2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 NorthSouth1949-50 NorthSouth1939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 NorthSouth1948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 NorthSouth1957-58 NorthSouth1947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 NorthSouth1956-57 NorthSouth1946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 NorthSouth1955-56 NorthSouth1945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 NorthSouth1954-55 NorthSouth1944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 NorthSouth1953-54 NorthSouth1943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 NorthSouth1952-53 NorthSouth1942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 NorthSouth1951-52 NorthSouth1941-42 123
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 NorthSouth1950-51 NorthSouth1940-41 NorthSouth

prev UEFA Cup2003-04 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Qualifying Fase 1 (first leg) 12/08/2003 Haka Hajduk Split
Qualifying Fase 1 (first leg) 12/08/2003 Valletta Neuchâtel
Qualifying Fase 1 (first leg) 12/08/2003 Sarajevo Smederevo
Qualifying Fase 1 (first leg) 13/08/2003 Ventspils Wisła Płock
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Torpedo Moskva Domagnano
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 MYPA Young Boys
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Celje Belasica
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Brøndby Dinamo Minsk
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Petržalka Dudelange
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Kärnten Grindavík
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Puchov Sioni
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Ekranas Debrecen
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Atyrau Levski Sofia
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Cementarnica Katowice
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Dinamo Tirana Lokeren
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Levadia Tallinn Varaždin
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Žižkov Astana 64
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Neman Steaua București
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Etzella Kamen Ingrad
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 APOEL Derry City
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Cwmbran Town Maccabi Haifa
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 NSÍ Lyn
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Molde
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Manchester City The New Saints
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 AIK Solna Fylkir
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Željezničar Anorthosis
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Malmö Portadown
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Hapoel Tel Aviv Banants
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Groclin Grodzisk Wielkopolski Atlantas
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Lens Torpedo Kutaisi
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Olimpija Ljubljana Shelbourne
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Odense TVMK
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Crvena Zvezda Nistru
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Birkirkara Ferencváros
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Coleraine União de Leiria
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Vaduz Dnipro
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Litex Lovech Zimbru
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Vllaznia Dundee
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Esbjerg Santa Coloma
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Dinamo București Liepājas Metalurgs
Qualifying Fase 1 (first leg) 14/08/2003 Nordsjælland Shirak
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/08/2003 Astana 64 Žižkov
Qualifying Fase 1 (second leg) 27/08/2003 Atlantas Groclin Grodzisk Wielkopolski
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Ferencváros Birkirkara
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Domagnano Torpedo Moskva
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Nistru Crvena Zvezda
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Dnipro Vaduz
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Belasica Celje
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Smederevo Sarajevo
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Banants Hapoel Tel Aviv
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Shirak Nordsjælland
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Sioni Puchov
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Lokeren Dinamo Tirana
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Neuchâtel Valletta
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Portadown Malmö
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Derry City APOEL
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 The New Saints Manchester City
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Dundee Vllaznia
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Shelbourne Olimpija Ljubljana
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Katowice Cementarnica
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 União de Leiria Coleraine
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Torpedo Kutaisi Lens
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Liepājas Metalurgs Dinamo București
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Dudelange Petržalka
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Lyn NSÍ
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Dinamo Minsk Brøndby
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Fylkir AIK Solna
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Kamen Ingrad Etzella
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Molde
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Young Boys MYPA
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Grindavík Kärnten
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Steaua București Neman
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Santa Coloma Esbjerg
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Maccabi Haifa Cwmbran Town
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Varaždin Levadia Tallinn
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Zimbru Litex Lovech
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Anorthosis Željezničar
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Debrecen Ekranas
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Hajduk Split Haka
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Levski Sofia Atyrau
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 Wisła Płock Ventspils
Qualifying Fase 1 (second leg) 28/08/2003 TVMK Odense
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Hapoel Ramat Gan Levski Sofia
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Puchov Barcelona
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Dinamo București Shakhtar
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 APOEL Mallorca
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Malatyaspor Basel
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Grasshopper Hajduk Split
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Vålerenga Grazer AK
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 CSKA Sofia Torpedo Moskva
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Smederevo Slavia Praha
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Zimbru Aris
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 União de Leiria Molde
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Utrecht Žilina
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Kaiserslautern Teplice
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Wüstenrot Salzburg Udinese
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Brøndby Žižkov
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Cementarnica Lens
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 MYPA Sochaux
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Metalurh Donetsk Parma
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Spartak Moskva Esbjerg
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Varaždin Debrecen
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Dundee Perugia
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Hertha Berliner Groclin Grodzisk Wielkopolski
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Dinamo Zagreb MTK Budapest
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Maccabi Haifa Celje
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Gençlerbirliği Blackburn Rovers
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Panionios Nordsjælland
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Louviéroise Benfica
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Newcastle NAC Breda
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Odense Crvena Zvezda
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Gaziantepspor Hapoel Tel Aviv
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Olimpija Ljubljana Liverpool
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Villarreal Trabzonspor
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Sporting de Portugal Malmö
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Manchester City Lokeren
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Roma Vardar
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Heart of Midlothian Željezničar
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Ventspils Rosenborg
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Southampton Steaua București
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Austria Wien Borussia Dortmund
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 AIK Solna Valencia
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 PAOK Lyn
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Auxerre Neuchâtel
1/48 Final (first leg) 24/09/2003 Ferencváros København
1/48 Final (first leg) 25/09/2003 Girondins de Bordeaux Petržalka
1/48 Final (first leg) 25/09/2003 Wisła Kraków NEC Nijmegen
1/48 Final (first leg) 25/09/2003 Feyenoord Kärnten
1/48 Final (first leg) 25/09/2003 Hamburger Dnipro
1/48 Final (first leg) 25/09/2003 Kamen Ingrad Schalke 04
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Shakhtar Dinamo București
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Hapoel Tel Aviv Gaziantepspor
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Levski Sofia Hapoel Ramat Gan
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Hajduk Split Grasshopper
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Groclin Grodzisk Wielkopolski Hertha Berliner
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Grazer AK Vålerenga
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Slavia Praha Smederevo
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Torpedo Moskva CSKA Sofia
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Nordsjælland Panionios
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Parma Metalurh Donetsk
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 NAC Breda Newcastle
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Željezničar Heart of Midlothian
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Perugia Dundee
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Aris Zimbru
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Borussia Dortmund Austria Wien
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 NEC Nijmegen Wisła Kraków
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Lokeren Manchester City
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Lens Cementarnica
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 MTK Budapest Dinamo Zagreb
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Udinese Wüstenrot Salzburg
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Mallorca APOEL
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Žilina Utrecht
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Blackburn Rovers Gençlerbirliği
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Barcelona Puchov
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Valencia AIK Solna
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Benfica Louviéroise
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Neuchâtel Auxerre
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Liverpool Olimpija Ljubljana
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Malmö Sporting de Portugal
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Steaua București Southampton
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Crvena Zvezda Odense
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Debrecen Varaždin
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Dnipro Hamburger
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Vardar Roma
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Rosenborg Ventspils
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Petržalka Girondins de Bordeaux
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Esbjerg Spartak Moskva
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Lyn PAOK
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Celje Maccabi Haifa
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 København Ferencváros
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Trabzonspor Villarreal
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Sochaux MYPA
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Basel Malatyaspor
1/48 Final (second leg) 15/10/2003 Molde União de Leiria
1/48 Final (second leg) 16/10/2003 Kärnten Feyenoord
1/48 Final (second leg) 16/10/2003 Schalke 04 Kamen Ingrad
1/48 Final (second leg) 16/10/2003 Žižkov Brøndby
1/48 Final (second leg) 16/10/2003 Teplice Kaiserslautern
1/24 Final (first leg) 29/10/2003 Rosenborg Crvena Zvezda
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Valencia Maccabi Haifa
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Feyenoord Teplice
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Borussia Dortmund Sochaux
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Basel Newcastle
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 PAOK Debrecen
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Steaua București Liverpool
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Villarreal Torpedo Moskva
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Gençlerbirliği Sporting de Portugal
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Panionios Barcelona
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Girondins de Bordeaux Heart of Midlothian
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Vålerenga Wisła Kraków
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Utrecht Auxerre
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Schalke 04 Brøndby
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Dinamo Zagreb Dnipro
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Slavia Praha Levski Sofia
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Gaziantepspor Lens
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Spartak Moskva Dinamo București
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Wüstenrot Salzburg Parma
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Benfica Molde
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Perugia Aris
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Roma Hajduk Split
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 København Mallorca
1/24 Final (first leg) 06/11/2003 Manchester City Groclin Grodzisk Wielkopolski
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Dinamo București Spartak Moskva
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Sporting de Portugal Gençlerbirliği
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Crvena Zvezda Rosenborg
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Levski Sofia Slavia Praha
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Groclin Grodzisk Wielkopolski Manchester City
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Dnipro Dinamo Zagreb
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Barcelona Panionios
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Torpedo Moskva Villarreal
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Teplice Feyenoord
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Parma Wüstenrot Salzburg
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Brøndby Schalke 04
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Lens Gaziantepspor
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Debrecen PAOK
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Liverpool Steaua București
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Molde Benfica
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Wisła Kraków Vålerenga
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Newcastle Basel
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Sochaux Borussia Dortmund
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Auxerre Utrecht
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Hajduk Split Roma
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Heart of Midlothian Girondins de Bordeaux
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Mallorca København
1/24 Final (second leg) 27/11/2003 Aris Perugia
1/24 Final (second leg) 11/12/2003 Maccabi Haifa Valencia
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Brøndby Barcelona
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Sochaux Inter
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Celtic Teplice
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Galatasaray Villarreal
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Club Brugge Debrecen
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Auxerre Panathinaikos
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Valencia Beşiktaş
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Liverpool Levski Sofia
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Vålerenga Newcastle
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Benfica Rosenborg
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Perugia PSV
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Olympique de Marseille Dnipro
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Groclin Grodzisk Wielkopolski Girondins de Bordeaux
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Gaziantepspor Roma
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Spartak Moskva Mallorca
Round of 32 (first leg) 26/02/2004 Parma Gençlerbirliği
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Beşiktaş Valencia
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Gençlerbirliği Parma
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 PSV Perugia
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Barcelona Brøndby
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Mallorca Spartak Moskva
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Newcastle Vålerenga
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Dnipro Olympique de Marseille
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Rosenborg Benfica
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Inter Sochaux
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Panathinaikos Auxerre
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Levski Sofia Liverpool
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Debrecen Club Brugge
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Girondins de Bordeaux Groclin Grodzisk Wielkopolski
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Teplice Celtic
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Roma Gaziantepspor
Round of 32 (second leg) 03/03/2004 Villarreal Galatasaray
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Liverpool Olympique de Marseille
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Girondins de Bordeaux Club Brugge
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Villarreal Roma
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Benfica Inter
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Celtic Barcelona
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Newcastle Mallorca
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Auxerre PSV
Round of 16 (first leg) 11/03/2004 Gençlerbirliği Valencia
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Inter Benfica
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Club Brugge Girondins de Bordeaux
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Valencia Gençlerbirliği
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Mallorca Newcastle
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Olympique de Marseille Liverpool
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Roma Villarreal
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 PSV Auxerre
Round of 16 (second leg) 25/03/2004 Barcelona Celtic
Round of 8 (first leg) 08/04/2004 Girondins de Bordeaux Valencia
Round of 8 (first leg) 08/04/2004 Celtic Villarreal
Round of 8 (first leg) 08/04/2004 PSV Newcastle
Round of 8 (first leg) 08/04/2004 Olympique de Marseille Inter
Round of 8 (second leg) 14/04/2004 Newcastle PSV
Round of 8 (second leg) 14/04/2004 Inter Olympique de Marseille
Round of 8 (second leg) 14/04/2004 Villarreal Celtic
Round of 8 (second leg) 14/04/2004 Valencia Girondins de Bordeaux
Semifinal (first leg) 22/04/2004 Newcastle Olympique de Marseille
Semifinal (first leg) 22/04/2004 Villarreal Valencia
Semifinal (second leg) 06/05/2004 Valencia Villarreal
Semifinal (second leg) 06/05/2004 Olympique de Marseille Newcastle
Final 19/05/2004 Valencia Olympique de Marseille

Top 10

  Name Club Pos Goals GoalsPM
Sonny Anderson VillarrealVillarreal
60.50
Drogba Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
60.75
Kežman PSVPSV
61.00
Eldar Hadžimemedović LynLyn
63.00
Nikola Žigić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
61.20
Shearer NewcastleNewcastle
60.60
Georgi Ivanov Levski SofiaLevski Sofia
60.86
Ionel Dănciulescu Dinamo BucureștiDinamo București
50.83
Mista ValenciaValencia
50.56
Bellamy NewcastleNewcastle
50.71
  Name Club Pos Minutes
Reina VillarrealVillarreal
1080
Riquelme VillarrealVillarreal
1075
Given NewcastleNewcastle
990
Bernard NewcastleNewcastle
983
Coloccini VillarrealVillarreal
981
Speed NewcastleNewcastle
977
Robert NewcastleNewcastle
972
Bramble NewcastleNewcastle
967
Sonny Anderson VillarrealVillarreal
967
Ayala ValenciaValencia
915
  Name Club Pos Yellows
Magne Hoseth MoldeMolde
4
Marchena ValenciaValencia
4
Carboni ValenciaValencia
4
Belletti VillarrealVillarreal
4
Antti Okkonen MYPAMYPA
3
Custódio Sporting de PortugalSporting de Portugal
3
Sebastjan Gobec CeljeCelje
3
Chamakh Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
3
Coloccini VillarrealVillarreal
3
Edis Mulalic ŽeljezničarŽeljezničar
3
  Name Club Pos Reds
Gilbert Agius VallettaValletta
1
Hersi NEC NijmegenNEC Nijmegen
1
Zonneveld NEC NijmegenNEC Nijmegen
1
Ax NEC NijmegenNEC Nijmegen
1
Mamar Mamouni LouviéroiseLouviéroise
1
Ørjan Berg RosenborgRosenborg
1
Ionut Badea Dinamo BucureștiDinamo București
1
Damian Gorawski Wisła KrakówWisła Kraków
1
Swerts FeyenoordFeyenoord
1
Mezkouze Karaliopoulos ArisAris
1
Goals:
715
Goals Per Match:
2.49
Yellow Cards:
918
Bookings Per Match:
3.20
Red Cards:
55
Sent Offs Per Match:
0.19
Home wins:
129
Away wins:
82
Draws:
76
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Barcelona: 5 Matches
Longest losing run:
Mallorca: 3 Matches
Longest no losing run:
Newcastle: 11 Matches
Longest no winning run:
Valerenga: 6 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Valencia 13 10 2 1
76%
15%
9%
20 5 22 0
Newcastle 12 8 3 1
66%
25%
9%
24 9 11 0
Villarreal 12 5 4 3
41%
33%
26%
16 9 26 1
Girondins de Bordeaux 10 6 1 3
60%
10%
30%
15 9 19 2
Olympique de Marseille 9 5 3 1
55%
33%
12%
8 4 7 1
Mallorca 8 4 1 3
50%
12%
38%
13 13 21 1
Barcelona 8 5 2 1
62%
25%
13%
17 3 5 3
Dnipro 8 4 2 2
50%
25%
25%
9 4 15 0
Gençlerbirliği 8 5 2 1
62%
25%
13%
13 5 14 1
Benfica 8 4 2 2
50%
25%
25%
12 8 7 0
Groclin Grodzisk Wielkopolski 8 3 3 2
37%
37%
26%
9 6 15 0
Liverpool 8 4 3 1
50%
37%
13%
14 7 4 0
Auxerre 8 4 3 1
50%
37%
13%
8 4 6 0
Levski Sofia 8 4 2 2
50%
25%
25%
15 9 12 0
Debrecen 8 3 4 1
37%
50%
13%
10 7 13 0
Roma 8 4 2 2
50%
25%
25%
11 6 15 1
Brøndby 8 5 0 3
62%
38%
11 6 12 0
Torpedo Moskva 6 3 2 1
50%
33%
17%
12 4 12 0
Maccabi Haifa 6 3 2 1
50%
33%
17%
10 7 10 0
Molde 6 3 0 3
50%
50%
10 7 10 0
Manchester City 6 4 2 0
66%
33%
1%
12 3 4 0
Gaziantepspor 6 4 1 1
66%
16%
18%
8 3 9 0
Lens 6 4 0 2
66%
34%
12 6 11 1
Crvena Zvezda 6 3 2 1
50%
33%
17%
14 8 12 0
PSV 6 2 3 1
33%
50%
17%
9 5 5 0
Dinamo București 6 4 1 1
66%
16%
18%
14 10 12 3
Perugia 6 3 2 1
50%
33%
17%
7 4 6 0
Spartak Moskva 6 3 1 2
50%
16%
34%
9 7 14 1
Parma 6 3 1 2
50%
16%
34%
13 5 5 1
Hajduk Split 6 1 3 2
16%
50%
34%
4 5 12 2
Sochaux 6 3 3 0
50%
50%
11 4 6 0
Vålerenga 6 0 5 1
83%
17%
3 5 13 0
Rosenborg 6 4 1 1
66%
16%
18%
13 3 8 1
Steaua București 6 1 4 1
16%
66%
18%
4 4 9 0
Teplice 6 4 1 1
66%
16%
18%
7 5 14 0
Celtic 6 2 2 2
33%
33%
34%
5 4 8 1
Inter 6 1 3 2
16%
50%
34%
6 7 6 1
MYPA 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 5 2
Smederevo 4 1 1 2
25%
25%
50%
6 5 6 1
Cementarnica 4 0 2 2
50%
50%
1 7 7 1
Borussia Dortmund 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 3 1
Panionios 4 2 0 2
50%
50%
3 6 11 0
Ferencváros 4 2 2 0
50%
50%
8 2 9 1
União de Leiria 4 2 0 2
50%
50%
8 5 7 1
Neuchâtel 4 2 0 2
50%
50%
4 2 5 0
Celje 4 2 1 1
50%
25%
25%
15 6 8 0
Zimbru 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 3 6 1
Dundee 4 2 0 2
50%
50%
6 3 4 0
Esbjerg 4 2 1 1
50%
25%
25%
10 4 0 0
Dinamo Zagreb 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 10 1
Nordsjælland 4 2 0 2
50%
50%
7 3 5 0
Wisła Kraków 4 2 2 0
50%
50%
4 2 11 1
Puchov 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 9 4 0
Feyenoord 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 4 4 1
Basel 4 1 0 3
25%
75%
5 6 5 0
Kärnten 4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 10 1
Wüstenrot Salzburg 4 1 0 3
25%
75%
2 11 13 0
Slavia Praha 4 2 2 0
50%
50%
6 4 6 0
Aris 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 3 1
Odense 4 1 2 1
25%
50%
25%
9 7 4 0
Ventspils 4 0 2 2
50%
50%
4 13 7 0
Petržalka 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 8 0
Sporting de Portugal 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 4 11 0
Žižkov 4 2 0 2
50%
50%
6 3 6 0
Lyn 4 3 0 1
75%
25%
10 4 6 0
PAOK 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 2 8 0
Olimpija Ljubljana 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 6 5 0
Lokeren 4 2 0 2
50%
50%
9 5 7 0
Utrecht 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 4 9 0
AIK Solna 4 1 1 2
25%
25%
50%
1 2 3 1
Heart of Midlothian 4 2 1 1
50%
25%
25%
3 2 7 0
Željezničar 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 8 0
Varaždin 4 2 0 2
50%
50%
9 9 6 1
APOEL 4 2 0 2
50%
50%
8 7 7 1
Malmö 4 2 0 2
50%
50%
6 3 4 1
Kamen Ingrad 4 2 1 1
50%
25%
25%
9 2 8 1
Hapoel Tel Aviv 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 11 0
Schalke 04 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 5 0
Club Brugge 4 1 1 2
25%
25%
50%
2 4 5 0
København 4 0 3 1
75%
25%
4 5 10 0
Hamburger 2 1 0 1
50%
50%
2 4 4 0
Austria Wien 2 0 0 2
100%
1 3 2 0
Southampton 2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Metalurh Donetsk 2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 0
Udinese 2 1 0 1
50%
50%
2 2 5 0
NAC Breda 2 0 0 2
100%
0 6 4 0
Vardar 2 0 1 1
50%
50%
1 5 2 0
NEC Nijmegen 2 0 0 2
100%
2 4 5 3
Hertha Berliner 2 0 1 1
50%
50%
0 1 5 0
MTK Budapest 2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Trabzonspor 2 0 1 1
50%
50%
2 3 7 0
Panathinaikos 2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Blackburn Rovers 2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
Galatasaray 2 0 1 1
50%
50%
2 5 6 0
Beşiktaş 2 0 0 2
100%
2 5 2 1
Louviéroise 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 1
Litex Lovech 2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Žilina 2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Cwmbran Town 2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Derry City 2 0 0 2
100%
1 5 6 0
Etzella 2 0 0 2
100%
1 9 1 0
Neman 2 0 2 0
100%
1 1 5 0
Astana 64 2 0 0 2
100%
1 6 4 0
Levadia Tallinn 2 0 0 2
100%
3 6 2 0
Dinamo Tirana 2 0 0 2
100%
1 7 2 0
Katowice 2 0 2 0
100%
1 1 3 0
Atyrau 2 0 0 2
100%
1 6 2 0
NSÍ 2 0 0 2
100%
1 9 4 0
Ekranas 2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 1
Grindavík 2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Dudelange 2 0 0 2
100%
0 2 6 0
Dinamo Minsk 2 0 0 2
100%
0 5 3 1
Belasica 2 0 0 2
100%
2 12 5 0
Young Boys 2 0 1 1
50%
50%
4 5 5 0
Domagnano 2 0 0 2
100%
0 9 5 0
Wisła Płock 2 0 2 0
100%
3 3 0 1
Sarajevo 2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 1
Valletta 2 0 0 2
100%
0 4 7 1
Sioni 2 0 0 2
100%
0 6 2 0
2 0 0 2
100%
0 6 8 0
The New Saints 2 0 0 2
100%
0 7 1 0
Fylkir 2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
CSKA Sofia 2 0 2 0
100%
2 2 4 1
Grazer AK 2 0 2 0
100%
1 1 5 0
Grasshopper 2 0 2 0
100%
1 1 2 0
Malatyaspor 2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
Shakhtar 2 0 0 2
100%
2 5 1 2
Hapoel Ramat Gan 2 0 0 2
100%
0 5 5 0
Shirak 2 0 0 2
100%
0 6 3 0
Liepājas Metalurgs 2 0 1 1
50%
50%
3 6 6 0
Santa Coloma 2 0 0 2
100%
1 9 5 1
Vllaznia 2 0 0 2
100%
0 6 1 0
Vaduz 2 0 0 2
100%
0 2 2 0
Coleraine 2 1 0 1
50%
50%
2 6 4 2
Birkirkara 2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Nistru 2 0 0 2
100%
2 8 3 0
TVMK 2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Shelbourne 2 0 0 2
100%
2 4 4 0
Torpedo Kutaisi 2 0 0 2
100%
0 5 1 0
Atlantas 2 0 0 2
100%
1 6 4 0
Banants 2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Portadown 2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Anorthosis 2 0 0 2
100%
1 4 4 0
Kaiserslautern 2 0 0 2
100%
1 3 6 0
Haka 2 1 0 1
50%
50%
2 2 1 0
Notify error