2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31

prev King's Cup1993-94 next

Matches

Type Date Home Result Visitor
Round 1 (first leg) 15/08/1993 Viveiro Lugo
Round 1 (first leg) 15/08/1993 Cambados Arosa
Round 1 (first leg) 15/08/1993 Órdenes Racing de Ferrol
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Tropezón Gimnástica de Torrelavega
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Alavés Baracaldo
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Orihuela Elche
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Crevillente Deportivo Horadada
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Pinoso Benidorm
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Calpe Alcoyano
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Ribert Ávila
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Llíria Levante
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Cacereño Extremadura
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Lorca Promesas Yeclano
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Roldán Beniel
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Marina de Cudeyo Comillas
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Sabadell Figueres
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Lemona Basconia
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Orotava Realejos
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Aranjuez Getafe
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Gramanet Sant Andreu
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Premiá Gimnàstic de Tarragona
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Júpiter Manlleu
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Girona FC Andorra
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Cortegana Córdoba
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Mar Menor Cartagena
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Los Palacios Mairena
Round 1 (second leg) 18/08/1993 Lugo Viveiro
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Sestao Bermeo
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Caravaca Cieza
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Atlético Sanluqueño Xerez
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Balompédica Linense San Roque de Lepe
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Hispano Avilés Industrial
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Lealtad Santiago de Aller
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Caudal Langreo
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Jaén Granada
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Telde Corralejo
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Tudelano Izarra
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Villalonga Pontevedra
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Carballiño Orense
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Zamora Ponferradina
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Hullera Salamanca
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Polideportivo Ejido CD Estepona
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Guadix Mármol Macael
Round 1 (first leg) 18/08/1993 Atlético Malagueño Almería
Round 1 (first leg) 18/08/1993 San Fernando Écija
Round 1 (second leg) 19/08/1993 Racing de Ferrol Órdenes
Round 1 (first leg) 19/08/1993 Ibiza Peña Deportiva
Round 1 (first leg) 19/08/1993 Andorra Numancia
Round 1 (first leg) 19/08/1993 Alcázar Tomelloso
Round 1 (first leg) 20/08/1993 Estrella Sardina Las Palmas
Round 1 (second leg) 20/08/1993 Gimnástica de Torrelavega Tropezón
Round 1 (second leg) 21/08/1993 Melilla Polideportivo Almería
Round 1 (second leg) 21/08/1993 Levante Llíria
Round 1 (second leg) 21/08/1993 Figueres Sabadell
Round 1 (second leg) 21/08/1993 FC Andorra Girona
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Beniel Roldán
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Cartagena Mar Menor
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Comillas Marina de Cudeyo
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Orense Carballiño
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Salamanca Hullera
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Arosa Cambados
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Sant Andreu Gramanet
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Tomelloso Alcázar
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Córdoba Cortegana
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Manlleu Júpiter
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Gimnàstic de Tarragona Premiá
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Getafe Aranjuez
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Écija San Fernando
Round 1 (second leg) 22/08/1993 San Roque de Lepe Balompédica Linense
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Xerez Atlético Sanluqueño
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Cieza Caravaca
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Yeclano Lorca Promesas
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Extremadura Cacereño
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Ponferradina Zamora
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Mármol Macael Guadix
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Granada Jaén
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Avilés Industrial Hispano
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Santiago de Aller Lealtad
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Izarra Tudelano
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Langreo Caudal
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Las Palmas Estrella Sardina
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Numancia Andorra
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Almería Atlético Malagueño
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Ávila Ribert
Round 1 (second leg) 22/08/1993 CD Estepona Polideportivo Ejido
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Basconia Lemona
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Bermeo Sestao
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Baracaldo Alavés
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Alcoyano Calpe
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Benidorm Pinoso
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Horadada Crevillente Deportivo
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Elche Orihuela
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Mairena Los Palacios
Round 1 (second leg) 22/08/1993 Pontevedra Villalonga
Round 1 (second leg) 23/08/1993 Peña Deportiva Ibiza
Round 1 (second leg) 24/08/1993 Realejos Orotava
Round 1 (first leg) 24/08/1993 Polideportivo Almería Melilla
Round 2 (first leg) 25/08/1993 FC Andorra Figueres
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Bembibre Ponferradina
Round 2 (first leg) 25/08/1993 As Pontes Racing de Ferrol
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Lugo Orense
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Córdoba Xerez
Round 2 (first leg) 25/08/1993 San Roque de Lepe Recreativo de Huelva
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Mairena Écija
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Premiá Gramanet
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Cultural Leonesa Palencia
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Alavés Sestao
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Mar Menor Caravaca
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Roldán Yeclano
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Ávila Salamanca
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Escobedo Comillas
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Benidorm Levante
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Manzanares Talavera
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Lealtad Avilés Industrial
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Beasain Lemona
Round 2 (first leg) 25/08/1993 Arosa Pontevedra
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Realejos Mensajero
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Siero Langreo
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Crevillente Deportivo Alcoyano
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Roquetas Polideportivo Ejido
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Melilla Mármol Macael
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Granada Almería
Round 2 (first leg) 26/08/1993 Júpiter Rubí
Round 2 (first leg) 27/08/1993 Maspalomas Las Palmas
Round 2 (second leg) 28/08/1993 Racing de Ferrol As Pontes
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Gramanet Premiá
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Mensajero Realejos
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Sestao Alavés
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Lemona Beasain
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Polideportivo Ejido Roquetas
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Mármol Macael Melilla
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Salamanca Ávila
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Figueres FC Andorra
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Rubí Júpiter
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Xerez Córdoba
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Caravaca Mar Menor
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Recreativo de Huelva San Roque de Lepe
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Écija Mairena
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Comillas Escobedo
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Yeclano Roldán
Round 3 (first leg) 29/08/1993 Izarra Zaragoza
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Levante Benidorm
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Alcoyano Crevillente Deportivo
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Orense Lugo
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Pontevedra Arosa
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Ponferradina Bembibre
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Palencia Cultural Leonesa
Round 2 (second leg) 29/08/1993 Las Palmas Maspalomas
Round 2 (second leg) 30/08/1993 Talavera Manzanares
Round 2 (second leg) 30/08/1993 Almería Granada
Round 2 (second leg) 30/08/1993 Langreo Siero
Round 2 (second leg) 31/08/1993 Avilés Industrial Lealtad
Round 3 (first leg) 01/09/1993 Alcoyano Toledo
Round 3 (first leg) 01/09/1993 Racing de Ferrol Yeclano
Round 3 (first leg) 01/09/1993 Las Palmas Athletic Club
Round 3 (first leg) 01/09/1993 Córdoba Hércules
Round 3 (first leg) 01/09/1993 Andorra Logroñés
Round 1 (second leg) 02/09/1993 Corralejo Telde
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Alavés Murcia
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Caravaca Español
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Peña Deportiva Badajoz
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Figueres Real Sociedad
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Gramanet Celta de Vigo
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Elche Real Burgos
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Recreativo de Huelva Oviedo
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Arosa Villarreal
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Tomelloso Cádiz
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Langreo Palamós
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Cacereño Sevilla
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Gimnástica de Torrelavega Eibar
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Polideportivo Ejido Leganés
Round 3 (first leg) 02/09/1993 Escobedo Lleida
Round 3 (first leg) 07/09/1993 Talavera Atlético Marbella
Round 3 (first leg) 07/09/1993 Levante Valladolid
Round 3 (first leg) 07/09/1993 Ponferradina Osasuna
Round 3 (first leg) 07/09/1993 Getafe Avilés Industrial
Round 3 (first leg) 08/09/1993 Lemona Almería
Round 3 (first leg) 08/09/1993 Cultural Leonesa Sporting de Gijón
Round 3 (first leg) 08/09/1993 Salamanca Mallorca
Round 3 (second leg) 08/09/1993 Badajoz Peña Deportiva
Round 3 (first leg) 08/09/1993 Mármol Macael Racing de Santander
Round 3 (first leg) 09/09/1993 Écija Castellón
Round 3 (first leg) 09/09/1993 Lugo Compostela
Round 3 (second leg) 14/09/1993 Oviedo Recreativo de Huelva
Round 3 (second leg) 14/09/1993 Osasuna Ponferradina
Round 3 (second leg) 14/09/1993 Sporting de Gijón Cultural Leonesa
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Castellón Écija
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Toledo Alcoyano
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Logroñés Andorra
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Lleida Escobedo
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Racing de Santander Mármol Macael
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Real Sociedad Figueres
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Athletic Club Las Palmas
Round 3 (second leg) 15/09/1993 Palamós Langreo
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Murcia Alavés
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Villarreal Arosa
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Avilés Industrial Getafe
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Atlético Marbella Talavera
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Eibar Gimnástica de Torrelavega
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Español Caravaca
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Hércules Córdoba
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Leganés Polideportivo Ejido
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Real Burgos Elche
Round 3 (first leg) 16/09/1993 Rubí Mérida
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Cádiz Tomelloso
Round 3 (first leg) 16/09/1993 Corralejo Rayo Vallecano
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Celta de Vigo Gramanet
Round 3 (second leg) 16/09/1993 Zaragoza Izarra
Round 3 (second leg) 21/09/1993 Compostela Lugo
Round 3 (first leg) 21/09/1993 Mensajero Betis
Round 3 (second leg) 22/09/1993 Sevilla Cacereño
Round 3 (second leg) 22/09/1993 Mallorca Salamanca
Round 3 (second leg) 22/09/1993 Yeclano Racing de Ferrol
Round 3 (second leg) 22/09/1993 Valladolid Levante
Round 3 (second leg) 22/09/1993 Almería Lemona
Round 3 (second leg) 23/09/1993 Rayo Vallecano Corralejo
Round 3 (second leg) 23/09/1993 Mérida Rubí
Round 4 (first leg) 10/10/1993 Compostela Lleida
Round 4 (first leg) 12/10/1993 Mérida Rayo Vallecano
Round 3 (second leg) 20/10/1993 Betis Mensajero
Round 4 (first leg) 21/10/1993 Almería Español
Round 4 (first leg) 26/10/1993 Cádiz Oviedo
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Polideportivo Ejido Salamanca
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Elche Betis
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Hércules Real Sociedad
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Murcia Valladolid
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Talavera Racing de Santander
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Palamós Toledo
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Celta de Vigo Albacete
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Getafe Logroñés
Round 4 (first leg) 27/10/1993 Athletic Club Zaragoza
Round 4 (second leg) 02/11/1993 Lleida Compostela
Round 4 (second leg) 03/11/1993 Toledo Palamós
Round 4 (second leg) 03/11/1993 Español Almería
Round 4 (second leg) 03/11/1993 Real Sociedad Hércules
Round 4 (second leg) 03/11/1993 Racing de Santander Talavera
Round 4 (second leg) 04/11/1993 Betis Elche
Round 4 (second leg) 04/11/1993 Albacete Celta de Vigo
Round 4 (second leg) 04/11/1993 Logroñés Getafe
Round 4 (second leg) 04/11/1993 Zaragoza Athletic Club
Round 4 (second leg) 04/11/1993 Salamanca Polideportivo Ejido
Round 4 (second leg) 13/11/1993 Oviedo Cádiz
Round 4 (second leg) 14/11/1993 Rayo Vallecano Mérida
Round 4 (second leg) 14/11/1993 Valladolid Murcia
Round 4 (first leg) 16/11/1993 Castellón Sevilla
Round 4 (second leg) 25/11/1993 Sevilla Castellón
Round 5 (first leg) 01/12/1993 Yeclano Badajoz
Round 5 (first leg) 01/12/1993 Español Villarreal
Round 5 (first leg) 01/12/1993 Zaragoza Osasuna
Round 5 (first leg) 01/12/1993 Logroñés Lleida
Round 5 (first leg) 02/12/1993 Real Sociedad Sevilla
Round 5 (first leg) 08/12/1993 Polideportivo Ejido Betis
Round 5 (first leg) 08/12/1993 Talavera Celta de Vigo
Round 5 (first leg) 08/12/1993 Toledo Oviedo
Round 5 (first leg) 08/12/1993 Mérida Eibar
Round 5 (first leg) 08/12/1993 Sporting de Gijón Valladolid
Round 5 (second leg) 14/12/1993 Sevilla Real Sociedad
Round 5 (second leg) 14/12/1993 Betis Polideportivo Ejido
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Oviedo Toledo
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Lleida Logroñés
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Osasuna Zaragoza
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Villarreal Español
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Eibar Mérida
Round 5 (second leg) 15/12/1993 Badajoz Yeclano
Round 5 (second leg) 21/12/1993 Celta de Vigo Talavera
Round 5 (second leg) 22/12/1993 Valladolid Sporting de Gijón
Round of 16 (first leg) 04/01/1994 Real Madrid Atlético de Madrid
Round of 16 (first leg) 04/01/1994 Sporting de Gijón Barcelona
Round of 16 (first leg) 05/01/1994 Tenerife Valencia
Round of 16 (first leg) 05/01/1994 Deportivo de La Coruña Oviedo
Round of 16 (first leg) 05/01/1994 Logroñés Celta de Vigo
Round of 16 (first leg) 05/01/1994 Español Sevilla
Round of 16 (first leg) 06/01/1994 Betis Mérida
Round of 16 (first leg) 06/01/1994 Badajoz Zaragoza
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Barcelona Sporting de Gijón
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Mérida Betis
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Celta de Vigo Logroñés
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Valencia Tenerife
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Oviedo Deportivo de La Coruña
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Sevilla Español
Round of 16 (second leg) 12/01/1994 Zaragoza Badajoz
Round of 16 (second leg) 13/01/1994 Atlético de Madrid Real Madrid
Round of 8 (first leg) 25/01/1994 Tenerife Real Madrid
Round of 8 (first leg) 26/01/1994 Zaragoza Sevilla
Round of 8 (first leg) 27/01/1994 Oviedo Celta de Vigo
Round of 8 (first leg) 27/01/1994 Betis Barcelona
Round of 8 (second leg) 01/02/1994 Real Madrid Tenerife
Round of 8 (second leg) 02/02/1994 Sevilla Zaragoza
Round of 8 (second leg) 02/02/1994 Celta de Vigo Oviedo
Round of 8 (second leg) 03/02/1994 Barcelona Betis
Semifinal (first leg) 16/02/1994 Celta de Vigo Tenerife
Semifinal (first leg) 17/02/1994 Betis Zaragoza
Semifinal (second leg) 09/03/1994 Zaragoza Betis
Semifinal (second leg) 10/03/1994 Tenerife Celta de Vigo
Final 20/04/1994 Celta de Vigo Zaragoza

Top 10

    Name Club Pos Goals GoalsPM
Gudelj Celta de VigoCelta de Vigo
70.70
Coca CorralejoCorralejo
71.75
Melo Polideportivo EjidoPolideportivo Ejido
60.67
Arturo Las PalmasLas Palmas
61.20
Luisito ArosaArosa
61.50
Quico SalamancaSalamanca
60.86
Poyet ZaragozaZaragoza
50.42
Javi Sanchis AlcoyanoAlcoyano
50.83
Oli OviedoOviedo
50.63
Córcoles YeclanoYeclano
50.63
    Name Club Pos Minutes
Belsué ZaragozaZaragoza
1230
Solana ZaragozaZaragoza
1206
Aragón ZaragozaZaragoza
1150
Higuera ZaragozaZaragoza
1068
Dadíe Celta de VigoCelta de Vigo
1065
Poyet ZaragozaZaragoza
1061
Gay ZaragozaZaragoza
1034
Luis Merino BetisBetis
1020
Cáceres ZaragozaZaragoza
960
Engonga Celta de VigoCelta de Vigo
933
    Name Club Pos Yellows
Esnáider ZaragozaZaragoza
5
Otero Celta de VigoCelta de Vigo
5
Monreal BetisBetis
4
Dadíe Celta de VigoCelta de Vigo
4
Ratković Celta de VigoCelta de Vigo
4
Dolz GramanetGramanet
4
Poyet ZaragozaZaragoza
4
Mañas CaravacaCaravaca
4
Belsué ZaragozaZaragoza
4
Moreno Polideportivo EjidoPolideportivo Ejido
3
    Name Club Pos Reds
Guijarro Polideportivo EjidoPolideportivo Ejido
2
Cantero HérculesHércules
2
Aguado ZaragozaZaragoza
2
García Sanjuán ZaragozaZaragoza
1
Saborido ÉcijaÉcija
1
Sutil ÉcijaÉcija
1
Suárez GramanetGramanet
1
Rovira GramanetGramanet
1
Ortiz CórdobaCórdoba
1
Iñigo NumanciaNumancia
1
Goals:
828
Goals Per Match:
2.81
Yellow Cards:
1253
Bookings Per Match:
4.25
Red Cards:
154
Sent Offs Per Match:
0.52
Home wins:
151
Away wins:
89
Draws:
55
Widest home win:
Widest away win:
Longest winning run:
Yeclano: 7 Matches
Longest losing run:
Polideportivo Ejido: 3 Matches
Longest no losing run:
Polideportivo Ejido: 7 Matches
Longest no winning run:
Córdoba: 4 Matches

Clubs

Club M W D L % F A YC RD
Celta de Vigo 13 6 3 4
46%
23%
31%
20 10 34 3
Zaragoza 13 7 4 2
53%
30%
17%
23 8 36 5
Betis 12 6 3 3
50%
25%
25%
20 12 32 2
Oviedo 10 7 1 2
70%
10%
20%
19 10 16 2
Sevilla 10 4 3 3
40%
30%
30%
16 12 34 2
Polideportivo Ejido 10 6 1 3
60%
10%
30%
19 13 20 3
Español 8 5 1 2
62%
12%
26%
18 6 9 1
Talavera 8 4 2 2
50%
25%
25%
13 8 14 1
Logroñés 8 6 1 1
75%
12%
13%
13 4 13 1
Yeclano 8 7 0 1
87%
13%
17 4 24 0
Mérida 8 4 3 1
50%
37%
13%
10 5 14 0
Almería 8 3 1 4
37%
12%
51%
9 10 22 4
Salamanca 8 7 0 1
87%
13%
19 5 13 3
Écija 6 3 1 2
50%
16%
34%
10 9 6 2
Elche 6 3 0 3
50%
50%
9 11 6 1
Lleida 6 3 2 1
50%
33%
17%
10 5 13 1
Langreo 6 2 2 2
33%
33%
34%
14 11 18 3
Getafe 6 4 0 2
66%
34%
11 5 14 0
Gramanet 6 4 1 1
66%
16%
18%
8 5 14 3
Racing de Ferrol 6 2 2 2
33%
33%
34%
6 3 14 3
Mármol Macael 6 2 1 3
33%
16%
51%
13 13 13 1
Arosa 6 4 1 1
66%
16%
18%
10 2 9 1
Avilés Industrial 6 2 0 4
33%
67%
7 8 10 1
Tenerife 6 3 1 2
50%
16%
34%
12 10 18 0
Córdoba 6 1 2 3
16%
33%
51%
9 9 15 3
Lugo 6 4 1 1
66%
16%
18%
8 5 7 1
Badajoz 6 4 0 2
66%
34%
13 4 4 0
Real Sociedad 6 1 4 1
16%
66%
18%
9 6 9 1
Figueres 6 2 2 2
33%
33%
34%
8 9 13 1
Valladolid 6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 13 2
Lemona 6 3 1 2
50%
16%
34%
4 5 12 0
Toledo 6 2 3 1
33%
50%
17%
11 6 13 1
Sporting de Gijón 6 2 1 3
33%
16%
51%
11 10 7 0
Ponferradina 6 2 1 3
33%
16%
51%
5 9 12 2
Caravaca 6 2 0 4
33%
67%
5 9 15 1
Las Palmas 6 4 1 1
66%
16%
18%
17 7 9 0
Alavés 6 2 1 3
33%
16%
51%
4 7 9 1
Alcoyano 6 3 2 1
50%
33%
17%
14 9 11 2
Levante 6 4 1 1
66%
16%
18%
6 3 12 0
Escobedo 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 12 0
Xerez 4 2 2 0
50%
50%
10 5 8 0
Orense 4 2 0 2
50%
50%
9 6 10 2
San Roque de Lepe 4 3 0 1
75%
25%
6 4 9 1
Murcia 4 2 0 2
50%
50%
6 6 10 1
Pontevedra 4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 5 0
Granada 4 1 2 1
25%
50%
25%
2 2 10 1
Lealtad 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 5 4 0
Peña Deportiva 4 2 0 2
50%
50%
5 10 3 1
Izarra 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 9 9 0
Mensajero 4 1 1 2
25%
25%
50%
8 6 12 2
Hércules 4 2 2 0
50%
50%
6 4 8 2
Athletic Club 4 1 2 1
25%
50%
25%
6 6 11 1
Rubí 4 1 0 3
25%
75%
4 8 8 0
Corralejo 4 2 1 1
50%
25%
25%
12 10 9 0
Júpiter 4 1 0 3
25%
75%
5 10 6 3
Mairena 4 1 0 3
25%
75%
6 6 2 0
Barcelona 4 1 2 1
25%
50%
25%
4 2 4 0
Gimnástica de Torrelavega 4 2 0 2
50%
50%
8 5 5 0
Real Madrid 4 1 1 2
25%
25%
50%
6 9 14 5
Recreativo de Huelva 4 1 0 3
25%
75%
4 9 9 2
Crevillente Deportivo 4 2 0 2
50%
50%
10 4 7 2
Rayo Vallecano 4 1 2 1
25%
50%
25%
8 5 14 2
Benidorm 4 1 0 3
25%
75%
3 5 14 2
Compostela 4 1 0 3
25%
75%
4 7 7 0
Ávila 4 2 0 2
50%
50%
6 6 6 1
Castellón 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 9 2
Cacereño 4 2 0 2
50%
50%
5 7 11 2
Racing de Santander 4 2 1 1
50%
25%
25%
9 7 4 1
Sestao 4 1 2 1
25%
50%
25%
3 2 7 1
Tomelloso 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 1 5 0
Osasuna 4 2 1 1
50%
25%
25%
7 3 5 0
Comillas 4 2 1 1
50%
25%
25%
4 5 3 1
Cultural Leonesa 4 3 0 1
75%
25%
7 8 2 0
Realejos 4 3 0 1
75%
25%
9 10 12 1
Eibar 4 2 1 1
50%
25%
25%
5 2 8 0
Premiá 4 2 0 2
50%
50%
5 4 12 1
Palamós 4 0 3 1
75%
25%
3 4 7 1
Cádiz 4 1 1 2
25%
25%
50%
1 6 4 0
FC Andorra 4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 8 1
Villarreal 4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 17 3
Melilla 4 3 0 1
75%
25%
10 8 8 2
Andorra 4 1 1 2
25%
25%
50%
7 11 8 1
Roldán 4 1 1 2
25%
25%
50%
3 9 11 1
Mar Menor 4 2 0 2
50%
50%
4 4 15 0
Palencia 2 0 0 2
100%
1 3 3 0
Manzanares 2 0 1 1
50%
50%
1 3 4 1
Viveiro 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Siero 2 1 0 1
50%
50%
5 7 5 1
Roquetas 2 0 0 2
100%
0 5 5 0
Maspalomas 2 0 0 2
100%
2 10 1 0
Real Burgos 2 1 0 1
50%
50%
4 4 7 2
Leganés 2 0 0 2
100%
2 4 8 3
Atlético Marbella 2 0 0 2
100%
2 5 7 1
Mallorca 2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Albacete 2 1 0 1
50%
50%
4 5 4 0
Atlético de Madrid 2 0 1 1
50%
50%
4 5 9 1
Beasain 2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
As Pontes 2 0 1 1
50%
50%
0 4 3 1
Carballiño 2 0 0 2
100%
1 7 5 0
Polideportivo Almería 2 0 0 2
100%
2 5 2 0
Manlleu 2 2 0 0
100%
6 2 5 1
Gimnàstic de Tarragona 2 0 0 2
100%
1 4 3 0
Sant Andreu 2 0 1 1
50%
50%
2 4 8 0
Aranjuez 2 0 0 2
100%
1 6 8 1
Orotava 2 0 0 2
100%
4 6 9 0
Basconia 2 1 0 1
50%
50%
2 2 1 2
Sabadell 2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Marina de Cudeyo 2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 2
Beniel 2 0 1 1
50%
50%
2 3 7 1
Lorca Promesas 2 0 0 2
100%
1 6 4 2
Extremadura 2 1 0 1
50%
50%
3 3 3 1
Llíria 2 0 0 2
100%
0 2 4 1
Ribert 2 0 0 2
100%
1 6 5 0
Calpe 2 0 1 1
50%
50%
1 9 3 2
Pinoso 2 1 0 1
50%
50%
2 2 10 2
Horadada 2 0 0 2
100%
2 10 4 1
Orihuela 2 1 0 1
50%
50%
1 3 5 2
Baracaldo 2 1 0 1
50%
50%
2 3 7 0
Tropezón 2 0 0 2
100%
0 7 2 1
Órdenes 2 0 1 1
50%
50%
0 1 4 0
Cambados 2 0 0 2
100%
0 5 6 0
Girona 2 0 1 1
50%
50%
1 3 8 2
Cortegana 2 1 0 1
50%
50%
2 4 8 3
Cartagena 2 1 0 1
50%
50%
1 2 9 3
Los Palacios 2 1 0 1
50%
50%
3 5 0 0
Estrella Sardina 2 0 0 2
100%
0 4 2 0
Alcázar 2 0 0 2
100%
0 6 4 0
Numancia 2 0 1 1
50%
50%
5 6 7 2
Ibiza 2 0 0 2
100%
0 5 2 0
San Fernando 2 1 0 1
50%
50%
4 5 2 2
Atlético Malagueño 2 1 0 1
50%
50%
2 4 5 1
Guadix 2 1 0 1
50%
50%
2 4 7 1
CD Estepona 2 0 1 1
50%
50%
2 4 8 2
Hullera 2 0 0 2
100%
0 6 3 0
Zamora 2 1 0 1
50%
50%
2 2 6 0
Bembibre 2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Valencia 2 1 0 1
50%
50%
4 5 8 1
Tudelano 2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 0
Telde 2 0 0 2
100%
3 9 5 0
Jaén 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Caudal 2 1 0 1
50%
50%
3 4 6 1
Santiago de Aller 2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 1
Hispano 2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
Balompédica Linense 2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Atlético Sanluqueño 2 0 0 2
100%
3 8 8 1
Cieza 2 1 0 1
50%
50%
1 2 7 0
Bermeo 2 0 1 1
50%
50%
1 3 5 1
Villalonga 2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Deportivo de La Coruña 2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Notify error