2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev UEFA Cup2002-03 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/08/2002 Vaduz Livingston
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Primorje Zvartnots
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 MYPA Odense
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Kairat Crvena Zvezda
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Atyrau Puchov
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Levadia Tallinn Maccabi Tel Aviv
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Sliema Wanderers Polonia Warszawa
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Ventspils Lugano
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Metalurh Zaporizhya Birkirkara
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Dinamo Tbilisi TVMK
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Pobeda Midtjylland
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Encamp Zenit
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Liepājas Metalurgs Kärnten
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Senec Široki Brijeg
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Gomel Helsinki
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Amica Wronki The New Saints
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Spartak Yerevan Servette
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Dinamo Minsk CSKA Sofia
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Újpest
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Varaždin Dundalk
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Sigma Olomouc Sarajevo
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Shamrock Rovers Djurgårdens
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Aberdeen Nistru
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Bangor City Smederevo
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Domagnano Žižkov
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Hajduk Split Víkingur Gøta
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Ferencváros AEL
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Fylkir Mouscron
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Avenir Ipswich Town
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Rapid București Gorica
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Glentoran Wisła Kraków
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Litex Lovech Atlantas
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Zimbru Göteborg
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 København Lokomotivi Tbilisi
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Hapoel Tel Aviv Partizani
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Anorthosis Grevenmacher
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Stabæk Linfield
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Leixões Belasica
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 AIK Solna ÍBV
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Tirana Naţional Bucureşti
Qualifying Fase 1 (first leg) 15/08/2002 Brann Sūduva
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Žižkov Domagnano
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Kärnten Liepājas Metalurgs
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Maccabi Tel Aviv Levadia Tallinn
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Wisła Kraków Glentoran
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 TVMK Dinamo Tbilisi
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Nistru Aberdeen
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Helsinki Gomel
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Zvartnots Primorje
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Zenit Encamp
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Smederevo Bangor City
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Gorica Rapid București
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Lokomotivi Tbilisi København
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Puchov Atyrau
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Atlantas Litex Lovech
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 AEL Ferencváros
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Polonia Warszawa Sliema Wanderers
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Djurgårdens Shamrock Rovers
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Göteborg Zimbru
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 The New Saints Amica Wronki
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Ipswich Town Avenir
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Birkirkara Metalurh Zaporizhya
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Odense MYPA
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Linfield Stabæk
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Livingston Vaduz
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Belasica Leixões
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Dundalk Varaždin
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Sarajevo Sigma Olomouc
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Újpest
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Široki Brijeg Senec
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Midtjylland Pobeda
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Mouscron Fylkir
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Crvena Zvezda Kairat
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Grevenmacher Anorthosis
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Partizani Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Lugano Ventspils
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Sūduva Brann
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 ÍBV AIK Solna
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Servette Spartak Yerevan
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 CSKA Sofia Dinamo Minsk
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Naţional Bucureşti Tirana
Qualifying Fase 1 (second leg) 29/08/2002 Víkingur Gøta Hajduk Split
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Austria Wien Shakhtar
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Aberdeen Hertha Berliner
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Leixões PAOK
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Vitesse Rapid București
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Girondins de Bordeaux Puchov
1/48 Final (first leg) 17/09/2002 Žižkov Rangers
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Sparta Praha Široki Brijeg
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Slovan Liberec Dinamo Tbilisi
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Mouscron Slavia Praha
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 København Djurgårdens
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Servette Amica Wronki
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Gomel Schalke 04
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Iraklis Anorthosis
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Željezničar Málaga
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Anderlecht Stabæk
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 PSG Újpest
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Lazio Xanthi
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Ipswich Town Smederevo
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Chelsea Viking
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Hajduk Split Fulham
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Leeds Metalurh Zaporizhya
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Ankaragücü Alavés
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Celtic Sūduva
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Blackburn Rovers CSKA Sofia
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Celta de Vigo Odense
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Maccabi Tel Aviv Boavista
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 AIK Solna Fenerbahçe
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Crvena Zvezda Chievo Verona
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Grasshopper Zenit
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Primorje Wisła Kraków
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Litex Lovech Panathinaikos
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Denizlispor Lorient
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Kärnten Hapoel Tel Aviv
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Metalurh Donetsk Werder Bremen
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Dinamo Zagreb Zalaegerszeg
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Ferencváros Kocaelispor
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Midtjylland Varaždin
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Stuttgart Ventspils
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Levski Sofia Brøndby
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 CSKA Moskva Parma
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Zimbru Betis
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Beşiktaş Sarajevo
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Legia Warszawa Utrecht
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Naţional Bucureşti Heerenveen
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Porto Polonia Warszawa
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 APOEL Grazer AK
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Sporting de Portugal Partizan
1/48 Final (first leg) 19/09/2002 Sturm Graz Livingston
1/48 Final (second leg) 01/10/2002 Amica Wronki Servette
1/48 Final (second leg) 01/10/2002 Shakhtar Austria Wien
1/48 Final (second leg) 01/10/2002 Hertha Berliner Aberdeen
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Utrecht Legia Warszawa
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Brøndby Levski Sofia
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Boavista Maccabi Tel Aviv
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Málaga Željezničar
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Betis Zimbru
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Viking Chelsea
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Parma CSKA Moskva
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Ventspils Stuttgart
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Livingston Sturm Graz
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Hapoel Tel Aviv Kärnten
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 PAOK Leixões
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Werder Bremen Metalurh Donetsk
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Široki Brijeg Sparta Praha
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Lorient Denizlispor
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Varaždin Midtjylland
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 CSKA Sofia Blackburn Rovers
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Fenerbahçe AIK Solna
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Heerenveen Naţional Bucureşti
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Újpest PSG
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Metalurh Zaporizhya Leeds
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Sarajevo Beşiktaş
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Sūduva Celtic
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Wisła Kraków Primorje
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Xanthi Lazio
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Anorthosis Iraklis
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Stabæk Anderlecht
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Slavia Praha Mouscron
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Partizan Sporting de Portugal
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Zalaegerszeg Dinamo Zagreb
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Rapid București Vitesse
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Polonia Warszawa Porto
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Zenit Grasshopper
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Puchov Girondins de Bordeaux
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Rangers Žižkov
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Fulham Hajduk Split
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Odense Celta de Vigo
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Chievo Verona Crvena Zvezda
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Djurgårdens København
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Panathinaikos Litex Lovech
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Grazer AK APOEL
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Smederevo Ipswich Town
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Schalke 04 Gomel
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Dinamo Tbilisi Slovan Liberec
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Kocaelispor Ferencváros
1/48 Final (second leg) 03/10/2002 Alavés Ankaragücü
1/24 Final (first leg) 29/10/2002 Djurgårdens Girondins de Bordeaux
1/24 Final (first leg) 29/10/2002 Legia Warszawa Schalke 04
1/24 Final (first leg) 29/10/2002 Žižkov Betis
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Fenerbahçe Panathinaikos
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Vitesse Werder Bremen
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 APOEL Hertha Berliner
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Ferencváros Stuttgart
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Sturm Graz Levski Sofia
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Partizan Slavia Praha
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Naţional Bucureşti PSG
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 PAOK Grasshopper
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Anderlecht Midtjylland
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Lazio Crvena Zvezda
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Alavés Beşiktaş
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Austria Wien Porto
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Ipswich Town Slovan Liberec
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Dinamo Zagreb Fulham
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Leeds Hapoel Tel Aviv
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Parma Wisła Kraków
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Celtic Blackburn Rovers
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Málaga Amica Wronki
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Celta de Vigo Viking
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Boavista Anorthosis
1/24 Final (first leg) 31/10/2002 Sparta Praha Denizlispor
1/24 Final (second leg) 07/11/2002 Hertha Berliner APOEL
1/24 Final (second leg) 12/11/2002 Amica Wronki Málaga
1/24 Final (second leg) 12/11/2002 Stuttgart Ferencváros
1/24 Final (second leg) 12/11/2002 Girondins de Bordeaux Djurgårdens
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Blackburn Rovers Celtic
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Wisła Kraków Parma
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Fulham Dinamo Zagreb
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 PSG Naţional Bucureşti
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Werder Bremen Vitesse
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Crvena Zvezda Lazio
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Porto Austria Wien
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Hapoel Tel Aviv Leeds
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Betis Žižkov
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Denizlispor Sparta Praha
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Schalke 04 Legia Warszawa
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Levski Sofia Sturm Graz
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Beşiktaş Alavés
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Slovan Liberec Ipswich Town
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Viking Celta de Vigo
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Anorthosis Boavista
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Slavia Praha Partizan
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Panathinaikos Fenerbahçe
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Midtjylland Anderlecht
1/24 Final (second leg) 14/11/2002 Grasshopper PAOK
Round of 32 (first leg) 26/11/2002 Hertha Berliner Fulham
Round of 32 (first leg) 26/11/2002 PSG Boavista
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 PAOK Slavia Praha
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Girondins de Bordeaux Anderlecht
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Slovan Liberec Panathinaikos
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Denizlispor Olympique Lyonnais
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Vitesse Liverpool
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Porto Lens
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Beşiktaş Dynamo Kyiv
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 AEK Maccabi Haifa
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Club Brugge Stuttgart
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Sturm Graz Lazio
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Wisła Kraków Schalke 04
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Celtic Celta de Vigo
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Betis Auxerre
Round of 32 (first leg) 28/11/2002 Málaga Leeds
Round of 32 (second leg) 10/12/2002 Schalke 04 Wisła Kraków
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Boavista PSG
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Lens Porto
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Celta de Vigo Celtic
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Leeds Málaga
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Liverpool Vitesse
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Slavia Praha PAOK
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Stuttgart Club Brugge
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Maccabi Haifa AEK
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Anderlecht Girondins de Bordeaux
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Lazio Sturm Graz
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Auxerre Betis
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Dynamo Kyiv Beşiktaş
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Fulham Hertha Berliner
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Olympique Lyonnais Denizlispor
Round of 32 (second leg) 12/12/2002 Panathinaikos Slovan Liberec
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Porto Denizlispor
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Hertha Berliner Boavista
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Panathinaikos Anderlecht
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Slavia Praha Beşiktaş
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Auxerre Liverpool
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Lazio Wisła Kraków
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Celtic Stuttgart
Round of 16 (first leg) 20/02/2003 Málaga AEK
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Beşiktaş Slavia Praha
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 AEK Málaga
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Stuttgart Celtic
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Denizlispor Porto
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Anderlecht Panathinaikos
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Liverpool Auxerre
Round of 16 (second leg) 27/02/2003 Boavista Hertha Berliner
Round of 16 (second leg) 05/03/2003 Wisła Kraków Lazio
Round of 8 (first leg) 13/03/2003 Málaga Boavista
Round of 8 (first leg) 13/03/2003 Celtic Liverpool
Round of 8 (first leg) 13/03/2003 Porto Panathinaikos
Round of 8 (first leg) 13/03/2003 Lazio Beşiktaş
Round of 8 (second leg) 20/03/2003 Boavista Málaga
Round of 8 (second leg) 20/03/2003 Panathinaikos Porto
Round of 8 (second leg) 20/03/2003 Beşiktaş Lazio
Round of 8 (second leg) 20/03/2003 Liverpool Celtic
Semifinal (first leg) 10/04/2003 Celtic Boavista
Semifinal (first leg) 10/04/2003 Porto Lazio
Semifinal (second leg) 24/04/2003 Boavista Celtic
Semifinal (second leg) 24/04/2003 Lazio Porto
Final 21/05/2003 Celtic Porto

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Derlei PortoPorto
120.92
Henrik Larsson CelticCeltic
111.10
Maciej Żurawski Wisła KrakówWisła Kraków
101.00
Nenad Ještrović AnderlechtAnderlecht
71.17
Grzegorz Król Amica WronkiAmica Wronki
61.00
Kalu Uche Wisła KrakówWisła Kraków
60.60
Mustafa Özkan DenizlisporDenizlispor
60.86
Darcheville Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
50.83
Štěpán Vachoušek Slavia PrahaSlavia Praha
50.63
Tomas Radzinevičius SūduvaSūduva
51.25
    Name Club Pos Minutes
Derlei PortoPorto
1159
Ricardo BoavistaBoavista
1110
Robert Douglas CelticCeltic
1110
Maniche PortoPorto
1109
Ferreira PortoPorto
1096
Jorge Costa PortoPorto
1092
Bobo Baldé CelticCeltic
1083
Stiliyan Petrov CelticCeltic
1070
Deco PortoPorto
1064
Vítor Baía PortoPorto
1050
    Name Club Pos Yellows
Darío Silva MálagaMálaga
5
Hakan Cimen DenizlisporDenizlispor
5
Leandro FerencvárosFerencváros
4
Bertrand Crasson AnderlechtAnderlecht
3
Éder Gaúcho BoavistaBoavista
3
Ferreira PortoPorto
3
Pedro Santos BoavistaBoavista
3
Levent Kartop DenizlisporDenizlispor
3
Fernando Sanz MálagaMálaga
3
Ávalos BoavistaBoavista
3
    Name Club Pos Reds
Oskars Kļava Liepājas MetalurgsLiepājas Metalurgs
1
Fernando Derveld OdenseOdense
1
Denis Karic ŽeljezničarŽeljezničar
1
Kristijan Polovanec Dinamo ZagrebDinamo Zagreb
1
Marcelo Vieira Levski SofiaLevski Sofia
1
Leroy PSGPSG
1
Josef Abukasis Hapoel Tel AvivHapoel Tel Aviv
1
Ilhan Mansiz BeşiktaşBeşiktaş
1
Téllez AlavésAlavés
1
Ico BoavistaBoavista
1
Goals:
834
Goals Per Match:
2.91
Yellow Cards:
991
Bookings Per Match:
3.45
Red Cards:
46
Sent Offs Per Match:
0.16
Home wins:
154
Away wins:
81
Draws:
52
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Betis: 5 Matches
Longest losing run:
Amica Wronki: 3 Matches
Longest no losing run:
Málaga: 9 Matches
Longest no winning run:
Blackburn Rovers: 4 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Porto
Portugal
13 8 2 3
61%
15%
24%
29 10 19 1
Celtic
Scotland
13 8 2 3
61%
15%
24%
27 12 19 1
Boavista
Portugal
12 6 1 5
50%
8%
42%
14 11 26 2
Lazio
Italy
12 6 4 2
50%
33%
17%
18 12 23 1
Wisła Kraków
Poland
10 6 2 2
60%
20%
20%
28 11 9 0
Málaga
Spain
10 6 3 1
60%
30%
10%
9 4 24 1
Panathinaikos
Greece
10 6 2 2
60%
20%
20%
15 9 16 2
Beşiktaş
Turkey
10 4 3 3
40%
30%
30%
17 10 23 2
Slavia Praha
Czech Republic
8 4 1 3
50%
12%
38%
20 12 11 1
Anderlecht
Belgium
8 5 1 2
62%
12%
26%
14 8 14 0
Denizlispor
Turkey
8 3 2 3
37%
25%
38%
9 12 23 0
Stuttgart
Germany
8 6 1 1
75%
12%
13%
17 8 12 1
Hertha Berliner
Germany
8 5 2 1
62%
25%
13%
11 4 18 1
Fulham
England
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 5 4 0
Vitesse
Netherlands
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 7 16 1
Girondins de Bordeaux
France
6 4 1 1
66%
16%
18%
15 6 3 0
Slovan Liberec
Czech Republic
6 3 1 2
50%
16%
34%
7 6 15 0
Liverpool
England
6 4 1 1
66%
16%
18%
6 3 3 0
Schalke 04
Germany
6 3 2 1
50%
33%
17%
13 8 9 0
Sturm Graz
Austria
6 3 0 3
50%
50%
11 10 9 0
PSG
France
6 5 0 1
83%
17%
9 2 8 2
Amica Wronki
Poland
6 3 0 3
50%
50%
18 10 9 0
Djurgårdens
Sweden
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 5 7 0
Hapoel Tel Aviv
Israel
6 3 0 3
50%
50%
10 7 7 1
Leeds
England
6 3 2 1
50%
33%
17%
8 4 7 0
Ipswich Town
England
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 3 6 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 3 2 1
50%
33%
17%
8 2 9 0
Naţional Bucureşti
Romania
6 2 1 3
33%
16%
51%
6 7 11 0
Celta de Vigo
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 4 8 0
Midtjylland
Denmark
6 2 1 3
33%
16%
51%
6 9 6 1
PAOK
Greece
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 9 13 0
Ferencváros
Hungary
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 4 17 0
Betis
Spain
6 5 0 1
83%
17%
9 3 7 0
Anorthosis
Cyprus
6 2 0 4
33%
67%
9 10 7 0
Žižkov
Czech Republic
6 3 0 3
50%
50%
8 7 6 0
Zimbru
Moldavia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 7 6 1
Litex Lovech
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
9 4 4 0
AIK Solna
Sweden
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 7 6 0
Leixões
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 8 11 0
Austria Wien
Austria
4 1 0 3
25%
75%
5 5 1 0
Sūduva
Lithuania
4 2 0 2
50%
50%
7 14 8 0
København
Denmark
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 5 2 0
Viking
Norway
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 8 4 0
Rapid București
Romania
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 7 0
Alavés
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 7 1
Blackburn Rovers
England
4 0 2 2
50%
50%
4 7 5 0
Fenerbahçe
Turkey
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 9 7 0
Grasshopper
Switzerland
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 6 8 0
Werder Bremen
Germany
4 1 2 1
25%
50%
25%
14 7 6 0
Dinamo Zagreb
Croatia
4 2 0 2
50%
50%
10 6 6 1
Levski Sofia
Bulgaria
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 8 1
Parma
Italy
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 8 8 0
Legia Warszawa
Poland
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 5 7 0
APOEL
Cyprus
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 6 11 0
Partizan
Serbia
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 10 12 2
AEK
Greece
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 2 4 0
Sparta Praha
Czech Republic
4 3 0 1
75%
25%
5 2 5 0
Stabæk
Norway
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 3 6 3
Auxerre
France
4 1 0 3
25%
75%
2 4 4 0
Gomel
Belarus
4 2 0 2
50%
50%
6 8 6 0
Široki Brijeg
Bosnia-Herzegovina
4 2 0 2
50%
50%
5 5 11 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
4 2 0 2
50%
50%
7 5 4 0
Metalurh Zaporizhya
Ukraine
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 2 8 1
Servette
Switzerland
4 3 0 1
75%
25%
9 4 7 0
Ventspils
Latvia
4 1 0 3
25%
75%
5 9 7 0
CSKA Sofia
Bulgaria
4 2 2 0
50%
50%
9 5 9 3
Újpest
Hungary
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 6 6 0
Varaždin
Croatia
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 2 6 0
Polonia Warszawa
Poland
4 3 0 1
75%
25%
7 7 7 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 10 8 0
Kärnten
Austria
4 3 0 1
75%
25%
7 6 5 0
Aberdeen
Scotland
4 1 2 1
25%
50%
25%
1 1 9 1
Maccabi Tel Aviv
Israel
4 3 0 1
75%
25%
6 4 8 0
Puchov
Slovakia
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 10 5 0
Zenit
Russia
4 3 0 1
75%
25%
16 4 6 0
Primorje
Slovenia
4 1 0 3
25%
75%
7 11 6 0
Hajduk Split
Croatia
4 2 1 1
50%
25%
25%
13 3 7 0
Odense
Denmark
4 2 0 2
50%
50%
3 3 9 1
Mouscron
Belgium
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 9 11 0
Smederevo
Serbia
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 3 9 2
Livingston
Scotland
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 9 9 0
Lugano
Switzerland
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Metalurh Donetsk
Ukraine
2 0 1 1
50%
50%
2 10 6 0
Dynamo Kyiv
Ukraine
2 0 1 1
50%
50%
1 3 4 0
Lorient
France
2 1 0 1
50%
50%
3 3 4 1
Birkirkara
Malta
2 0 1 1
50%
50%
0 3 4 0
TVMK
Estonia
2 0 0 2
100%
1 5 4 0
Maccabi Haifa
Israel
2 0 0 2
100%
1 8 3 0
Pobeda
North Macedonia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 8 0
Encamp
Andorra
2 0 0 2
100%
0 13 3 0
Chievo Verona
Italy
2 0 1 1
50%
50%
0 2 6 0
Heerenveen
Netherlands
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
Zalaegerszeg
Hungary
2 0 0 2
100%
1 9 6 0
Olympique Lyonnais
France
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
Kocaelispor
Turkey
2 0 0 2
100%
0 5 2 0
Zvartnots
Armenia
2 1 0 1
50%
50%
3 6 2 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 0 2
100%
1 5 2 1
MYPA
Finland
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Brøndby
Denmark
2 0 1 1
50%
50%
2 5 7 1
Sporting de Portugal
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
4 6 5 0
Grazer AK
Austria
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Levadia Tallinn
Estonia
2 0 0 2
100%
0 4 1 0
Kairat
Kazajistán
2 0 0 2
100%
0 5 4 0
Atyrau
Kazajistán
2 0 1 1
50%
50%
0 2 3 0
Utrecht
Netherlands
2 0 0 2
100%
2 7 4 0
Lens
France
2 1 0 1
50%
50%
1 3 5 0
CSKA Moskva
Russia
2 0 1 1
50%
50%
3 4 6 0
Gorica
Slovenia
2 0 0 2
100%
1 5 6 0
Ankaragücü
Turkey
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
ÍBV
Iceland
2 0 0 2
100%
1 5 4 0
Bangor City
Wales
2 1 0 1
50%
50%
1 2 5 0
Belasica
North Macedonia
2 0 1 1
50%
50%
3 4 8 0
Linfield
Northern Ireland
2 0 1 1
50%
50%
1 5 5 1
Club Brugge
Belgium
2 0 0 2
100%
1 3 2 1
Grevenmacher
Luxemborug
2 1 0 1
50%
50%
2 3 6 0
Domagnano
San Marino
2 0 0 2
100%
0 5 5 0
Partizani
Albania
2 0 0 2
100%
1 5 3 1
Lokomotivi Tbilisi
Georgia
2 0 0 2
100%
2 7 3 0
Víkingur Gøta
Faeroe Islands
2 0 0 2
100%
0 11 3 1
Göteborg
Sweden
2 0 1 1
50%
50%
3 5 4 0
AEL
Cyprus
2 1 0 1
50%
50%
2 5 5 0
Atlantas
Lithuania
2 0 0 2
100%
1 8 4 0
Fylkir
Iceland
2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
Glentoran
Northern Ireland
2 0 0 2
100%
0 6 3 0
Tirana
Albania
2 0 1 1
50%
50%
2 3 5 0
Liepājas Metalurgs
Latvia
2 0 0 2
100%
2 6 5 1
Nistru
Moldavia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Shamrock Rovers
Ireland
2 0 0 2
100%
1 5 5 0
Senec
Slovakia
2 0 0 2
100%
1 5 5 0
Avenir
Luxemborug
2 0 0 2
100%
1 9 4 0
Chelsea
England
2 1 0 1
50%
50%
4 5 1 0
Xanthi
Greece
2 0 1 1
50%
50%
0 4 2 0
Helsinki
Finland
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
The New Saints
Wales
2 0 0 2
100%
2 12 2 0
Spartak Yerevan
Armenia
2 0 0 2
100%
0 5 3 0
Željezničar
Bosnia-Herzegovina
2 0 1 1
50%
50%
0 1 6 1
Iraklis
Greece
2 1 0 1
50%
50%
5 5 5 0
Dinamo Minsk
Belarus
2 0 0 2
100%
1 5 4 1
Faeroe Islands
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Rangers
Scotland
2 1 0 1
50%
50%
3 3 6 0
Dundalk
Ireland
2 0 0 2
100%
0 9 6 0
Sigma Olomouc
Czech Republic
2 1 0 1
50%
50%
3 3 2 0
Shakhtar
Ukraine
2 1 0 1
50%
50%
2 5 4 1
Brann
Norway
2 0 0 2
100%
4 6 2 0
Vaduz
Liechtenstein
2 0 2 0
100%
1 1 5 0