2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Only data from spanish clubs is shown

prev Europa League2014-15 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2014 Jeunesse d'Esch Dundalk
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2014 Sliema Wanderers Ferencváros
Qualifying Fase 1 (first leg) 01/07/2014 Shkëndija Zimbru
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Folgore Budućnost
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Broughton Haugesund
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Víkingur Gøta Daugava Daugavpils
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 B36 Linfield
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Rudar Velenje Laçi
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Hibernians Spartak Trnava
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Čukarički Sant Julià
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 RNK Split Mika
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Hafnarfjarðar Glenavon
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Fram Nõmme Kalju
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Göteborg Fola
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Diósgyőr Birkirkara
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Derry City Aberystwyth Town
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Aberdeen Daugava Rīga
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Crusaders Ekranas
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Stjarnan Bangor City
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Differdange Atlantas
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Sioni Flamurtari
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Rosenborg Jelgava
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Shirak Shakhter Karagandy
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Banga Sligo Rovers
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Santos Tartu Tromsø
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Qäbälä Široki Brijeg
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Veris Litex Lovech
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Pyunik Astana
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Kairat Kukësi
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Čelik Nikšić Koper
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Tiraspol Inter Baku
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Turnovo Chikhura Sachkhere
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 UE Santa Coloma Metalurg Skopje
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 VPS Brommapojkarna
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Botev Plovdiv Libertas
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Vaduz Europa FC
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Sillamäe Honka Espoo
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 Željezničar Lovćen
Qualifying Fase 1 (first leg) 03/07/2014 MYPA ÍF
Qualifying Fase 1 (second leg) 08/07/2014 Linfield B36
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Shakhter Karagandy Shirak
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Sligo Rovers Banga
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Kukësi Kairat
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Birkirkara Diósgyőr
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Spartak Trnava Hibernians
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Bangor City Stjarnan
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Aberystwyth Town Derry City
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 ÍF MYPA
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Ferencváros Sliema Wanderers
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Europa FC Vaduz
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Koper Čelik Nikšić
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Široki Brijeg Qäbälä
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Metalurg Skopje UE Santa Coloma
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Glenavon Hafnarfjarðar
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Dundalk Jeunesse d'Esch
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Zimbru Shkëndija
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Flamurtari Sioni
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Fola Göteborg
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Chikhura Sachkhere Turnovo
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Mika RNK Split
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Laçi Rudar Velenje
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Daugava Daugavpils Víkingur Gøta
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Honka Espoo Sillamäe
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Ekranas Crusaders
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Lovćen Željezničar
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Budućnost Folgore
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Inter Baku Tiraspol
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Brommapojkarna VPS
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Sant Julià Čukarički
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Atlantas Differdange
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Nõmme Kalju Fram
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Jelgava Rosenborg
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Haugesund Broughton
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Daugava Rīga Aberdeen
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Tromsø Santos Tartu
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Astana Pyunik
Qualifying Fase 1 (second leg) 10/07/2014 Libertas Botev Plovdiv
Qualifying Fase 1 (second leg) 11/07/2014 Litex Lovech Veris
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Atlantas Shakhter Karagandy
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Kairat Esbjerg
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Laçi Zorya
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Košice Slovan Liberec
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Neftçi Koper
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Dinamo Minsk MYPA
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Budućnost Omonia
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Trenčín Vojvodina
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 RoPS Asteras
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Ruch Chorzów Vaduz
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Astana Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Linfield AIK Solna
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Zestafoni Spartak Trnava
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Molde Gorica
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Čukarički Grödig
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Sarajevo Haugesund
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Aberdeen Groningen
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Motherwell Stjarnan
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Dundalk Hajduk Split
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Derry City Shakhtyor Soligorsk
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Rijeka Ferencváros
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Sillamäe Krasnodar
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Bursaspor Chikhura Sachkhere
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 RNK Split Hapoel Be'er Sheva
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Metalurg Skopje Željezničar
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Víkingur Gøta Tromsø
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Elfsborg Inter Baku
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Győr Göteborg
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Zulte Waregem Zawisza
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Litex Lovech Diósgyőr
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Cluj Jagodina
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 CSKA Sofia Zimbru
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Luzern St. Johnstone
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Rosenborg Sligo Rovers
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Mladá Boleslav Široki Brijeg
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Brommapojkarna Crusaders
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Neman Hafnarfjarðar
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Petrolul Ploiești Flamurtari
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Nõmme Kalju Lech Poznań
Qualifying Fase 2 (first leg) 17/07/2014 Botev Plovdiv St Pölten
Qualifying Fase 2 (second leg) 22/07/2014 Željezničar Metalurg Skopje
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Tromsø Víkingur Gøta
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Groningen Aberdeen
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 AIK Solna Linfield
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Chikhura Sachkhere Bursaspor
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Lech Poznań Nõmme Kalju
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Grödig Čukarički
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Flamurtari Petrolul Ploiești
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Göteborg Győr
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Slovan Liberec Košice
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Vaduz Ruch Chorzów
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Shakhtyor Soligorsk Derry City
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Zimbru CSKA Sofia
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Esbjerg Kairat
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Inter Baku Elfsborg
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Hapoel Tel Aviv Astana
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Spartak Trnava Zestafoni
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Ferencváros Rijeka
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Zorya Laçi
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Sligo Rovers Rosenborg
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Stjarnan Motherwell
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Hafnarfjarðar Neman
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 St Pölten Botev Plovdiv
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 St. Johnstone Luzern
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Crusaders Brommapojkarna
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Gorica Molde
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Jagodina Cluj
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Koper Neftçi
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Omonia Budućnost
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Diósgyőr Litex Lovech
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Široki Brijeg Mladá Boleslav
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Hajduk Split Dundalk
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Vojvodina Trenčín
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Asteras RoPS
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Zawisza Zulte Waregem
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Krasnodar Sillamäe
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Haugesund Sarajevo
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Hapoel Be'er Sheva RNK Split
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 Shakhter Karagandy Atlantas
Qualifying Fase 2 (second leg) 24/07/2014 MYPA Dinamo Minsk
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Shakhter Karagandy Hajduk Split
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Elfsborg Hafnarfjarðar
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Omonia Metalurg Skopje
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Astra Slovan Liberec
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Ruch Chorzów Esbjerg
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Dynamo Moskva Kiryat Shmona
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Mladá Boleslav Olympique Lyonnais
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Trenčín Hull City
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Brommapojkarna Torino
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 PSV St Pölten
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Astana AIK Solna
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Karabükspor Rosenborg
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Göteborg Rio Ave
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Dinamo Minsk Cluj
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Zorya Molde
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Neftçi Chikhura Sachkhere
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Víkingur Gøta Rijeka
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 RNK Split Chernomorets Odessa
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Zulte Waregem Shakhtyor Soligorsk
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Club Brugge Brøndby
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Mainz 05 Asteras
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Diósgyőr Krasnodar
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Stjarnan Lech Poznań
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Petrolul Ploiești Viktoria Plzeň
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Sarajevo Atromitos
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Real Sociedad Aberdeen
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 St. Johnstone Spartak Trnava
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Grödig Zimbru
Qualifying Fase 3 (first leg) 31/07/2014 Young Boys Ermis
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Torino Brommapojkarna
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Spartak Trnava St. Johnstone
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Atromitos Sarajevo
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Brøndby Club Brugge
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Viktoria Plzeň Petrolul Ploiești
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Asteras Mainz 05
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Aberdeen Real Sociedad
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Olympique Lyonnais Mladá Boleslav
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Hull City Trenčín
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Hafnarfjarðar Elfsborg
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Metalurg Skopje Omonia
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Cluj Dinamo Minsk
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Hajduk Split Shakhter Karagandy
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Shakhtyor Soligorsk Zulte Waregem
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Chikhura Sachkhere Neftçi
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Rosenborg Karabükspor
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Lech Poznań Stjarnan
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 St Pölten PSV
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Zimbru Grödig
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 AIK Solna Astana
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Kiryat Shmona Dynamo Moskva
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Esbjerg Ruch Chorzów
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Slovan Liberec Astra
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Molde Zorya
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Chernomorets Odessa RNK Split
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Krasnodar Diósgyőr
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Ermis Young Boys
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Rio Ave Göteborg
Qualifying Fase 3 (second leg) 07/08/2014 Rijeka Víkingur Gøta
Qualifying: Playoff (first leg) 20/08/2014 Dnipro Hajduk Split
Qualifying: Playoff (first leg) 20/08/2014 Stjarnan Inter
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Zorya Feyenoord
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Lokeren Hull City
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Olympique Lyonnais Astra
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 RNK Split Torino
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Real Sociedad Krasnodar
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Partizan Neftçi
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Grasshopper Club Brugge
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Asteras Maccabi Tel Aviv
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Spartak Trnava Zürich
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Zimbru PAOK
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Trabzonspor Rostov
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Zwolle Sparta Praha
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Panathinaikos Midtjylland
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 PSV Shakhtyor Soligorsk
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Young Boys Debrecen
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Apollon Limassol Lokomotiv Moskva
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Petrolul Ploiești Dinamo Zagreb
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Dinamo Minsk Nacional
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Elfsborg Rio Ave
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Karabükspor Saint-Étienne
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Rijeka Sheriff Tiraspol
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 AEL Tottenham
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Helsinki Rapid Wien
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Ruch Chorzów Metalist
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Dynamo Moskva Omonia
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Aktobe Legia Warszawa
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Astana Villarreal
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Sarajevo Borussia Mönchengladbach
Qualifying: Playoff (first leg) 21/08/2014 Qarabağ Twente
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Villarreal Astana
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Rapid Wien Helsinki
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Torino RNK Split
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Debrecen Young Boys
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Sparta Praha Zwolle
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Zürich Spartak Trnava
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Hull City Lokeren
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Tottenham AEL
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Nacional Dinamo Minsk
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Borussia Mönchengladbach Sarajevo
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Feyenoord Zorya
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Club Brugge Grasshopper
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Saint-Étienne Karabükspor
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Rostov Trabzonspor
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Midtjylland Panathinaikos
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Twente Qarabağ
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Maccabi Tel Aviv Asteras
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Hajduk Split Dnipro
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Legia Warszawa Aktobe
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Sheriff Tiraspol Rijeka
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Shakhtyor Soligorsk PSV
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Astra Olympique Lyonnais
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 PAOK Zimbru
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Krasnodar Real Sociedad
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Metalist Ruch Chorzów
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Neftçi Partizan
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Omonia Dynamo Moskva
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Lokomotiv Moskva Apollon Limassol
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Dinamo Zagreb Petrolul Ploiești
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Inter Stjarnan
Qualifying: Playoff (second leg) 28/08/2014 Rio Ave Elfsborg
Group phase game 1 18/09/2014 Standard Liège Rijeka
Group phase game 1 18/09/2014 Steaua București Aalborg
Group phase game 1 18/09/2014 Young Boys Slovan Bratislava
Group phase game 1 18/09/2014 Dnipro Inter
Group phase game 1 18/09/2014 Sevilla Feyenoord
Group phase game 1 18/09/2014 Lille Krasnodar
Group phase game 1 18/09/2014 Everton Wolfsburg
Group phase game 1 18/09/2014 PAOK Dinamo Minsk
Group phase game 1 18/09/2014 Rio Ave Dynamo Kyiv
Group phase game 1 18/09/2014 Napoli Sparta Praha
Group phase game 1 18/09/2014 Fiorentina Guingamp
Group phase game 1 18/09/2014 Club Brugge Torino
Group phase game 1 18/09/2014 Legia Warszawa Lokeren
Group phase game 1 18/09/2014 Qarabağ Saint-Étienne
Group phase game 1 18/09/2014 Panathinaikos Dynamo Moskva
Group phase game 1 18/09/2014 PSV Estoril
Group phase game 1 18/09/2014 Dinamo Zagreb Astra
Group phase game 1 18/09/2014 Red Bull Salzburg Celtic
Group phase game 1 18/09/2014 Borussia Mönchengladbach Villarreal
Group phase game 1 18/09/2014 Apollon Limassol Zürich
Group phase game 1 18/09/2014 Metalist Trabzonspor
Group phase game 1 18/09/2014 Beşiktaş Asteras
Group phase game 1 18/09/2014 Partizan Tottenham
Group phase game 1 18/09/2014 København Helsinki
Group phase game 2 02/10/2014 Wolfsburg Lille
Group phase game 2 02/10/2014 Sparta Praha Young Boys
Group phase game 2 02/10/2014 Krasnodar Everton
Group phase game 2 02/10/2014 Slovan Bratislava Napoli
Group phase game 2 02/10/2014 Lokeren Metalist
Group phase game 2 02/10/2014 Dinamo Minsk Fiorentina
Group phase game 2 02/10/2014 Trabzonspor Legia Warszawa
Group phase game 2 02/10/2014 Dynamo Kyiv Steaua București
Group phase game 2 02/10/2014 Zürich Borussia Mönchengladbach
Group phase game 2 02/10/2014 Villarreal Apollon Limassol
Group phase game 2 02/10/2014 Helsinki Club Brugge
Group phase game 2 02/10/2014 Torino København
Group phase game 2 02/10/2014 Asteras Partizan
Group phase game 2 02/10/2014 Tottenham Beşiktaş
Group phase game 2 02/10/2014 Astra Red Bull Salzburg
Group phase game 2 02/10/2014 Celtic Dinamo Zagreb
Group phase game 2 02/10/2014 Dynamo Moskva PSV
Group phase game 2 02/10/2014 Estoril Panathinaikos
Group phase game 2 02/10/2014 Saint-Étienne Dnipro
Group phase game 2 02/10/2014 Inter Qarabağ
Group phase game 2 02/10/2014 Feyenoord Standard Liège
Group phase game 2 02/10/2014 Guingamp PAOK
Group phase game 2 02/10/2014 Aalborg Rio Ave
Group phase game 2 02/10/2014 Rijeka Sevilla
Group phase game 3 22/10/2014 Metalist Legia Warszawa
Group phase game 3 23/10/2014 Inter Saint-Étienne
Group phase game 3 23/10/2014 Torino Helsinki
Group phase game 3 23/10/2014 Tottenham Asteras
Group phase game 3 23/10/2014 Partizan Beşiktaş
Group phase game 3 23/10/2014 Borussia Mönchengladbach Apollon Limassol
Group phase game 3 23/10/2014 Villarreal Zürich
Group phase game 3 23/10/2014 Dnipro Qarabağ
Group phase game 3 23/10/2014 Celtic Astra
Group phase game 3 23/10/2014 Red Bull Salzburg Dinamo Zagreb
Group phase game 3 23/10/2014 Estoril Dynamo Moskva
Group phase game 3 23/10/2014 PSV Panathinaikos
Group phase game 3 23/10/2014 Trabzonspor Lokeren
Group phase game 3 23/10/2014 PAOK Fiorentina
Group phase game 3 23/10/2014 Dinamo Minsk Guingamp
Group phase game 3 23/10/2014 Steaua București Rio Ave
Group phase game 3 23/10/2014 Aalborg Dynamo Kyiv
Group phase game 3 23/10/2014 Young Boys Napoli
Group phase game 3 23/10/2014 Slovan Bratislava Sparta Praha
Group phase game 3 23/10/2014 Lille Everton
Group phase game 3 23/10/2014 Krasnodar Wolfsburg
Group phase game 3 23/10/2014 Standard Liège Sevilla
Group phase game 3 23/10/2014 Rijeka Feyenoord
Group phase game 3 23/10/2014 Club Brugge København
Group phase game 4 06/11/2014 Dynamo Moskva Estoril
Group phase game 4 06/11/2014 Panathinaikos PSV
Group phase game 4 06/11/2014 Legia Warszawa Metalist
Group phase game 4 06/11/2014 Feyenoord Rijeka
Group phase game 4 06/11/2014 Dinamo Zagreb Red Bull Salzburg
Group phase game 4 06/11/2014 Astra Celtic
Group phase game 4 06/11/2014 Beşiktaş Partizan
Group phase game 4 06/11/2014 Asteras Tottenham
Group phase game 4 06/11/2014 København Club Brugge
Group phase game 4 06/11/2014 Helsinki Torino
Group phase game 4 06/11/2014 Apollon Limassol Borussia Mönchengladbach
Group phase game 4 06/11/2014 Zürich Villarreal
Group phase game 4 06/11/2014 Qarabağ Dnipro
Group phase game 4 06/11/2014 Saint-Étienne Inter
Group phase game 4 06/11/2014 Sevilla Standard Liège
Group phase game 4 06/11/2014 Wolfsburg Krasnodar
Group phase game 4 06/11/2014 Everton Lille
Group phase game 4 06/11/2014 Sparta Praha Slovan Bratislava
Group phase game 4 06/11/2014 Napoli Young Boys
Group phase game 4 06/11/2014 Dynamo Kyiv Aalborg
Group phase game 4 06/11/2014 Rio Ave Steaua București
Group phase game 4 06/11/2014 Guingamp Dinamo Minsk
Group phase game 4 06/11/2014 Fiorentina PAOK
Group phase game 4 06/11/2014 Lokeren Trabzonspor
Group phase game 5 27/11/2014 Torino Club Brugge
Group phase game 5 27/11/2014 Helsinki København
Group phase game 5 27/11/2014 Villarreal Borussia Mönchengladbach
Group phase game 5 27/11/2014 Zürich Apollon Limassol
Group phase game 5 27/11/2014 Lokeren Legia Warszawa
Group phase game 5 27/11/2014 Trabzonspor Metalist
Group phase game 5 27/11/2014 Guingamp Fiorentina
Group phase game 5 27/11/2014 Dinamo Minsk PAOK
Group phase game 5 27/11/2014 Dynamo Kyiv Rio Ave
Group phase game 5 27/11/2014 Aalborg Steaua București
Group phase game 5 27/11/2014 Sparta Praha Napoli
Group phase game 5 27/11/2014 Slovan Bratislava Young Boys
Group phase game 5 27/11/2014 Wolfsburg Everton
Group phase game 5 27/11/2014 Krasnodar Lille
Group phase game 5 27/11/2014 Feyenoord Sevilla
Group phase game 5 27/11/2014 Saint-Étienne Qarabağ
Group phase game 5 27/11/2014 Inter Dnipro
Group phase game 5 27/11/2014 Dynamo Moskva Panathinaikos
Group phase game 5 27/11/2014 Astra Dinamo Zagreb
Group phase game 5 27/11/2014 Celtic Red Bull Salzburg
Group phase game 5 27/11/2014 Asteras Beşiktaş
Group phase game 5 27/11/2014 Tottenham Partizan
Group phase game 5 27/11/2014 Rijeka Standard Liège
Group phase game 5 28/11/2014 Estoril PSV
Group phase game 6 11/12/2014 PSV Dynamo Moskva
Group phase game 6 11/12/2014 Everton Krasnodar
Group phase game 6 11/12/2014 Borussia Mönchengladbach Zürich
Group phase game 6 11/12/2014 Apollon Limassol Villarreal
Group phase game 6 11/12/2014 Club Brugge Helsinki
Group phase game 6 11/12/2014 København Torino
Group phase game 6 11/12/2014 Beşiktaş Tottenham
Group phase game 6 11/12/2014 Red Bull Salzburg Astra
Group phase game 6 11/12/2014 Sevilla Rijeka
Group phase game 6 11/12/2014 Lille Wolfsburg
Group phase game 6 11/12/2014 Young Boys Sparta Praha
Group phase game 6 11/12/2014 Panathinaikos Estoril
Group phase game 6 11/12/2014 Napoli Slovan Bratislava
Group phase game 6 11/12/2014 Dinamo Zagreb Celtic
Group phase game 6 11/12/2014 Steaua București Dynamo Kyiv
Group phase game 6 11/12/2014 Rio Ave Aalborg
Group phase game 6 11/12/2014 PAOK Guingamp
Group phase game 6 11/12/2014 Fiorentina Dinamo Minsk
Group phase game 6 11/12/2014 Metalist Lokeren
Group phase game 6 11/12/2014 Legia Warszawa Trabzonspor
Group phase game 6 11/12/2014 Dnipro Saint-Étienne
Group phase game 6 11/12/2014 Partizan Asteras
Group phase game 6 11/12/2014 Standard Liège Feyenoord
Group phase game 6 11/12/2014 Qarabağ Inter
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Anderlecht Dynamo Moskva
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Young Boys Everton
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Torino Athletic Club
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Ajax Legia Warszawa
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Villarreal Red Bull Salzburg
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Guingamp Dynamo Kyiv
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Celtic Inter
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Tottenham Fiorentina
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Liverpool Beşiktaş
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Aalborg Club Brugge
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 PSV Zenit
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Roma Feyenoord
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Trabzonspor Napoli
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Dnipro Olympiacos
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Wolfsburg Sporting de Portugal
Round of 32 (first leg) 19/02/2015 Sevilla Borussia Mönchengladbach
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Inter Celtic
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Fiorentina Tottenham
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Beşiktaş Liverpool
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Zenit PSV
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Dynamo Kyiv Guingamp
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Dynamo Moskva Anderlecht
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Red Bull Salzburg Villarreal
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Olympiacos Dnipro
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Sporting de Portugal Wolfsburg
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Everton Young Boys
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Athletic Club Torino
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Club Brugge Aalborg
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Legia Warszawa Ajax
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Napoli Trabzonspor
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Feyenoord Roma
Round of 32 (second leg) 26/02/2015 Borussia Mönchengladbach Sevilla
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Zenit Torino
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Wolfsburg Inter
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Dnipro Ajax
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Club Brugge Beşiktaş
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Fiorentina Roma
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Villarreal Sevilla
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Everton Dynamo Kyiv
Round of 16 (first leg) 12/03/2015 Napoli Dynamo Moskva
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Beşiktaş Club Brugge
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Ajax Dnipro
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Roma Fiorentina
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Dynamo Moskva Napoli
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Torino Zenit
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Inter Wolfsburg
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Sevilla Villarreal
Round of 16 (second leg) 19/03/2015 Dynamo Kyiv Everton
Round of 8 (first leg) 16/04/2015 Sevilla Zenit
Round of 8 (first leg) 16/04/2015 Club Brugge Dnipro
Round of 8 (first leg) 16/04/2015 Dynamo Kyiv Fiorentina
Round of 8 (first leg) 16/04/2015 Wolfsburg Napoli
Round of 8 (second leg) 23/04/2015 Napoli Wolfsburg
Round of 8 (second leg) 23/04/2015 Zenit Sevilla
Round of 8 (second leg) 23/04/2015 Dnipro Club Brugge
Round of 8 (second leg) 23/04/2015 Fiorentina Dynamo Kyiv
Semifinal (first leg) 07/05/2015 Napoli Dnipro
Semifinal (first leg) 07/05/2015 Sevilla Fiorentina
Semifinal (second leg) 14/05/2015 Dnipro Napoli
Semifinal (second leg) 14/05/2015 Fiorentina Sevilla
Final 27/05/2015 Dnipro Sevilla

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Alan Red Bull SalzburgRed Bull Salzburg
81.60
Hrgota Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
80.80
Lukaku EvertonEverton
80.89
Vietto VillarrealVillarreal
80.67
Higuaín NapoliNapoli
70.50
Kane TottenhamTottenham
70.78
Stefanos Athanasiadis PAOKPAOK
70.88
Andrej Kramarić RijekaRijeka
70.58
Bacca SevillaSevilla
70.47
Adam Rooney AberdeenAberdeen
61.00
    Name Club Pos Minutes
Denys Boyko DniproDnipro
1560
Douglas DniproDnipro
1560
Mathew Ryan Club BruggeClub Brugge
1440
Timmy Simons Club BruggeClub Brugge
1366
Artem Fedetskiy DniproDnipro
1310
Oscar Duarte Club BruggeClub Brugge
1306
Yevhen Konoplyanka DniproDnipro
1300
Ruslan Rotan DniproDnipro
1275
Carriço SevillaSevilla
1260
Christopher Samba Dynamo MoskvaDynamo Moskva
1170
    Name Club Pos Yellows
Artem Fedetskiy DniproDnipro
7
Jaba Kankava DniproDnipro
7
Ruslan Rotan DniproDnipro
6
Roman Zozulya DniproDnipro
6
Oleg Veretilo Dinamo MinskDinamo Minsk
5
Pina VillarrealVillarreal
5
Branko Ilić PartizanPartizan
5
Molinaro TorinoTorino
5
Krychowiak SevillaSevilla
5
Davies TottenhamTottenham
4
    Name Club Pos Reds
Vasilije Jovović Čelik NikšićČelik Nikšić
1
Fazio TottenhamTottenham
1
Bruma PSVPSV
1
Lloris TottenhamTottenham
1
Michał Żyro Legia WarszawaLegia Warszawa
1
Kolodzciejczak SevillaSevilla
1
Diallo GuingampGuingamp
1
Slobodan Simović Dinamo MinskDinamo Minsk
1
Nicolai Larsen AalborgAalborg
1
Ruslan Rotan DniproDnipro
1
Goals:
1285
Goals Per Match:
2.66
Yellow Cards:
1955
Bookings Per Match:
4.05
Red Cards:
105
Sent Offs Per Match:
0.22
Home wins:
222
Away wins:
147
Draws:
114
Widest away win:
Longest winning run:
Dynamo Moscú: 7 Matches
Longest losing run:
Metalist: 6 Matches
Longest no losing run:
Brujas: 15 Matches
Longest no winning run:
Metalist: 6 Matches

Clubs

Club Country M W D L % F A YC RD
Dnipro
Ukraine
17 7 5 5
41%
29%
30%
17 14 57 1
Club Brugge
Belgium
16 11 4 1
68%
25%
7%
29 7 29 0
Sevilla
Spain
15 11 3 1
73%
20%
7%
29 14 34 1
Fiorentina
Italy
14 7 4 3
50%
28%
22%
21 12 28 1
Dynamo Moskva
Russia
14 9 4 1
64%
28%
8%
20 12 29 4
Torino
Italy
14 8 4 2
57%
28%
15%
23 9 29 2
Napoli
Italy
14 8 4 2
57%
28%
15%
26 9 11 0
Dynamo Kyiv
Ukraine
12 7 1 4
58%
8%
34%
23 14 32 4
Young Boys
Switzerland
12 7 1 4
58%
8%
34%
21 15 17 0
Wolfsburg
Germany
12 6 3 3
50%
25%
25%
24 18 17 1
Inter
Italy
12 6 4 2
50%
33%
17%
21 10 20 1
Dinamo Minsk
Belarus
12 6 2 4
50%
16%
34%
14 16 20 2
Asteras
Greece
12 4 4 4
33%
33%
34%
18 18 22 0
PSV
Netherlands
12 6 2 4
50%
16%
34%
15 14 17 2
Krasnodar
Russia
12 6 3 3
50%
25%
25%
27 14 16 1
Rijeka
Croatia
12 8 1 3
66%
8%
26%
23 10 30 1
Villarreal
Spain
12 7 2 3
58%
16%
26%
29 14 25 1
Everton
England
10 6 2 2
60%
20%
20%
21 11 15 1
Feyenoord
Netherlands
10 5 2 3
50%
20%
30%
17 13 25 2
Trabzonspor
Turkey
10 4 2 4
40%
20%
40%
10 11 26 2
Legia Warszawa
Poland
10 7 0 3
70%
30%
10 6 25 1
Borussia Mönchengladbach
Germany
10 5 3 2
50%
30%
20%
26 10 12 1
Tottenham
England
10 5 3 2
50%
30%
20%
15 8 14 2
Rio Ave
Portugal
10 3 2 5
30%
20%
50%
8 12 23 1
Beşiktaş
Turkey
10 4 3 3
40%
30%
30%
14 11 19 2
Astra
Romania
10 4 1 5
40%
10%
50%
14 19 20 1
Sparta Praha
Czech Republic
8 4 2 2
50%
25%
25%
15 8 15 0
Zürich
Switzerland
8 3 2 3
37%
25%
38%
14 16 14 1
Qarabağ
Azerbaijan
8 1 5 2
12%
62%
26%
4 6 11 0
PAOK
Greece
8 3 1 4
37%
12%
51%
14 8 9 0
Partizan
Serbia
8 2 2 4
25%
25%
50%
6 12 25 1
Lokeren
Belgium
8 4 1 3
50%
12%
38%
6 6 16 0
Zimbru
Moldavia
8 3 2 3
37%
25%
38%
7 9 23 1
Metalist
Ukraine
8 1 1 6
12%
12%
76%
4 10 16 0
Apollon Limassol
Cyprus
8 2 1 5
25%
12%
63%
9 20 12 1
Aalborg
Denmark
8 3 0 5
37%
63%
6 16 13 1
Saint-Étienne
France
8 1 5 2
12%
62%
26%
3 4 14 0
Dinamo Zagreb
Croatia
8 4 0 4
50%
50%
17 17 20 0
Helsinki
Finland
8 3 1 4
37%
12%
51%
10 15 15 0
Stjarnan
Iceland
8 4 2 2
50%
25%
25%
14 13 7 0
Guingamp
France
8 4 1 3
50%
12%
38%
10 10 13 1
Red Bull Salzburg
Austria
8 5 1 2
62%
12%
26%
23 13 18 0
Celtic
Scotland
8 2 3 3
25%
37%
38%
13 15 19 1
Panathinaikos
Greece
8 2 2 4
25%
25%
50%
12 13 19 1
RNK Split
Croatia
8 3 4 1
37%
50%
13%
7 3 19 0
Spartak Trnava
Slovakia
8 4 3 1
50%
37%
13%
17 8 23 0
Astana
Kazajistán
8 4 1 3
50%
12%
38%
13 10 16 1
Zorya
Ukraine
6 3 2 1
50%
33%
17%
12 8 13 0
Brommapojkarna
Sweden
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 10 6 1
Metalurg Skopje
North Macedonia
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 6 17 0
Shakhtyor Soligorsk
Belarus
6 3 1 2
50%
16%
34%
13 8 11 0
Ruch Chorzów
Poland
6 1 4 1
16%
66%
18%
5 5 12 1
Hajduk Split
Croatia
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 8 13 0
Neftçi
Azerbaijan
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 9 15 3
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
6 2 0 4
33%
67%
9 15 12 2
Chikhura Sachkhere
Georgia
6 2 3 1
33%
50%
17%
6 4 12 1
Rosenborg
Norway
6 3 2 1
50%
33%
17%
11 4 12 1
Omonia
Cyprus
6 3 2 1
50%
33%
17%
9 4 15 0
Hafnarfjarðar
Iceland
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 8 11 1
Estoril
Portugal
6 1 2 3
16%
33%
51%
7 8 11 0
Víkingur Gøta
Faeroe Islands
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 12 11 0
Elfsborg
Sweden
6 3 0 3
50%
50%
8 6 17 0
Göteborg
Sweden
6 2 2 2
33%
33%
34%
5 2 6 0
Diósgyőr
Hungary
6 3 0 3
50%
50%
10 12 10 0
Petrolul Ploiești
Romania
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 8 9 1
Aberdeen
Scotland
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 6 8 0
Slovan Bratislava
Slovakia
6 0 0 6
100%
1 20 10 0
Steaua București
Romania
6 2 1 3
33%
16%
51%
11 9 14 0
Shakhter Karagandy
Kazajistán
6 4 1 1
66%
16%
18%
13 6 17 0
Standard Liège
Belgium
6 1 1 4
16%
16%
68%
4 10 13 1
Zenit
Russia
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 5 21 0
Lille
France
6 0 4 2
66%
34%
3 9 10 0
København
Denmark
6 1 1 4
16%
16%
68%
5 13 11 2
Olympique Lyonnais
France
4 3 0 1
75%
25%
8 4 7 1
Hull City
England
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 7 1
Karabükspor
Turkey
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 2 10 0
Lech Poznań
Poland
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 2 7 0
St Pölten
Austria
4 1 0 3
25%
75%
5 6 7 0
Molde
Norway
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 5 8 0
Grödig
Austria
4 2 0 2
50%
50%
7 4 10 1
Mladá Boleslav
Czech Republic
4 2 0 2
50%
50%
8 7 13 0
St. Johnstone
Scotland
4 0 3 1
75%
25%
4 5 11 0
Cluj
Romania
4 1 1 2
25%
25%
50%
1 3 4 1
AIK Solna
Sweden
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 10 1
Zulte Waregem
Belgium
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 9 10 1
Real Sociedad
Spain
4 3 0 1
75%
25%
6 5 8 1
Slovan Liberec
Czech Republic
4 2 0 2
50%
50%
6 6 9 0
Trenčín
Slovakia
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 7 0
Sligo Rovers
Ireland
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 8 0
Flamurtari
Albania
4 1 0 3
25%
75%
5 9 11 0
Atlantas
Lithuania
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 12 0
Crusaders
Northern Ireland
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 7 11 0
Derry City
Ireland
4 2 0 2
50%
50%
10 6 3 0
Nõmme Kalju
Estonia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 5 4 0
Široki Brijeg
Bosnia-Herzegovina
4 2 0 2
50%
50%
6 6 6 0
Čukarički
Serbia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 7 1
Linfield
Northern Ireland
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 4 10 0
Haugesund
Norway
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 5 5 0
Ajax
Netherlands
4 3 0 1
75%
25%
6 2 4 1
Budućnost
Montenegro
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 4 0
Ferencváros
Hungary
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 15 0
Roma
Italy
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 6 8 1
Dundalk
Ireland
4 3 0 1
75%
25%
7 4 7 0
Laçi
Albania
4 0 2 2
50%
50%
3 7 7 0
Litex Lovech
Bulgaria
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 8 0
Tromsø
Norway
4 2 1 1
50%
25%
25%
14 3 5 1
Sillamäe
Estonia
4 1 0 3
25%
75%
4 13 6 0
Koper
Slovenia
4 3 0 1
75%
25%
11 3 9 1
Inter Baku
Azerbaijan
4 3 0 1
75%
25%
7 4 11 1
Esbjerg
Denmark
4 1 3 0
25%
75%
4 3 9 0
Botev Plovdiv
Bulgaria
4 3 0 1
75%
25%
8 3 3 0
MYPA
Finland
4 1 2 1
25%
50%
25%
1 3 3 0
Vaduz
Liechtenstein
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 9 1
Kairat
Kazajistán
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 2 7 0
Željezničar
Bosnia-Herzegovina
4 1 3 0
25%
75%
3 2 10 0
Ermis
Cyprus
2 0 0 2
100%
0 3 5 1
Debrecen
Hungary
2 0 1 1
50%
50%
1 3 10 1
Lokomotiv Moskva
Russia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 5 2
Liverpool
England
2 1 0 1
50%
50%
1 1 3 0
Midtjylland
Denmark
2 0 0 2
100%
2 6 4 1
Nacional
Portugal
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
Athletic Club
Spain
2 0 1 1
50%
50%
4 5 4 0
Aktobe
Kazajistán
2 0 0 2
100%
0 3 3 0
Sheriff Tiraspol
Moldavia
2 0 0 2
100%
0 4 6 0
Zwolle
Netherlands
2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
Rostov
Russia
2 0 1 1
50%
50%
0 2 4 0
AEL
Cyprus
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
Rapid Wien
Austria
2 0 1 1
50%
50%
4 5 4 0
Twente
Netherlands
2 0 2 0
100%
1 1 3 0
Grasshopper
Switzerland
2 0 0 2
100%
1 3 3 0
Maccabi Tel Aviv
Israel
2 1 0 1
50%
50%
3 3 5 0
Anderlecht
Belgium
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Jeunesse d'Esch
Luxemborug
2 0 0 2
100%
1 5 6 0
Groningen
Netherlands
2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 0
Viktoria Plzeň
Czech Republic
2 0 1 1
50%
50%
2 5 6 0
Pyunik
Armenia
2 0 0 2
100%
1 6 3 0
Veris
Moldavia
2 0 1 1
50%
50%
0 3 4 1
Qäbälä
Azerbaijan
2 0 0 2
100%
0 5 4 0
Santos Tartu
Estonia
2 0 0 2
100%
1 13 4 0
Banga
Lithuania
2 0 1 1
50%
50%
0 4 4 1
Shirak
Armenia
2 0 0 2
100%
1 6 4 0
Jelgava
Latvia
2 0 0 2
100%
0 6 6 0
Sioni
Georgia
2 1 0 1
50%
50%
4 4 9 0
Differdange
Luxemborug
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 1
Bangor City
Wales
2 0 0 2
100%
0 8 5 1
Ekranas
Lithuania
2 0 0 2
100%
2 5 9 0
Daugava Rīga
Latvia
2 0 0 2
100%
0 8 7 2
Aberystwyth Town
Wales
2 0 0 2
100%
0 9 4 1
Birkirkara
Malta
2 0 0 2
100%
2 6 3 1
Fola
Luxemborug
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Fram
Iceland
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Glenavon
Northern Ireland
2 0 0 2
100%
2 6 2 0
Mika
Armenia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Sant Julià
Andorra
2 0 1 1
50%
50%
0 4 5 0
Hibernians
Malta
2 0 0 2
100%
2 9 7 1
Rudar Velenje
Slovenia
2 0 2 0
100%
2 2 5 0
B36
Faeroe Islands
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Daugava Daugavpils
Latvia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 7 1
Broughton
Wales
2 0 1 1
50%
50%
2 3 9 1
Folgore
San Marino
2 0 0 2
100%
1 5 4 0
Shkëndija
North Macedonia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 1
Sliema Wanderers
Malta
2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 1
Kukësi
Albania
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
Atromitos
Greece
2 1 0 1
50%
50%
3 4 6 0
Čelik Nikšić
Montenegro
2 0 0 2
100%
0 9 2 2
Turnovo
North Macedonia
2 0 0 2
100%
1 4 3 0
Mainz 05
Germany
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
Brøndby
Denmark
2 0 0 2
100%
0 5 3 0
Chernomorets Odessa
Ukraine
2 0 1 1
50%
50%
0 2 3 0
Kiryat Shmona
Israel
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Neman
Belarus
2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 0
Luzern
Switzerland
2 0 2 0
100%
2 2 3 0
CSKA Sofia
Bulgaria
2 0 2 0
100%
1 1 3 1
Jagodina
Serbia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 4 0
Zawisza
Poland
2 0 0 2
100%
2 5 7 1
Győr
Hungary
2 1 0 1
50%
50%
1 3 5 1
Hapoel Be'er Sheva
Israel
2 0 1 1
50%
50%
1 2 8 0
Bursaspor
Turkey
2 0 2 0
100%
0 0 5 1
Motherwell
Scotland
2 0 1 1
50%
50%
4 5 6 0
Olympiacos
Greece
2 0 1 1
50%
50%
2 4 7 1
Gorica
Slovenia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 7 1
Zestafoni
Georgia
2 0 1 1
50%
50%
0 3 3 0
Hapoel Tel Aviv
Israel
2 1 0 1
50%
50%
1 3 1 1
RoPS
Finland
2 0 1 1
50%
50%
3 5 4 1
Vojvodina
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 1
Košice
Slovakia
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
ÍF
Faeroe Islands
2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
Lovćen
Montenegro
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 1
Honka Espoo
Finland
2 1 0 1
50%
50%
4 4 4 0
Europa FC
Gibraltar
2 0 0 2
100%
0 4 7 1
Libertas
San Marino
2 0 0 2
100%
0 6 4 0
VPS
Finland
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
UE Santa Coloma
Andorra
2 0 0 2
100%
0 5 9 0
Tiraspol
Moldavia
2 0 0 2
100%
3 6 5 2
Sporting de Portugal
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
0 2 3 0