2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1980-81 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1980 Sliema Wanderers Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1980 Újpest Real Sociedad
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1980 Akraness Köln
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Elfsborg St Mirren
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Stuttgart Pezoporikos
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 PSV Wolverhampton
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Grasshopper KB
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Hamburger Sarajevo
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Kaiserslautern Anderlecht
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Lokeren Dynamo Moskva
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Molenbeek Torino
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Standard Liège Steaua București
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Twente Göteborg
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 AZ Alkmaar Differdange
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Ipswich Town Aris
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Juventus Panathinaikos
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Sochaux Servette
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Manchester United Widzew Łódź
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Porto Dundalk
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Linz Radnicki Niš
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Ballymena Vorwärts
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Shakhtar Eintracht Frankfurt
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Argeș Pitești Utrecht
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Fenerbahçe Beroe
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Bohemians Sporting de Gijón
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Dynamo Dresden Napredak
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Magdeburg Moss
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Śląsk Wrocław Dundee United
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Brno FC Linz
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Vasas Boavista
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 Dynamo Kyiv Levski Sofia
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1980 KuPS Saint-Étienne
Trentadosens de Final (tornada) 24/09/1980 Pezoporikos Stuttgart
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1980 Differdange AZ Alkmaar
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Dundalk Porto
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Barcelona Sliema Wanderers
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Dundee United Śląsk Wrocław
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Wolverhampton PSV
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Torino Molenbeek
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Steaua București Standard Liège
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Napredak Dynamo Dresden
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Beroe Fenerbahçe
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Aris Ipswich Town
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Radnicki Niš Linz
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Dynamo Moskva Lokeren
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Vorwärts Ballymena
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Sarajevo Hamburger
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Boavista Vasas
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Levski Sofia Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 KB Grasshopper
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Moss Magdeburg
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Widzew Łódź Manchester United
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Göteborg Twente
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 FC Linz Brno
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Panathinaikos Juventus
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Köln Akraness
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Utrecht Argeș Pitești
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Anderlecht Kaiserslautern
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Saint-Étienne KuPS
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Eintracht Frankfurt Shakhtar
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Servette Sochaux
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Sporting de Gijón Bohemians
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 Real Sociedad Újpest
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1980 St Mirren Elfsborg
Setzens de final (anada) 21/10/1980 Levski Sofia AZ Alkmaar
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Köln Barcelona
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Stuttgart Vorwärts
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Kaiserslautern Standard Liège
Setzens de final (anada) 22/10/1980 PSV Hamburger
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Widzew Łódź Juventus
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Brno Real Sociedad
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Twente Dynamo Dresden
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Utrecht Eintracht Frankfurt
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Beroe Radnicki Niš
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Dundee United Lokeren
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Ipswich Town Bohemians
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Sochaux Boavista
Setzens de final (anada) 22/10/1980 St Mirren Saint-Étienne
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Torino Magdeburg
Setzens de final (anada) 22/10/1980 Porto Grasshopper
Setzens de final (tornada) 04/11/1980 AZ Alkmaar Levski Sofia
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Real Sociedad Brno
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Eintracht Frankfurt Utrecht
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Juventus Widzew Łódź
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Saint-Étienne St Mirren
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Hamburger PSV
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Grasshopper Porto
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Standard Liège Kaiserslautern
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Lokeren Dundee United
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Barcelona Köln
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Dynamo Dresden Twente
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Vorwärts Stuttgart
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Bohemians Ipswich Town
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Magdeburg Torino
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Radnicki Niš Beroe
Setzens de final (tornada) 05/11/1980 Boavista Sochaux
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Ipswich Town Widzew Łódź
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Standard Liège Dynamo Dresden
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Lokeren Real Sociedad
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Hamburger Saint-Étienne
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Grasshopper Torino
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Eintracht Frankfurt Sochaux
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Stuttgart Köln
Vuitens de final (anada) 26/11/1980 Radnicki Niš AZ Alkmaar
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Sochaux Eintracht Frankfurt
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Dynamo Dresden Standard Liège
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Widzew Łódź Ipswich Town
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Real Sociedad Lokeren
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Köln Stuttgart
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 AZ Alkmaar Radnicki Niš
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Torino Grasshopper
Vuitens de final (tornada) 10/12/1980 Saint-Étienne Hamburger
Quarts de final (anada) 04/03/1981 Saint-Étienne Ipswich Town
Quarts de final (anada) 04/03/1981 AZ Alkmaar Lokeren
Quarts de final (anada) 04/03/1981 Grasshopper Sochaux
Quarts de final (anada) 04/03/1981 Standard Liège Köln
Quarts de final (tornada) 18/03/1981 Ipswich Town Saint-Étienne
Quarts de final (tornada) 18/03/1981 Lokeren AZ Alkmaar
Quarts de final (tornada) 18/03/1981 Sochaux Grasshopper
Quarts de final (tornada) 18/03/1981 Köln Standard Liège
Semifinal (anada) 08/04/1981 Ipswich Town Köln
Semifinal (anada) 08/04/1981 Sochaux AZ Alkmaar
Semifinal (tornada) 22/04/1981 Köln Ipswich Town
Semifinal (tornada) 22/04/1981 AZ Alkmaar Sochaux
Final (anada) 06/05/1981 Ipswich Town AZ Alkmaar
Final (tornada) 20/05/1981 AZ Alkmaar Ipswich Town

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
John Wark Ipswich TownIpswich Town
141.17
Kees Kist AZ AlkmaarAZ Alkmaar
91.00
Müller KölnKöln
80.89
Hrubesch HamburgerHamburger
71.17
Bernard Genghini SochauxSochaux
60.60
Kees Tol AZ AlkmaarAZ Alkmaar
60.50
Paul Mariner Ipswich TownIpswich Town
60.55
Allgöwer StuttgartStuttgart
61.00
Kurt Welzl AZ AlkmaarAZ Alkmaar
50.50
Michel Platini Saint-ÉtienneSaint-Étienne
50.71
    Nom Equip Pos Minuts
Jan Peters AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1080
Russell Osman Ipswich TownIpswich Town
1080
Terry Butcher Ipswich TownIpswich Town
1080
Ronald Spelbos AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1080
Eddy Treijtel AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1080
Hugo Hovenkamp AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1076
Johnny Metgod AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1071
John Wark Ipswich TownIpswich Town
1070
Kristen Nygaard AZ AlkmaarAZ Alkmaar
1065
Arnold Mühren Ipswich TownIpswich Town
1027
    Nom Equip Pos Grogues
Ásgeir Sigurvinsson Standard LiègeStandard Liège
3
Peter Arntz AZ AlkmaarAZ Alkmaar
2
Cullmann KölnKöln
2
Hattenberger StuttgartStuttgart
2
Yannick Stopyra SochauxSochaux
2
Diego Real SociedadReal Sociedad
2
Bonhof KölnKöln
2
Eric Benoit SochauxSochaux
2
Preben Elkjær LokerenLokeren
2
Eigendorf KaiserslauternKaiserslautern
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Nikos Karoulias PanathinaikosPanathinaikos
1
Giorgos Firos ArisAris
1
Valeri Gassaev Dynamo MoskvaDynamo Moskva
1
Ferid Radeljas SarajevoSarajevo
1
Faruk Hadžibegić SarajevoSarajevo
1
Nihad Milak SarajevoSarajevo
1
Celayeta Real SociedadReal Sociedad
1
Doru Nicolae PanathinaikosPanathinaikos
1
Theo Poel Standard LiègeStandard Liège
1
Wendt KaiserslauternKaiserslautern
1
Gols:
376
Promig golejador:
2.98
Targetes Grogues:
220
Targetes Grogues Per Partit:
1.75
Expulsions:
12
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
71
Victòries visitants:
27
Empats:
28
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Ipswich Town: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Kaiserslautern: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
AZ Alkmaar: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Levski Sofia: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
AZ Alkmaar
Països Baixos
12 7 3 2
58%
25%
17%
33 12 2 0
Ipswich Town
Inglaterra
12 8 0 4
66%
34%
28 13 5 0
Köln
Alemanya
10 5 1 4
50%
10%
40%
22 9 6 0
Sochaux
França
10 4 3 3
40%
30%
30%
15 13 11 0
Saint-Étienne
França
8 5 1 2
62%
12%
26%
24 7 3 0
Lokeren
Bèlgica
8 3 4 1
37%
50%
13%
7 6 7 0
Grasshopper
Suïssa
8 4 1 3
50%
12%
38%
15 10 10 0
Standard Liège
Bèlgica
8 4 3 1
50%
37%
13%
14 9 10 2
Dynamo Dresden
Alemanya
6 2 3 1
33%
50%
17%
5 6 4 0
Hamburger
Alemanya
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 13 5 0
Torino
Italia
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 8 10 0
Widzew Łódź
Polonia
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 10 9 0
Real Sociedad
Espanya
6 2 3 1
33%
50%
17%
7 6 12 1
Eintracht Frankfurt
Alemanya
6 3 0 3
50%
50%
11 8 4 0
Radnicki Niš
Serbia
6 4 1 1
66%
16%
18%
11 10 2 0
Stuttgart
Alemanya
6 5 0 1
83%
17%
21 8 4 0
Juventus
Italia
4 2 0 2
50%
50%
10 8 3 0
Utrecht
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 5 0
Bohemians
República Txeca
4 2 0 2
50%
50%
6 6 7 0
Porto
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 2 0
Twente
Països Baixos
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 4 4 0
Beroe
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
4 4 0 1
Magdeburg
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
7 6 2 0
Vorwärts
Alemanya
4 1 0 3
25%
75%
6 9 3 0
Barcelona
Espanya
4 3 0 1
75%
25%
4 4 4 0
Levski Sofia
Bulgaria
4 0 3 1
75%
25%
2 7 1 0
Kaiserslautern
Alemanya
4 1 0 3
25%
75%
5 7 7 1
Dundee United
Escocia
4 1 3 0
25%
75%
8 3 0 0
Brno
República Txeca
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 3 0
PSV
Països Baixos
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 1 0
Boavista
Portugal
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 3 0
St Mirren
Escocia
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 3 0
Argeș Pitești
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
0 2 4 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
2 0 2 0
100%
1 1 2 0
Vasas
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Shakhtar
Ucrania
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
FC Linz
Austria
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Sporting de Gijón
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
3 4 5 0
Śląsk Wrocław
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 7 1 0
Moss
Noruega
2 0 0 2
100%
3 5 0 0
Fenerbahçe
Turquia
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Napredak
Serbia
2 0 0 2
100%
0 2 2 0
Panathinaikos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
4 6 6 2
Linz
Austria
2 0 0 2
100%
2 6 1 0
Újpest
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Akraness
Islandia
2 0 0 2
100%
0 10 1 0
Elfsborg
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 4 0
Pezoporikos
Chipre
2 0 0 2
100%
1 10 1 0
Wolverhampton
Inglaterra
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
KB
Dinamarca
2 0 0 2
100%
3 8 1 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
2 0 1 1
50%
50%
5 7 7 3
Anderlecht
Bèlgica
2 1 0 1
50%
50%
3 3 3 0
Ballymena
Irlanda del Nord
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 0
Dynamo Moskva
Rússia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 1
Steaua București
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Göteborg
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
3 5 1 0
Differdange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 10 2 0
Aris
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
4 6 5 1
KuPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 14 2 0
Servette
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Manchester United
Inglaterra
2 0 2 0
100%
1 1 1 0
Dundalk
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Molenbeek
Bèlgica
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 0 2
100%
0 3 2 0