2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31

prev King's Cup1983-84 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 07/09/1983 Ponferradina Valladolid
Round 1 (first leg) 07/09/1983 Parla Atlético Madrileño
Round 1 (first leg) 13/09/1983 Tarancón Cacereño
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Hércules Almansa
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Albacete Orihuela
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Eldense Elche
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Torrevieja Murcia
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Imperial Cartagena
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Salamanca Atlético Astorga
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Manchego Aranjuez
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Real Madrid Aficionados Badajoz
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Benidorm Burriana
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Valencia Alcoyano
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Castellón Mestalla
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Lloret Banyoles
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Gimnástica Arandina Oviedo Aficionados
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Pozoblanco Benamiel
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Valladolid B Palencia CF
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Español Gimnástico de Tarragona
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Melilla CD Málaga
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Balompédica Linense Córdoba
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Linares CF Antequerano
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Granada Villanueva del Arzobispo
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Recreativo de Huelva Algeciras
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Cádiz AD Ceuta
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Telde Las Palmas
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Tenerife Güímar
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Constancia Murense
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Manacor Mallorca
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Racing de Ferrol Gran Peña Celtista
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Badalona Barcelona Atlètic
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Atlético Marbella Mármol Macael
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Olot Lleida
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Avilés Industrial Oviedo
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Sabadell Figueras
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Lemos Arosa
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Celta de Vigo Orense
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Pontevedra Deportivo de La Coruña
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Compostela Lugo
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Racing de Santander Gimnástica de Torrelavega
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Jacetano Osasuna
Round 1 (first leg) 14/09/1983 San Andrés FC Andorra
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Deportivo Aragón Huesca
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Tudelano Logroñés
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Anaitasuna Aurrerá Ondarroa
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Sabiñánigo Peña Sport
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Bilbao Athletic Basconia
Round 1 (first leg) 14/09/1983 Sestao Real Sociedad
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Puerto Cruz San Andrés
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Brenes Xerez
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Badía Porreras
Round 1 (first leg) 15/09/1983 CP Villarrobledo Gandía
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Amorebieta Alavés
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Pegaso Ávila
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Rayo Vallecano Mérida Industrial
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Vall de Uxó Levante
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Cultural de Durango Eibar
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Medinense Zamora
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Castro Rayo Cantabria
Round 1 (first leg) 15/09/1983 Langreo Sporting de Gijón
Round 1 (first leg) 19/09/1983 Sevilla Atlético Betis
Round 1 (second leg) 20/09/1983 CD Málaga Melilla
Round 1 (second leg) 21/09/1983 Logroñés Tudelano
Round 1 (second leg) 21/09/1983 Eibar Cultural de Durango
Round 1 (first leg) 21/09/1983 Coria Racing Portuense
Round 1 (first leg) 21/09/1983 Monzón Zaragoza
Round 1 (first leg) 21/09/1983 Talavera Castilla
Round 1 (second leg) 22/09/1983 Zamora Medinense
Round 1 (second leg) 27/09/1983 Basconia Bilbao Athletic
Round 1 (second leg) 27/09/1983 Oviedo Aficionados Gimnástica Arandina
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Antequerano Linares CF
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Córdoba Balompédica Linense
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Benamiel Pozoblanco
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Palencia CF Valladolid B
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Villanueva del Arzobispo Granada
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Mármol Macael Atlético Marbella
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Algeciras Recreativo de Huelva
Round 1 (second leg) 28/09/1983 AD Ceuta Cádiz
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Atlético Astorga Salamanca
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Las Palmas Telde
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Orihuela Albacete
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Güímar Tenerife
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Murense Constancia
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Rayo Cantabria Castro
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Mallorca Manacor
Round 1 (second leg) 28/09/1983 San Andrés Puerto Cruz
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Racing Portuense Coria
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Castilla Talavera
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Zaragoza Monzón
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Betis Sevilla Atlético
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Murcia Torrevieja
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Porreras Badía
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Xerez Brenes
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Gran Peña Celtista Racing de Ferrol
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Gandía CP Villarrobledo
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Ávila Pegaso
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Mérida Industrial Rayo Vallecano
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Levante Vall de Uxó
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Alavés Amorebieta
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Sporting de Gijón Langreo
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Elche Eldense
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Gimnástico de Tarragona Español
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Almansa Hércules
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Aurrerá Ondarroa Anaitasuna
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Cartagena Imperial
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Atlético Madrileño Parla
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Cacereño Tarancón
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Arosa Lemos
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Lugo Compostela
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Orense Celta de Vigo
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Deportivo de La Coruña Pontevedra
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Oviedo Avilés Industrial
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Gimnástica de Torrelavega Racing de Santander
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Valladolid Ponferradina
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Real Sociedad Sestao
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Barcelona Atlètic Badalona
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Aranjuez Manchego
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Osasuna Jacetano
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Burriana Benidorm
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Alcoyano Valencia
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Mestalla Castellón
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Banyoles Lloret
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Badajoz Real Madrid Aficionados
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Lleida Olot
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Figueras Sabadell
Round 1 (second leg) 28/09/1983 FC Andorra San Andrés
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Huesca Deportivo Aragón
Round 1 (second leg) 28/09/1983 Peña Sport Sabiñánigo
Round 2 (first leg) 11/10/1983 Rayo Cantabria Real Sociedad
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Deportivo Aragón Bilbao Athletic
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Lugo Oviedo
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Burriana Castellón
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Castilla Manchego
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Orense Deportivo de La Coruña
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Hércules Elche
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Tenisca Las Palmas
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Linares CF Atlético Marbella
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Anaitasuna Alavés
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Racing de Santander Eibar
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Rayo Vallecano Parla
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Constancia Portmany
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Sabadell FC Andorra
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Racing de Ferrol Arosa
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Gimnástico de Tarragona Olot
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Xerez Pozoblanco
Round 2 (first leg) 12/10/1983 San Andrés Las Palmas Atlético
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Albacete Cartagena
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Salamanca Palencia CF
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Lloret Barcelona Atlètic
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Levante Murcia
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Logroñés Zaragoza
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Tarancón Atlético de Madrid
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Recreativo de Huelva Cádiz
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Coria CD Málaga
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Badía Mallorca
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Balompédica Linense Betis
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Osasuna Sabiñánigo
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Sevilla Granada
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Oviedo Aficionados Sporting de Gijón
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Gandía Valencia
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Badajoz Real Madrid
Round 2 (first leg) 12/10/1983 Valladolid Zamora
Round 2 (second leg) 18/10/1983 Mallorca Badía
Round 2 (second leg) 18/10/1983 Atlético de Madrid Tarancón
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Valencia Gandía
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Granada Sevilla
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Sporting de Gijón Oviedo Aficionados
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Barcelona Atlètic Lloret
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Zamora Valladolid
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Bilbao Athletic Deportivo Aragón
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Cartagena Albacete
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Real Madrid Badajoz
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Palencia CF Salamanca
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Real Sociedad Rayo Cantabria
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Sabiñánigo Osasuna
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Murcia Levante
Round 2 (second leg) 19/10/1983 CD Málaga Coria
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Cádiz Recreativo de Huelva
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Betis Balompédica Linense
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Manchego Castilla
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Castellón Burriana
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Zaragoza Logroñés
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Deportivo de La Coruña Orense
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Alavés Anaitasuna
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Las Palmas Atlético San Andrés
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Portmany Constancia
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Pozoblanco Xerez
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Olot Gimnástico de Tarragona
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Arosa Racing de Ferrol
Round 2 (second leg) 19/10/1983 FC Andorra Sabadell
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Elche Hércules
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Parla Rayo Vallecano
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Oviedo Lugo
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Atlético Marbella Linares CF
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Las Palmas Tenisca
Round 2 (second leg) 19/10/1983 Eibar Racing de Santander
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Xerez Las Palmas Atlético
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Valladolid Rayo Vallecano
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Oviedo Real Madrid
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Murcia Castellón
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Mallorca Barcelona Atlètic
Round 3 (first leg) 01/11/1983 CD Málaga Eibar
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Sabadell Zaragoza
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Olot Hércules
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Deportivo Aragón Real Sociedad
Round 3 (first leg) 01/11/1983 Arosa Osasuna
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Portmany Atlético de Madrid
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Güímar Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Recreativo de Huelva Valencia
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Las Palmas Salamanca
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Castilla Betis
Round 3 (first leg) 02/11/1983 Cartagena Granada
Round 3 (first leg) 03/11/1983 Alavés Linares CF
Round 3 (first leg) 09/11/1983 Pegaso Deportivo de La Coruña
Round 3 (second leg) 17/11/1983 Atlético de Madrid Portmany
Round 3 (second leg) 22/11/1983 Osasuna Arosa
Round 3 (second leg) 22/11/1983 Rayo Vallecano Valladolid
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Deportivo de La Coruña Pegaso
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Zaragoza Sabadell
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Valencia Recreativo de Huelva
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Real Madrid Oviedo
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Hércules Olot
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Barcelona Atlètic Mallorca
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Castellón Murcia
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Eibar CD Málaga
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Salamanca Las Palmas
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Las Palmas Atlético Xerez
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Betis Castilla
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Granada Cartagena
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Real Sociedad Deportivo Aragón
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Linares CF Alavés
Round 3 (second leg) 23/11/1983 Sporting de Gijón Güímar
Round 4 (first leg) 07/12/1983 Cartagena Athletic Club
Round 4 (first leg) 07/12/1983 Hércules CD Málaga
Round 4 (first leg) 07/12/1983 Las Palmas Valladolid
Round 4 (first leg) 08/12/1983 Sabadell Real Madrid
Round 4 (second leg) 20/12/1983 CD Málaga Hércules
Round 4 (second leg) 22/12/1983 Real Madrid Sabadell
Round 4 (second leg) 27/12/1983 Athletic Club Cartagena
Round 4 (second leg) 28/12/1983 Valladolid Las Palmas
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Hércules Barcelona
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Xerez Sporting de Gijón
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Barcelona Atlètic Real Madrid
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Deportivo de La Coruña Castellón
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Atlético de Madrid Osasuna
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Athletic Club Real Sociedad
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Castilla Valencia
Round of 16 (first leg) 25/01/1984 Las Palmas Linares CF
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Barcelona Hércules
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Sporting de Gijón Xerez
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Linares CF Las Palmas
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Castellón Deportivo de La Coruña
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Valencia Castilla
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Real Madrid Barcelona Atlètic
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Osasuna Atlético de Madrid
Round of 16 (second leg) 08/02/1984 Real Sociedad Athletic Club
Round of 8 (first leg) 22/02/1984 Castilla Las Palmas
Round of 8 (first leg) 22/02/1984 Deportivo de La Coruña Real Madrid
Round of 8 (first leg) 22/02/1984 Sporting de Gijón Athletic Club
Round of 8 (first leg) 22/02/1984 Barcelona Osasuna
Round of 8 (second leg) 14/03/1984 Athletic Club Sporting de Gijón
Round of 8 (second leg) 14/03/1984 Osasuna Barcelona
Round of 8 (second leg) 14/03/1984 Las Palmas Castilla
Round of 8 (second leg) 14/03/1984 Real Madrid Deportivo de La Coruña
Semifinal (first leg) 04/04/1984 Barcelona Las Palmas
Semifinal (first leg) 04/04/1984 Real Madrid Athletic Club
Semifinal (second leg) 18/04/1984 Athletic Club Real Madrid
Semifinal (second leg) 18/04/1984 Las Palmas Barcelona
Final 05/05/1984 Athletic Club Barcelona

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Contreras Las PalmasLas Palmas
100.77
Pineda Real MadridReal Madrid
80.80
Damiano Rayo VallecanoRayo Vallecano
72.33
Julio OsasunaOsasuna
60.86
Pepe Juan Las PalmasLas Palmas
60.67
Víctor Atlético de MadridAtlético de Madrid
51.00
Valdano ZaragozaZaragoza
51.25
Fernando Rodríguez CD MálagaCD Málaga
50.83
Calderé Barcelona AtlèticBarcelona Atlètic
50.83
Benito Morales Las PalmasLas Palmas
50.38
    Name Club Pos Minutes
Manolo Las PalmasLas Palmas
1230
Contreras Las PalmasLas Palmas
1150
Benito Morales Las PalmasLas Palmas
1119
Saavedra Las PalmasLas Palmas
1050
Felipe Las PalmasLas Palmas
1050
Miguel Ángel Real MadridReal Madrid
1020
Carreras Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
960
Moreno Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
921
Juanito CastillaCastilla
900
Maceda Sporting de GijónSporting de Gijón
900
    Name Club Pos Yellows
Diosdado Linares CFLinares CF
3
Liceranzu Athletic ClubAthletic Club
3
Maceda Sporting de GijónSporting de Gijón
3
Farias Las PalmasLas Palmas
3
Martín Vázquez CastillaCastilla
3
Pineda Real MadridReal Madrid
2
Preciado Linares CFLinares CF
2
Latapia Deportivo AragónDeportivo Aragón
2
Vili OviedoOviedo
2
Julio Durán Las PalmasLas Palmas
2
    Name Club Pos Reds
Guisande ArosaArosa
1
Peruena GranadaGranada
1
Poblete ManchegoManchego
1
Moreno Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
1
Felipe ParlaParla
1
Miguel Ángel Recreativo de HuelvaRecreativo de Huelva
1
Toni LevanteLevante
1
Goñi Palencia CFPalencia CF
1
Sebas ManchegoManchego
1
Robert GranadaGranada
1
Goals:
758
Goals Per Match:
2.82
Yellow Cards:
500
Bookings Per Match:
1.86
Red Cards:
42
Sent Offs Per Match:
0.16
Home wins:
146
Away wins:
66
Draws:
57
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Sporting de Gijón: 9 Matches
Longest losing run:
Parla: 2 Matches
Longest no losing run:
Sporting de Gijón: 9 Matches
Longest no winning run:
Granada: 5 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Las Palmas 14 8 3 3
57%
21%
22%
30 8 16 2
Real Madrid 12 9 1 2
75%
8%
17%
23 7 13 1
Castilla 10 7 1 2
70%
10%
20%
20 11 16 0
Hércules 10 7 0 3
70%
30%
21 9 6 0
Sporting de Gijón 10 9 0 1
90%
10%
26 4 10 0
Deportivo de La Coruña 10 5 1 4
50%
10%
40%
12 9 13 3
Osasuna 10 7 1 2
70%
10%
20%
29 14 7 1
Athletic Club 9 5 2 2
55%
22%
23%
11 4 13 0
Cartagena 8 4 1 3
50%
12%
38%
12 11 9 0
Castellón 8 3 2 3
37%
25%
38%
8 6 12 2
Valencia 8 3 2 3
37%
25%
38%
14 10 14 0
Barcelona Atlètic 8 3 2 3
37%
25%
38%
12 4 4 0
Sabadell 8 3 2 3
37%
25%
38%
9 10 7 0
Linares CF 8 4 2 2
50%
25%
25%
12 6 10 0
CD Málaga 8 7 0 1
87%
13%
22 8 5 0
Real Sociedad 8 4 4 0
50%
50%
15 3 6 1
Xerez 8 3 3 2
37%
37%
26%
15 12 7 1
Valladolid 8 5 1 2
62%
12%
26%
16 10 7 0
Barcelona 7 3 0 4
42%
58%
12 8 7 0
Alavés 6 4 0 2
66%
34%
14 4 4 0
Arosa 6 4 0 2
66%
34%
8 6 6 1
Rayo Vallecano 6 4 0 2
66%
34%
16 9 10 0
Eibar 6 2 2 2
33%
33%
34%
7 8 4 0
Olot 6 2 2 2
33%
33%
34%
3 7 4 0
Betis 6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 7 1
Mallorca 6 4 1 1
66%
16%
18%
9 3 3 0
Zaragoza 6 4 1 1
66%
16%
18%
20 7 1 0
Atlético de Madrid 6 3 2 1
50%
33%
17%
16 6 5 0
Recreativo de Huelva 6 2 2 2
33%
33%
34%
6 5 8 1
Granada 6 1 4 1
16%
66%
18%
7 8 12 3
Deportivo Aragón 6 3 1 2
50%
16%
34%
10 9 13 0
Oviedo 6 3 1 2
50%
16%
34%
7 5 5 0
Salamanca 6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 2 0
Murcia 6 3 1 2
50%
16%
34%
8 4 8 0
Pozoblanco 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 0 0
Manchego 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 8 9 2
Orense 4 2 0 2
50%
50%
6 6 4 0
Lugo 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 2 5 0
Racing de Santander 4 2 1 1
50%
25%
25%
8 3 6 0
Oviedo Aficionados 4 1 0 3
25%
75%
8 8 0 0
Logroñés 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 5 0
Anaitasuna 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 11 0 0
Sabiñánigo 4 2 0 2
50%
50%
8 10 5 0
Bilbao Athletic 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 4 0
San Andrés 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 2 0
Badía 4 0 2 2
50%
50%
1 4 1 0
Gandía 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 6 4 0
Elche 4 3 0 1
75%
25%
4 2 0 0
Pegaso 4 2 0 2
50%
50%
7 7 3 0
Levante 4 3 0 1
75%
25%
8 3 3 1
Zamora 4 3 0 1
75%
25%
7 5 2 1
Rayo Cantabria 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 10 3 0
Albacete 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 7 0 0
Coria 4 2 0 2
50%
50%
7 9 4 0
Tarancón 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 11 1 0
Portmany 4 1 1 2
25%
25%
50%
9 8 2 0
Las Palmas Atlético 4 1 1 2
25%
25%
50%
8 8 8 1
Parla 4 2 0 2
50%
50%
7 8 2 1
Badajoz 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 10 3 0
Atlético Marbella 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 5 1
FC Andorra 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 6 0
Burriana 4 1 2 1
25%
50%
25%
9 7 3 1
Lloret 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 10 4 0
Balompédica Linense 4 1 1 2
25%
25%
50%
6 11 0 0
Racing de Ferrol 4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 2 0
Constancia 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 1 0
Palencia CF 4 0 2 2
50%
50%
4 6 3 1
Cádiz 4 1 2 1
25%
50%
25%
9 1 6 0
Güímar 4 1 0 3
25%
75%
1 7 6 0
Gimnástico de Tarragona 4 1 0 3
25%
75%
3 5 6 0
Medinense 2 0 0 2
100%
2 6 2 1
Orihuela 2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Cultural de Durango 2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Córdoba 2 0 1 1
50%
50%
4 5 0 0
Benidorm 2 0 1 1
50%
50%
3 6 2 0
Mérida Industrial 2 0 0 2
100%
1 6 0 1
Eldense 2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Ávila 2 1 0 1
50%
50%
4 6 1 1
Banyoles 2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Antequerano 2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Amorebieta 2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Vall de Uxó 2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Castro 2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Langreo 2 0 0 2
100%
0 6 1 0
CP Villarrobledo 2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 1
Melilla 2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Sevilla Atlético 2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
Almansa 2 0 0 2
100%
1 9 0 0
Racing Portuense 2 0 0 2
100%
1 5 4 2
Monzón 2 0 0 2
100%
3 11 0 0
Cacereño 2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Talavera 2 0 0 2
100%
2 4 2 0
Español 2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Tenisca 2 1 0 1
50%
50%
1 9 1 0
Valladolid B 2 0 2 0
100%
2 2 4 0
Atlético Madrileño 2 0 0 2
100%
1 5 2 0
Sevilla 2 0 2 0
100%
3 3 6 0
Benamiel 2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Gimnástica Arandina 2 1 0 1
50%
50%
3 7 0 0
Porreras 2 0 2 0
100%
1 1 1 0
Brenes 2 0 1 1
50%
50%
1 6 0 2
Torrevieja 2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Murense 2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Compostela 2 0 1 1
50%
50%
0 2 4 0
Atlético Astorga 2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Pontevedra 2 1 0 1
50%
50%
1 2 5 1
Manacor 2 0 0 2
100%
1 6 2 0
Celta de Vigo 2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Gimnástica de Torrelavega 2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Lemos 2 0 0 2
100%
0 2 0 0
Aranjuez 2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Real Madrid Aficionados 2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Avilés Industrial 2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Lleida 2 0 2 0
100%
0 0 3 1
Mármol Macael 2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Gran Peña Celtista 2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Figueras 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Villanueva del Arzobispo 2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 0
Jacetano 2 0 0 2
100%
2 12 0 0
Tenerife 2 1 0 1
50%
50%
1 1 7 1
Badalona 2 1 0 1
50%
50%
1 3 4 0
Mestalla 2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Puerto Cruz 2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 1
Algeciras 2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Sestao 2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Basconia 2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
San Andrés 2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 1
Peña Sport 2 0 0 2
100%
2 6 4 1
Aurrerá Ondarroa 2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Telde 2 0 1 1
50%
50%
0 7 5 1
Alcoyano 2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Tudelano 2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Huesca 2 1 0 1
50%
50%
4 5 9 1
Imperial 2 0 0 2
100%
1 3 0 0
AD Ceuta 2 0 1 1
50%
50%
0 9 0 0
Ponferradina 2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Notify error