2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev Tercera División - Grupo II2015-16 next

Classificació


Data inicial
Data final

Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Caudal983831528612926
2Langreo903828649625867
3Avilés893828557718826
4Marino de Luanco6838208105523742
5Tuilla6738191096639784
6Colunga66382131460541308
7Oviedo B6238188126342512
8Condal de Noreña603817912504711112
9Llanes5738169135447865
10Covadonga4538136193551884
11Ceares4538136194260945
12Atlético de Lugones4138914153355967
13Mosconia40381172036571000
14Praviano40381010183965706
15Tineo3938109194063794
16Siero383810820376311216
17Urraca3638812183447866
18Gijón Industrial313861319346811514
19Astur243866263492664
20Roces2238410241962895
Promoció Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Claudio Medina
28 Langreo
Jorge Rodríguez
25 Avilés
Marcos Iglesias
20 Ceares
Cristian García
18 Avilés
Javi Sánchez
18 Caudal
Nuño
17 Langreo
Abraham
15 Colunga
Villa
15 Tuilla
Fassani
15 Condal de Noreña
Omar
14 Marino de Luanco
Nom Pos Minuts Club
Pablo Herrero
3330 Atlético de Lugones
Pablo Suárez
3330 Marino de Luanco
Adrián Torre
3330 Langreo
Trabanco
3330 Tuilla
Guaya
3293 Marino de Luanco
Davo
3286 Ceares
Ricardo
3286 Urraca
Abraham
3282 Colunga
Alonso
3263 Astur
Dani Corgo
3254 Praviano
Nom Pos Grogues Club
Arango
15 Colunga
Yeray
15 Siero
Marcos Iglesias
14 Ceares
Álvaro García
14 Gijón Industrial
Keke
14 Tineo
Jony
14 Gijón Industrial
Íñigo
14 Urraca
Invernón
14 Caudal
Casal
13 Atlético de Lugones
Villa
13 Tuilla
  Nom Pos Vermelles Club
Edu Llosa
4 Siero
Mori
4 Condal de Noreña
Prendes
3 Condal de Noreña
Calvillo
3 Langreo
Herrero
3 Siero
Casal
2 Atlético de Lugones
Pantiga
2 Avilés
Bruno
2 Llanes
Charly
2 Gijón Industrial
Vilches
2 Gijón Industrial
Nom Pos Coef Club PJ G
Borja
73 Astur3173
Nahuel
28 Roces1328
Óscar
46 Siero2346
Javi Menes
26 Tineo1426
Jano
36 Colunga2136
Raúl Paulino
53 Praviano3153
Vilches
22 Gijón Industrial1322
Davo
59 Ceares3759
Chema
37 Tineo2437
Nacho Rubiera
26 Oviedo B1726
Nom P TG TV
López Abelleira14703
Granda Barros14630
Corujo Morán14734
Suárez Suárez14573
Marinero Noval14544
Romero García14515
Cano Fernández14924
Bermejo Ferrero14602
Muñoz Suárez13667
García Riesgo13848
Cruzado Vicente13654
Barbeira Juste13644
Iglesias Hortal13635
Fernández Buergo13375
Quirós Pérez13631
Pérez Rato13382
Peláez Fernández13471
Nieto Martínez13739
Casielles Fernández13537
Gao Aladró12644
González Suárez12694
Álvarez Lana12603
Alonso de la Lama125911
González González11220
Baniela García11392
Morís Martínez11867
Díaz Fonseca11421
Agudo Daza10485
Valdés Díaz10617
Menéndez Riestra9391
Mata Areces4230
Gols:
990
Promig golejador:
2,61
Targetes Grogues:
1785
Targetes Grogues Per Partit:
4,70
Expulsions:
123
Expulsions Per Partit:
0,32
Victòries locals:
177
Victòries visitants:
121
Empats:
82
Màxima victòria local:
6 - 0 Langreo-Gijón Industrial
Màxima victòria visitant:
1 - 7 Siero-Colunga

Progrés

Matriu