2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev King's Cup1982-83 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 08/09/1982 Toresana Palencia CF
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Elche Alicante
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Bilbao Athletic Real Unión
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Erandio Basconia
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Eibar Baracaldo
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Porreras Mallorca
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Linares CF Benamiel
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Cádiz Sevilla Atlético
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Coria Xerez
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Algeciras Córdoba
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Racing Portuense Recreativo de Huelva
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Cartagena Torrevieja
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Hércules Orihuela
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Albacete Murcia
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Logroñés Corellano
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Rayo Vallecano Getafe Deportivo
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Barcelona Atlético Igualada
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Júpiter Sabadell
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Castellón Levante
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Alavés Sestao
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Europa de Nava Oviedo
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Deportivo de La Coruña Lugo
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Telde Las Palmas
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Antequerano CD Málaga
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Binéfar Andorra
Round 1 (first leg) 15/09/1982 RSD Alcalá Talavera
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Alcoyano Catarroja
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Onteniente Gandía
Round 1 (second leg) 15/09/1982 Palencia CF Toresana
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Atlético Ciudadela Sporting Mahonés
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Mestalla Constancia
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Orotava Martos
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Tenisca Güímar
Round 1 (first leg) 15/09/1982 San Andrés Realejos
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Atlético Malagueño Alhaurino
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Toreno Ponferradina
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Eldense Cieza
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Mérida Industrial Valdepeñas
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Pegaso Díter Zafra
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Numancia Deportivo Aragón
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Cacereño Atlético de Madrid
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Cayón Deusto
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Aurrerá Ondarroa Amorebieta
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Langreo Siero
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Turista Pontevedra
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Figueras Hospitalet
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Poblense Manacor
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Fuengirola Granada
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Jerez Industrial AD Ceuta
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Zamora Burgos
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Lorca Torre Pacheco
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Calvo Sotelo Gimnástica Arandina
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Valladolid Promesas Salamanca
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Bembibre Valladolid
Round 1 (first leg) 15/09/1982 FC Andorra Español
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Zaragoza Osasuna Promesas
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Tudelano Osasuna
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Santoña Racing de Santander
Round 1 (first leg) 15/09/1982 Orense Celta de Vigo
Round 1 (first leg) 16/09/1982 Gran Peña Celtista Arosa
Round 1 (first leg) 16/09/1982 Titánico Sporting de Gijón
Round 1 (first leg) 16/09/1982 Badalona Barcelona Aficionados
Round 1 (first leg) 22/09/1982 Castilla Leganés
Round 1 (first leg) 22/09/1982 Parla Atlético Madrileño
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Real Unión Bilbao Athletic
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Osasuna Tudelano
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Atlético de Madrid Cacereño
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Córdoba Algeciras
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Baracaldo Eibar
Round 1 (second leg) 22/09/1982 Talavera RSD Alcalá
Round 1 (second leg) 28/09/1982 Leganés Castilla
Round 1 (second leg) 28/09/1982 Corellano Logroñés
Round 1 (second leg) 28/09/1982 Basconia Erandio
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Burgos Zamora
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Gimnástica Arandina Calvo Sotelo
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Catarroja Alcoyano
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Andorra Binéfar
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Benamiel Linares CF
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Sevilla Atlético Cádiz
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Xerez Coria
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Recreativo de Huelva Racing Portuense
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Torrevieja Cartagena
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Alicante Elche
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Murcia Albacete
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Orihuela Hércules
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Getafe Deportivo Rayo Vallecano
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Igualada Barcelona Atlético
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Sabadell Júpiter
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Torre Pacheco Lorca
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Granada Fuengirola
Round 1 (second leg) 29/09/1982 AD Ceuta Jerez Industrial
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Sestao Alavés
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Barcelona Aficionados Badalona
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Sporting de Gijón Titánico
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Arosa Gran Peña Celtista
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Sporting Mahonés Atlético Ciudadela
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Constancia Mestalla
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Martos Orotava
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Güímar Tenisca
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Realejos San Andrés
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Alhaurino Atlético Malagueño
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Ponferradina Toreno
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Cieza Eldense
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Valdepeñas Mérida Industrial
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Díter Zafra Pegaso
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Gandía Onteniente
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Deportivo Aragón Numancia
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Deusto Cayón
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Amorebieta Aurrerá Ondarroa
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Siero Langreo
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Pontevedra Turista
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Hospitalet Figueras
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Manacor Poblense
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Levante Castellón
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Oviedo Europa de Nava
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Atlético Madrileño Parla
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Celta de Vigo Orense
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Las Palmas Telde
Round 1 (second leg) 29/09/1982 CD Málaga Antequerano
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Valladolid Bembibre
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Salamanca Valladolid Promesas
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Español FC Andorra
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Osasuna Promesas Zaragoza
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Racing de Santander Santoña
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Lugo Deportivo de La Coruña
Round 1 (second leg) 29/09/1982 Mallorca Porreras
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Aurrerá Ondarroa Osasuna
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Logroñés Zaragoza
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Martos Betis
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Ponferradina Valladolid
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Deusto Eibar
Round 2 (first leg) 12/10/1982 Atlético Ciudadela Español
Round 2 (first leg) 19/10/1982 Langreo Sporting de Gijón
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Deportivo de La Coruña Gran Peña Celtista
Round 2 (first leg) 20/10/1982 San Andrés Las Palmas
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Salamanca Burgos
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Sabadell Figueras
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Mérida Industrial Atlético de Madrid
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Sestao Athletic Club
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Badalona Barcelona Atlético
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Manchego Castilla
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Rayo Vallecano Pegaso
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Oviedo Bilbao Athletic
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Celta de Vigo Pontevedra
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Gimnástica Arandina Palencia CF
Round 2 (second leg) 20/10/1982 Valladolid Ponferradina
Round 2 (first leg) 20/10/1982 RSD Alcalá Atlético Madrileño
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Alhaurino CD Málaga
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Jerez Industrial Cádiz
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Algeciras Recreativo de Huelva
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Andorra Deportivo Aragón
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Granada Linares CF
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Poblense Mallorca
Round 2 (first leg) 20/10/1982 Torremolinos Xerez
Round 2 (second leg) 26/10/1982 Español Atlético Ciudadela
Round 2 (first leg) 26/10/1982 Murcia Torre Pacheco
Round 2 (first leg) 26/10/1982 Gandía Elche
Round 2 (second leg) 26/10/1982 Zaragoza Logroñés
Round 2 (first leg) 26/10/1982 Eldense Cartagena
Round 2 (first leg) 26/10/1982 Hércules Mestalla
Round 2 (second leg) 27/10/1982 Castilla Manchego
Round 2 (first leg) 27/10/1982 Erandio Racing de Santander
Round 2 (first leg) 28/10/1982 Levante Alcoyano
Round 2 (second leg) 02/11/1982 Gran Peña Celtista Deportivo de La Coruña
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Linares CF Granada
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Xerez Torremolinos
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Atlético de Madrid Mérida Industrial
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Athletic Club Sestao
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Racing de Santander Erandio
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Cartagena Eldense
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Recreativo de Huelva Algeciras
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Cádiz Jerez Industrial
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Palencia CF Gimnástica Arandina
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Atlético Madrileño RSD Alcalá
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Pegaso Rayo Vallecano
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Barcelona Atlético Badalona
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Figueras Sabadell
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Las Palmas San Andrés
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Elche Gandía
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Torre Pacheco Murcia
Round 2 (second leg) 03/11/1982 CD Málaga Alhaurino
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Mestalla Hércules
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Deportivo Aragón Andorra
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Mallorca Poblense
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Eibar Deusto
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Sporting de Gijón Langreo
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Burgos Salamanca
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Alcoyano Levante
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Betis Martos
Round 2 (second leg) 03/11/1982 Pontevedra Celta de Vigo
Round 2 (second leg) 04/11/1982 Osasuna Aurrerá Ondarroa
Round 2 (second leg) 04/11/1982 Bilbao Athletic Oviedo
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Palencia CF Deportivo de La Coruña
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Recreativo de Huelva Manchego
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Salamanca Barcelona Atlético
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Las Palmas Cádiz
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Oviedo Alcoyano
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Español Deportivo Aragón
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Figueras Valladolid
Round 3 (first leg) 24/11/1982 RSD Alcalá Betis
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Murcia Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Erandio Rayo Vallecano
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Eibar Elche
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Atlético de Madrid Mallorca
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Xerez CD Málaga
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Logroñés Osasuna
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Linares CF Athletic Club
Round 3 (first leg) 24/11/1982 Hércules Eldense
Round 3 (first leg) 01/12/1982 Güímar Celta de Vigo
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Alcoyano Oviedo
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Sporting de Gijón Murcia
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Elche Eibar
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Athletic Club Linares CF
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Eldense Hércules
Round 3 (second leg) 08/12/1982 CD Málaga Xerez
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Celta de Vigo Güímar
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Valladolid Figueras
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Rayo Vallecano Erandio
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Deportivo Aragón Español
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Mallorca Atlético de Madrid
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Barcelona Atlético Salamanca
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Betis RSD Alcalá
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Manchego Recreativo de Huelva
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Deportivo de La Coruña Palencia CF
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Cádiz Las Palmas
Round 3 (second leg) 08/12/1982 Osasuna Logroñés
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Hércules Sporting de Gijón
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Valladolid Elche
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Mallorca Sevilla
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Betis CD Málaga
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Celta de Vigo Recreativo de Huelva
Round 4 (first leg) 22/12/1982 Alcoyano Deportivo de La Coruña
Round 4 (second leg) 12/01/1983 Deportivo de La Coruña Alcoyano
Round 4 (second leg) 12/01/1983 CD Málaga Betis
Round 4 (second leg) 12/01/1983 Recreativo de Huelva Celta de Vigo
Round 4 (second leg) 12/01/1983 Sporting de Gijón Hércules
Round 4 (second leg) 12/01/1983 Sevilla Mallorca
Round 4 (second leg) 12/01/1983 Elche Valladolid
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Celta de Vigo Barcelona
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Deportivo de La Coruña Athletic Club
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Valencia Español
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Valladolid Rayo Vallecano
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Real Sociedad Salamanca
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Cádiz Real Madrid
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Sevilla Betis
Round of 16 (first leg) 02/02/1983 Osasuna Sporting de Gijón
Round of 16 (second leg) 22/02/1983 Real Madrid Cádiz
Round of 16 (second leg) 22/02/1983 Barcelona Celta de Vigo
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Salamanca Real Sociedad
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Betis Sevilla
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Español Valencia
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Sporting de Gijón Osasuna
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Athletic Club Deportivo de La Coruña
Round of 16 (second leg) 23/02/1983 Rayo Vallecano Valladolid
Round of 8 (first leg) 30/03/1983 Athletic Club Barcelona
Round of 8 (first leg) 30/03/1983 Valladolid Real Sociedad
Round of 8 (first leg) 30/03/1983 Real Madrid Sevilla
Round of 8 (first leg) 30/03/1983 Español Sporting de Gijón
Round of 8 (second leg) 13/04/1983 Barcelona Athletic Club
Round of 8 (second leg) 13/04/1983 Real Sociedad Valladolid
Round of 8 (second leg) 13/04/1983 Sevilla Real Madrid
Round of 8 (second leg) 13/04/1983 Sporting de Gijón Español
Semifinal (first leg) 04/05/1983 Real Madrid Sporting de Gijón
Semifinal (first leg) 07/05/1983 Barcelona Real Sociedad
Semifinal (second leg) 21/05/1983 Sporting de Gijón Real Madrid
Semifinal (second leg) 21/05/1983 Real Sociedad Barcelona
Final 04/06/1983 Barcelona Real Madrid

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Santillana Real MadridReal Madrid
81.33
Barrera MallorcaMallorca
71.00
Vicente Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
70.88
Rivas OviedoOviedo
71.17
Saavedra Las PalmasLas Palmas
62.00
Orejuela EspañolEspañol
60.67
José Luis Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
60.75
Julio Suárez Las PalmasLas Palmas
50.83
Suárez Celta de VigoCelta de Vigo
50.71
Giménez EspañolEspañol
50.71
    Name Club Pos Minutes
Rivero Sporting de GijónSporting de Gijón
1170
Mesa Sporting de GijónSporting de Gijón
1050
Esteban Sporting de GijónSporting de Gijón
1044
Cundi Sporting de GijónSporting de Gijón
1035
Maceda Sporting de GijónSporting de Gijón
1026
Minguela ValladolidValladolid
945
Montes ValladolidValladolid
945
Jiménez Sporting de GijónSporting de Gijón
928
Antonio Gómez Celta de VigoCelta de Vigo
810
Silvi Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
810
    Name Club Pos Yellows
Juanito MallorcaMallorca
4
Biri AlcoyanoAlcoyano
4
Espinosa Sporting de GijónSporting de Gijón
4
Sánchez Vallés ValladolidValladolid
4
Marro Deportivo de La CoruñaDeportivo de La Coruña
3
Barrios AlcoyanoAlcoyano
3
Redondo Sporting de GijónSporting de Gijón
3
Tirapu MallorcaMallorca
3
Pereda SestaoSestao
3
Adriano Cano Linares CFLinares CF
3
    Name Club Pos Reds
Esteban EldenseEldense
2
Toto RSD AlcaláRSD Alcalá
2
Paco TorreviejaTorrevieja
1
Vaquer ConstanciaConstancia
1
Carnero ArosaArosa
1
Lago ArosaArosa
1
Lema Gran Peña CeltistaGran Peña Celtista
1
Gustavo Gran Peña CeltistaGran Peña Celtista
1
Gerardo Gran Peña CeltistaGran Peña Celtista
1
Maceda Sporting de GijónSporting de Gijón
1
Goals:
731
Goals Per Match:
2.74
Yellow Cards:
610
Bookings Per Match:
2.28
Red Cards:
67
Sent Offs Per Match:
0.25
Home wins:
156
Away wins:
54
Draws:
57
Widest home win:
Longest winning run:
Español: 6 Matches
Longest losing run:
Mérida Industrial: 3 Matches
Longest no losing run:
Celta de Vigo: 9 Matches
Longest no winning run:
Salamanca: 4 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Sporting de Gijón
Spain
14 8 3 3
57%
21%
22%
30 14 13 1
Valladolid
Spain
12 7 3 2
58%
25%
17%
21 11 14 1
Celta de Vigo
Spain
10 6 3 1
60%
30%
10%
18 6 11 0
Deportivo de La Coruña
Spain
10 7 1 2
70%
10%
20%
25 9 16 0
Español
Spain
10 7 2 1
70%
20%
10%
25 9 8 0
Rayo Vallecano
Spain
8 5 1 2
62%
12%
26%
14 7 11 0
Elche
Spain
8 3 3 2
37%
37%
26%
17 7 4 0
Athletic Club
Spain
8 5 2 1
62%
25%
13%
12 4 4 0
Alcoyano
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
11 10 14 0
Betis
Spain
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 9 15 2
Hércules
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
12 7 7 0
Mallorca
Spain
8 6 1 1
75%
12%
13%
15 6 19 1
Osasuna
Spain
8 4 3 1
50%
37%
13%
14 7 10 0
Recreativo de Huelva
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
14 9 17 2
Cádiz
Spain
8 3 4 1
37%
50%
13%
8 7 5 0
CD Málaga
Spain
8 4 2 2
50%
25%
25%
18 7 8 1
Salamanca
Spain
8 3 3 2
37%
37%
26%
13 7 11 0
Real Madrid
Spain
7 4 1 2
57%
14%
29%
15 9 6 0
Barcelona
Spain
7 5 1 1
71%
14%
15%
11 3 9 1
Figueras
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 7 6 1
Xerez
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
11 9 4 1
Las Palmas
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
22 3 5 0
Atlético de Madrid
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 7 2 3
Deportivo Aragón
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
13 8 6 0
Barcelona Atlético
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
12 4 6 2
RSD Alcalá
Spain
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 8 11 2
Sevilla
Spain
6 3 0 3
50%
50%
9 6 15 1
Logroñés
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 6 4 0
Oviedo
Spain
6 4 1 1
66%
16%
18%
10 7 7 0
Erandio
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
5 5 5 2
Eibar
Spain
6 3 2 1
50%
33%
17%
7 8 2 0
Palencia CF
Spain
6 4 0 2
66%
34%
14 8 3 0
Eldense
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
5 4 10 4
Linares CF
Spain
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 11 11 0
Real Sociedad
Spain
6 2 0 4
33%
67%
6 7 9 1
Murcia
Spain
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 6 4 1
Pegaso
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 7 0 0
Ponferradina
Spain
4 2 0 2
50%
50%
4 3 6 0
Deusto
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 4 4 0
San Andrés
Spain
4 1 0 3
25%
75%
7 16 5 2
Aurrerá Ondarroa
Spain
4 2 0 2
50%
50%
4 6 2 0
Mérida Industrial
Spain
4 1 0 3
25%
75%
3 5 0 0
Gran Peña Celtista
Spain
4 1 0 3
25%
75%
5 11 11 3
Pontevedra
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 3 3 0
Poblense
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 5 6 2
Granada
Spain
4 3 0 1
75%
25%
8 4 7 1
Jerez Industrial
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 3 0
Burgos
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 1 0
Torre Pacheco
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 3 1
Gimnástica Arandina
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 6 2 0
Manchego
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 8 1
Güímar
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 12 4 0
Atlético Madrileño
Spain
4 2 0 2
50%
50%
4 4 6 0
Zaragoza
Spain
4 3 0 1
75%
25%
9 2 4 0
Castilla
Spain
4 3 0 1
75%
25%
5 3 4 2
Racing de Santander
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 3 3 0
Badalona
Spain
4 0 2 2
50%
50%
3 7 11 3
Langreo
Spain
4 3 0 1
75%
25%
6 5 3 0
Martos
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 6 4 1
Alhaurino
Spain
4 1 0 3
25%
75%
5 8 3 0
Algeciras
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 10 1
Mestalla
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 7 1 0
Atlético Ciudadela
Spain
4 1 0 3
25%
75%
4 15 0 0
Bilbao Athletic
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 6 2 0
Cartagena
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 3 0
Gandía
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 3 0
Sabadell
Spain
4 2 0 2
50%
50%
6 4 2 0
Sestao
Spain
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 8 0
Andorra
Spain
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 6 7 1
Levante
Spain
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 2 7 0
Racing Portuense
Spain
2 0 0 2
100%
0 4 8 1
Santoña
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Tudelano
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Orihuela
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Torrevieja
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 1
Orense
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
FC Andorra
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 7 0
Albacete
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 2
Bembibre
Spain
2 0 0 2
100%
2 9 1 0
Corellano
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Osasuna Promesas
Spain
2 0 0 2
100%
0 7 1 0
Orotava
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 1
Titánico
Spain
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Arosa
Spain
2 1 0 1
50%
50%
4 5 3 2
Valencia
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Alicante
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 7 1 0
Torremolinos
Spain
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Real Unión
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Basconia
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Baracaldo
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Córdoba
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Porreras
Spain
2 0 0 2
100%
0 4 3 1
Leganés
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 8 1
Benamiel
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 1 0
Barcelona Aficionados
Spain
2 0 2 0
100%
3 3 5 1
Sevilla Atlético
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 5 2 0
Coria
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 2 1
Valladolid Promesas
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 6 0 0
Parla
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Getafe Deportivo
Spain
2 0 0 2
100%
1 4 3 0
Júpiter
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 4 1 0
Igualada
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 6 2 0
Tenisca
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 5 1
Sporting Mahonés
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
Realejos
Spain
2 1 0 1
50%
50%
6 6 2 0
Atlético Malagueño
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 5 4 0
Toreno
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Onteniente
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Catarroja
Spain
2 0 1 1
50%
50%
4 5 3 1
Cieza
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 2
Talavera
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 5 4 0
Valdepeñas
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Díter Zafra
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 6 1 0
Numancia
Spain
2 0 0 2
100%
2 8 4 0
Binéfar
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 6 0
Cacereño
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 5 3 1
Antequerano
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Cayón
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 4 2 0
Telde
Spain
2 0 0 2
100%
1 12 1 0
Lorca
Spain
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 2
Constancia
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 2
Zamora
Spain
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
AD Ceuta
Spain
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Castellón
Spain
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Fuengirola
Spain
2 0 0 2
100%
1 6 1 0
Calvo Sotelo
Spain
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
Manacor
Spain
2 0 0 2
100%
0 3 5 1
Alavés
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 2 0
Turista
Spain
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Siero
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 1 0
Europa de Nava
Spain
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Amorebieta
Spain
2 0 0 2
100%
0 2 3 0
Lugo
Spain
2 0 0 2
100%
1 7 3 0
Hospitalet
Spain
2 0 0 2
100%
1 3 7 1
Toresana
Spain
2 0 0 2
100%
1 8 1 0