Leonesa Salamanca
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Hércules Crevillente Deportivo
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Masnou Español
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Bilbao Athletic Real Sociedad
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Castilla Alcorcón
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Pegaso Cacereño
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Binéfar Logroñés
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Español San Vicente Castellón
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Toledo Torrejón
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Atlético Baleares Formentera
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Alcira Vinaroz
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Torrevieja Villarreal
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Munguía Tolosa
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Compostela Turista
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Badajoz Calvo Sotelo
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Tarrasa Carcagente
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Orihuela Levante
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Pontevedra Cambados
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Antequerano Algeciras
Round 2 (first leg) 21/11/1979 AD Ceuta Cádiz
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Linares CF Recreativo de Huelva
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Palencia CF Valladolid Promesas
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Elche Olímpico
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Albacete Murcia
Round 2 (first leg) 21/11/1979 Córdoba Sevilla
Round 2 (first leg) 22/11/1979 Constancia Mallorca
Round 2 (first leg) 28/11/1979 Carabanchel Valladolid
Round 2 (first leg) 28/11/1979 Don Benito Rayo Vallecano
Round 2 (first leg) 28/11/1979 Turón Sporting de Gijón
Round 2 (second leg) 06/12/1979 Sevilla Córdoba
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Chantrea Osasuna
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Santoña Oviedo
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Olot Vilafranca
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Avilés Corellano
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Deportivo de La Coruña Racing de Ferrol
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Orense Celta de Vigo
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Ibiza España de Lluchmayor
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Carolinense Racing Portuense
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Badalona Lleida
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Mirandés Peña Sport
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Aurrerá Ondarroa Alavés
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Langreo Gimnástica de Torrelavega
Round 2 (first leg) 08/12/1979 CD Villanovense Getafe Deportivo
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Guecho Athletic Club
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Baracaldo Burgos
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Gimnástico de Tarragona Barcelona Atlético
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Calahorra Zaragoza
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Valdemoro Atlético de Madrid
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Racing de Santander Caudal
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Levante Orihuela
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Alcorcón Castilla
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Vinaroz Alcira
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Español Masnou
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Murcia Albacete
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Cádiz AD Ceuta
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Crevillente Deportivo Hércules
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Cacereño Pegaso
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Turista Compostela
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Tenisca Moscardó
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Tolosa Munguía
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Mallorca Constancia
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Valladolid Carabanchel
Round 2 (second leg) 08/12/1979 Rayo Vallecano Don Benito
Round 2 (first leg) 08/12/1979 Poblense Portmany
Round 2 (first leg) 09/12/1979 Atlético Ciudadela Andraitx
Round 2 (second leg) 09/12/1979 Recreativo de Huelva Linares CF
Round 2 (second leg) 12/12/1979 España de Lluchmayor Ibiza
Round 2 (second leg) 12/12/1979 Athletic Club Guecho
Round 2 (second leg) 12/12/1979 Corellano Avilés
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Formentera Atlético Baleares
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Figueras Sabadell
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Lleida Badalona
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Peña Sport Mirandés
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Gimnástica de Torrelavega Langreo
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Tenerife Las Palmas
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Barcelona Atlético Gimnástico de Tarragona
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Vilafranca Olot
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Portmany Poblense
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Andraitx Atlético Ciudadela
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Zaragoza Calahorra
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Olímpico Elche
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Sporting de Gijón Turón
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Racing Portuense Carolinense
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Villarreal Torrevieja
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Calvo Sotelo Badajoz
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Real Sociedad Bilbao Athletic
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Valladolid Promesas Palencia CF
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Algeciras Antequerano
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Cambados Pontevedra
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Salamanca Cultural Leonesa
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Logroñés Binéfar
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Sevilla Atlético Betis
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Carcagente Tarrasa
Round 2 (second leg) 19/12/1979 CD Málaga Martos
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Atlético Malagueño AD Almería
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Torrejón Toledo
Round 2 (second leg) 19/12/1979 Castellón Español San Vicente
Round 2 (second leg) 20/12/1979 Osasuna Chantrea
Round 2 (second leg) 20/12/1979 Getafe Deportivo CD Villanovense
Round 2 (second leg) 20/12/1979 Atlético de Madrid Valdemoro
Round 2 (second leg) 26/12/1979 Alavés Aurrerá Ondarroa
Round 2 (second leg) 26/12/1979 Burgos Baracaldo
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Racing Portuense Atlético de Madrid
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Pontevedra Gimnástico de Tarragona
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Ibiza Oviedo
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Moscardó Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Munguía Athletic Club
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Olot Burgos
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Peña Sport Real Sociedad
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Rayo Vallecano Portmany
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Sabadell Atlético Baleares
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Torrejón Hércules
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Valladolid Badajoz
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Villarreal Sevilla
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Mallorca Palencia CF
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Langreo Salamanca
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Logroñés Levante
Round 3 (first leg) 09/01/1980 CD Málaga Tarrasa
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Castilla Racing de Santander
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Elche Las Palmas
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Betis Racing de Ferrol
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Español Atlético Ciudadela
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Cacereño Zaragoza
Round 3 (first leg) 09/01/1980 AD Ceuta AD Almería
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Corellano Castellón
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Compostela Murcia
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Erandio Celta de Vigo
Round 3 (first leg) 09/01/1980 Alavés Lleida
Round 3 (first leg) 10/01/1980 Alcira Recreativo de Huelva
Round 3 (first leg) 10/01/1980 Algeciras Getafe Deportivo
Round 3 (second leg) 15/01/1980 Sporting de Gijón Moscardó
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Tarrasa CD Málaga
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Salamanca Langreo
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Athletic Club Munguía
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Palencia CF Mallorca
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Murcia Compostela
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Levante Logroñés
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Oviedo Ibiza
Round 3 (second leg) 16/01/1980 AD Almería AD Ceuta
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Celta de Vigo Erandio
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Real Sociedad Peña Sport
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Burgos Olot
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Racing de Ferrol Betis
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Atlético de Madrid Racing Portuense
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Zaragoza Cacereño
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Gimnástico de Tarragona Pontevedra
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Atlético Baleares Sabadell
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Hércules Torrejón
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Badajoz Valladolid
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Sevilla Villarreal
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Racing de Santander Castilla
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Castellón Corellano
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Lleida Alavés
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Getafe Deportivo Algeciras
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Recreativo de Huelva Alcira
Round 3 (second leg) 16/01/1980 Las Palmas Elche
Round 3 (second leg) 17/01/1980 Atlético Ciudadela Español
Round 3 (second leg) 23/01/1980 Portmany Rayo Vallecano
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Getafe Deportivo Atlético de Madrid
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Logroñés Salamanca
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Gimnástico de Tarragona Alavés
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Rayo Vallecano Español
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Oviedo Celta de Vigo
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Murcia Osasuna
Round 4 (first leg) 30/01/1980 CD Málaga Elche
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Recreativo de Huelva Palencia CF
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Hércules Castilla
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Zaragoza Sporting de Gijón
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Sabadell Valladolid
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Sevilla Athletic Club
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Burgos Real Sociedad
Round 4 (first leg) 30/01/1980 Castellón AD Almería
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Sporting de Gijón Zaragoza
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Español Rayo Vallecano
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Valladolid Sabadell
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Athletic Club Sevilla
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Celta de Vigo Oviedo
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Osasuna Murcia
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Elche CD Málaga
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Salamanca Logroñés
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Palencia CF Recreativo de Huelva
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Castilla Hércules
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Alavés Gimnástico de Tarragona
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Atlético de Madrid Getafe Deportivo
Round 4 (second leg) 06/02/1980 AD Almería Castellón
Round 4 (second leg) 06/02/1980 Real Sociedad Burgos
Round 5 (first leg) 13/02/1980 Celta de Vigo Elche
Round 5 (first leg) 14/02/1980 Palencia CF Athletic Club
Round 5 (second leg) 20/02/1980 Elche Celta de Vigo
Round 5 (second leg) 20/02/1980 Athletic Club Palencia CF
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Castilla Athletic Club
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Barcelona Real Sociedad
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Valencia Sporting de Gijón
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Osasuna Rayo Vallecano
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Betis AD Almería
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Logroñés Real Madrid
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Celta de Vigo Atlético de Madrid
Round of 16 (first leg) 27/02/1980 Valladolid Alavés
Round of 16 (second leg) 11/03/1980 Real Madrid Logroñés
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Rayo Vallecano Osasuna
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 AD Almería Betis
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Athletic Club Castilla
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Atlético de Madrid Celta de Vigo
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Alavés Valladolid
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Real Sociedad Barcelona
Round of 16 (second leg) 12/03/1980 Sporting de Gijón Valencia
Round of 8 (first leg) 01/04/1980 Rayo Vallecano Sporting de Gijón
Round of 8 (first leg) 02/04/1980 Real Sociedad Castilla
Round of 8 (first leg) 02/04/1980 Valladolid Atlético de Madrid
Round of 8 (first leg) 02/04/1980 Real Madrid Betis
Round of 8 (second leg) 30/04/1980 Atlético de Madrid Valladolid
Round of 8 (second leg) 30/04/1980 Sporting de Gijón Rayo Vallecano
Round of 8 (second leg) 01/05/1980 Betis Real Madrid
Round of 8 (second leg) 01/05/1980 Castilla Real Sociedad
Semifinal (first leg) 15/05/1980 Atlético de Madrid Real Madrid
Semifinal (first leg) 15/05/1980 Sporting de Gijón Castilla
Semifinal (second leg) 22/05/1980 Castilla Sporting de Gijón
Semifinal (second leg) 24/05/1980 Real Madrid Atlético de Madrid
Final 04/06/1980 Real Madrid Castilla

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Sarabia Athletic ClubAthletic Club
91.00
Dani Athletic ClubAthletic Club
90.82
Morán BetisBetis
80.89
Carlos Athletic ClubAthletic Club
80.73
Morena Rayo VallecanoRayo Vallecano
70.78
Rusky ValladolidValladolid
70.64
Pineda CastillaCastilla
70.58
Paco CastillaCastilla
60.40
Sanz LogroñésLogroñés
60.60
Martínez Getafe DeportivoGetafe Deportivo
50.83
    Name Club Pos Minutes
Agustín CastillaCastilla
1220
Juanito CastillaCastilla
1215
Casimiro CastillaCastilla
1170
Espinosa CastillaCastilla
1170
Paco CastillaCastilla
1138
Álvarez CastillaCastilla
1127
Goikoetxea Athletic ClubAthletic Club
1080
Bernal CastillaCastilla
1062
Pineda CastillaCastilla
1052
Ruiz Atlético de MadridAtlético de Madrid
1020
    Name Club Pos Yellows
Arteche Atlético de MadridAtlético de Madrid
4
Sánchez Martín AlavésAlavés
4
Iriarte MallorcaMallorca
4
Sanz LogroñésLogroñés
3
Gallego CastillaCastilla
3
Marcos Alonso Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
Gilé CastellónCastellón
3
Bañeras Gimnástico de TarragonaGimnástico de Tarragona
3
Preciado Racing de SantanderRacing de Santander
3
Bebić ValladolidValladolid
3
    Name Club Pos Reds
Prados JaénJaén
1
García Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
1
Antonio Gómez Celta de VigoCelta de Vigo
1
Flores AlbaceteAlbacete
1
Román Linares CFLinares CF
1
Luis AD CeutaAD Ceuta
1
Óliver CarcagenteCarcagente
1
Causanilles VinarozVinaroz
1
Reula AlciraAlcira
1
Amuchástegui AlavésAlavés
1
Goals:
1306
Goals Per Match:
2.91
Yellow Cards:
582
Bookings Per Match:
1.30
Red Cards:
60
Sent Offs Per Match:
0.13
Home wins:
257
Away wins:
100
Draws:
92
Widest away win:
Longest winning run:
Hércules: 7 Matches
Longest losing run:
Alcorcón: 3 Matches
Longest no losing run:
Atlético de Madrid: 12 Matches
Longest no winning run:
Carcaixent: 4 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Castilla
Spain
15 9 2 4
60%
13%
27%
33 20 10 1
Valladolid
Spain
12 6 3 3
50%
25%
25%
25 13 16 0
Athletic Club
Spain
12 9 1 2
75%
8%
17%
43 9 5 0
Sporting de Gijón
Spain
12 9 1 2
75%
8%
17%
27 11 12 0
Atlético de Madrid
Spain
12 8 4 0
66%
33%
1%
21 9 15 2
Rayo Vallecano
Spain
12 8 1 3
66%
8%
26%
28 15 6 0
Celta de Vigo
Spain
12 8 2 2
66%
16%
18%
23 5 9 1
Betis
Spain
10 7 2 1
70%
20%
10%
26 10 8 2
Real Sociedad
Spain
10 7 1 2
70%
10%
20%
14 7 8 1
Palencia CF
Spain
10 4 3 3
40%
30%
30%
14 9 13 1
Alavés
Spain
10 6 2 2
60%
20%
20%
13 4 15 2
Logroñés
Spain
10 5 2 3
50%
20%
30%
17 12 9 0
AD Almería
Spain
10 5 3 2
50%
30%
20%
13 6 4 0
Elche
Spain
10 6 2 2
60%
20%
20%
16 7 4 1
Español
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
18 5 2 1
Sevilla
Spain
8 5 0 3
62%
38%
20 13 6 0
Gimnástico de Tarragona
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
6 4 18 0
Zaragoza
Spain
8 6 1 1
75%
12%
13%
18 10 2 0
Hércules
Spain
8 7 0 1
87%
13%
14 9 4 0
CD Málaga
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
18 4 8 1
Recreativo de Huelva
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
15 7 4 1
Salamanca
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
12 3 4 0
Getafe Deportivo
Spain
8 5 1 2
62%
12%
26%
28 6 1 0
Castellón
Spain
8 5 0 3
62%
38%
15 11 6 0
Sabadell
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
18 8 6 4
Osasuna
Spain
8 5 0 3
62%
38%
16 6 8 2
Oviedo
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
15 4 5 0
Murcia
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
16 11 9 1
Burgos
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
15 6 1 0
Real Madrid
Spain
7 4 3 0
57%
42%
1%
15 6 8 0
Ibiza
Spain
6 2 3 1
33%
50%
17%
5 7 3 0
Levante
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 2 4 0
Moscardó
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 9 2 0
Las Palmas
Spain
6 4 0 2
66%
34%
16 8 1 0
Racing de Ferrol
Spain
6 3 0 3
50%
50%
8 11 7 0
Lleida
Spain
6 1 2 3
16%
33%
51%
7 7 9 0
Badajoz
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
6 10 5 0
Atlético Ciudadela
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 9 5 1
Atlético Baleares
Spain
6 3 0 3
50%
50%
10 13 5 0
Olot
Spain
6 3 0 3
50%
50%
7 8 0 0
Racing Portuense
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 7 4 0
Tarrasa
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 7 2 0
Munguía
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
4 15 0 0
Pontevedra
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
11 4 4 0
Cacereño
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
13 15 4 0
Racing de Santander
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 8 9 0
Langreo
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
7 5 5 1
Corellano
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 9 0 0
Algeciras
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 6 1 1
Portmany
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
11 17 3 0
Torrejón
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
12 8 2 1
Alcira
Spain
6 3 0 3
50%
50%
7 6 4 1
Compostela
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
10 6 4 0
AD Ceuta
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
4 5 3 1
Peña Sport
Spain
6 3 0 3
50%
50%
7 6 3 0
Villarreal
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 14 0 0
Mallorca
Spain
6 2 3 1
33%
50%
17%
4 3 9 1
Alcorcón
Spain
4 1 0 3
25%
75%
5 8 2 0
Baracaldo
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 5 2 0
Español San Vicente
Spain
4 1 0 3
25%
75%
8 10 0 0
Cádiz
Spain
4 2 0 2
50%
50%
4 5 6 1
Antequerano
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 4 1 0
Orense
Spain
4 1 0 3
25%
75%
3 6 7 1
CD Villanovense
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 12 6 0
Toledo
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 6 1 0
Bilbao Athletic
Spain
4 2 0 2
50%
50%
8 6 2 0
Córdoba
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 5 2 0
Tenisca
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 9 6 0
Martos
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 13 0 0
Deportivo de La Coruña
Spain
4 3 0 1
75%
25%
7 4 1 1
Carabanchel
Spain
4 2 0 2
50%
50%
6 6 4 0
Vinaroz
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 6 1 1
Linares CF
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 4 2
Mirandés
Spain
4 2 0 2
50%
50%
6 6 1 0
Valladolid Promesas
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 6 6 1
Carcagente
Spain
4 0 2 2
50%
50%
4 6 7 1
Calvo Sotelo
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 7 0
Turista
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 3 2 0
Albacete
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 2 3 1
Sevilla Atlético
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 2 0
Erandio
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 2 0
Don Benito
Spain
4 2 0 2
50%
50%
6 6 0 0
Binéfar
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 6 2
Cultural Leonesa
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 1 1
Vilafranca
Spain
4 2 0 2
50%
50%
7 7 0 0
Badalona
Spain
4 3 0 1
75%
25%
9 9 4 0
Tenerife
Spain
4 2 0 2
50%
50%
11 6 2 0
Tolosa
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 0 0
Orihuela
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 3 0
Barcelona Atlético
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 3 4 0
Calahorra
Spain
4 1 0 3
25%
75%
13 11 1 0
Pegaso
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 6 2 1
Santoña
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 7 2 1
Cambados
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 6 0
Crevillente Deportivo
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 6 0 0
Valdemoro
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 5 0 0
Formentera
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 9 1
Masnou
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 11 1 0
Poblense
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 5 1 0
Atlético Malagueño
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 4 1 1
Torrevieja
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 6 1 0
Guecho
Spain
4 1 0 3
25%
75%
3 13 0 0
Carolinense
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 2 0
Aurrerá Ondarroa
Spain
4 2 0 2
50%
50%
5 4 2 0
Andraitx
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 9 2 0
Constancia
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 6 0
Chantrea
Spain
4 3 0 1
75%
25%
5 6 3 1
Olímpico
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 0 0
Caudal
Spain
4 3 0 1
75%
25%
9 7 3 0
Gimnástica de Torrelavega
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 2 2
Figueras
Spain
4 2 0 2
50%
50%
11 8 0 0
España de Lluchmayor
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 3 0
Avilés
Spain
4 2 0 2
50%
50%
8 7 0 0
Turón
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 8 2 0
Barcelona
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 4 0
Díter Zafra
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 6 1 0
Ejea
Spain
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Mestalla
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 6 0 0
Jaén
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 1
Onteniente
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
Binisalem
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 7 0 0
Ciempozuelos
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
San Fernando de Henares
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Arganda
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Leganés
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
San Pedro
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Lugo
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Eldense
Spain
2 0 2 0
100%
2 2 5 1
Monzón
Spain
2 0 0 2
100%
2 7 1 0
Betis Deportivo
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Europa
Spain
2 0 2 0
100%
2 2 0 0
Haro
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Ponferradina
Spain
2 0 0 2
100%
2 4 1 0
Cacabelense
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 2 0
Plasencia
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
San Andrés
Spain
2 0 0 2
100%
1 11 0 0
Mérida Industrial
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Valmaseda
Spain
2 0 0 2
100%
3 7 0 0
Numancia
Spain
2 0 0 2
100%
1 11 0 0
Real Unión
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Deportivo Aragón
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 2
Toscal
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 0
Castro
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 4 0
Las Palmas Atlético
Spain
2 0 0 2
100%
2 9 0 0
Llerenense
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Vall de Uxó
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Júpiter
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 2 0
San Fernando
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 2 0 0
Valdepeñas
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Sestao
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 0
Gimnástico Melilla
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Arenas de Guecho
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Béjar
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
África Ceutí
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 9 1 0
Felanitx
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Puerto Real
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Igualada
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 1
FC Andorra
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Gavá
Spain
2 0 0 2
100%
4 7 0 2
Porreras
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Ibiza Atlético
Spain
2 0 0 2
100%
2 4 1 0
Murense
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 1 0
Gramanet
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 9 0 0
Collerense
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Sporting Mahonés
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Sóller
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 1
Margaritense
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Reus
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 0 0
Gandía
Spain
2 0 2 0
100%
1 1 0 0
Acero
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 5 0 0
Gijón Industrial
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Sangüesa
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Melilla Industrial
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Deusto-Universidad
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Deportivo Naval
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
San Martín
Spain
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Oviedo Aficionados
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Guernica
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Alavés Aficionados
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Lorca
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 0 0
Lemona
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 5 0 0
Sabiñánigo
Spain
2 1 0 1
50%
50%
5 10 1 0
Fabril
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 1
Villena
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Puzol
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 0 0
AP Almansa
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Gerona
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 5 2 0
Rota
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Vélez
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 0
Alicante
Spain
2 0 0 2
100%
3 9 0 0
Extremadura
Spain
2 0 0 2
100%
2 10 0 0
Jerez Industrial
Spain
2 0 0 2
100%
2 8 0 0
Benavente
Spain
2 0 0 2
100%
0 8 1 0
Venta de Baños
Spain
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Alcoyano
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Malgrat
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Andorra
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Eibar
Spain
2 0 0 2
100%
3 10 0 0
Manchego
Spain
2 0 1 1
50%
50%
5 6 0 0
Ses Salines
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 5 0 0
CD Estepona
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
La Cava
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 2 0
Arosa
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 3 1 0
Huesca
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 0 0
Gran Peña Celtista
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 7 5 0
Xerez
Spain
2 1 0 1
50%
50%
6 6 0 0
Gimnástica Arandina
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Valencia
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Atlético Riveira
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Ensidesa
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 2 0
RSD Alcalá
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 1
Tudelano
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 2 0
Alondras
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 7 0 0
Paterna
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
San Andrés
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 1
Quart
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 1 0
Úbeda
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Cartagena
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 0
Talavera
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Balompédica Linense
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 4 2
Zamora
Spain
2 0 2 0
100%
2 2 1 0
Granada
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Burgos Promesas
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 8 0 0
Sporting Atlético
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 3 0
Motril
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Noya
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0