ENMore
2022-232012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2022-23 IIIIIIIVV2012-13 IIIIIIIV2002-03 IIIIIIIV1992-93 IIIIIIIV1982-83 III
2021-22 IIIIIIIVV2011-12 IIIIIIIV2001-02 IIIIIIIV1991-92 IIIIIIIV1981-82 III
2020-21 IIIIIIIVV2010-11 IIIIIIIV2000-01 IIIIIIIV1990-91 IIIIIIIV1980-81 III
2019-20 IIIIIIIV2009-10 IIIIIIIV1999-00 IIIIIIIV1989-90 IIIIIIIV1979-80 III
2018-19 IIIIIIIV2008-09 IIIIIIIV1998-99 IIIIIIIV1988-89 IIIIIIIV1978-79 III
2017-18 IIIIIIIV2007-08 IIIIIIIV1997-98 IIIIIIIV1987-88 IIIIIIIV1977-78 III
2016-17 IIIIIIIV2006-07 IIIIIIIV1996-97 IIIIIIIV1986-87
2015-16 IIIIIIIV2005-06 IIIIIIIV1995-96 IIIIIIIV1985-86 III
2014-15 IIIIIIIV2004-05 IIIIIIIV1994-95 IIIIIIIV1984-85 III
2013-14 IIIIIIIV2003-04 IIIIIIIV1993-94 IIIIIIIV1983-84 III

prev Europa League 2020-21 next

Europa League
Top Scorer
Round

Matches

Type Date Home Result Visitor
Preliminary Round 1 18/08/2020 Engordany
1
3
Zeta
Preliminary Round 1 20/08/2020 Coleraine
1
0
La Fiorita
Preliminary Round 1 20/08/2020 St Joseph's
1
2
B36
Preliminary Round 1 20/08/2020 NSÍ
5
1
Barry Town
Preliminary Round 1 20/08/2020 Santa Coloma
0
0
Iskra
Preliminary Round 1 20/08/2020 Glentoran
1
0
HB
Preliminary Round 1 21/08/2020 Tre Penne
1
3
Gjilani
Preliminary Round 1 22/08/2020 Lincoln Red Imps
3
0
Prishtina
Qualifying Fase 1 25/08/2020 Riteriai
3
2
Derry City
Qualifying Fase 1 26/08/2020 Progrès
3
0
Zeta
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Apollon Limassol
5
1
Saburtalo
Qualifying Fase 1 27/08/2020 CSKA Sofia
2
1
Sirens
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Lokomotivi Tbilisi
2
1
Universitatea Craiova
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Gjilani
0
2
APOEL
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Olimpija
2
1
Víkingur Reykjavík
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Fehérvár
1
1
Bohemians
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Neftçi
2
1
Shkupi
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Bodø/Glimt
6
1
Kauno Žalgiris
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Borac
1
0
Sutjeska
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Alashkert
0
1
Renova
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Sumqayıt
0
2
Shkëndija
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Teuta
2
0
Beitar Jerusalem
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Ventspils
2
1
Dinamo-Auto
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Vaduz
0
2
Hibernians
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Kairat
4
1
Noah
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Ordabasy
1
2
Botoșani
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Keşla
0
0
Laçi
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Servette
3
0
Ružomberok
Qualifying Fase 1 27/08/2020 AGF
5
2
Honka
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Malmö
2
0
Cracovia
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Budapest Honvéd
2
1
Inter Turku
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Shamrock Rovers
2
2
Ilves
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Partizan
1
0
RFS
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Lech Poznań
3
0
Valmiera
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Maribor
1
1
Coleraine
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Aberdeen
6
0
NSÍ
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Motherwell
5
1
Glentoran
Qualifying Fase 1 27/08/2020 FCSB
3
0
Shirak
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Lincoln Red Imps
2
0
Union Titus Pétange
Qualifying Fase 1 27/08/2020 B36
4
3
Levadia Tallinn
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Zrinjski
3
0
Differdange
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Valletta
0
1
Bala Town
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Kukësi
2
1
Slavia Sofia
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Petrocub
0
2
TSC Bačka Topola
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Iskra
0
1
Lokomotiv Plovdiv
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Hapoel Be'er Sheva
3
0
Dinamo Batumi
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Shakhtyor Soligorsk
0
0
Sfintul Gheorghe
Qualifying Fase 1 27/08/2020 The New Saints
3
1
Žilina
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Hafnarfjarðar
0
2
DAC
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Žalgiris
2
0
Paide
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Rosenborg
4
2
Breiðablik
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Hammarby
3
0
Puskás Akadémia
Qualifying Fase 1 27/08/2020 Dinamo Minsk
0
2
Piast
Qualifying Fase 1 09/09/2020 Maccabi Haifa
3
1
Željezničar
Qualifying Fase 1 10/09/2020 Nõmme Kalju
0
4
Mura
Qualifying Fase 2 16/09/2020 B36
2
2
The New Saints
Qualifying Fase 2 16/09/2020 Hammarby
0
3
Lech Poznań
Qualifying Fase 2 16/09/2020 Progrès
0
5
Willem II
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Connah's Quay
0
1
Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Olimpija
2
3
Zrinjski
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Flora
2
1
KR
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Servette
0
1
Stade de Reims
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Lincoln Red Imps
0
5
Rangers
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Neftçi
1
3
Galatasaray
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Göteborg
1
2
København
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Lokomotiv Plovdiv
1
2
Tottenham
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Riteriai
1
5
Slovan Liberec
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Bodø/Glimt
3
1
Žalgiris
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Botoșani
0
1
Shkëndija
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Djurgården
2
1
Europa FC
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Hibernians
0
1
Fehérvár
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Laçi
1
2
Hapoel Be'er Sheva
Qualifying Fase 2 17/09/2020 CSKA Sofia
2
0
BATE Borisov
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Budapest Honvéd
0
2
Malmö
Qualifying Fase 2 17/09/2020 TSC Bačka Topola
6
6
FCSB
Qualifying Fase 2 17/09/2020 DAC
5
3
Jablonec
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Osijek
1
2
Basel
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Linfield
0
1
Floriana
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Coleraine
2
2
Motherwell
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Viking
0
2
Aberdeen
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Mura
3
0
AGF
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Standard Liège
2
0
Bala Town
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Aris
1
2
Kolos Kovalivka
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Borac
0
2
Rio Ave
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Kukësi
0
4
Wolfsburg
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Piast
3
2
Hartberg
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Shamrock Rovers
0
2
Milan
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Sileks
0
2
Drita
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Maccabi Haifa
2
1
Kairat
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Lokomotivi Tbilisi
2
1
Dynamo Moskva
Qualifying Fase 2 17/09/2020 OFI
0
1
Apollon Limassol
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Sfintul Gheorghe
0
1
Partizan
Qualifying Fase 2 17/09/2020 KuPS
1
1
Slovan Bratislava
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Inter d'Escaldes
0
1
Dundalk
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Teuta
0
4
Granada
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Ventspils
1
5
Rosenborg
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Kaysar
1
4
APOEL
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Astana
0
1
Budućnost
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Renova
0
1
Hajduk Split
Qualifying Fase 2 17/09/2020 Ararat-Armenia
4
3
Fola Esch
Qualifying Fase 2 18/09/2020 Riga
1
0
Tre Fiori
Qualifying Fase 3 23/09/2020 Apollon Limassol
0
5
Lech Poznań
Qualifying Fase 3 24/09/2020 CSKA Sofia
3
1
B36
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Sarajevo
2
1
Budućnost
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Riga
0
1
Celtic
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Beşiktaş
1
1
Rio Ave
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Rosenborg
1
0
Alanyaspor
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Charleroi
2
1
Partizan
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Malmö
5
0
Lokomotiva Zagreb
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Mura
1
5
PSV
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Hapoel Be'er Sheva
3
0
Motherwell
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Djurgården
0
1
Cluj
Qualifying Fase 3 24/09/2020 FCSB
0
2
Slovan Liberec
Qualifying Fase 3 24/09/2020
6
1
Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Sheriff Tiraspol
1
1
Dundalk
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Standard Liège
2
1
Vojvodina
Qualifying Fase 3 24/09/2020 APOEL
2
2
Zrinjski
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Galatasaray
2
0
Hajduk Split
Qualifying Fase 3 24/09/2020 København
3
0
Piast
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Shkëndija
1
3
Tottenham
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Floriana
0
0
Flora
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Wolfsburg
2
0
Desna
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Legia Warszawa
2
0
Drita
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Basel
3
2
Anorthosis
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Milan
3
2
Bodø/Glimt
Qualifying Fase 3 24/09/2020 LASK
7
0
DAC
Qualifying Fase 3 24/09/2020 St Gallen
0
1
AEK
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Rijeka
2
0
Kolos Kovalivka
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Willem II
0
4
Rangers
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Sporting de Portugal
1
0
Aberdeen
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Granada
2
0
Lokomotivi Tbilisi
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Fehérvár
0
0
Stade de Reims
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Rostov
1
2
Maccabi Haifa
Qualifying Fase 3 24/09/2020 KuPS
2
0
Sūduva
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Ararat-Armenia
1
0
Celje
Qualifying Fase 3 24/09/2020 Viktoria Plzeň
3
0
SønderjyskE
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Standard Liège
3
1
Fehérvár
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Rio Ave
2
2
Milan
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Dinamo Brest
0
2
Ludogorets
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Sarajevo
0
1
Celtic
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Legia Warszawa
0
3
Qarabağ
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Hapoel Be'er Sheva
1
0
Viktoria Plzeň
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Rosenborg
0
2
PSV
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Charleroi
1
2
Lech Poznań
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Malmö
1
3
Granada
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Slovan Liberec
1
0
APOEL
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Dinamo Zagreb
3
1
Flora
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Ararat-Armenia
1
2
Crvena Zvezda
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Cluj
3
1
KuPS
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Young Boys
3
0
Tirana
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Sporting de Portugal
1
4
LASK
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Dundalk
3
1
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Tottenham
7
2
Maccabi Haifa
Qualifying: Playoff 01/10/2020 AEK
2
1
Wolfsburg
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Rangers
2
1
Galatasaray
Qualifying: Playoff 01/10/2020 København
0
1
Rijeka
Qualifying: Playoff 01/10/2020 Basel
1
3
CSKA Sofia
Group phase game 1 22/10/2020 Villarreal
5
3
Sivasspor
Group phase game 1 22/10/2020 Braga
3
0
AEK
Group phase game 1 22/10/2020 Leicester
3
0
Zorya
Group phase game 1 22/10/2020 Celtic
1
3
Milan
Group phase game 1 22/10/2020 Maccabi Tel Aviv
1
0
Qarabağ
Group phase game 1 22/10/2020 Wolfsberger
1
1
CSKA Moskva
Group phase game 1 22/10/2020 Tottenham
3
0
LASK
Group phase game 1 22/10/2020 Ludogorets
1
2
Royal Antwerp
Group phase game 1 22/10/2020 Napoli
0
1
AZ Alkmaar
Group phase game 1 22/10/2020 Dinamo Zagreb
0
0
Feyenoord
Group phase game 1 22/10/2020 Rijeka
0
1
Real Sociedad
Group phase game 1 22/10/2020 Lech Poznań
2
4
Benfica
Group phase game 1 22/10/2020 PAOK
1
1
Omonia
Group phase game 1 22/10/2020 PSV
1
2
Granada
Group phase game 1 22/10/2020 Hoffenheim
2
0
Crvena Zvezda
Group phase game 1 22/10/2020 Standard Liège
0
2
Rangers
Group phase game 1 22/10/2020 Hapoel Be'er Sheva
3
1
Slavia Praha
Group phase game 1 22/10/2020 Bayer Leverkusen
6
2
Nice
Group phase game 1 22/10/2020 Rapid Wien
1
2
Arsenal
Group phase game 1 22/10/2020 Dundalk
1
2
Molde
Group phase game 1 22/10/2020 Young Boys
1
2
Roma
Group phase game 1 22/10/2020 CSKA Sofia
0
2
Cluj
Group phase game 1 22/10/2020 Slovan Liberec
1
0
Gent
Group phase game 1 22/10/2020 Sparta Praha
1
4
Lille
Group phase game 2 29/10/2020 CSKA Moskva
0
0
Dinamo Zagreb
Group phase game 2 29/10/2020 Crvena Zvezda
5
1
Slovan Liberec
Group phase game 2 29/10/2020 Feyenoord
1
4
Wolfsberger
Group phase game 2 29/10/2020 LASK
4
3
Ludogorets
Group phase game 2 29/10/2020 Royal Antwerp
1
0
Tottenham
Group phase game 2 29/10/2020 Qarabağ
1
3
Villarreal
Group phase game 2 29/10/2020 Cluj
1
1
Young Boys
Group phase game 2 29/10/2020 Lille
2
2
Celtic
Group phase game 2 29/10/2020 Gent
1
4
Hoffenheim
Group phase game 2 29/10/2020 Roma
0
0
CSKA Sofia
Group phase game 2 29/10/2020 Arsenal
3
0
Dundalk
Group phase game 2 29/10/2020 Molde
1
0
Rapid Wien
Group phase game 2 29/10/2020 Slavia Praha
1
0
Bayer Leverkusen
Group phase game 2 29/10/2020 Nice
1
0
Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 2 29/10/2020 Benfica
3
0
Standard Liège
Group phase game 2 29/10/2020 Rangers
1
0
Lech Poznań
Group phase game 2 29/10/2020 Omonia
1
2
PSV
Group phase game 2 29/10/2020 Granada
0
0
PAOK
Group phase game 2 29/10/2020 Sivasspor
1
2
Maccabi Tel Aviv
Group phase game 2 29/10/2020 Real Sociedad
0
1
Napoli
Group phase game 2 29/10/2020 Milan
3
0
Sparta Praha
Group phase game 2 29/10/2020 Zorya
1
2
Braga
Group phase game 2 29/10/2020 AZ Alkmaar
4
1
Rijeka
Group phase game 2 29/10/2020 AEK
1
2
Leicester
Group phase game 3 05/11/2020 PAOK
4
1
PSV
Group phase game 3 05/11/2020 Arsenal
4
1
Molde
Group phase game 3 05/11/2020 Benfica
3
3
Rangers
Group phase game 3 05/11/2020 Crvena Zvezda
2
1
Gent
Group phase game 3 05/11/2020 Hoffenheim
5
0
Slovan Liberec
Group phase game 3 05/11/2020 Feyenoord
3
1
CSKA Moskva
Group phase game 3 05/11/2020 Royal Antwerp
0
1
LASK
Group phase game 3 05/11/2020 Villarreal
4
0
Maccabi Tel Aviv
Group phase game 3 05/11/2020 Milan
0
3
Lille
Group phase game 3 05/11/2020 Celtic
1
4
Sparta Praha
Group phase game 3 05/11/2020 Zorya
1
4
AEK
Group phase game 3 05/11/2020 Leicester
4
0
Braga
Group phase game 3 05/11/2020 Dinamo Zagreb
1
0
Wolfsberger
Group phase game 3 05/11/2020 Young Boys
3
0
CSKA Sofia
Group phase game 3 05/11/2020 Roma
5
0
Cluj
Group phase game 3 05/11/2020 Ludogorets
1
3
Tottenham
Group phase game 3 05/11/2020 Slavia Praha
3
2
Nice
Group phase game 3 05/11/2020 Hapoel Be'er Sheva
2
4
Bayer Leverkusen
Group phase game 3 05/11/2020 Lech Poznań
3
1
Standard Liège
Group phase game 3 05/11/2020 Rapid Wien
4
3
Dundalk
Group phase game 3 05/11/2020 Omonia
0
2
Granada
Group phase game 3 05/11/2020 Rijeka
1
2
Napoli
Group phase game 3 05/11/2020 Real Sociedad
1
0
AZ Alkmaar
Group phase game 3 05/11/2020 Sivasspor
2
0
Qarabağ
Group phase game 4 26/11/2020 Standard Liège
2
1
Lech Poznań
Group phase game 4 26/11/2020 Gent
0
2
Crvena Zvezda
Group phase game 4 26/11/2020 Dundalk
1
3
Rapid Wien
Group phase game 4 26/11/2020 Bayer Leverkusen
4
1
Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 4 26/11/2020 Nice
1
3
Slavia Praha
Group phase game 4 26/11/2020 Napoli
2
0
Rijeka
Group phase game 4 26/11/2020 Rangers
2
2
Benfica
Group phase game 4 26/11/2020 PSV
3
2
PAOK
Group phase game 4 26/11/2020 Granada
2
1
Omonia
Group phase game 4 26/11/2020 CSKA Moskva
0
0
Feyenoord
Group phase game 4 26/11/2020 AZ Alkmaar
0
0
Real Sociedad
Group phase game 4 26/11/2020 Tottenham
4
0
Ludogorets
Group phase game 4 26/11/2020 Slovan Liberec
0
2
Hoffenheim
Group phase game 4 26/11/2020 Cluj
0
2
Roma
Group phase game 4 26/11/2020 Wolfsberger
0
3
Dinamo Zagreb
Group phase game 4 26/11/2020 CSKA Sofia
0
1
Young Boys
Group phase game 4 26/11/2020 Molde
0
3
Arsenal
Group phase game 4 26/11/2020 Braga
3
3
Leicester
Group phase game 4 26/11/2020 AEK
0
3
Zorya
Group phase game 4 26/11/2020 Sparta Praha
4
1
Celtic
Group phase game 4 26/11/2020 Lille
1
1
Milan
Group phase game 4 26/11/2020 Maccabi Tel Aviv
1
1
Villarreal
Group phase game 4 26/11/2020 Qarabağ
2
3
Sivasspor
Group phase game 4 26/11/2020 LASK
0
2
Royal Antwerp
Group phase game 5 03/12/2020 Molde
3
1
Dundalk
Group phase game 5 03/12/2020 Omonia
2
1
PAOK
Group phase game 5 03/12/2020 Rangers
3
2
Standard Liège
Group phase game 5 03/12/2020 Milan
4
2
Celtic
Group phase game 5 03/12/2020 Nice
2
3
Bayer Leverkusen
Group phase game 5 03/12/2020 Slavia Praha
3
0
Hapoel Be'er Sheva
Group phase game 5 03/12/2020 Zorya
1
0
Leicester
Group phase game 5 03/12/2020 Benfica
4
0
Lech Poznań
Group phase game 5 03/12/2020 Granada
0
1
PSV
Group phase game 5 03/12/2020 Lille
2
1
Sparta Praha
Group phase game 5 03/12/2020 AZ Alkmaar
1
1
Napoli
Group phase game 5 03/12/2020 Real Sociedad
2
2
Rijeka
Group phase game 5 03/12/2020 Roma
3
1
Young Boys
Group phase game 5 03/12/2020 Qarabağ
1
1
Maccabi Tel Aviv
Group phase game 5 03/12/2020 AEK
2
4
Braga
Group phase game 5 03/12/2020 Sivasspor
0
1
Villarreal
Group phase game 5 03/12/2020 LASK
3
3
Tottenham
Group phase game 5 03/12/2020 Royal Antwerp
3
1
Ludogorets
Group phase game 5 03/12/2020 CSKA Moskva
0
1
Wolfsberger
Group phase game 5 03/12/2020 Feyenoord
0
2
Dinamo Zagreb
Group phase game 5 03/12/2020 Gent
1
2
Slovan Liberec
Group phase game 5 03/12/2020 Crvena Zvezda
0
0
Hoffenheim
Group phase game 5 03/12/2020 Cluj
0
0
CSKA Sofia
Group phase game 5 03/12/2020 Arsenal
4
1
Rapid Wien
Group phase game 6 10/12/2020 Tottenham
2
0
Royal Antwerp
Group phase game 6 10/12/2020 Villarreal
3
0
Qarabağ
Group phase game 6 10/12/2020 Napoli
1
1
Real Sociedad
Group phase game 6 10/12/2020 Standard Liège
2
2
Benfica
Group phase game 6 10/12/2020 Hapoel Be'er Sheva
1
0
Nice
Group phase game 6 10/12/2020 Hoffenheim
4
1
Gent
Group phase game 6 10/12/2020 Bayer Leverkusen
4
0
Slavia Praha
Group phase game 6 10/12/2020 Rapid Wien
2
2
Molde
Group phase game 6 10/12/2020 Dundalk
2
4
Arsenal
Group phase game 6 10/12/2020 Young Boys
2
1
Cluj
Group phase game 6 10/12/2020 PSV
4
0
Omonia
Group phase game 6 10/12/2020 PAOK
0
0
Granada
Group phase game 6 10/12/2020 Rijeka
2
1
AZ Alkmaar
Group phase game 6 10/12/2020 Braga
2
0
Zorya
Group phase game 6 10/12/2020 Leicester
2
0
AEK
Group phase game 6 10/12/2020 Sparta Praha
0
1
Milan
Group phase game 6 10/12/2020 Celtic
3
2
Lille
Group phase game 6 10/12/2020 Maccabi Tel Aviv
1
0
Sivasspor
Group phase game 6 10/12/2020 CSKA Sofia
3
1
Roma
Group phase game 6 10/12/2020 Ludogorets
1
3
LASK
Group phase game 6 10/12/2020 Wolfsberger
1
0
Feyenoord
Group phase game 6 10/12/2020 Dinamo Zagreb
3
1
CSKA Moskva
Group phase game 6 10/12/2020 Slovan Liberec
0
0
Crvena Zvezda
Group phase game 6 10/12/2020 Lech Poznań
0
2
Rangers
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Benfica
1
1
Arsenal
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Real Sociedad
0
4
Manchester United
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Royal Antwerp
3
4
Rangers
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Red Bull Salzburg
0
2
Villarreal
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Molde
3
3
Hoffenheim
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Granada
2
0
Napoli
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Maccabi Tel Aviv
0
2
Shakhtar Donetsk
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Lille
1
2
Ajax
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Wolfsberger
1
4
Tottenham
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Crvena Zvezda
2
2
Milan
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Slavia Praha
0
0
Leicester
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Braga
0
2
Roma
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Krasnodar
2
3
Dinamo Zagreb
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Young Boys
4
3
Bayer Leverkusen
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Olympiacos
4
2
PSV
Round of 32 (first leg) 18/02/2021 Dynamo Kyiv
1
1
Brugge
Round of 32 (second leg) 24/02/2021 Tottenham
4
0
Wolfsberger
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Ajax
2
1
Lille
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Dinamo Zagreb
1
0
Krasnodar
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Brugge
0
1
Dynamo Kyiv
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Manchester United
0
0
Real Sociedad
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Milan
1
1
Crvena Zvezda
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Shakhtar Donetsk
1
0
Maccabi Tel Aviv
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Roma
3
1
Braga
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Leicester
0
2
Slavia Praha
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Bayer Leverkusen
0
2
Young Boys
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 PSV
2
1
Olympiacos
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Arsenal
3
2
Benfica
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Villarreal
2
1
Red Bull Salzburg
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Hoffenheim
0
2
Molde
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Napoli
2
1
Granada
Round of 32 (second leg) 25/02/2021 Rangers
5
2
Royal Antwerp
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Olympiacos
1
3
Arsenal
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Manchester United
1
1
Milan
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Dynamo Kyiv
0
2
Villarreal
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Ajax
3
0
Young Boys
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Granada
2
0
Molde
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Tottenham
2
0
Dinamo Zagreb
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Roma
3
0
Shakhtar Donetsk
Round of 16 (first leg) 11/03/2021 Slavia Praha
1
1
Rangers
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Shakhtar Donetsk
1
2
Roma
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Rangers
0
2
Slavia Praha
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Molde
2
1
Granada
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Dinamo Zagreb
3
0
Tottenham
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Young Boys
0
2
Ajax
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Arsenal
0
1
Olympiacos
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Villarreal
2
0
Dynamo Kyiv
Round of 16 (second leg) 18/03/2021 Milan
0
1
Manchester United
Round of 8 (first leg) 08/04/2021 Dinamo Zagreb
0
1
Villarreal
Round of 8 (first leg) 08/04/2021 Ajax
1
2
Roma
Round of 8 (first leg) 08/04/2021 Arsenal
1
1
Slavia Praha
Round of 8 (first leg) 08/04/2021 Granada
0
2
Manchester United
Round of 8 (second leg) 15/04/2021 Roma
1
1
Ajax
Round of 8 (second leg) 15/04/2021 Manchester United
2
0
Granada
Round of 8 (second leg) 15/04/2021 Slavia Praha
0
4
Arsenal
Round of 8 (second leg) 15/04/2021 Villarreal
2
1
Dinamo Zagreb
Semifinal (first leg) 29/04/2021 Manchester United
6
2
Roma
Semifinal (first leg) 29/04/2021 Villarreal
2
1
Arsenal
Semifinal (second leg) 06/05/2021 Roma
3
2
Manchester United
Semifinal (second leg) 06/05/2021 Arsenal
0
0
Villarreal
Final 26/05/2021 Villarreal
1
1
Manchester United
Collaborate with BDFutbol!