2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 NorthSouth1949-50 NorthSouth1939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 NorthSouth1948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 NorthSouth1957-58 NorthSouth1947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 NorthSouth1956-57 NorthSouth1946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 NorthSouth1955-56 NorthSouth1945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 NorthSouth1954-55 NorthSouth1944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 NorthSouth1953-54 NorthSouth1943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 NorthSouth1952-53 NorthSouth1942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 NorthSouth1951-52 NorthSouth1941-42 123
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 NorthSouth1950-51 NorthSouth1940-41 NorthSouth

prev UEFA Cup2007-08 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 MYPA EB/Streymur
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Lillestrøm Käerjéng
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Omonia Rudar Pljevlja
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Helsingborg Trans
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Skonto Dinamo Minsk
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Nistru Budapest Honvéd
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Bežanija Besa
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Helsinki Etzella
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 MKT Araz Groclin Grodzisk Wielkopolski
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Flora Vålerenga
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Slaven Koprivnica Teuta
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Vojvodina Hibernians
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Aktobe Mattersburg
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Zlaté Moravce Alma-Ata
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Santa Coloma Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Sliema Wanderers Litex Lovech
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 B36 Ekranas
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Ried Neftçi
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Carmarthen Brann
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Häcken KR
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Keflavík Midtjylland
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Libertas Drogheda
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Široki Brijeg Koper
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Bełchatów Ameri
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Dungannon Sūduva
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Glentoran AIK Solna
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 St Patrick's Odense
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Budućnost Hajduk Split
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 MTK Budapest Mika
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Rhyl Haka
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Dinamo Tbilisi Vaduz
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Vardar Anorthosis
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Zrinjski Partizan
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Gorica Rabotnički
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Petržalka Zimbru
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Banants Young Boys
Qualifying Fase 1 (first leg) 19/07/2007 Liepājas Metalurgs Dinamo Brest
Qualifying Fase 1 (second leg) 31/07/2007 Käerjéng Lillestrøm
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Etzella Helsinki
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Hajduk Split Budućnost
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 KR Häcken
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 AIK Solna Glentoran
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Maccabi Tel Aviv Santa Coloma
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Koper Široki Brijeg
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Rabotnički Gorica
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Budapest Honvéd Nistru
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Rudar Pljevlja Omonia
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Besa Bežanija
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Partizan Zrinjski
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Mattersburg Aktobe
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Drogheda Libertas
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Groclin Grodzisk Wielkopolski MKT Araz
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Litex Lovech Sliema Wanderers
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 EB/Streymur MYPA
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Vaduz Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Teuta Slaven Koprivnica
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Zimbru Petržalka
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Haka Rhyl
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Neftçi Ried
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Hibernians Vojvodina
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Dinamo Minsk Skonto
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Young Boys Banants
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Sūduva Dungannon
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Trans Helsingborg
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Ekranas B36
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Mika MTK Budapest
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Brann Carmarthen
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Anorthosis Vardar
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Midtjylland Keflavík
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Odense St Patrick's
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Ameri Bełchatów
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Vålerenga Flora
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Dinamo Brest Liepājas Metalurgs
Qualifying Fase 1 (second leg) 02/08/2007 Alma-Ata Zlaté Moravce
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Tobol Groclin Grodzisk Wielkopolski
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Zlaté Moravce Zenit
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Mika Petržalka
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 MYPA Blackburn Rovers
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Dinamo Tbilisi Rapid Wien
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Ried Sion
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Besa Litex Lovech
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Ekranas Vålerenga
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Helsinki Aalborg
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Lokomotiv Sofia Oțelul Galați
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Atlético de Madrid Vojvodina
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Hajduk Split Sampdoria
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 União de Leiria Maccabi Netanya
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Dunfermline Häcken
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Drogheda Helsingborg
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Austria Wien Jablonec
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Basel Mattersburg
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Široki Brijeg Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Hammarby Fredrikstad
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Käerjéng Standard Liège
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Cluj Anorthosis
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Rabotnički Zrinjski
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Young Boys Lens
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Budapest Honvéd Hamburger
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Haka Midtjylland
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Dinamo Minsk Odense
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Liepājas Metalurgs AIK Solna
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Maccabi Tel Aviv Erciyesspor
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Slaven Koprivnica Galatasaray
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Omonia CSKA Sofia
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Brann Sūduva
Qualifying Fase 2 (first leg) 16/08/2007 Dnipro Bełchatów
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Hapoel Tel Aviv Široki Brijeg
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Helsingborg Drogheda
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Fredrikstad Hammarby
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Häcken Dunfermline
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Sion Ried
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Hamburger Budapest Honvéd
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Odense Dinamo Minsk
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Zrinjski Rabotnički
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Rapid Wien Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 CSKA Sofia Omonia
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Sampdoria Hajduk Split
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Bełchatów Dnipro
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Blackburn Rovers MYPA
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Oțelul Galați Lokomotiv Sofia
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Sūduva Brann
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Vojvodina Atlético de Madrid
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Groclin Grodzisk Wielkopolski Tobol
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Standard Liège Käerjéng
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Erciyesspor Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Mattersburg Basel
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Jablonec Austria Wien
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 AIK Solna Liepājas Metalurgs
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Petržalka Mika
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Galatasaray Slaven Koprivnica
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Midtjylland Haka
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Vålerenga Ekranas
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Anorthosis Cluj
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Maccabi Netanya União de Leiria
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Aalborg Helsinki
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Litex Lovech Besa
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Lens Young Boys
Qualifying Fase 2 (second leg) 30/08/2007 Zenit Zlaté Moravce
Qualifying Fase 3 (first leg) 18/09/2007 Litex Lovech Hamburger
Qualifying Fase 3 (first leg) 19/09/2007 Lens København
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Nürnberg Rapid București
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Sparta Praha Odense
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Sion Galatasaray
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Toulouse CSKA Sofia
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Groningen Fiorentina
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Aris Zaragoza
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Heerenveen Helsingborg
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Austria Wien Vålerenga
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Atlético de Madrid Erciyesspor
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Sampdoria Aalborg
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Midtjylland Lokomotiv Moskva
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Anderlecht Rapid Wien
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Empoli Zurich
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Everton Metalist
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Tottenham Anorthosis
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Getafe Twente
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Aberdeen Dnipro
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Petržalka Panathinaikos
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Rabotnički Bolton Wanderers
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Sarajevo Basel
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Hapoel Tel Aviv AIK Solna
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Paços de Ferreira AZ Alkmaar
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Spartak Moskva Häcken
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Larissa Blackburn Rovers
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Bayer Leverkusen União de Leiria
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Groclin Grodzisk Wielkopolski Crvena Zvezda
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 AEK Red Bull Salzburg
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Zenit Standard Liège
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Tampere United Girondins de Bordeaux
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Mladá Boleslav Palermo
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Sochaux Panionios
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Hammarby Braga
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Brann Club Brugge
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Bayern München Os Belenenses
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Dinamo București Elfsborg
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Lokomotiv Sofia Rennes
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Villarreal BATE Borisov
Qualifying Fase 3 (first leg) 20/09/2007 Dinamo Zagreb Ajax
Qualifying Fase 3 (second leg) 02/10/2007 Panathinaikos Petržalka
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Metalist Everton
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Helsingborg Heerenveen
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Fiorentina Groningen
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Bolton Wanderers Rabotnički
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Zaragoza Aris
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Erciyesspor Atlético de Madrid
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Girondins de Bordeaux Tampere United
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 AZ Alkmaar Paços de Ferreira
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Braga Hammarby
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 União de Leiria Bayer Leverkusen
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Twente Getafe
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Crvena Zvezda Groclin Grodzisk Wielkopolski
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Blackburn Rovers Larissa
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Rennes Lokomotiv Sofia
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Ajax Dinamo Zagreb
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Lokomotiv Moskva Midtjylland
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Anorthosis Tottenham
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Rapid București Nürnberg
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Hamburger Litex Lovech
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Zurich Empoli
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Odense Sparta Praha
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 CSKA Sofia Toulouse
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Rapid Wien Anderlecht
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Häcken Spartak Moskva
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Dnipro Aberdeen
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Vålerenga Austria Wien
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Elfsborg Dinamo București
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Basel Sarajevo
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Aalborg Sampdoria
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 BATE Borisov Villarreal
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Club Brugge Brann
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Standard Liège Zenit
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Palermo Mladá Boleslav
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Galatasaray Sion
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Os Belenenses Bayern München
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Red Bull Salzburg AEK
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 AIK Solna Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 København Lens
Qualifying Fase 3 (second leg) 04/10/2007 Panionios Sochaux
Group phase game 1 25/10/2007 Brann Hamburger
Group phase game 1 25/10/2007 Bolton Wanderers Braga
Group phase game 1 25/10/2007 Villarreal Fiorentina
Group phase game 1 25/10/2007 Elfsborg AEK
Group phase game 1 25/10/2007 Sparta Praha Zurich
Group phase game 1 25/10/2007 Bayer Leverkusen Toulouse
Group phase game 1 25/10/2007 Lokomotiv Moskva Atlético de Madrid
Group phase game 1 25/10/2007 Girondins de Bordeaux Galatasaray
Group phase game 1 25/10/2007 Helsingborg Panionios
Group phase game 1 25/10/2007 Tottenham Getafe
Group phase game 1 25/10/2007 Anderlecht Hapoel Tel Aviv
Group phase game 1 25/10/2007 Basel Rennes
Group phase game 1 25/10/2007 Crvena Zvezda Bayern München
Group phase game 1 25/10/2007 Panathinaikos Aberdeen
Group phase game 1 25/10/2007 Everton Larissa
Group phase game 1 25/10/2007 Zenit AZ Alkmaar
Group phase game 2 08/11/2007 Rennes Brann
Group phase game 2 08/11/2007 Larissa Zenit
Group phase game 2 08/11/2007 Nürnberg Everton
Group phase game 2 08/11/2007 København Panathinaikos
Group phase game 2 08/11/2007 Aberdeen Lokomotiv Moskva
Group phase game 2 08/11/2007 Mladá Boleslav Villarreal
Group phase game 2 08/11/2007 Fiorentina Elfsborg
Group phase game 2 08/11/2007 Aalborg Anderlecht
Group phase game 2 08/11/2007 Dinamo Zagreb Basel
Group phase game 2 08/11/2007 Spartak Moskva Bayer Leverkusen
Group phase game 2 08/11/2007 Toulouse Sparta Praha
Group phase game 2 08/11/2007 Bayern München Bolton Wanderers
Group phase game 2 08/11/2007 Aris Crvena Zvezda
Group phase game 2 08/11/2007 Hapoel Tel Aviv Tottenham
Group phase game 2 08/11/2007 Galatasaray Helsingborg
Group phase game 2 08/11/2007 Austria Wien Girondins de Bordeaux
Group phase game 3 29/11/2007 Getafe Hapoel Tel Aviv
Group phase game 3 29/11/2007 Panionios Galatasaray
Group phase game 3 29/11/2007 Tottenham Aalborg
Group phase game 3 29/11/2007 Sparta Praha Spartak Moskva
Group phase game 3 29/11/2007 Bolton Wanderers Aris
Group phase game 3 29/11/2007 Braga Bayern München
Group phase game 3 29/11/2007 Zurich Toulouse
Group phase game 3 29/11/2007 Helsingborg Austria Wien
Group phase game 3 29/11/2007 Atlético de Madrid Aberdeen
Group phase game 3 29/11/2007 AEK Fiorentina
Group phase game 3 29/11/2007 Elfsborg Mladá Boleslav
Group phase game 3 29/11/2007 Hamburger Rennes
Group phase game 3 29/11/2007 Lokomotiv Moskva København
Group phase game 3 29/11/2007 AZ Alkmaar Larissa
Group phase game 3 29/11/2007 Zenit Nürnberg
Group phase game 3 29/11/2007 Brann Dinamo Zagreb
Group phase game 4 05/12/2007 Nürnberg AZ Alkmaar
Group phase game 4 05/12/2007 Everton Zenit
Group phase game 4 05/12/2007 Panathinaikos Lokomotiv Moskva
Group phase game 4 05/12/2007 Mladá Boleslav AEK
Group phase game 4 05/12/2007 Villarreal Elfsborg
Group phase game 4 05/12/2007 Dinamo Zagreb Hamburger
Group phase game 4 05/12/2007 Basel Brann
Group phase game 4 05/12/2007 København Atlético de Madrid
Group phase game 4 06/12/2007 Girondins de Bordeaux Helsingborg
Group phase game 4 06/12/2007 Austria Wien Panionios
Group phase game 4 06/12/2007 Anderlecht Tottenham
Group phase game 4 06/12/2007 Aalborg Getafe
Group phase game 4 06/12/2007 Crvena Zvezda Bolton Wanderers
Group phase game 4 06/12/2007 Aris Braga
Group phase game 4 06/12/2007 Bayer Leverkusen Sparta Praha
Group phase game 4 06/12/2007 Spartak Moskva Zurich
Group phase game 5 19/12/2007 Braga Crvena Zvezda
Group phase game 5 19/12/2007 Bayern München Aris
Group phase game 5 19/12/2007 Zurich Bayer Leverkusen
Group phase game 5 19/12/2007 Toulouse Spartak Moskva
Group phase game 5 19/12/2007 Galatasaray Austria Wien
Group phase game 5 19/12/2007 Panionios Girondins de Bordeaux
Group phase game 5 19/12/2007 Hapoel Tel Aviv Aalborg
Group phase game 5 19/12/2007 Getafe Anderlecht
Group phase game 5 20/12/2007 AEK Villarreal
Group phase game 5 20/12/2007 Fiorentina Mladá Boleslav
Group phase game 5 20/12/2007 Hamburger Basel
Group phase game 5 20/12/2007 Rennes Dinamo Zagreb
Group phase game 5 20/12/2007 Aberdeen København
Group phase game 5 20/12/2007 Atlético de Madrid Panathinaikos
Group phase game 5 20/12/2007 Larissa Nürnberg
Group phase game 5 20/12/2007 AZ Alkmaar Everton
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Galatasaray Bayer Leverkusen
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 AEK Getafe
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Brann Everton
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Werder Bremen Braga
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Olympique de Marseille Spartak Moskva
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Anderlecht Girondins de Bordeaux
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 PSV Helsingborg
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Rangers Panathinaikos
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Sporting de Portugal Basel
Round of 32 (first leg) 13/02/2008 Zenit Villarreal
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Rosenborg Fiorentina
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Aberdeen Bayern München
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Zurich Hamburger
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Slavia Praha Tottenham
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Bolton Wanderers Atlético de Madrid
Round of 32 (first leg) 14/02/2008 Benfica Nürnberg
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Braga Werder Bremen
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Basel Sporting de Portugal
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Nürnberg Benfica
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Helsingborg PSV
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Everton Brann
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Girondins de Bordeaux Anderlecht
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Villarreal Zenit
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Atlético de Madrid Bolton Wanderers
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Getafe AEK
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Bayern München Aberdeen
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Panathinaikos Rangers
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Spartak Moskva Olympique de Marseille
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Fiorentina Rosenborg
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Hamburger Zurich
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Bayer Leverkusen Galatasaray
Round of 32 (second leg) 21/02/2008 Tottenham Slavia Praha
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Benfica Getafe
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Anderlecht Bayern München
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Fiorentina Everton
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Olympique de Marseille Zenit
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Rangers Werder Bremen
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Bolton Wanderers Sporting de Portugal
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Bayer Leverkusen Hamburger
Round of 16 (first leg) 06/03/2008 Tottenham PSV
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 Getafe Benfica
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 Bayern München Anderlecht
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 PSV Tottenham
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 Everton Fiorentina
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 Hamburger Bayer Leverkusen
Round of 16 (second leg) 12/03/2008 Zenit Olympique de Marseille
Round of 16 (second leg) 13/03/2008 Sporting de Portugal Bolton Wanderers
Round of 16 (second leg) 13/03/2008 Werder Bremen Rangers
Round of 8 (first leg) 03/04/2008 Fiorentina PSV
Round of 8 (first leg) 03/04/2008 Bayern München Getafe
Round of 8 (first leg) 03/04/2008 Rangers Sporting de Portugal
Round of 8 (first leg) 03/04/2008 Bayer Leverkusen Zenit
Round of 8 (second leg) 10/04/2008 Zenit Bayer Leverkusen
Round of 8 (second leg) 10/04/2008 PSV Fiorentina
Round of 8 (second leg) 10/04/2008 Sporting de Portugal Rangers
Round of 8 (second leg) 10/04/2008 Getafe Bayern München
Semifinal (first leg) 24/04/2008 Bayern München Zenit
Semifinal (first leg) 24/04/2008 Rangers Fiorentina
Semifinal (second leg) 01/05/2008 Zenit Bayern München
Semifinal (second leg) 01/05/2008 Fiorentina Rangers
Final 14/05/2008 Zenit Rangers

Top 10

  Name Club Pos Goals GoalsPM
Pavel Pogrebnyak ZenitZenit
110.73
Luca Toni Bayern MünchenBayern München
100.91
Henrik Larsson HelsingborgHelsingborg
90.82
Razak Omotoyossi HelsingborgHelsingborg
80.67
Kießling Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
70.58
Robbie Winters BrannBrann
71.17
Mutu FiorentinaFiorentina
60.60
Agüero Atlético de MadridAtlético de Madrid
60.75
Cavenaghi Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
50.71
Guerrero HamburgerHamburger
50.56
  Name Club Pos Minutes
Anatoliy Tymoshchuk ZenitZenit
1486
Konstantin Zyryanov ZenitZenit
1472
Aleksandr Anyukov ZenitZenit
1428
Radek Šírl ZenitZenit
1317
Pavel Pogrebnyak ZenitZenit
1277
Frey FiorentinaFiorentina
1260
Ujfaluši FiorentinaFiorentina
1260
Andrey Arshavin ZenitZenit
1212
Lúcio Bayern MünchenBayern München
1200
Van Bommel Bayern MünchenBayern München
1159
  Name Club Pos Yellows
Luca Toni Bayern MünchenBayern München
6
Granero GetafeGetafe
5
Yüksel Sariyar Austria WienAustria Wien
5
Radek Šírl ZenitZenit
5
Donadel FiorentinaFiorentina
5
De Jong HamburgerHamburger
4
Eirik Bakke BrannBrann
4
Pavel Pogrebnyak ZenitZenit
4
Ognjen Koroman Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
3
Roland Juhász AnderlechtAnderlecht
3
  Name Club Pos Reds
Marin Glen Kapaj TeutaTeuta
1
Miloš Bajalica Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
Eric Hassli ZurichZurich
1
Ari AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1
Nkufo TwenteTwente
1
Guana PalermoPalermo
1
Jeroen Simaeys Club BruggeClub Brugge
1
Hassan El-Fakiri BrannBrann
1
Michael Gravgaard KøbenhavnKøbenhavn
1
Oguchi Onyewu Standard LiègeStandard Liège
1
Goals:
962
Goals Per Match:
2.68
Yellow Cards:
1363
Bookings Per Match:
3.80
Red Cards:
72
Sent Offs Per Match:
0.20
Home wins:
161
Away wins:
102
Draws:
96
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Everton: 7 Matches
Longest losing run:
Larissa: 5 Matches
Longest no losing run:
Hamburger: 10 Matches
Longest no winning run:
Aalborg: 5 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Zenit 17 9 4 4
52%
23%
25%
31 15 35 4
Fiorentina 14 6 7 1
42%
50%
8%
20 10 24 0
Bayern München 14 6 6 2
42%
42%
16%
33 19 19 0
Getafe 12 7 3 2
58%
25%
17%
21 14 31 1
Bayer Leverkusen 12 7 1 4
58%
8%
34%
23 14 21 2
Brann 12 6 1 5
50%
8%
42%
26 21 15 1
Hamburger 12 8 3 1
66%
25%
9%
21 6 19 0
Helsingborg 12 6 2 4
50%
16%
34%
30 16 15 1
Galatasaray 10 4 2 4
40%
20%
40%
18 16 14 0
Bolton Wanderers 10 3 6 1
30%
60%
10%
9 7 22 0
Tottenham 10 5 3 2
50%
30%
20%
18 10 21 0
Anderlecht 10 4 4 2
40%
40%
20%
12 13 26 1
Everton 10 8 1 1
80%
10%
10%
23 9 18 0
Basel 10 6 2 2
60%
20%
20%
17 8 9 1
Atlético de Madrid 10 7 2 1
70%
20%
10%
23 6 18 2
Rangers 9 2 5 2
22%
55%
23%
5 4 15 1
Aberdeen 8 1 4 3
12%
50%
38%
9 14 13 0
Panathinaikos 8 5 2 1
62%
25%
13%
13 4 11 0
Villarreal 8 6 1 1
75%
12%
13%
15 6 9 0
Nürnberg 8 2 4 2
25%
50%
25%
11 11 14 0
Spartak Moskva 8 5 1 2
62%
12%
26%
14 7 12 0
Hapoel Tel Aviv 8 4 1 3
50%
12%
38%
10 8 12 1
Zurich 8 3 1 4
37%
12%
51%
9 12 16 1
Aalborg 8 2 3 3
25%
37%
38%
13 11 15 0
AEK 8 2 3 3
25%
37%
38%
8 9 16 0
Girondins de Bordeaux 8 5 2 1
62%
25%
13%
15 11 13 2
Braga 8 2 3 3
25%
37%
38%
10 9 17 0
Austria Wien 8 2 3 3
25%
37%
38%
10 12 13 0
Sparta Praha 6 1 3 2
16%
50%
34%
4 5 13 0
Häcken 6 2 2 2
33%
33%
34%
5 10 6 0
Midtjylland 6 3 0 3
50%
50%
12 12 5 0
København 6 2 1 3
33%
16%
51%
4 9 10 1
AIK Solna 6 3 1 2
50%
16%
34%
13 4 10 0
Odense 6 2 4 0
33%
66%
1%
10 1 6 0
Anorthosis 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 8 10 0
Aris 6 2 2 2
33%
33%
34%
7 10 13 0
Petržalka 6 1 2 3
16%
33%
51%
7 10 17 4
Rabotnički 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 5 22 0
Sporting de Portugal 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 3 6 0
PSV 6 3 1 2
50%
16%
34%
6 5 7 0
Dinamo Zagreb 6 1 2 3
16%
33%
51%
5 8 15 1
Rennes 6 1 2 3
16%
33%
51%
6 9 8 0
Elfsborg 6 1 1 4
16%
16%
68%
5 14 6 0
Toulouse 6 1 2 3
16%
33%
51%
5 8 12 0
Mladá Boleslav 6 2 0 4
33%
67%
6 7 21 0
Groclin Grodzisk Wielkopolski 6 3 1 2
50%
16%
34%
4 2 8 0
Panionios 6 2 1 3
33%
16%
51%
6 8 17 1
Crvena Zvezda 6 2 0 4
33%
67%
4 9 7 1
Lokomotiv Moskva 6 2 2 2
33%
33%
34%
9 8 15 1
Litex Lovech 6 4 0 2
66%
34%
14 4 4 0
Vålerenga 6 3 2 1
50%
33%
17%
11 5 8 1
Larissa 6 1 0 5
16%
84%
7 12 14 1
AZ Alkmaar 6 2 2 2
33%
33%
34%
6 6 12 1
Young Boys 4 1 2 1
25%
50%
25%
7 7 8 1
Liepājas Metalurgs 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 7 0
Blackburn Rovers 4 3 0 1
75%
25%
5 3 6 0
Rapid Wien 4 2 1 1
50%
25%
25%
9 2 3 0
Olympique de Marseille 4 2 0 2
50%
50%
6 5 10 0
Lokomotiv Sofia 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 11 0
Sampdoria 4 1 3 0
25%
75%
4 3 10 0
Erciyesspor 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 11 14 0
União de Leiria 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 5 11 1
Dnipro 4 1 3 0
25%
75%
6 4 9 0
CSKA Sofia 4 1 3 0
25%
75%
4 3 13 2
Hammarby 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 14 0
Standard Liège 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 12 1
Lens 4 1 2 1
25%
50%
25%
8 5 13 0
Werder Bremen 4 3 0 1
75%
25%
5 2 7 0
MYPA 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 4 4 0
Sion 4 2 1 1
50%
25%
25%
8 8 7 0
Benfica 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 11 1
Mattersburg 4 1 0 3
25%
75%
5 9 12 2
Maccabi Tel Aviv 4 1 1 2
25%
25%
50%
6 5 5 1
Ekranas 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 10 8 0
Vojvodina 4 2 0 2
50%
50%
8 6 12 1
Ried 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 13 0
Slaven Koprivnica 4 1 1 2
25%
25%
50%
10 8 7 0
Drogheda 4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 3 0
Široki Brijeg 4 2 0 2
50%
50%
6 9 7 0
Helsinki 4 3 0 1
75%
25%
5 4 9 0
Bełchatów 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 8 0
Zlaté Moravce 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 7 4 0
Sūduva 4 1 0 3
25%
75%
8 7 9 2
Budapest Honvéd 4 0 3 1
75%
25%
2 6 9 0
Hajduk Split 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 8 0
Besa 4 0 2 2
50%
50%
2 8 6 1
Omonia 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 12 2
Mika 4 2 0 2
50%
50%
4 5 4 0
Dinamo Tbilisi 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 8 9 0
Haka 4 1 0 3
25%
75%
6 10 5 1
Zrinjski 4 0 1 3
25%
75%
2 13 8 3
Dinamo Minsk 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 6 8 0
Käerjéng 4 1 0 3
25%
75%
2 6 3 0
Nistru 2 0 2 0
100%
2 2 4 1
Flora 2 0 0 2
100%
0 2 2 0
Teuta 2 0 1 1
50%
50%
4 8 4 1
Hibernians 2 0 0 2
100%
1 7 9 1
Paços de Ferreira 2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
Sarajevo 2 0 0 2
100%
1 8 5 0
Aktobe 2 1 0 1
50%
50%
3 4 9 0
EB/Streymur 2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Rosenborg 2 0 0 2
100%
1 3 2 0
Lillestrøm 2 1 0 1
50%
50%
2 2 5 0
MKT Araz 2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 1
Tampere United 2 0 1 1
50%
50%
3 4 5 0
Etzella 2 0 0 2
100%
0 3 3 0
Rudar Pljevlja 2 0 0 2
100%
0 4 2 1
Ajax 2 1 0 1
50%
50%
3 3 4 0
Palermo 2 1 0 1
50%
50%
1 1 9 1
Sochaux 2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 0
Trans 2 0 0 2
100%
0 9 1 0
BATE Borisov 2 0 0 2
100%
1 6 1 0
Bežanija 2 0 2 0
100%
2 2 7 1
Club Brugge 2 1 0 1
50%
50%
2 2 8 1
Os Belenenses 2 0 0 2
100%
0 3 4 0
Dinamo București 2 1 0 1
50%
50%
2 2 6 0
Skonto 2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Red Bull Salzburg 2 1 0 1
50%
50%
1 3 5 1
Twente 2 1 0 1
50%
50%
3 3 7 2
Empoli 2 1 0 1
50%
50%
2 4 7 1
Santa Coloma 2 1 0 1
50%
50%
1 4 9 0
St Patrick's 2 0 1 1
50%
50%
0 5 1 0
Budućnost 2 0 1 1
50%
50%
1 2 6 0
Jablonec 2 0 1 1
50%
50%
4 5 1 0
Dunfermline 2 0 1 1
50%
50%
1 2 6 1
Maccabi Netanya 2 0 1 1
50%
50%
0 1 6 0
MTK Budapest 2 1 0 1
50%
50%
2 2 0 0
Rhyl 2 1 0 1
50%
50%
3 3 6 0
Oțelul Galați 2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 0
Slavia Praha 2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 0
Vaduz 2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Vardar 2 0 0 2
100%
0 2 5 2
Tobol 2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Dinamo Brest 2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 2
Partizan 2 2 0 0
100%
11 1 2 0
Gorica 2 0 0 2
100%
2 4 4 0
Glentoran 2 0 0 2
100%
0 9 2 0
Alma-Ata 2 0 1 1
50%
50%
2 4 4 1
Fredrikstad 2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Dungannon 2 1 0 1
50%
50%
1 4 5 0
Metalist 2 0 1 1
50%
50%
3 4 5 2
Sliema Wanderers 2 0 0 2
100%
0 7 4 0
Zimbru 2 0 2 0
100%
3 3 8 1
B36 2 0 0 2
100%
3 6 7 0
Heerenveen 2 1 0 1
50%
50%
6 8 4 0
Zaragoza 2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Neftçi 2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 1
Groningen 2 0 2 0
100%
2 2 3 0
Carmarthen 2 0 0 2
100%
3 14 5 1
KR 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Rapid București 2 0 2 0
100%
2 2 4 0
Keflavík 2 1 0 1
50%
50%
4 4 0 0
Libertas 2 0 1 1
50%
50%
1 4 5 0
Koper 2 0 0 2
100%
3 6 3 0
Ameri 2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Cluj 2 0 1 1
50%
50%
1 3 6 0
Banants 2 0 1 1
50%
50%
1 5 2 0
Notify error