2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió Grup 11964-65 next
Grup 1

2ª Divisió Grup 1
Pichichi

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Pontevedra45302055481702
2Sabadell39301677462801
3Real Gijón383013125613200
4Real Sociedad323013611604401
5Celta de Vigo303011811353402
6Burgos293010911474600
7Santander293010911525101
8Indauchu293091110474400
9Baracaldo283011613414401
10Osasuna283011613303501
11Hospitalet273012315485600
12Langreo273011514405101
13Europa27309912304302
14Badalona253071112314300
15Orense253071112335002
16Real Unión22307815245501

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Lizarralde
20 Indautxu
Pocholo
18 Sporting de Gijón
Solabarrieta
18 Sporting de Gijón
Alfonso
16 Real Sociedad
Abel
16 Racing de Santander
Balsells
16 Hospitalet
Neme
15 Pontevedra
Eceiza
14 Real Sociedad
Fábregas
12 Burgos
Ramírez
11 Hospitalet
Nom Pos Minuts Club
Azcueta
2700 Pontevedra
Batalla
2700 Pontevedra
Eraña
2700 Sporting de Gijón
Montes
2700 Sporting de Gijón
Ibarreche
2700 Celta de Vigo
Larrauri
2700 Indautxu
Lizarralde
2700 Indautxu
Raba
2700 Racing de Santander
Eloy
2700 Osasuna
Goyenechea
2700 Barakaldo
Nom Pos Grogues Club
  Nom Pos Vermelles Club
Fermín
1 Pontevedra
Martín Esperanza
1 Pontevedra
Marañón
1 Sabadell
Maiztegui
1 Real Sociedad
Blanco
1 Celta de Vigo
Rori
1 Celta de Vigo
Abel
1 Racing de Santander
Montesinos
1 Osasuna
Latatu
1 Barakaldo
Carranza
1 Europa
Nom Pos Coef Club PJ G
Rodri
0.42 Pontevedra2812
Martínez
0.96 Sabadell2827
Cobo
0.96 Sporting de Gijón2827
Felipe
1.09 Barakaldo2123
Ibarreche
1.13 Celta de Vigo3034
Chomin
1.36 Badalona2534
Mendieta
1.44 Indautxu2942
Gelucho
1.51 Ourense2741
Vallejo
1.56 Irún2336
Abelardo
1.63 Langreo3049
Gols:
673
Promig golejador:
2,80
Expulsions:
15
Expulsions Per Partit:
0,06
Estrangers:
39
Percentatge Estrangers:
11.57
Victòries locals:
144
Victòries visitants:
33
Empats:
63
Màxima victòria local:
8-0 Indauchu-Europa
Màxima victòria visitant:
0-3 Langreo-Santander
Millor ratxa guanyadora:
Sabadell: 5 Partits (Jornades 10-14)
Pitjor ratxa perdedora:
Hospitalet: 4 Partits (Jornades 8-11)
Millor ratxa no perdent:
Pontevedra: 13 Partits (Jornades 6-18)
Pitjor ratxa no guanyant:
Osasuna: 9 Partits (Jornades 7-15)

Progrés

Matriu