2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31

prev UEFA Cup2006-07 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Varaždin Tirana
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Randers Akraness
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 BATE Borisov Nistru
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Jeunesse d'Esch Skonto
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Helsinki Drogheda
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Vardar Roeselare
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Sarajevo Rànger's
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Ameri Banants
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Petržalka WIT Georgia
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Zagłębie Dinamo Minsk
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Dinamo Tirana CSKA Sofia
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Ventspils Víkingur Gøta
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Levadia Tallinn Haka
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Göteborg Derry City
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Karvan Spartak Trnava
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Lyn Flora
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Rapid București Sliema Wanderers
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Újpest Vaduz
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Videoton Kairat
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Hibernians Dinamo București
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Brøndby Valur
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Rijeka Omonia
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Glentoran Brann
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Rhyl Sūduva
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Portadown Kaunas
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Skála Start
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Zimbru Qarabağ
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Basel Tobol
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Åtvidabergs Etzella
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 NK Orašje Domžale
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Lokomotiv Sofia Makedonija
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 APOEL Murata
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Gefle Llanelli Town
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Mika Young Boys
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/07/2006 Koper Litex Lovech
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Tobol Basel
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 WIT Georgia Petržalka
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Kairat Videoton
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Banants Ameri
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Sliema Wanderers Rapid București
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Sūduva Rhyl
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Tirana Varaždin
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Murata APOEL
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Valur Brøndby
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Drogheda Helsinki
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Derry City Göteborg
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Llanelli Town Gefle
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Domžale NK Orašje
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Akraness Randers
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Dinamo București Hibernians
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Roeselare Vardar
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Litex Lovech Koper
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Makedonija Lokomotiv Sofia
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Brann Glentoran
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Vaduz Újpest
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Young Boys Mika
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Spartak Trnava Karvan
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Start Skála
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Víkingur Gøta Ventspils
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Kaunas Portadown
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Omonia Rijeka
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 CSKA Sofia Dinamo Tirana
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Rànger's Sarajevo
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Etzella Åtvidabergs
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Nistru BATE Borisov
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Haka Levadia Tallinn
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Flora Lyn
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Dinamo Minsk Zagłębie
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Skonto Jeunesse d'Esch
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/07/2006 Qarabağ Zimbru
Qualifying Fase 2 (first leg) 08/08/2006 OFK Beograd Auxerre
Qualifying Fase 2 (first leg) 08/08/2006 Omonia Litex Lovech
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Zimbru Metalurh Zaporizhya
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Hertha Berliner Ameri
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Mattersburg Wisła Kraków
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Videoton Grasshopper
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Basel Vaduz
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Sarajevo Rapid București
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Partizan Maribor
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Dinamo București Beitar Jerusalem
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 APOEL Trabzonspor
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Sūduva Club Brugge
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Flora Brøndby
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Ventspils Newcastle
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Twente Levadia Tallinn
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Young Boys Olympique de Marseille
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Molde Skonto
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 CSKA Sofia Hajduk Kula
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Brann Åtvidabergs
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Randers Kaunas
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Odense Llanelli Town
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Start Drogheda
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Hapoel Tel Aviv Domžale
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Karvan Slavia Praha
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Chernomorets Odessa Wisła Płock
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Rubin Kazan BATE Borisov
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Tirana Kayserispor
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Petržalka Dinamo Minsk
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Gretna Derry City
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Bnei Yehuda Lokomotiv Sofia
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Roeselare Ethnikos Achna
Qualifying Fase 2 (first leg) 10/08/2006 Ried Sion
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Vaduz Basel
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Litex Lovech Omonia
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Trabzonspor APOEL
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Åtvidabergs Brann
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Lokomotiv Sofia Bnei Yehuda
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Grasshopper Videoton
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Ameri Hertha Berliner
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Metalurh Zaporizhya Zimbru
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Rapid București Sarajevo
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 BATE Borisov Rubin Kazan
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Skonto Molde
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Kaunas Randers
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Dinamo Minsk Petržalka
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Kayserispor Tirana
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Wisła Kraków Mattersburg
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Auxerre OFK Beograd
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Beitar Jerusalem Dinamo București
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Sion Ried
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Levadia Tallinn Twente
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Club Brugge Sūduva
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Derry City Gretna
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Ethnikos Achna Roeselare
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Hajduk Kula CSKA Sofia
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Slavia Praha Karvan
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Olympique de Marseille Young Boys
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Brøndby Flora
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Newcastle Ventspils
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Drogheda Start
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Llanelli Town Odense
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Maribor Partizan
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Wisła Płock Chernomorets Odessa
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/08/2006 Domžale Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Derry City PSG
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Wisła Kraków Iraklis
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Braga Chievo Verona
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Molde Rangers
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Dinamo Zagreb Auxerre
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Lokomotiv Sofia Feyenoord
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Sion Bayer Leverkusen
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Standard Liège Celta de Vigo
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Maccabi Haifa Litex Lovech
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Fenerbahçe Randers
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Livorno ASKÖ Pasching
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Panathinaikos Metalurh Zaporizhya
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Heart of Midlothian Sparta Praha
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Atromitos Sevilla
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Red Bull Salzburg Blackburn Rovers
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Ružomberok Club Brugge
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Olympique de Marseille Mladá Boleslav
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Eintracht Frankfurt Brøndby
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 AZ Alkmaar Kayserispor
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Levadia Tallinn Newcastle
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Basel Rabotnički
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Xanthi Dinamo București
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Vitória de Setúbal Heerenveen
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Rubin Kazan Parma
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Hertha Berliner Odense
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Legia Warszawa Austria Wien
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Slovan Liberec Crvena Zvezda
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Chernomorets Odessa Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Ethnikos Achna Lens
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Lokomotiv Moskva Zulte Waregem
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Slavia Praha Tottenham
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Start Ajax
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Petržalka Espanyol
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Beşiktaş CSKA Sofia
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Rapid București Nacional
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Trabzonspor Osasuna
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Partizan Groningen
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Åtvidabergs Grasshopper
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 West Ham Palermo
Qualifying Fase 3 (first leg) 14/09/2006 Schalke 04 Nancy
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 PSG Derry City
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Celta de Vigo Standard Liège
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Sevilla Atromitos
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Metalurh Zaporizhya Panathinaikos
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Litex Lovech Maccabi Haifa
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Espanyol Petržalka
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Crvena Zvezda Slovan Liberec
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Feyenoord Lokomotiv Sofia
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Auxerre Dinamo Zagreb
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Grasshopper Åtvidabergs
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Rabotnički Basel
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Zulte Waregem Lokomotiv Moskva
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Kayserispor AZ Alkmaar
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Dinamo București Xanthi
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Heerenveen Vitória de Setúbal
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 ASKÖ Pasching Livorno
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Hapoel Tel Aviv Chernomorets Odessa
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Parma Rubin Kazan
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 CSKA Sofia Beşiktaş
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Brøndby Eintracht Frankfurt
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Lens Ethnikos Achna
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Nancy Schalke 04
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Mladá Boleslav Olympique de Marseille
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Odense Hertha Berliner
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Nacional Rapid București
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Groningen Partizan
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Tottenham Slavia Praha
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Randers Fenerbahçe
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Ajax Start
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Iraklis Wisła Kraków
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Newcastle Levadia Tallinn
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Osasuna Trabzonspor
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Rangers Molde
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Chievo Verona Braga
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Austria Wien Legia Warszawa
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Blackburn Rovers Red Bull Salzburg
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Sparta Praha Heart of Midlothian
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Palermo West Ham
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Bayer Leverkusen Sion
Qualifying Fase 3 (second leg) 28/09/2006 Club Brugge Ružomberok
Group phase game 1 19/10/2006 Livorno Rangers
Group phase game 1 19/10/2006 Maccabi Haifa Auxerre
Group phase game 1 19/10/2006 Austria Wien Zulte Waregem
Group phase game 1 19/10/2006 Sparta Praha Espanyol
Group phase game 1 19/10/2006 Newcastle Fenerbahçe
Group phase game 1 19/10/2006 Eintracht Frankfurt Palermo
Group phase game 1 19/10/2006 Rapid București PSG
Group phase game 1 19/10/2006 Panathinaikos Hapoel Tel Aviv
Group phase game 1 19/10/2006 Beşiktaş Tottenham
Group phase game 1 19/10/2006 Club Brugge Bayer Leverkusen
Group phase game 1 19/10/2006 AZ Alkmaar Braga
Group phase game 1 19/10/2006 Slovan Liberec Sevilla
Group phase game 1 19/10/2006 Osasuna Heerenveen
Group phase game 1 19/10/2006 Odense Parma
Group phase game 1 19/10/2006 Wisła Kraków Blackburn Rovers
Group phase game 1 19/10/2006 Basel Feyenoord
Group phase game 2 02/11/2006 Grasshopper AZ Alkmaar
Group phase game 2 02/11/2006 Tottenham Club Brugge
Group phase game 2 02/11/2006 Dinamo București Beşiktaş
Group phase game 2 02/11/2006 Rangers Maccabi Haifa
Group phase game 2 02/11/2006 Partizan Livorno
Group phase game 2 02/11/2006 Heerenveen Odense
Group phase game 2 02/11/2006 Lens Osasuna
Group phase game 2 02/11/2006 Braga Slovan Liberec
Group phase game 2 02/11/2006 Zulte Waregem Sparta Praha
Group phase game 2 02/11/2006 Nancy Wisła Kraków
Group phase game 2 02/11/2006 Blackburn Rovers Basel
Group phase game 2 02/11/2006 Ajax Austria Wien
Group phase game 2 02/11/2006 Hapoel Tel Aviv Rapid București
Group phase game 2 02/11/2006 Mladá Boleslav Panathinaikos
Group phase game 2 02/11/2006 Celta de Vigo Eintracht Frankfurt
Group phase game 2 02/11/2006 Palermo Newcastle
Group phase game 3 23/11/2006 Sparta Praha Ajax
Group phase game 3 23/11/2006 Espanyol Zulte Waregem
Group phase game 3 23/11/2006 Basel Nancy
Group phase game 3 23/11/2006 Odense Lens
Group phase game 3 23/11/2006 Parma Heerenveen
Group phase game 3 23/11/2006 Sevilla Braga
Group phase game 3 23/11/2006 Slovan Liberec Grasshopper
Group phase game 3 23/11/2006 Club Brugge Dinamo București
Group phase game 3 23/11/2006 Bayer Leverkusen Tottenham
Group phase game 3 23/11/2006 Maccabi Haifa Partizan
Group phase game 3 23/11/2006 Auxerre Rangers
Group phase game 3 23/11/2006 Feyenoord Blackburn Rovers
Group phase game 3 23/11/2006 Rapid București Mladá Boleslav
Group phase game 3 23/11/2006 PSG Hapoel Tel Aviv
Group phase game 3 23/11/2006 Fenerbahçe Palermo
Group phase game 3 23/11/2006 Newcastle Celta de Vigo
Group phase game 4 29/11/2006 Grasshopper Sevilla
Group phase game 4 29/11/2006 Lens Parma
Group phase game 4 29/11/2006 Osasuna Odense
Group phase game 4 29/11/2006 Partizan Auxerre
Group phase game 4 29/11/2006 Livorno Maccabi Haifa
Group phase game 4 29/11/2006 Dinamo București Bayer Leverkusen
Group phase game 4 29/11/2006 Beşiktaş Club Brugge
Group phase game 4 29/11/2006 AZ Alkmaar Slovan Liberec
Group phase game 4 30/11/2006 Mladá Boleslav PSG
Group phase game 4 30/11/2006 Nancy Feyenoord
Group phase game 4 30/11/2006 Panathinaikos Rapid București
Group phase game 4 30/11/2006 Ajax Espanyol
Group phase game 4 30/11/2006 Austria Wien Sparta Praha
Group phase game 4 30/11/2006 Wisła Kraków Basel
Group phase game 4 30/11/2006 Eintracht Frankfurt Newcastle
Group phase game 4 30/11/2006 Celta de Vigo Fenerbahçe
Group phase game 5 13/12/2006 Espanyol Austria Wien
Group phase game 5 13/12/2006 Feyenoord Wisła Kraków
Group phase game 5 13/12/2006 Blackburn Rovers Nancy
Group phase game 5 13/12/2006 PSG Panathinaikos
Group phase game 5 13/12/2006 Hapoel Tel Aviv Mladá Boleslav
Group phase game 5 13/12/2006 Fenerbahçe Eintracht Frankfurt
Group phase game 5 13/12/2006 Palermo Celta de Vigo
Group phase game 5 13/12/2006 Zulte Waregem Ajax
Group phase game 5 14/12/2006 Braga Grasshopper
Group phase game 5 14/12/2006 Parma Osasuna
Group phase game 5 14/12/2006 Sevilla AZ Alkmaar
Group phase game 5 14/12/2006 Heerenveen Lens
Group phase game 5 14/12/2006 Tottenham Dinamo București
Group phase game 5 14/12/2006 Bayer Leverkusen Beşiktaş
Group phase game 5 14/12/2006 Rangers Partizan
Group phase game 5 14/12/2006 Auxerre Livorno
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 CSKA Moskva Maccabi Haifa
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Hapoel Tel Aviv Rangers
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Shakhtar Nancy
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Girondins de Bordeaux Osasuna
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Fenerbahçe AZ Alkmaar
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Bayer Leverkusen Blackburn Rovers
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Benfica Dinamo București
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 AEK PSG
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Livorno Espanyol
Round of 32 (first leg) 14/02/2007 Werder Bremen Ajax
Round of 32 (first leg) 15/02/2007 Lens Panathinaikos
Round of 32 (first leg) 15/02/2007 Braga Parma
Round of 32 (first leg) 15/02/2007 Steaua București Sevilla
Round of 32 (first leg) 15/02/2007 Spartak Moskva Celta de Vigo
Round of 32 (first leg) 15/02/2007 Zulte Waregem Newcastle
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Celta de Vigo Spartak Moskva
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Maccabi Haifa CSKA Moskva
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Dinamo București Benfica
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Sevilla Steaua București
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 PSG AEK
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Osasuna Girondins de Bordeaux
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Newcastle Zulte Waregem
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Parma Braga
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Panathinaikos Lens
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Espanyol Livorno
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Ajax Werder Bremen
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Rangers Hapoel Tel Aviv
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 AZ Alkmaar Fenerbahçe
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Nancy Shakhtar
Round of 32 (second leg) 22/02/2007 Blackburn Rovers Bayer Leverkusen
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Lens Bayer Leverkusen
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Maccabi Haifa Espanyol
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Newcastle AZ Alkmaar
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Sevilla Shakhtar
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 PSG Benfica
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Celta de Vigo Werder Bremen
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Rangers Osasuna
Round of 16 (first leg) 08/03/2007 Braga Tottenham
Round of 16 (second leg) 14/03/2007 Bayer Leverkusen Lens
Round of 16 (second leg) 14/03/2007 Osasuna Rangers
Round of 16 (second leg) 14/03/2007 Werder Bremen Celta de Vigo
Round of 16 (second leg) 14/03/2007 Tottenham Braga
Round of 16 (second leg) 15/03/2007 Benfica PSG
Round of 16 (second leg) 15/03/2007 Shakhtar Sevilla
Round of 16 (second leg) 15/03/2007 AZ Alkmaar Newcastle
Round of 16 (second leg) 15/03/2007 Espanyol Maccabi Haifa
Round of 8 (first leg) 05/04/2007 Bayer Leverkusen Osasuna
Round of 8 (first leg) 05/04/2007 AZ Alkmaar Werder Bremen
Round of 8 (first leg) 05/04/2007 Espanyol Benfica
Round of 8 (first leg) 05/04/2007 Sevilla Tottenham
Round of 8 (second leg) 12/04/2007 Benfica Espanyol
Round of 8 (second leg) 12/04/2007 Osasuna Bayer Leverkusen
Round of 8 (second leg) 12/04/2007 Tottenham Sevilla
Round of 8 (second leg) 12/04/2007 Werder Bremen AZ Alkmaar
Semifinal (first leg) 26/04/2007 Espanyol Werder Bremen
Semifinal (first leg) 26/04/2007 Osasuna Sevilla
Semifinal (second leg) 03/05/2007 Werder Bremen Espanyol
Semifinal (second leg) 03/05/2007 Sevilla Osasuna
Final 16/05/2007 Espanyol Sevilla

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Pandiani EspanyolEspanyol
110.79
Claudiu Niculescu Dinamo BucureștiDinamo București
101.00
Arveladze AZ AlkmaarAZ Alkmaar
70.64
Berbatov TottenhamTottenham
70.88
Huntelaar AjaxAjax
71.00
Martins NewcastleNewcastle
60.67
Pauleta PSGPSG
60.67
Coro EspanyolEspanyol
60.55
Jeleń AuxerreAuxerre
50.71
Robbie Keane TottenhamTottenham
50.56
    Name Club Pos Minutes
Iraizoz EspanyolEspanyol
1380
Jarque EspanyolEspanyol
1290
Dani Alves SevillaSevilla
1278
Poulsen SevillaSevilla
1198
Palop SevillaSevilla
1140
Pandiani EspanyolEspanyol
1118
Escudé SevillaSevilla
1110
Ricardo OsasunaOsasuna
1110
Cruchaga OsasunaOsasuna
1090
Rolfes Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
1080
    Name Club Pos Yellows
Cosmin Moţi Dinamo BucureștiDinamo București
6
Luís Fabiano SevillaSevilla
5
Nemanja Rnić PartizanPartizan
5
Corrales OsasunaOsasuna
5
Placente Celta de VigoCelta de Vigo
4
Opdam AZ AlkmaarAZ Alkmaar
4
Moisés Hurtado EspanyolEspanyol
4
Luis García EspanyolEspanyol
4
Zabaleta EspanyolEspanyol
4
Barry Ferguson RangersRangers
3
    Name Club Pos Reds
Marius Constantin Rapid BucureștiRapid București
2
Cosmin Moţi Dinamo BucureștiDinamo București
2
Gizo Dzheladze AmeriAmeri
1
Gökhan Zan BeşiktaşBeşiktaş
1
Andrei Mărgăritescu Dinamo BucureștiDinamo București
1
Nilsson HeerenveenHeerenveen
1
Grichting AuxerreAuxerre
1
Bruno Basto NacionalNacional
1
Nem BragaBraga
1
Sammarco Chievo VeronaChievo Verona
1
Goals:
878
Goals Per Match:
2.49
Yellow Cards:
1395
Bookings Per Match:
3.95
Red Cards:
85
Sent Offs Per Match:
0.24
Home wins:
166
Away wins:
93
Draws:
94
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Tottenham: 8 Matches
Longest losing run:
Grasshopper: 4 Matches
Longest no losing run:
Espanyol: 15 Matches
Longest no winning run:
Brujas: 5 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Sevilla 15 9 4 2
60%
26%
14%
29 13 31 0
Espanyol 15 11 4 0
73%
26%
1%
34 11 34 1
Osasuna 14 7 5 2
50%
35%
15%
17 9 38 1
Bayer Leverkusen 12 4 3 5
33%
25%
42%
14 14 20 1
Dinamo București 12 7 2 3
58%
16%
26%
26 15 27 3
Newcastle 12 9 2 1
75%
16%
9%
16 7 13 0
AZ Alkmaar 12 5 5 2
41%
41%
18%
26 21 25 0
Lens 10 4 3 3
40%
30%
30%
13 11 19 1
Basel 10 4 3 3
40%
30%
30%
16 14 13 1
Rangers 10 5 3 2
50%
30%
20%
16 8 16 1
Rapid București 10 5 4 1
50%
40%
10%
14 5 19 2
Tottenham 10 8 1 1
80%
10%
10%
20 10 15 1
Hapoel Tel Aviv 10 5 2 3
50%
20%
30%
17 15 29 1
Maccabi Haifa 10 4 4 2
40%
40%
20%
10 10 18 0
Celta de Vigo 10 4 3 3
40%
30%
30%
11 9 21 0
PSG 10 5 3 2
50%
30%
20%
15 8 14 2
Braga 10 5 0 5
50%
50%
15 13 18 2
Parma 8 5 0 3
62%
38%
8 8 17 0
Zulte Waregem 8 3 0 5
37%
63%
13 17 15 1
Ajax 8 5 1 2
62%
12%
26%
18 8 21 2
Blackburn Rovers 8 4 3 1
50%
37%
13%
12 6 16 0
Partizan 8 2 2 4
25%
25%
50%
9 12 24 0
Werder Bremen 8 4 1 3
50%
12%
38%
12 9 12 2
Auxerre 8 4 1 3
50%
12%
38%
17 11 13 1
Wisła Kraków 8 3 1 4
37%
12%
51%
10 10 21 4
Fenerbahçe 8 3 3 2
37%
37%
26%
15 10 16 1
Grasshopper 8 3 1 4
37%
12%
51%
14 16 12 0
Livorno 8 3 2 3
37%
25%
38%
9 9 20 1
Nancy 8 3 2 3
37%
25%
38%
11 8 15 1
Club Brugge 8 3 3 2
37%
37%
26%
13 10 16 0
Panathinaikos 8 3 3 2
37%
37%
26%
6 8 16 1
Odense 8 4 2 2
50%
25%
25%
14 9 8 0
Mladá Boleslav 6 1 3 2
16%
50%
34%
6 6 17 2
Austria Wien 6 1 1 4
16%
16%
68%
3 10 15 0
Start 6 3 0 3
50%
50%
7 10 9 0
Sparta Praha 6 2 2 2
33%
33%
34%
4 5 12 0
Heerenveen 6 2 2 2
33%
33%
34%
5 4 13 1
Åtvidabergs 6 2 2 2
33%
33%
34%
11 12 2 0
Lokomotiv Sofia 6 3 3 0
50%
50%
11 3 16 0
Eintracht Frankfurt 6 1 4 1
16%
66%
18%
10 7 14 1
Slovan Liberec 6 3 2 1
50%
33%
17%
10 8 5 0
Litex Lovech 6 3 2 1
50%
33%
17%
10 5 13 1
Feyenoord 6 1 4 1
16%
66%
18%
6 7 15 1
Derry City 6 3 2 1
50%
33%
17%
9 5 6 0
Brøndby 6 2 3 1
33%
50%
17%
9 7 10 3
CSKA Sofia 6 2 3 1
33%
50%
17%
8 6 8 1
Randers 6 2 0 4
33%
67%
6 9 12 1
Petržalka 6 3 1 2
50%
16%
34%
11 10 18 1
Benfica 6 3 1 2
50%
16%
34%
9 7 10 0
Beşiktaş 6 2 1 3
33%
16%
51%
8 9 16 2
Levadia Tallinn 6 2 1 3
33%
16%
51%
5 5 14 0
Palermo 6 3 1 2
50%
16%
34%
7 6 17 0
Ameri 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 7 1
Trabzonspor 4 1 3 0
25%
75%
4 3 13 0
Sarajevo 4 3 0 1
75%
25%
6 2 7 1
Roeselare 4 3 0 1
75%
25%
9 8 11 0
Olympique de Marseille 4 1 2 1
25%
50%
25%
6 7 9 2
Molde 4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 7 0
Shakhtar 4 1 2 1
25%
50%
25%
6 6 16 1
Omonia 4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 13 2
Slavia Praha 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 2 7 0
Chernomorets Odessa 4 0 2 2
50%
50%
2 5 7 1
Rubin Kazan 4 2 0 2
50%
50%
5 2 11 0
Kayserispor 4 2 1 1
50%
25%
25%
8 5 7 0
Skonto 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 2 4 0
Ethnikos Achna 4 1 1 2
25%
25%
50%
7 5 6 0
Sion 4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 5 2
BATE Borisov 4 2 0 2
50%
50%
3 5 10 0
Tirana 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 9 1
Drogheda 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 7 0
Metalurh Zaporizhya 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 2 8 1
Hertha Berliner 4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 9 0
Zimbru 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 5 9 0
Dinamo Minsk 4 0 2 2
50%
50%
4 6 10 0
Domžale 4 3 0 1
75%
25%
9 4 11 0
Flora 4 0 3 1
75%
25%
1 5 7 2
Vaduz 4 2 0 2
50%
50%
6 3 10 1
APOEL 4 2 1 1
50%
25%
25%
8 3 4 0
Videoton 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 6 0
Ventspils 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 2 3 0
Karvan 4 2 1 1
50%
25%
25%
2 2 7 0
Kaunas 4 3 0 1
75%
25%
6 4 6 0
Sūduva 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 8 12 1
Young Boys 4 2 2 0
50%
50%
7 4 7 0
Brann 4 2 2 0
50%
50%
6 4 4 1
Llanelli Town 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 7 5 0
AEK 2 0 0 2
100%
0 4 2 0
Legia Warszawa 2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Standard Liège 2 0 0 2
100%
0 4 6 0
Lokomotiv Moskva 2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Girondins de Bordeaux 2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Rabotnički 2 0 0 2
100%
2 7 2 0
Xanthi 2 0 0 2
100%
4 8 2 0
ASKÖ Pasching 2 0 0 2
100%
0 3 3 0
Nacional 2 0 0 2
100%
1 3 5 1
Groningen 2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 0
CSKA Moskva 2 0 1 1
50%
50%
0 1 6 0
Heart of Midlothian 2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Ružomberok 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Atromitos 2 0 0 2
100%
1 6 6 0
Schalke 04 2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
West Ham 2 0 0 2
100%
0 4 4 0
Crvena Zvezda 2 0 0 2
100%
1 4 4 0
Vitória de Setúbal 2 0 1 1
50%
50%
0 3 2 0
Red Bull Salzburg 2 0 1 1
50%
50%
2 4 7 0
Varaždin 2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 0
Chievo Verona 2 1 0 1
50%
50%
2 3 7 4
Rijeka 2 0 1 1
50%
50%
3 4 6 0
Valur 2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 0
Hibernians 2 0 0 2
100%
1 9 5 0
Kairat 2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 0
Újpest 2 1 0 1
50%
50%
1 4 5 1
Sliema Wanderers 2 0 0 2
100%
0 6 1 0
Lyn 2 0 2 0
100%
1 1 3 0
Spartak Trnava 2 0 0 2
100%
0 2 4 0
Göteborg 2 0 0 2
100%
0 2 3 0
Haka 2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Víkingur Gøta 2 0 0 2
100%
1 4 2 1
Dinamo Tirana 2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Zagłębie 2 0 2 0
100%
1 1 4 0
WIT Georgia 2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 0
Banants 2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 2
Rànger's 2 0 0 2
100%
0 5 3 0
Vardar 2 0 0 2
100%
2 7 2 1
Helsinki 2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 1
Jeunesse d'Esch 2 0 0 2
100%
0 5 2 1
Nistru 2 0 0 2
100%
0 3 5 0
Akraness 2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 1
Glentoran 2 0 0 2
100%
0 2 2 0
Dinamo Zagreb 2 0 0 2
100%
2 5 5 0
Rhyl 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 1
Skála 2 0 0 2
100%
0 4 1 0
Iraklis 2 1 0 1
50%
50%
1 2 6 1
Ried 2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Bnei Yehuda 2 0 0 2
100%
0 6 7 1
Gretna 2 0 1 1
50%
50%
3 7 1 0
Wisła Płock 2 0 2 0
100%
1 1 1 0
Hajduk Kula 2 0 2 0
100%
1 1 5 0
Twente 2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Beitar Jerusalem 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Maribor 2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Steaua București 2 0 0 2
100%
0 3 7 0
Mattersburg 2 0 1 1
50%
50%
1 2 6 3
OFK Beograd 2 1 0 1
50%
50%
2 5 8 1
Koper 2 0 0 2
100%
0 6 6 1
Mika 2 0 0 2
100%
1 4 4 1
Gefle 2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 1
Murata 2 0 0 2
100%
1 7 6 0
Makedonija 2 0 1 1
50%
50%
1 3 7 0
NK Orašje 2 0 0 2
100%
0 7 4 0
Etzella 2 0 0 2
100%
0 7 2 0
Tobol 2 0 1 1
50%
50%
1 3 6 0
Qarabağ 2 0 1 1
50%
50%
2 3 5 0
Portadown 2 0 0 2
100%
1 4 5 0
Spartak Moskva 2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Notify error