2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev King's Cup1980-81 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 10/09/1980 Santoña Racing de Santander
Round 1 (first leg) 10/09/1980 Moscardó Atlético de Madrid
Round 1 (first leg) 16/09/1980 Rota Betis
Round 1 (second leg) 16/09/1980 Atlético de Madrid Moscardó
Round 1 (first leg) 16/09/1980 Torrejón Las Palmas Atlético
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Lleida Reus
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Langreo Caudal
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Lugo Compostela
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Linares CF Martos
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Úbeda Granada
Round 1 (first leg) 17/09/1980 CD Málaga Melilla
Round 1 (first leg) 17/09/1980 AD Ceuta Racing Portuense
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Algeciras Cádiz
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Recreativo de Huelva Balompédica Linense
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Gimnástica Arandina Palencia CF
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Zamora Burgos
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Elche Crevillente Deportivo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Valdepeñas Atlético Madrileño
Round 1 (first leg) 17/09/1980 RSD Alcalá Getafe Deportivo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Acero Castellón
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Sabadell Barcelona Aficionados
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Erandio Alavés
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Aurrerá Ondarroa Baracaldo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Avilés Oviedo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Las Palmas Tenerife
Round 1 (first leg) 17/09/1980 CD Estepona AD Almería
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Cultural Leonesa Salamanca
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Valmaseda Sestao
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Júpiter Tarrasa
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Orihuela Hércules
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Gimnástico de Tarragona FC Andorra
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Binisalem Portmany
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Felanitx Poblense
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Motril San Pedro
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Venta de Baños Valladolid Promesas
Round 1 (first leg) 17/09/1980 San Fernando de Henares Toledo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Albacete Cacereño
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Talavera Manchego
Round 1 (first leg) 17/09/1980 CD Villanovense Ciempozuelos
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Vinaroz Gandía
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Gramanet Figueras
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Calahorra Tudelano
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Binéfar Sabiñánigo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Guernica Alavés Aficionados
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Lagun Onak Eibar
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Arosa Alondras
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Ponferradina Cambados
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Deportivo de La Coruña Celta de Vigo
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Mallorca Murense
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Córdoba San Fernando
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Pegaso Badajoz
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Calvo Sotelo Alcorcón
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Alcoyano Murcia
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Igualada Español
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Logroñés Osasuna
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Zaragoza Andorra
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Castro Athletic Club
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Sporting Mahonés Margaritense
Round 1 (first leg) 17/09/1980 Eldense Cartagena
Round 1 (first leg) 18/09/1980 Rayo Vallecano Mérida Industrial
Round 1 (first leg) 18/09/1980 Levante Carcagente
Round 1 (first leg) 18/09/1980 Oviedo Aficionados Turón
Round 1 (first leg) 18/09/1980 Constancia Andraitx
Round 1 (second leg) 24/09/1980 Español Igualada
Round 1 (first leg) 24/09/1980 Peña Sport Sangüesa
Round 1 (second leg) 24/09/1980 Barcelona Aficionados Sabadell
Round 1 (second leg) 24/09/1980 Poblense Felanitx
Round 1 (second leg) 24/09/1980 Alondras Arosa
Round 1 (second leg) 25/09/1980 Eibar Lagun Onak
Round 1 (first leg) 25/09/1980 Béjar Valladolid
Round 1 (first leg) 25/09/1980 Mestalla Villarreal
Round 1 (second leg) 30/09/1980 Oviedo Avilés
Round 1 (second leg) 30/09/1980 Atlético Madrileño Valdepeñas
Round 1 (second leg) 30/09/1980 Baracaldo Aurrerá Ondarroa
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Salamanca Cultural Leonesa
Round 1 (second leg) 01/10/1980 AD Almería CD Estepona
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Murcia Alcoyano
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Castellón Acero
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Getafe Deportivo RSD Alcalá
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Crevillente Deportivo Elche
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Burgos Zamora
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Palencia CF Gimnástica Arandina
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Balompédica Linense Recreativo de Huelva
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Cádiz Algeciras
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Racing Portuense AD Ceuta
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Melilla CD Málaga
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Granada Úbeda
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Martos Linares CF
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Compostela Lugo
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Caudal Langreo
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Hércules Orihuela
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Racing de Santander Santoña
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Osasuna Logroñés
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Andorra Zaragoza
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Tarrasa Júpiter
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Las Palmas Atlético Torrejón
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Betis Rota
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Reus Lleida
Round 1 (second leg) 01/10/1980 FC Andorra Gimnástico de Tarragona
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Valladolid Béjar
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Villarreal Mestalla
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Cambados Ponferradina
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Cacereño Albacete
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Ciempozuelos CD Villanovense
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Gandía Vinaroz
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Figueras Gramanet
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Tudelano Calahorra
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Sabiñánigo Binéfar
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Alavés Aficionados Guernica
Round 1 (second leg) 01/10/1980 San Pedro Motril
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Celta de Vigo Deportivo de La Coruña
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Toledo San Fernando de Henares
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Portmany Binisalem
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Margaritense Sporting Mahonés
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Mérida Industrial Rayo Vallecano
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Carcagente Levante
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Turón Oviedo Aficionados
Round 1 (second leg) 01/10/1980 San Fernando Córdoba
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Cartagena Eldense
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Badajoz Pegaso
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Alcorcón Calvo Sotelo
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Andraitx Constancia
Round 1 (second leg) 01/10/1980 Manchego Talavera
Round 1 (second leg) 02/10/1980 Sangüesa Peña Sport
Round 1 (second leg) 02/10/1980 Murense Mallorca
Round 1 (second leg) 08/10/1980 Alavés Erandio
Round 1 (second leg) 08/10/1980 Valladolid Promesas Venta de Baños
Round 1 (second leg) 08/10/1980 Athletic Club Castro
Round 1 (second leg) 08/10/1980 Tenerife Las Palmas
Round 1 (second leg) 15/10/1980 Sestao Valmaseda
Round 1 (first leg) 22/10/1980 Betis Deportivo Sevilla
Round 1 (second leg) 29/10/1980 Sevilla Betis Deportivo
Round 2 (first leg) 18/11/1980 Manchego Castilla
Round 2 (first leg) 18/11/1980 Turón Sporting de Gijón
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Arosa Celta de Vigo
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Ponferradina Compostela
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Elche Murcia
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Cartagena Hércules
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Sevilla Betis
Round 2 (first leg) 19/11/1980 AD Almería Linares CF
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Calvo Sotelo Atlético de Madrid
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Valladolid Promesas Salamanca
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Albacete Valencia
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Palencia CF Valladolid
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Oviedo Langreo
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Lleida Barcelona
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Español Tarrasa
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Binéfar Athletic Club
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Logroñés Peña Sport
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Poblense FC Andorra
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Margaritense Mallorca
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Tudelano Andorra
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Portmany Constancia
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Alavés Aficionados Baracaldo
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Sestao Alavés
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Figueras Sabadell
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Castellón Mestalla
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Vinaroz Levante
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Cádiz San Fernando
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Tenerife Recreativo de Huelva
Round 2 (first leg) 19/11/1980 AD Ceuta San Pedro
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Granada CD Málaga
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Rayo Vallecano CD Villanovense
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Badajoz Getafe Deportivo
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Atlético Madrileño San Fernando de Henares
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Torrejón Burgos
Round 2 (first leg) 19/11/1980 Eibar Racing de Santander
Round 2 (second leg) 27/11/1980 Burgos Torrejón
Round 2 (second leg) 02/12/1980 Castilla Manchego
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Barcelona Lleida
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Sporting de Gijón Turón
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Athletic Club Binéfar
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Tarrasa Español
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Linares CF AD Almería
Round 2 (second leg) 03/12/1980 San Pedro AD Ceuta
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Recreativo de Huelva Tenerife
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Constancia Portmany
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Andorra Tudelano
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Mallorca Margaritense
Round 2 (second leg) 03/12/1980 FC Andorra Poblense
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Peña Sport Logroñés
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Compostela Ponferradina
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Celta de Vigo Arosa
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Racing de Santander Eibar
Round 2 (second leg) 03/12/1980 San Fernando de Henares Atlético Madrileño
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Hércules Cartagena
Round 2 (second leg) 03/12/1980 CD Villanovense Rayo Vallecano
Round 2 (second leg) 03/12/1980 CD Málaga Granada
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Getafe Deportivo Badajoz
Round 2 (second leg) 03/12/1980 San Fernando Cádiz
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Levante Vinaroz
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Murcia Elche
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Sabadell Figueras
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Alavés Sestao
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Baracaldo Alavés Aficionados
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Langreo Oviedo
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Betis Sevilla
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Atlético de Madrid Calvo Sotelo
Round 2 (second leg) 03/12/1980 Valladolid Palencia CF
Round 2 (second leg) 04/12/1980 Salamanca Valladolid Promesas
Round 2 (second leg) 04/12/1980 Valencia Albacete
Round 2 (second leg) 09/12/1980 Mestalla Castellón
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Oviedo Atlético de Madrid
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Alavés Tudelano
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Constancia Castilla
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Salamanca Tarrasa
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Rayo Vallecano Mallorca
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Atlético Madrileño Athletic Club
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Recreativo de Huelva Getafe Deportivo
Round 3 (first leg) 06/01/1981 AD Ceuta Granada
Round 3 (first leg) 06/01/1981 Celta de Vigo Burgos
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Figueras Racing de Santander
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Hércules Logroñés
Round 3 (first leg) 07/01/1981 FC Andorra Castellón
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Baracaldo Barcelona
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Ponferradina Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Real Sociedad Cádiz
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Palencia CF Elche
Round 3 (first leg) 07/01/1981 Valencia Sevilla
Round 3 (first leg) 07/01/1981 AD Almería Levante
Round 3 (second leg) 20/01/1981 Mallorca Rayo Vallecano
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Athletic Club Atlético Madrileño
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Atlético de Madrid Oviedo
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Granada AD Ceuta
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Sevilla Valencia
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Levante AD Almería
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Barcelona Baracaldo
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Elche Palencia CF
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Castellón FC Andorra
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Cádiz Real Sociedad
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Sporting de Gijón Ponferradina
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Tarrasa Salamanca
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Burgos Celta de Vigo
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Getafe Deportivo Recreativo de Huelva
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Logroñés Hércules
Round 3 (second leg) 21/01/1981 Racing de Santander Figueras
Round 3 (second leg) 28/01/1981 Tudelano Alavés
Round 3 (second leg) 28/01/1981 Castilla Constancia
Round 4 (first leg) 11/02/1981 Castellón Recreativo de Huelva
Round 4 (first leg) 11/02/1981 Palencia CF Burgos
Round 4 (second leg) 25/02/1981 Recreativo de Huelva Castellón
Round 4 (first leg) 04/03/1981 Figueras Hércules
Round 4 (second leg) 19/03/1981 Burgos Palencia CF
Round 4 (second leg) 01/04/1981 Hércules Figueras
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Sevilla Real Sociedad
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Figueras Burgos
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Rayo Vallecano Atlético de Madrid
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Salamanca Granada
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Athletic Club Alavés
Round of 16 (first leg) 29/04/1981 Levante Sporting de Gijón
Round of 16 (first leg) 30/04/1981 Castilla Barcelona
Round of 16 (first leg) 30/04/1981 Recreativo de Huelva Real Madrid
Round of 16 (second leg) 05/05/1981 Atlético de Madrid Rayo Vallecano
Round of 16 (second leg) 05/05/1981 Barcelona Castilla
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Alavés Athletic Club
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Real Sociedad Sevilla
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Real Madrid Recreativo de Huelva
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Sporting de Gijón Levante
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Granada Salamanca
Round of 16 (second leg) 06/05/1981 Burgos Figueras
Round of 8 (first leg) 20/05/1981 Sporting de Gijón Real Madrid
Round of 8 (first leg) 20/05/1981 Rayo Vallecano Barcelona
Round of 8 (first leg) 20/05/1981 Sevilla Burgos
Round of 8 (first leg) 24/05/1981 Salamanca Athletic Club
Round of 8 (second leg) 30/05/1981 Athletic Club Salamanca
Round of 8 (second leg) 30/05/1981 Burgos Sevilla
Round of 8 (second leg) 31/05/1981 Barcelona Rayo Vallecano
Round of 8 (second leg) 31/05/1981 Real Madrid Sporting de Gijón
Semifinal (first leg) 07/06/1981 Barcelona Athletic Club
Semifinal (first leg) 07/06/1981 Sporting de Gijón Sevilla
Semifinal (second leg) 13/06/1981 Athletic Club Barcelona
Semifinal (second leg) 13/06/1981 Sevilla Sporting de Gijón
Final 18/06/1981 Barcelona Sporting de Gijón

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Quini BarcelonaBarcelona
91.00
Abel Sporting de GijónSporting de Gijón
70.70
Conde CastellónCastellón
61.00
Bayarri CastellónCastellón
61.00
Luis Alonso LleidaLleida
61.50
Carlos Athletic ClubAthletic Club
61.20
Cabrera Atlético de MadridAtlético de Madrid
51.00
Julio Prieto Atlético MadrileñoAtlético Madrileño
50.83
Ramos FiguerasFigueras
50.50
Paco Rayo VallecanoRayo Vallecano
40.67
    Name Club Pos Minutes
Maté BurgosBurgos
1140
Argote Athletic ClubAthletic Club
1091
Pereda BurgosBurgos
1077
Buyo SevillaSevilla
1020
Choya SevillaSevilla
1020
Juan Carlos SevillaSevilla
1005
Gisasola Athletic ClubAthletic Club
975
Mesa Sporting de GijónSporting de Gijón
967
Molet FiguerasFigueras
960
Juanjo BurgosBurgos
939
    Name Club Pos Yellows
Pozo Getafe DeportivoGetafe Deportivo
3
Rocamora Rayo VallecanoRayo Vallecano
3
Magdaleno BurgosBurgos
3
Robert CastellónCastellón
3
Sanjosé SevillaSevilla
3
Txetxu Rojo Athletic ClubAthletic Club
3
Joaquín Palencia CFPalencia CF
3
Schuster BarcelonaBarcelona
3
Álava AlavésAlavés
3
Macizo Recreativo de HuelvaRecreativo de Huelva
3
    Name Club Pos Reds
Noly Balompédica LinenseBalompédica Linense
2
José Las Palmas AtléticoLas Palmas Atlético
1
De Blas Atlético MadrileñoAtlético Madrileño
1
Zazo San Fernando de HenaresSan Fernando de Henares
1
Vitoria BurgosBurgos
1
Lago TarrasaTarrasa
1
Fortes EspañolEspañol
1
Canito BarcelonaBarcelona
1
Villalba AlbaceteAlbacete
1
Zunzunegui HérculesHércules
1
Goals:
782
Goals Per Match:
2.86
Yellow Cards:
469
Bookings Per Match:
1.72
Red Cards:
54
Sent Offs Per Match:
0.20
Home wins:
156
Away wins:
59
Draws:
58
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Barcelona: 7 Matches
Longest losing run:
Binéfar: 3 Matches
Longest no losing run:
Barcelona: 11 Matches
Longest no winning run:
Palencia CF: 5 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Burgos
Spain
12 7 3 2
58%
25%
17%
15 10 21 2
Athletic Club
Spain
12 7 1 4
58%
8%
34%
30 14 14 0
Sevilla
Spain
12 6 5 1
50%
41%
9%
19 9 16 1
Barcelona
Spain
11 10 1 0
90%
9%
1%
32 10 13 2
Sporting de Gijón
Spain
11 7 2 2
63%
18%
19%
27 10 8 0
Recreativo de Huelva
Spain
10 5 2 3
50%
20%
30%
19 10 15 2
Salamanca
Spain
10 7 1 2
70%
10%
20%
14 5 14 1
Figueras
Spain
10 5 3 2
50%
30%
20%
19 12 7 2
Rayo Vallecano
Spain
10 6 0 4
60%
40%
12 11 13 1
Palencia CF
Spain
8 2 4 2
25%
50%
25%
12 8 12 1
Granada
Spain
8 4 0 4
50%
50%
10 8 10 1
Levante
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 10 5 0
Alavés
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
17 13 6 0
Hércules
Spain
8 5 0 3
62%
38%
15 11 9 3
Castellón
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
19 5 10 0
Atlético de Madrid
Spain
8 6 1 1
75%
12%
13%
12 4 5 0
Celta de Vigo
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
11 9 4 2
Getafe Deportivo
Spain
6 3 0 3
50%
50%
10 8 8 3
Mallorca
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 4 12 2
Ponferradina
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 15 2 0
Oviedo
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 8 5 0
FC Andorra
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 9 2 0
Tudelano
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
8 7 1 1
AD Almería
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 5 7 0
Atlético Madrileño
Spain
6 4 0 2
66%
34%
11 9 1 2
AD Ceuta
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
7 2 9 1
Logroñés
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
12 13 6 0
Baracaldo
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 7 4 0
Constancia
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 6 6 1
Tarrasa
Spain
6 2 3 1
33%
50%
17%
4 1 7 2
Castilla
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 12 1 0
Racing de Santander
Spain
6 2 3 1
33%
50%
17%
6 5 3 0
Cádiz
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 4 2 0
Elche
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 5 4 0
CD Villanovense
Spain
4 0 2 2
50%
50%
4 6 1 0
Manchego
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 0 0
Vinaroz
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 0 0
Albacete
Spain
4 3 0 1
75%
25%
5 3 2 1
Real Sociedad
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 2 0
Valladolid Promesas
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 5 2 1
San Pedro
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 1 5 0
Poblense
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 5 2 0
San Fernando de Henares
Spain
4 3 0 1
75%
25%
8 5 5 1
Alavés Aficionados
Spain
4 3 0 1
75%
25%
12 7 5 0
Valencia
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 7 0
Mestalla
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 6 6 0
Valladolid
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 3 2 0
Peña Sport
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 5 0
Turón
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 9 0 0
Cartagena
Spain
4 3 0 1
75%
25%
9 6 9 0
Margaritense
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 6 3 0
Andorra
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 4 4 1
Español
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 1 4 1
Murcia
Spain
4 3 0 1
75%
25%
11 7 3 0
Calvo Sotelo
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 3 1
Badajoz
Spain
4 2 0 2
50%
50%
7 7 5 0
San Fernando
Spain
4 1 0 3
25%
75%
3 7 7 0
Arosa
Spain
4 2 2 0
50%
50%
4 2 2 0
Eibar
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 2 0
Binéfar
Spain
4 1 0 3
25%
75%
5 12 1 0
Portmany
Spain
4 2 0 2
50%
50%
4 5 3 0
Real Madrid
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 6 5 0
Linares CF
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 5 1
Compostela
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 6 4 0
Betis
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 4 1 0
Torrejón
Spain
4 0 3 1
75%
25%
6 8 5 0
Sestao
Spain
4 1 0 3
25%
75%
7 10 1 0
Sabadell
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 8 4 1
Lleida
Spain
4 2 0 2
50%
50%
7 10 3 1
CD Málaga
Spain
4 3 0 1
75%
25%
8 5 4 2
Tenerife
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 6 4 1
Langreo
Spain
4 2 0 2
50%
50%
7 7 3 0
Eldense
Spain
2 0 0 2
100%
3 6 0 0
Úbeda
Spain
2 0 0 2
100%
3 6 2 0
Sporting Mahonés
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Melilla
Spain
2 0 0 2
100%
2 6 0 1
Martos
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 4 1
Zaragoza
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Osasuna
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 1 0
Racing Portuense
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Algeciras
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Igualada
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Balompédica Linense
Spain
2 0 0 2
100%
1 9 6 2
Castro
Spain
2 0 0 2
100%
1 8 1 0
Felanitx
Spain
2 0 0 2
100%
3 9 2 0
Carcagente
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Alcoyano
Spain
2 0 0 2
100%
4 9 0 0
Oviedo Aficionados
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Lugo
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 1
Caudal
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Andraitx
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 1 0
Sangüesa
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 1 0
Béjar
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Reus
Spain
2 0 0 2
100%
3 5 0 0
Villarreal
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Betis Deportivo
Spain
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Las Palmas Atlético
Spain
2 0 2 0
100%
4 4 2 1
Rota
Spain
2 0 0 2
100%
1 6 0 0
Moscardó
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Mérida Industrial
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 0
Alcorcón
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Zamora
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 1 0
Binisalem
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Gramanet
Spain
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Gandía
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Ciempozuelos
Spain
2 0 2 0
100%
4 4 1 0
CD Estepona
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 4 0 0
Cultural Leonesa
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 3 0
Talavera
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Las Palmas
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 1
Cacereño
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Toledo
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Júpiter
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 3 1 0
Venta de Baños
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 1
Orihuela
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Motril
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Gimnástico de Tarragona
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 4 2 0
Valmaseda
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Calahorra
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 4 0 0
Avilés
Spain
2 0 0 2
100%
0 2 1 0
Aurrerá Ondarroa
Spain
2 0 0 2
100%
0 2 0 0
Pegaso
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Crevillente Deportivo
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 1 0
Córdoba
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 2 0
Murense
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 4 0
Valdepeñas
Spain
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
RSD Alcalá
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 3
Deportivo de La Coruña
Spain
2 1 0 1
50%
50%
6 8 6 1
Cambados
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Acero
Spain
2 0 0 2
100%
2 11 2 0
Alondras
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 2 0
Barcelona Aficionados
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Lagun Onak
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 3 0 0
Erandio
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Guernica
Spain
2 0 0 2
100%
2 8 0 0
Sabiñánigo
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 4 0 0
Gimnástica Arandina
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 6 2 0
Santoña
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0