2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 NorthSouth1949-50 NorthSouth1939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 NorthSouth1948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 NorthSouth1957-58 NorthSouth1947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 NorthSouth1956-57 NorthSouth1946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 NorthSouth1955-56 NorthSouth1945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 NorthSouth1954-55 NorthSouth1944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 NorthSouth1953-54 NorthSouth1943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 NorthSouth1952-53 NorthSouth1942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 NorthSouth1951-52 NorthSouth1941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 NorthSouth1950-51 NorthSouth1940-41 NorthSouth

prev King's Cup1992-93 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 23/08/1992 Alfaro Tudelano
Round 1 (first leg) 23/08/1992 Peña Sport Calahorra
Round 2 (second leg) 24/08/1992 Levante Hércules
Round 1 (first leg) 28/08/1992 Almazán Ávila
Round 1 (first leg) 29/08/1992 Atlético Astorga Cultural Leonesa
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Marino de Luanco Lealtad
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Atlético Saguntino Levante
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Ontinyent Hércules
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Titánico Avilés Industrial
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Sueca Horadada
Round 1 (first leg) 30/08/1992 Cambados Orense
Round 1 (second leg) 30/08/1992 Calahorra Peña Sport
Round 1 (second leg) 30/08/1992 Tudelano Alfaro
Round 1 (second leg) 31/08/1992 Ávila Almazán
Round 1 (first leg) 01/09/1992 Eldense Orihuela
Round 1 (first leg) 01/09/1992 Realejos Marino Tenerife-Sur
Round 1 (first leg) 01/09/1992 Moscardó Getafe
Round 1 (first leg) 01/09/1992 Arguineguín Las Palmas
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Atlético Sanluqueño Recreativo de Huelva
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Pozoblanco San Roque de Lepe
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Fuengirola CD Estepona
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Algeciras Racing Portuense
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Atlético Malagueño Melilla
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Mairena Córdoba
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Balompédica Linense Xerez
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Ejea Utebo
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Barbastro Hernán Cortés
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Huesca Fraga
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Binéfar Monzón
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Los Boliches Iliturgi CF
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Gimnástica Segoviana Palencia
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Gandía Llíria
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Gramanet Manlleu
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Móstoles Leganés
Round 1 (first leg) 02/09/1992 San Juan de Aznalfarache Écija
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Premiá Sant Andreu
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Júpiter Girona
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Balaguer FC Andorra
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Granollers Mollerussa
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Beniel Cartagena
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Oliva Elche
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Talavera Conquense
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Cacereño Extremadura
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Montijo Moralo
Round 1 (first leg) 02/09/1992 CD Villanovense Don Benito
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Cristian Lay Plasencia
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Alzira Benidorm
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Rayo Majadahonda Aranjuez
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Blanes Gimnàstic de Tarragona
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Cieza Promesas Murcia
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Playas de Calviá Atlético Baleares
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Estradense As Pontes
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Bergantiños Pontevedra
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Júpiter Leonés Salamanca
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Alcázar Toledo
Round 1 (first leg) 02/09/1992 CP Villarrobledo Tomelloso
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Guadalajara Valdepeñas
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Bembibre Ponferradina
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Ferriolense Portmany
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Carballiño Lalín
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Mosconia Caudal
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Langreo Hispano
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Artajonés Mirandés
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Villaverde RSD Alcalá
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Barco Burela
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Telde Maspalomas
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Zalla Lemona
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Laredo Comillas
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Pontejos Marina de Cudeyo
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Escobedo Gimnástica de Torrelavega
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Real Unión Beasain
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Tolosa Basconia
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Amorebieta Santurtzi
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Orotava Mensajero
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Santutxu Baracaldo
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Águilas Roldán
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Caravaca Lorca
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Santomera Yeclano
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Baeza Polideportivo Ejido
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Mármol Macael Granada
Round 1 (first leg) 02/09/1992 Almería Jaén
Round 1 (first leg) 03/09/1992 Zamora Numancia
Round 1 (first leg) 03/09/1992 Manacor Sporting Mahonés
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Don Benito CD Villanovense
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Extremadura Cacereño
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Plasencia Cristian Lay
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Moralo Montijo
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Avilés Industrial Titánico
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Lealtad Marino de Luanco
Round 1 (second leg) 08/09/1992 Maspalomas Telde
Round 1 (second leg) 09/09/1992 Lalín Carballiño
Round 1 (second leg) 09/09/1992 Beasain Real Unión
Round 1 (second leg) 09/09/1992 Valdepeñas Guadalajara
Round 1 (second leg) 09/09/1992 Ponferradina Bembibre
Round 1 (second leg) 09/09/1992 Sant Andreu Premiá
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Manlleu Gramanet
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Hércules Ontinyent
Round 1 (second leg) 10/09/1992 San Roque de Lepe Pozoblanco
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Córdoba Mairena
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Orihuela Eldense
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Horadada Sueca
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Benidorm Alzira
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Écija San Juan de Aznalfarache
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Hernán Cortés Barbastro
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Utebo Ejea
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Monzón Binéfar
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Fraga Huesca
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Llíria Gandía
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Levante Atlético Saguntino
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Girona Júpiter
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Elche Oliva
Round 1 (second leg) 10/09/1992 CD Estepona Fuengirola
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Getafe Moscardó
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Sporting Mahonés Manacor
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Conquense Talavera
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Palencia Gimnástica Segoviana
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Leganés Móstoles
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Gimnàstic de Tarragona Blanes
Round 1 (second leg) 10/09/1992 FC Andorra Balaguer
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Mollerussa Granollers
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Iliturgi CF Los Boliches
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Mensajero Orotava
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Melilla Atlético Malagueño
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Recreativo de Huelva Atlético Sanluqueño
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Cultural Leonesa Atlético Astorga
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Hispano Langreo
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Caudal Mosconia
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Portmany Ferriolense
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Orense Cambados
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Pontevedra Bergantiños
Round 1 (second leg) 10/09/1992 As Pontes Estradense
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Burela Barco
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Las Palmas Arguineguín
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Marino Tenerife-Sur Realejos
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Mirandés Artajonés
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Salamanca Júpiter Leonés
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Polideportivo Ejido Baeza
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Jaén Almería
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Granada Mármol Macael
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Murcia Cieza Promesas
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Cartagena Beniel
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Yeclano Santomera
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Roldán Águilas
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Lorca Caravaca
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Marina de Cudeyo Pontejos
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Comillas Laredo
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Gimnástica de Torrelavega Escobedo
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Baracaldo Santutxu
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Lemona Zalla
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Santurtzi Amorebieta
Round 1 (second leg) 10/09/1992 RSD Alcalá Villaverde
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Racing Portuense Algeciras
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Xerez Balompédica Linense
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Aranjuez Rayo Majadahonda
Round 1 (second leg) 10/09/1992 Basconia Tolosa
Round 1 (second leg) 11/09/1992 Tomelloso CP Villarrobledo
Round 1 (second leg) 11/09/1992 Toledo Alcázar
Round 1 (second leg) 11/09/1992 Numancia Zamora
Round 1 (second leg) 11/09/1992 Atlético Baleares Playas de Calviá
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Recreativo de Huelva Xerez
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Los Boliches Melilla
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Real Unión Alavés
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Castro Gimnástica de Torrelavega
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Algeciras Écija
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Realejos Mensajero
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Aranjuez RSD Alcalá
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Pozoblanco Córdoba
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Huesca Andorra
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Torrevieja Elche
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Benidorm Orihuela
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Hércules Levante
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Blanes Sant Andreu
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Monzón Hernán Cortés
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Don Benito Extremadura
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Cristian Lay Moralo
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Lemona Baracaldo
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Pontejos Laredo
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Carballiño As Pontes
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Roldán Yeclano
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Caravaca Murcia
Round 2 (first leg) 17/09/1992 FC Andorra Girona
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Lealtad Avilés Industrial
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Caudal Hispano
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Atlético Baleares Ibiza
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Manacor Ferriolense
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Gáldar Las Palmas
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Racing de Ferrol Pontevedra
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Burela Orense
Round 2 (first leg) 17/09/1992 CD Estepona Granada
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Vélez Jaén
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Cultural Leonesa Salamanca
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Calahorra Izarra
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Mirandés Tudelano
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Palencia Ponferradina
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Granollers Manlleu
Round 2 (first leg) 17/09/1992 Almazán Numancia
Round 2 (first leg) 18/09/1992 Conquense Tomelloso
Round 2 (first leg) 18/09/1992 Alcázar Valdepeñas
Round 2 (first leg) 18/09/1992 Llíria Alcoyano
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Granada CD Estepona
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Hispano Caudal
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Tudelano Mirandés
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Murcia Caravaca
Round 2 (first leg) 23/09/1992 Amorebieta Basconia
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Sant Andreu Blanes
Round 2 (second leg) 23/09/1992 As Pontes Carballiño
Round 2 (second leg) 23/09/1992 Extremadura Don Benito
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Orihuela Benidorm
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Melilla Los Boliches
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Córdoba Pozoblanco
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Elche Torrevieja
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Hernán Cortés Monzón
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Alcoyano Llíria
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Baracaldo Lemona
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Andorra Huesca
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Xerez Recreativo de Huelva
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Écija Algeciras
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Girona FC Andorra
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Manlleu Granollers
Round 2 (second leg) 24/09/1992 RSD Alcalá Aranjuez
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Alavés Real Unión
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Moralo Cristian Lay
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Laredo Pontejos
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Pontevedra Racing de Ferrol
Round 2 (first leg) 24/09/1992 Leganés Getafe
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Gimnástica de Torrelavega Castro
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Ferriolense Manacor
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Ibiza Atlético Baleares
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Valdepeñas Alcázar
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Tomelloso Conquense
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Orense Burela
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Avilés Industrial Lealtad
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Las Palmas Gáldar
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Mensajero Realejos
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Izarra Calahorra
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Jaén Vélez
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Ponferradina Palencia
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Salamanca Cultural Leonesa
Round 2 (second leg) 24/09/1992 Yeclano Roldán
Round 2 (second leg) 25/09/1992 Numancia Almazán
Round 2 (second leg) 30/09/1992 Basconia Amorebieta
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Murcia Oviedo
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Racing de Ferrol Badajoz
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Andorra Villarreal
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Manlleu Español
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Hispano Logroñés
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Tudelano Rayo Vallecano
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Ibiza Valladolid
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Numancia Figueres
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Écija Lugo
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Cristian Lay Mérida
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Gimnástica de Torrelavega Castellón
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Hércules Lleida
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Córdoba Avilés Industrial
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Manacor Sabadell
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Sant Andreu Mallorca
Round 3 (first leg) 01/10/1992 Girona Racing de Santander
Round 3 (first leg) 02/10/1992 Carballiño Baracaldo
Round 3 (first leg) 09/10/1992 Horadada Deportivo de La Coruña
Round 3 (first leg) 09/10/1992 Utebo Albacete
Round 3 (second leg) 09/10/1992 Racing de Santander Girona
Round 3 (first leg) 12/10/1992 Calahorra Betis
Round 3 (second leg) 13/10/1992 Rayo Vallecano Tudelano
Round 3 (first leg) 13/10/1992 Polideportivo Ejido Cádiz
Round 3 (first leg) 15/10/1992 Compostela Melilla
Round 3 (first leg) 15/10/1992 Alcázar Eibar
Round 3 (first leg) 15/10/1992 Benidorm Celta de Vigo
Round 2 (second leg) 15/10/1992 Getafe Leganés
Round 3 (first leg) 15/10/1992 Granada Cartagena
Round 3 (first leg) 15/10/1992 Alcoyano Real Burgos
Round 3 (second leg) 21/10/1992 Badajoz Racing de Ferrol
Round 3 (second leg) 21/10/1992 Melilla Compostela
Round 3 (second leg) 21/10/1992 Logroñés Hispano
Round 3 (first leg) 21/10/1992 Basconia Orense
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Lugo Écija
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Figueres Numancia
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Mérida Cristian Lay
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Extremadura Sestao
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Valladolid Ibiza
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Castellón Gimnástica de Torrelavega
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Cartagena Granada
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Salamanca Torrevieja
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Avilés Industrial Córdoba
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Sabadell Manacor
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Cádiz Polideportivo Ejido
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Albacete Utebo
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Oviedo Murcia
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Yeclano Jaén
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Alavés Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Maspalomas Atlético Marbella
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Getafe Osasuna
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Xerez Athletic Club
Round 3 (first leg) 22/10/1992 Aranjuez Tenerife
Round 3 (second leg) 22/10/1992 Villarreal Andorra
Round 3 (second leg) 28/10/1992 Baracaldo Carballiño
Round 3 (first leg) 29/10/1992 Ponferradina Sevilla
Round 3 (second leg) 05/11/1992 Tenerife Aranjuez
Round 3 (second leg) 05/11/1992 Lleida Hércules
Round 3 (second leg) 10/11/1992 Deportivo de La Coruña Horadada
Round 3 (second leg) 11/11/1992 Eibar Alcázar
Round 3 (second leg) 11/11/1992 Mallorca Sant Andreu
Round 3 (second leg) 11/11/1992 Jaén Yeclano
Round 3 (second leg) 11/11/1992 Orense Basconia
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Real Burgos Alcoyano
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Athletic Club Xerez
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Sestao Extremadura
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Betis Calahorra
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Celta de Vigo Benidorm
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Español Manlleu
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Atlético Marbella Maspalomas
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Osasuna Getafe
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Sporting de Gijón Alavés
Round 3 (second leg) 12/11/1992 Torrevieja Salamanca
Round 3 (second leg) 19/11/1992 Sevilla Ponferradina
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Jaén Logroñés
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Baracaldo Sabadell
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Villarreal Español
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Alcázar Sevilla
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Atlético Marbella Osasuna
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Benidorm Betis
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Racing de Santander Oviedo
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Mallorca Castellón
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Orense Figueres
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Valladolid Real Burgos
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Cartagena Badajoz
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Córdoba Lugo
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Las Palmas Compostela
Round 4 (first leg) 02/12/1992 Extremadura Cádiz
Round 4 (first leg) 03/12/1992 Xerez Palamós
Round 4 (first leg) 08/12/1992 Mérida Deportivo de La Coruña
Round 4 (first leg) 08/12/1992 Torrevieja Tenerife
Round 4 (second leg) 08/12/1992 Badajoz Cartagena
Round 4 (first leg) 09/12/1992 Rayo Vallecano Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 10/12/1992 Realejos Conquense
Round 4 (second leg) 15/12/1992 Osasuna Atlético Marbella
Round 3 (second leg) 17/12/1992 Conquense Realejos
Round 4 (second leg) 17/12/1992 Palamós Xerez
Round 4 (second leg) 17/12/1992 Tenerife Torrevieja
Round 4 (second leg) 17/12/1992 Figueres Orense
Round 4 (second leg) 23/12/1992 Compostela Las Palmas
Round 4 (second leg) 23/12/1992 Castellón Mallorca
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Sevilla Alcázar
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Cádiz Extremadura
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Oviedo Racing de Santander
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Logroñés Jaén
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Betis Benidorm
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Lugo Córdoba
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Sabadell Baracaldo
Round 4 (second leg) 30/12/1992 Español Villarreal
Round 4 (first leg) 06/01/1993 Realejos Albacete
Round 4 (second leg) 06/01/1993 Real Burgos Valladolid
Round 4 (second leg) 06/01/1993 Sporting de Gijón Rayo Vallecano
Round 4 (second leg) 06/01/1993 Deportivo de La Coruña Mérida
Round 4 (second leg) 13/01/1993 Albacete Realejos
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Mérida Sevilla
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Jaén Figueres
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Cartagena Valladolid
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Extremadura Sabadell
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Betis Oviedo
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Mallorca Tenerife
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Sporting de Gijón Osasuna
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Lleida Palamós
Round 5 (first leg) 13/01/1993 Villarreal Compostela
Round 5 (first leg) 20/01/1993 Lugo Albacete
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Palamós Lleida
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Figueres Jaén
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Sabadell Extremadura
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Tenerife Mallorca
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Sevilla Mérida
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Osasuna Sporting de Gijón
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Valladolid Cartagena
Round 5 (second leg) 20/01/1993 Oviedo Betis
Round 5 (second leg) 21/01/1993 Compostela Villarreal
Round 5 (second leg) 28/01/1993 Albacete Lugo
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Extremadura Oviedo
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Lleida Real Sociedad
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Valladolid Albacete
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Mallorca Real Madrid
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Sporting de Gijón Zaragoza
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Jaén Villarreal
Round of 16 (first leg) 03/02/1993 Sevilla Valencia
Round of 16 (first leg) 04/02/1993 Atlético de Madrid Barcelona
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Oviedo Extremadura
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Villarreal Jaén
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Barcelona Atlético de Madrid
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Zaragoza Sporting de Gijón
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Albacete Valladolid
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Real Sociedad Lleida
Round of 16 (second leg) 17/02/1993 Valencia Sevilla
Round of 16 (second leg) 18/02/1993 Real Madrid Mallorca
Round of 8 (first leg) 24/03/1993 Real Madrid Real Sociedad
Round of 8 (first leg) 24/03/1993 Villarreal Valencia
Round of 8 (first leg) 24/03/1993 Zaragoza Oviedo
Round of 8 (first leg) 24/03/1993 Valladolid Barcelona
Round of 8 (second leg) 13/04/1993 Barcelona Valladolid
Round of 8 (second leg) 14/04/1993 Valencia Villarreal
Round of 8 (second leg) 14/04/1993 Oviedo Zaragoza
Round of 8 (second leg) 14/04/1993 Real Sociedad Real Madrid
Semifinal (first leg) 09/06/1993 Real Madrid Barcelona
Semifinal (first leg) 10/06/1993 Valencia Zaragoza
Semifinal (second leg) 16/06/1993 Barcelona Real Madrid
Semifinal (second leg) 17/06/1993 Zaragoza Valencia
Final 26/06/1993 Real Madrid Zaragoza

Top 10

  Name Club Pos Goals GoalsPM
Urban OsasunaOsasuna
81.60
Melenas ExtremaduraExtremadura
70.88
Amavisca ValladolidValladolid
60.75
Cantero MurciaMurcia
61.20
Zamorano Real MadridReal Madrid
61.50
Pancorbo ConquenseConquense
61.00
Vigón LealtadLealtad
61.50
Cordero CartagenaCartagena
60.75
Monchu SevillaSevilla
60.86
Sebas RealejosRealejos
50.83
  Name Club Pos Minutes
Juan José ExtremaduraExtremadura
1065
Viña JaénJaén
1050
Javier Prieto JaénJaén
1020
Soler ExtremaduraExtremadura
975
Manolo Herrero JaénJaén
969
Pascual JaénJaén
961
Cuaresma ValladolidValladolid
960
Pedro José ExtremaduraExtremadura
929
Navarro VillarrealVillarreal
900
Pascual VillarrealVillarreal
873
  Name Club Pos Yellows
Martínez ExtremaduraExtremadura
5
Cuaresma ValladolidValladolid
4
Caminero ValladolidValladolid
4
Tortosa II XerezXerez
4
Guijarro VillarrealVillarreal
4
Txema LleidaLleida
4
Blanca JaénJaén
4
Ferrer BarcelonaBarcelona
4
Madueño VillarrealVillarreal
4
Manolito OrenseOrense
4
  Name Club Pos Reds
Gerardo Sant AndreuSant Andreu
2
Jesule Atlético MalagueñoAtlético Malagueño
2
Tino Las PalmasLas Palmas
2
José Manuel GranadaGranada
2
Rodolfo BetisBetis
2
Botella OrihuelaOrihuela
2
Rafa ConquenseConquense
2
Juanele PozoblancoPozoblanco
2
Martín ValladolidValladolid
2
De Quintana FigueresFigueres
2
Goals:
1102
Goals Per Match:
2.73
Yellow Cards:
1675
Bookings Per Match:
4.16
Red Cards:
243
Sent Offs Per Match:
0.60
Home wins:
204
Away wins:
107
Draws:
92
Widest home win:
Longest winning run:
Cartagena: 5 Matches
Longest losing run:
Lealtad: 3 Matches
Longest no losing run:
Jaén: 9 Matches
Longest no winning run:
Recreativo de Huelva: 4 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Extremadura 12 7 2 3
58%
16%
26%
20 11 27 0
Jaén 12 6 4 2
50%
33%
17%
16 9 22 1
Oviedo 10 6 1 3
60%
10%
30%
23 11 11 2
Villarreal 10 4 1 5
40%
10%
50%
16 15 31 2
Valladolid 10 4 3 3
40%
30%
30%
14 13 24 3
Sporting de Gijón 8 4 0 4
50%
50%
14 11 17 4
Realejos 8 3 2 3
37%
25%
38%
12 10 18 2
Xerez 8 5 2 1
62%
25%
13%
7 2 24 3
Orense 8 5 1 2
62%
12%
26%
12 5 16 3
Benidorm 8 4 3 1
50%
37%
13%
13 8 18 4
Cartagena 8 5 1 2
62%
12%
26%
9 7 21 3
Sevilla 8 5 2 1
62%
25%
13%
15 3 15 0
Albacete 8 6 1 1
75%
12%
13%
16 4 11 1
Córdoba 8 4 2 2
50%
25%
25%
14 8 13 2
Baracaldo 8 6 0 2
75%
25%
17 7 9 1
Alcázar 8 4 0 4
50%
50%
12 15 14 1
Mallorca 8 5 0 3
62%
38%
15 10 16 1
Real Madrid 7 4 1 2
57%
14%
29%
13 8 16 1
Zaragoza 7 3 2 2
42%
28%
30%
10 9 22 0
Figueres 6 3 1 2
50%
16%
34%
8 6 16 5
Lugo 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 7 7 0
Manlleu 6 2 3 1
33%
50%
17%
6 5 11 0
Écija 6 2 1 3
33%
16%
51%
9 9 8 1
Sant Andreu 6 4 0 2
66%
34%
13 8 23 3
Mérida 6 3 1 2
50%
16%
34%
7 3 6 0
Girona 6 3 1 2
50%
16%
34%
14 10 9 2
Lleida 6 1 4 1
16%
66%
18%
3 5 16 1
Sabadell 6 2 2 2
33%
33%
34%
8 6 16 4
Cristian Lay 6 2 2 2
33%
33%
34%
6 9 11 2
Torrevieja 6 2 2 2
33%
33%
34%
3 7 13 1
Aranjuez 6 4 1 1
66%
16%
18%
14 6 5 1
Murcia 6 4 1 1
66%
16%
18%
23 3 7 1
Manacor 6 1 4 1
16%
66%
18%
7 7 6 0
Numancia 6 2 2 2
33%
33%
34%
10 6 9 2
Salamanca 6 4 1 1
66%
16%
18%
11 3 12 0
Granada 6 2 1 3
33%
16%
51%
7 5 18 2
Ponferradina 6 3 1 2
50%
16%
34%
7 8 17 1
Carballiño 6 4 1 1
66%
16%
18%
13 6 5 0
Yeclano 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 3 12 1
Hispano 6 2 2 2
33%
33%
34%
6 7 10 1
Gimnástica de Torrelavega 6 2 2 2
33%
33%
34%
9 8 11 1
Conquense 6 3 1 2
50%
16%
34%
8 10 14 5
Barcelona 6 4 1 1
66%
16%
18%
19 4 18 0
Basconia 6 4 0 2
66%
34%
13 5 13 4
Hércules 6 3 2 1
50%
33%
17%
13 7 11 0
Avilés Industrial 6 5 0 1
83%
17%
13 7 8 1
Tenerife 6 3 1 2
50%
16%
34%
12 6 8 0
Getafe 6 4 1 1
66%
16%
18%
10 6 7 0
Las Palmas 6 3 2 1
50%
33%
17%
15 6 16 4
Calahorra 6 4 0 2
66%
34%
10 8 19 2
Compostela 6 2 3 1
33%
50%
17%
8 5 19 4
Valencia 6 3 2 1
50%
33%
17%
13 5 12 0
Osasuna 6 4 0 2
66%
34%
15 8 12 2
Tudelano 6 3 1 2
50%
16%
34%
11 14 12 0
Melilla 6 2 2 2
33%
33%
34%
9 8 16 3
Betis 6 4 1 1
66%
16%
18%
11 9 13 3
Lemona 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 6 0
Blanes 4 2 0 2
50%
50%
5 6 6 0
Utebo 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 6 5 2
Alavés 4 3 0 1
75%
25%
6 5 10 2
Atlético Baleares 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 8 2
Real Unión 4 2 0 2
50%
50%
5 3 4 0
As Pontes 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 9 2 0
Pontevedra 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 5 1
Mensajero 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 13 1
Palamós 4 1 2 1
25%
50%
25%
2 2 14 0
Lealtad 4 1 0 3
25%
75%
8 9 7 1
Real Sociedad 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 5 10 1
Tomelloso 4 3 0 1
75%
25%
7 3 8 4
Cultural Leonesa 4 1 2 1
25%
50%
25%
6 3 5 3
Almazán 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 6 7 1
Ferriolense 4 1 1 2
25%
25%
50%
7 5 10 3
Polideportivo Ejido 4 2 0 2
50%
50%
2 6 4 0
Horadada 4 1 1 2
25%
25%
50%
9 14 8 1
Levante 4 1 2 1
25%
50%
25%
10 9 6 2
Caudal 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 7 1
Pontejos 4 2 0 2
50%
50%
6 5 4 1
Mirandés 4 1 0 3
25%
75%
4 6 12 1
Caravaca 4 1 2 1
25%
50%
25%
6 9 12 1
Laredo 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 3 1
RSD Alcalá 4 1 0 3
25%
75%
2 5 8 2
Roldán 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 7 1
Burela 4 1 1 2
25%
25%
50%
6 9 2 0
Maspalomas 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 8 1
Valdepeñas 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 13 3
Racing de Santander 4 1 1 2
25%
25%
50%
8 11 5 0
FC Andorra 4 1 0 3
25%
75%
6 8 11 2
Atlético Marbella 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 7 6 0
Leganés 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 3 2
Rayo Vallecano 4 3 0 1
75%
25%
12 6 6 0
Llíria 4 1 2 1
25%
50%
25%
7 6 9 1
Cádiz 4 2 0 2
50%
50%
7 6 9 0
Logroñés 4 2 2 0
50%
50%
5 1 9 0
Pozoblanco 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 13 3
Andorra 4 3 0 1
75%
25%
9 6 5 0
Español 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 8 1
Recreativo de Huelva 4 0 3 1
75%
25%
2 4 13 2
Palencia 4 2 0 2
50%
50%
10 6 7 2
Amorebieta 4 3 0 1
75%
25%
6 4 10 0
Castellón 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 2 9 1
Granollers 4 1 2 1
25%
50%
25%
5 3 7 3
Badajoz 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 3 12 2
CD Estepona 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 5 1
Real Burgos 4 2 2 0
50%
50%
7 4 9 0
Alcoyano 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 8 1
Ibiza 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 6 4
Orihuela 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 3 10 4
Don Benito 4 2 0 2
50%
50%
7 4 10 1
Hernán Cortés 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 6 13 3
Los Boliches 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 6 1
Moralo 4 1 2 1
25%
50%
25%
7 6 10 0
Huesca 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 9 7 0
Deportivo de La Coruña 4 2 1 1
50%
25%
25%
11 3 4 1
Monzón 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 5 14 0
Elche 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 1 14 1
Racing de Ferrol 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 4 2
Algeciras 4 2 1 1
50%
25%
25%
8 8 8 0
Orotava 2 1 0 1
50%
50%
1 1 4 2
Santurtzi 2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Águilas 2 1 0 1
50%
50%
4 4 7 1
Santutxu 2 0 0 2
100%
0 7 3 1
Baeza 2 0 0 2
100%
0 2 7 0
Eibar 2 1 0 1
50%
50%
4 5 0 1
Santomera 2 0 0 2
100%
1 4 5 2
Celta de Vigo 2 0 1 1
50%
50%
3 4 6 0
Mármol Macael 2 0 1 1
50%
50%
1 4 7 1
Almería 2 0 1 1
50%
50%
2 3 5 0
Izarra 2 0 0 2
100%
1 5 8 2
Zamora 2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 1
Vélez 2 0 0 2
100%
1 7 4 0
Sestao 2 1 0 1
50%
50%
1 2 7 0
Gáldar 2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 0
Sporting Mahonés 2 0 2 0
100%
3 3 4 1
Athletic Club 2 0 1 1
50%
50%
0 1 7 1
Lorca 2 0 1 1
50%
50%
4 6 4 1
Castro 2 1 0 1
50%
50%
3 5 7 0
CP Villarrobledo 2 0 0 2
100%
0 3 8 0
Beasain 2 0 0 2
100%
0 4 3 3
San Juan de Aznalfarache 2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Móstoles 2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Gramanet 2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Gandía 2 0 1 1
50%
50%
3 5 9 1
Gimnástica Segoviana 2 0 0 2
100%
2 9 2 0
Iliturgi CF 2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 1
Binéfar 2 0 0 2
100%
0 3 4 1
Fraga 2 0 1 1
50%
50%
3 5 5 0
Barbastro 2 1 0 1
50%
50%
2 2 10 1
Ejea 2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 1
Balompédica Linense 2 0 0 2
100%
0 2 4 1
Mairena 2 0 1 1
50%
50%
3 4 7 0
Atlético Malagueño 2 1 0 1
50%
50%
3 4 8 3
Racing Portuense 2 0 1 1
50%
50%
3 4 7 0
Premiá 2 0 0 2
100%
0 5 5 0
Fuengirola 2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Atlético Sanluqueño 2 0 2 0
100%
1 1 4 0
Arguineguín 2 0 0 2
100%
1 10 6 0
Moscardó 2 0 1 1
50%
50%
0 3 4 0
Marino Tenerife-Sur 2 1 0 1
50%
50%
2 3 6 1
Eldense 2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 3
Cambados 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 2
Sueca 2 1 0 1
50%
50%
4 7 4 0
Titánico 2 0 0 2
100%
0 6 3 0
Ontinyent 2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Atlético Saguntino 2 0 1 1
50%
50%
3 7 6 1
Marino de Luanco 2 1 0 1
50%
50%
4 5 6 0
Atlético Astorga 2 0 1 1
50%
50%
2 6 2 0
Ávila 2 0 1 1
50%
50%
2 3 8 3
Peña Sport 2 0 0 2
100%
2 5 4 1
San Roque de Lepe 2 0 1 1
50%
50%
2 4 5 0
Júpiter 2 1 0 1
50%
50%
3 6 7 1
Balaguer 2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 1
Mollerussa 2 0 1 1
50%
50%
1 4 4 1
Escobedo 2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 1
Marina de Cudeyo 2 1 0 1
50%
50%
2 4 4 6
Comillas 2 0 1 1
50%
50%
2 4 2 1
Zalla 2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Telde 2 1 0 1
50%
50%
3 4 8 1
Barco 2 0 1 1
50%
50%
2 5 2 0
Villaverde 2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 2
Artajonés 2 1 0 1
50%
50%
1 2 6 0
Langreo 2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 2
Mosconia 2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 2
Lalín 2 0 0 2
100%
0 3 1 1
Portmany 2 1 0 1
50%
50%
2 5 3 3
Bembibre 2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 1
Guadalajara 2 0 1 1
50%
50%
0 2 0 0
Atlético de Madrid 2 0 0 2
100%
0 11 6 2
Toledo 2 0 0 2
100%
1 4 9 0
Júpiter Leonés 2 0 0 2
100%
1 8 4 0
Beniel 2 0 0 2
100%
1 3 4 0
Oliva 2 1 0 1
50%
50%
1 3 6 4
Talavera 2 0 0 2
100%
1 4 7 2
Cacereño 2 0 1 1
50%
50%
2 5 9 1
Montijo 2 0 1 1
50%
50%
3 5 5 2
CD Villanovense 2 0 0 2
100%
0 5 5 1
Tolosa 2 0 0 2
100%
0 8 2 0
Plasencia 2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Rayo Majadahonda 2 0 0 2
100%
3 9 0 0
Gimnàstic de Tarragona 2 0 0 2
100%
0 4 7 1
Cieza Promesas 2 0 0 2
100%
0 16 0 0
Playas de Calviá 2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 4
Estradense 2 0 0 2
100%
0 3 1 0
Bergantiños 2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Alzira 2 0 0 2
100%
0 4 4 0
Alfaro 2 0 1 1
50%
50%
2 4 9 1
Notify error