2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev King's Cup1981-82 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 30/08/1981 Atlético Astorga Ponferradina
Round 1 (first leg) 01/09/1981 Sestao Athletic Club
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Rayo Vallecano Parla
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Caudal Sporting de Gijón
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Osasuna Andorra
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Lleida Español
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Lorca Hércules
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Algeciras Sevilla
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Lugo Deportivo de La Coruña
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Compostela Vista Alegre
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Lagun Onak Alavés
Round 1 (first leg) 02/09/1981 San Sebastián Bilbao Athletic
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Júpiter Sabadell
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Badalona Gimnástico de Tarragona
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Elche Yeclano
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Moscardó Atlético Madrileño
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Cacereño Béjar
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Cartagena Caravaca
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Cultural Leonesa Burgos
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Pozoblanco Córdoba
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Granada Úbeda
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Torremolinos CD Málaga
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Mallorca Margaritense
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Peña Sport Sangüesa
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Alcoyano Catarroja
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Aranjuez Manchego
Round 1 (first leg) 02/09/1981 CD Estepona Martos
Round 1 (first leg) 02/09/1981 San Andrés Toscal
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Torrevieja Imperial
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Atlético Sanluqueño Sevilla Atlético
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Constancia Murense
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Racing de Santander Santoña
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Gandía Castellón
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Guardo Valladolid
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Cádiz Melilla
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Sporting San José Las Palmas
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Orense Celta de Vigo
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Arenas de Guecho Baracaldo
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Erandio Aurrerá Ondarroa
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Reus Barcelona Aficionados
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Puzol Levante
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Leganés Castilla
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Alcorcón Getafe Deportivo
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Murcia Albacete
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Valladolid Promesas Salamanca
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Palencia CF Bembibre
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Xerez Recreativo de Huelva
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Antequerano Linares CF
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Tenerife Realejos
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Barcelona Atlético Poblense
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Arosa Gijón Industrial
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Eibar Anaitasuna
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Vilafranca Figueras
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Dénia Carcagente
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Lanzarote Telde
Round 1 (first leg) 02/09/1981 Coria Betis
Round 1 (first leg) 03/09/1981 Deportivo Aragón Logroñés
Round 1 (first leg) 08/09/1981 Sporting Mahonés Atlético Ciudadela
Round 1 (first leg) 08/09/1981 Piloñesa Deportivo Naval
Round 1 (first leg) 09/09/1981 Badajoz Don Benito
Round 1 (first leg) 09/09/1981 Gran Peña Celtista Alondras
Round 1 (first leg) 09/09/1981 Tudelano Zaragoza
Round 1 (second leg) 09/09/1981 Ponferradina Atlético Astorga
Round 1 (first leg) 09/09/1981 Sporting Atlético Oviedo
Round 1 (second leg) 10/09/1981 CD Málaga Torremolinos
Round 1 (first leg) 11/09/1981 Jaén AD Almería
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Catarroja Alcoyano
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Manchego Aranjuez
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Martos CD Estepona
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Telde Lanzarote
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Murense Constancia
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Deportivo Naval Piloñesa
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Atlético Ciudadela Sporting Mahonés
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Alondras Gran Peña Celtista
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Zaragoza Tudelano
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Úbeda Granada
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Béjar Cacereño
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Santoña Racing de Santander
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Castellón Gandía
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Valladolid Guardo
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Celta de Vigo Orense
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Aurrerá Ondarroa Erandio
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Castilla Leganés
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Poblense Barcelona Atlético
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Gijón Industrial Arosa
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Anaitasuna Eibar
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Carcagente Dénia
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Sevilla Atlético Atlético Sanluqueño
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Toscal San Andrés
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Betis Coria
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Deportivo de La Coruña Lugo
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Vista Alegre Compostela
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Alavés Lagun Onak
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Bilbao Athletic San Sebastián
Round 1 (second leg) 16/09/1981 Yeclano Elche
Round 1 (second leg) 17/09/1981 Margaritense Mallorca
Round 1 (second leg) 17/09/1981 Las Palmas Sporting San José
Round 1 (second leg) 22/09/1981 Hércules Lorca
Round 1 (second leg) 22/09/1981 Oviedo Sporting Atlético
Round 1 (second leg) 23/09/1981 Figueras Vilafranca
Round 1 (second leg) 23/09/1981 Don Benito Badajoz
Round 1 (second leg) 23/09/1981 Gimnástico de Tarragona Badalona
Round 1 (second leg) 24/09/1981 Parla Rayo Vallecano
Round 1 (second leg) 24/09/1981 Recreativo de Huelva Xerez
Round 1 (second leg) 24/09/1981 Salamanca Valladolid Promesas
Round 1 (second leg) 24/09/1981 Español Lleida
Round 1 (second leg) 24/09/1981 Baracaldo Arenas de Guecho
Round 1 (second leg) 29/09/1981 Sporting de Gijón Caudal
Round 1 (second leg) 29/09/1981 Atlético Madrileño Moscardó
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Linares CF Antequerano
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Athletic Club Sestao
Round 1 (second leg) 30/09/1981 AD Almería Jaén
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Sangüesa Peña Sport
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Córdoba Pozoblanco
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Burgos Cultural Leonesa
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Caravaca Cartagena
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Sabadell Júpiter
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Sevilla Algeciras
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Andorra Osasuna
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Imperial Torrevieja
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Realejos Tenerife
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Logroñés Deportivo Aragón
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Getafe Deportivo Alcorcón
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Levante Puzol
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Barcelona Aficionados Reus
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Albacete Murcia
Round 1 (second leg) 30/09/1981 Melilla Cádiz
Round 2 (first leg) 21/10/1981 San Andrés Tenerife
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Barcelona Atlético Figueras
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Córdoba CD Málaga
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Linares CF Granada
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Martos AD Almería
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Binéfar Sangüesa
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Cartagena Elche
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Recreativo de Huelva Sevilla Atlético
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Torrevieja Murcia
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Cádiz AD Ceuta
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Cultural Leonesa Sporting de Gijón
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Racing de Santander Gran Peña Celtista
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Bilbao Athletic Real Sociedad
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Lanzarote Las Palmas
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Aurrerá Ondarroa Athletic Club
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Eibar Osasuna
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Logroñés Zaragoza
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Gimnástico de Tarragona Español
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Dénia Castellón
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Manchego Atlético de Madrid
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Atlético Astorga Valladolid
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Alcorcón Atlético Madrileño
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Murense Hércules
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Arosa Deportivo de La Coruña
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Algeciras Betis
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Compostela Celta de Vigo
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Deportivo Naval Oviedo
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Alavés Baracaldo
Round 2 (first leg) 21/10/1981 Sabadell Barcelona Aficionados
Round 1 (second leg) 22/10/1981 Bembibre Palencia CF
Round 2 (first leg) 22/10/1981 Rayo Vallecano Cacereño
Round 2 (first leg) 22/10/1981 Levante Catarroja
Round 2 (first leg) 28/10/1981 Castilla Badajoz
Round 2 (first leg) 28/10/1981 Palencia CF Salamanca
Round 2 (first leg) 28/10/1981 Atlético Ciudadela Mallorca
Round 2 (second leg) 28/10/1981 Atlético Madrileño Alcorcón
Round 2 (second leg) 28/10/1981 Athletic Club Aurrerá Ondarroa
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Catarroja Levante
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Zaragoza Logroñés
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Castellón Dénia
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Real Sociedad Bilbao Athletic
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Valladolid Atlético Astorga
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Gran Peña Celtista Racing de Santander
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Betis Algeciras
Round 2 (second leg) 04/11/1981 AD Ceuta Cádiz
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Las Palmas Lanzarote
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Sporting de Gijón Cultural Leonesa
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Deportivo de La Coruña Arosa
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Oviedo Deportivo Naval
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Baracaldo Alavés
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Barcelona Aficionados Sabadell
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Murcia Torrevieja
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Elche Cartagena
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Sevilla Atlético Recreativo de Huelva
Round 2 (second leg) 04/11/1981 AD Almería Martos
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Granada Linares CF
Round 2 (second leg) 04/11/1981 CD Málaga Córdoba
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Sangüesa Binéfar
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Figueras Barcelona Atlético
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Tenerife San Andrés
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Cacereño Rayo Vallecano
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Salamanca Palencia CF
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Mallorca Atlético Ciudadela
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Badajoz Castilla
Round 2 (second leg) 04/11/1981 Osasuna Eibar
Round 2 (second leg) 05/11/1981 Celta de Vigo Compostela
Round 2 (second leg) 05/11/1981 Atlético de Madrid Manchego
Round 2 (second leg) 05/11/1981 Hércules Murense
Round 2 (second leg) 05/11/1981 Español Gimnástico de Tarragona
Round 3 (first leg) 24/11/1981 Rayo Vallecano Oviedo
Round 3 (first leg) 24/11/1981 Martos Valladolid
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Binéfar Mallorca
Round 3 (first leg) 25/11/1981 CD Málaga AD Ceuta
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Sporting de Gijón Castellón
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Sevilla Atlético Hércules
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Osasuna Real Sociedad
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Murcia Salamanca
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Athletic Club Barcelona Atlético
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Barcelona Aficionados Atlético de Madrid
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Celta de Vigo Alavés
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Deportivo de La Coruña Tenerife
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Elche Gran Peña Celtista
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Las Palmas Levante
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Linares CF Betis
Round 3 (first leg) 25/11/1981 Atlético Madrileño Castilla
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Valladolid Martos
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Salamanca Murcia
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Oviedo Rayo Vallecano
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Hércules Sevilla Atlético
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Levante Las Palmas
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Alavés Celta de Vigo
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Atlético de Madrid Barcelona Aficionados
Round 3 (second leg) 08/12/1981 Betis Linares CF
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Mallorca Binéfar
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Real Sociedad Osasuna
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Castellón Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 09/12/1981 Español Zaragoza
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Gran Peña Celtista Elche
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Tenerife Deportivo de La Coruña
Round 3 (second leg) 09/12/1981 Barcelona Atlético Athletic Club
Round 3 (second leg) 10/12/1981 Castilla Atlético Madrileño
Round 3 (second leg) 23/12/1981 Zaragoza Español
Round 4 (first leg) 06/01/1982 Mallorca Salamanca
Round 4 (first leg) 06/01/1982 Hércules Elche
Round 4 (first leg) 06/01/1982 Betis Athletic Club
Round 4 (first leg) 06/01/1982 Alavés Atlético de Madrid
Round 4 (second leg) 13/01/1982 Elche Hércules
Round 4 (second leg) 13/01/1982 Atlético de Madrid Alavés
Round 4 (second leg) 13/01/1982 Salamanca Mallorca
Round 4 (second leg) 13/01/1982 Athletic Club Betis
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Zaragoza Salamanca
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Sporting de Gijón Valencia
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Deportivo de La Coruña Elche
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Real Sociedad Valladolid
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Atlético de Madrid Barcelona
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 CD Málaga Real Madrid
Round of 16 (first leg) 20/01/1982 Las Palmas Athletic Club
Round of 16 (first leg) 21/01/1982 Atlético Madrileño Rayo Vallecano
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Athletic Club Las Palmas
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Real Madrid CD Málaga
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Barcelona Atlético de Madrid
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Salamanca Zaragoza
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Elche Deportivo de La Coruña
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Valencia Sporting de Gijón
Round of 16 (second leg) 27/01/1982 Valladolid Real Sociedad
Round of 16 (second leg) 28/01/1982 Rayo Vallecano Atlético Madrileño
Round of 8 (first leg) 03/02/1982 Athletic Club Real Sociedad
Round of 8 (first leg) 03/02/1982 Real Madrid Atlético de Madrid
Round of 8 (first leg) 03/02/1982 Zaragoza Rayo Vallecano
Round of 8 (first leg) 03/02/1982 Deportivo de La Coruña Sporting de Gijón
Round of 8 (second leg) 17/02/1982 Atlético de Madrid Real Madrid
Round of 8 (second leg) 17/02/1982 Real Sociedad Athletic Club
Round of 8 (second leg) 17/02/1982 Sporting de Gijón Deportivo de La Coruña
Round of 8 (second leg) 18/02/1982 Rayo Vallecano Zaragoza
Semifinal (first leg) 10/03/1982 Real Sociedad Real Madrid
Semifinal (first leg) 10/03/1982 Rayo Vallecano Sporting de Gijón
Semifinal (second leg) 31/03/1982 Real Madrid Real Sociedad
Semifinal (second leg) 31/03/1982 Sporting de Gijón Rayo Vallecano
Final 13/04/1982 Real Madrid Sporting de Gijón

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Jorge Alonso ValladolidValladolid
91.13
Valdano ZaragozaZaragoza
91.00
Amarilla ZaragozaZaragoza
91.00
Abel Sporting de GijónSporting de Gijón
80.67
Dani Athletic ClubAthletic Club
80.89
Cuesta MartosMartos
71.17
Orejuela SalamancaSalamanca
60.75
Abad HérculesHércules
61.20
Rusky ValladolidValladolid
50.71
Satrústegui Real SociedadReal Sociedad
50.50
    Name Club Pos Minutes
Maceda Sporting de GijónSporting de Gijón
1168
Mesa Sporting de GijónSporting de Gijón
1078
Zubizarreta Athletic ClubAthletic Club
1020
Abel Sporting de GijónSporting de Gijón
1018
Jiménez Sporting de GijónSporting de Gijón
988
Uría Sporting de GijónSporting de Gijón
977
Liceranzu Athletic ClubAthletic Club
969
Redondo Sporting de GijónSporting de Gijón
965
Arconada Real SociedadReal Sociedad
960
Rocamora Rayo VallecanoRayo Vallecano
945
    Name Club Pos Yellows
Chelo TenerifeTenerife
3
Redondo Sporting de GijónSporting de Gijón
3
Oñaederra ZaragozaZaragoza
3
Stielike Real MadridReal Madrid
3
Dani Athletic ClubAthletic Club
2
Camacho Real MadridReal Madrid
2
Juan Ramón San AndrésSan Andrés
2
Rojas CD MálagaCD Málaga
2
Camacho ToscalToscal
2
Satrústegui Real SociedadReal Sociedad
2
    Name Club Pos Reds
Cobo SantoñaSantoña
1
Camus ZaragozaZaragoza
1
Santiago Gimnástico de TarragonaGimnástico de Tarragona
1
Agustín Recreativo de HuelvaRecreativo de Huelva
1
Monzón CórdobaCórdoba
1
Heredia FiguerasFigueras
1
Calderé Barcelona AtléticoBarcelona Atlético
1
Gilberto ValladolidValladolid
1
Cambeiro Gran Peña CeltistaGran Peña Celtista
1
Aparicio MallorcaMallorca
1
Goals:
776
Goals Per Match:
2.92
Yellow Cards:
461
Bookings Per Match:
1.73
Red Cards:
40
Sent Offs Per Match:
0.15
Home wins:
161
Away wins:
55
Draws:
50
Widest away win:
Longest winning run:
Zaragoza: 7 Matches
Longest losing run:
Alcorcón: 3 Matches
Longest no losing run:
Atlético de Madrid: 9 Matches
Longest no winning run:
Gran Peña: 4 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Sporting de Gijón
Spain
13 8 2 3
61%
15%
24%
25 9 10 0
Athletic Club
Spain
12 8 1 3
66%
8%
26%
19 8 10 0
Rayo Vallecano
Spain
12 6 3 3
50%
25%
25%
21 10 8 0
Salamanca
Spain
10 5 3 2
50%
30%
20%
15 6 5 3
Elche
Spain
10 6 2 2
60%
20%
20%
18 8 11 1
Deportivo de La Coruña
Spain
10 4 4 2
40%
40%
20%
18 10 9 2
Real Sociedad
Spain
10 6 2 2
60%
20%
20%
17 10 8 0
Atlético de Madrid
Spain
10 5 4 1
50%
40%
10%
14 7 4 1
Zaragoza
Spain
10 8 0 2
80%
20%
26 12 13 1
Betis
Spain
8 5 2 1
62%
25%
13%
21 10 7 0
Alavés
Spain
8 3 2 3
37%
25%
38%
9 8 4 0
Las Palmas
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
24 8 5 0
Mallorca
Spain
8 5 1 2
62%
12%
26%
19 8 11 2
Atlético Madrileño
Spain
8 5 1 2
62%
12%
26%
15 7 6 0
Hércules
Spain
8 5 2 1
62%
25%
13%
16 7 4 0
Valladolid
Spain
8 5 2 1
62%
25%
13%
24 9 6 1
CD Málaga
Spain
7 3 3 1
42%
42%
16%
12 10 12 0
Real Madrid
Spain
7 4 2 1
57%
28%
15%
10 4 8 0
Martos
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 12 4 0
Castilla
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
5 5 5 0
Linares CF
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
7 8 9 0
Tenerife
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
11 6 14 1
Barcelona Atlético
Spain
6 3 0 3
50%
50%
13 8 4 1
Levante
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 10 2 1
Barcelona Aficionados
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 10 1 0
Español
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 8 3 0
Osasuna
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
11 8 2 0
Murcia
Spain
6 4 0 2
66%
34%
7 5 4 1
Celta de Vigo
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 6 7 0
Castellón
Spain
6 5 0 1
83%
17%
15 4 7 1
Gran Peña Celtista
Spain
6 1 2 3
16%
33%
51%
5 7 8 1
Oviedo
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
7 5 6 0
Sevilla Atlético
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
13 11 7 0
Cádiz
Spain
4 3 0 1
75%
25%
5 3 1 0
Racing de Santander
Spain
4 2 2 0
50%
50%
5 0 0 0
Murense
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 9 1 0
Alcorcón
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 10 6 0
Baracaldo
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 6 1
Aurrerá Ondarroa
Spain
4 1 0 3
25%
75%
1 4 0 0
Recreativo de Huelva
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 6 2
Torrevieja
Spain
4 1 0 3
25%
75%
6 7 3 0
Arosa
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 4 1
Eibar
Spain
4 2 0 2
50%
50%
6 4 1 0
Figueras
Spain
4 2 0 2
50%
50%
7 7 7 1
Dénia
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 11 0 0
Lanzarote
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 6 2 1
Logroñés
Spain
4 1 0 3
25%
75%
6 8 5 0
Atlético Ciudadela
Spain
4 1 0 3
25%
75%
2 8 5 0
Deportivo Naval
Spain
4 3 0 1
75%
25%
10 5 1 0
Badajoz
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 4 5 0
AD Almería
Spain
4 2 0 2
50%
50%
9 6 1 0
Binéfar
Spain
4 2 0 2
50%
50%
10 9 5 0
Palencia CF
Spain
4 2 2 0
50%
50%
9 2 0 0
Compostela
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 2 0
Atlético Astorga
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 1 0
Sabadell
Spain
4 1 0 3
25%
75%
8 6 6 0
Cartagena
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 5 0
San Andrés
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 7 5 0
Cultural Leonesa
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 6 1
Algeciras
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 7 5 0
Gimnástico de Tarragona
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 6 7 1
Córdoba
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 7 1
Granada
Spain
4 3 0 1
75%
25%
6 3 4 1
Bilbao Athletic
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 4 3 0
Sangüesa
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 7 5 0
Cacereño
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 1 0
Manchego
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 7 3 0
Catarroja
Spain
4 1 0 3
25%
75%
8 11 1 0
AD Ceuta
Spain
3 1 0 2
33%
67%
5 5 5 0
Sporting Atlético
Spain
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
Lorca
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Valencia
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 6 1 1
Ponferradina
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Gijón Industrial
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 0
Moscardó
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 1
Anaitasuna
Spain
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Sestao
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Vilafranca
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Yeclano
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Carcagente
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Vista Alegre
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Sevilla
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Telde
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Caudal
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Deportivo Aragón
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 6 1 0
Badalona
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 1
Sporting Mahonés
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 1 1 1
Poblense
Spain
2 0 0 2
100%
2 8 2 1
Piloñesa
Spain
2 0 0 2
100%
3 9 0 0
Júpiter
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 6 1 0
Lagun Onak
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Don Benito
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 5 1 0
San Sebastián
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 1 0
Alondras
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Tudelano
Spain
2 0 0 2
100%
2 8 0 0
Jaén
Spain
2 0 0 2
100%
1 6 0 0
Parla
Spain
2 0 0 2
100%
1 8 1 0
Coria
Spain
2 0 0 2
100%
3 8 3 0
Toscal
Spain
2 0 0 2
100%
2 6 6 0
Antequerano
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 6 0
Béjar
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
Orense
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 6 0 0
Andorra
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Sporting San José
Spain
2 0 0 2
100%
2 11 1 0
Melilla
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Barcelona
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
Guardo
Spain
2 0 0 2
100%
1 9 0 0
Peña Sport
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Alcoyano
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 6 0 0
Santoña
Spain
2 0 0 2
100%
0 5 2 1
Aranjuez
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Constancia
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Atlético Sanluqueño
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 2 0
Imperial
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 2 0
CD Estepona
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 0
Gandía
Spain
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Realejos
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 5 1
Arenas de Guecho
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 1
Lugo
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 8 0 0
Caravaca
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 5 2
Xerez
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 9 1
Bembibre
Spain
2 0 0 2
100%
0 7 1 0
Burgos
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 3 0
Valladolid Promesas
Spain
2 0 0 2
100%
0 7 4 0
Albacete
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 1
Margaritense
Spain
2 0 0 2
100%
0 7 0 0
Pozoblanco
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Leganés
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Úbeda
Spain
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
Puzol
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Torremolinos
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Reus
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 5 0
Lleida
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 3 2 0
Getafe Deportivo
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 2 2 1
Erandio
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 1 0 0