2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1986-87 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1986 Groningen Galway United
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1986 Neuchâtel Lyngby
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1986 Jeunesse d'Esch Gent
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1986 Borussia Mönchengladbach Partizan
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Napoli Toulouse
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Hibernians Botev Plovdiv
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Pécs Feyenoord
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Sigma Olomouc Göteborg
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 OFI Hajduk Split
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Sportul Studenţesc Omonia
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Universitatea Craiova Galatasaray
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Flamurtari Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Coleraine Brandenburg
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Sparta Praha Vitória de Guimarães
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Legia Warszawa Dnipro
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Dinamo Minsk Győr
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Kalmar Bayer Leverkusen
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Linz Widzew Łódź
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Spartak Moskva Luzern
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 ÍA Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Uerdingen Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Beveren Vålerenga
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Rijeka Standard Liège
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Athletic Club Magdeburg
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Lens Dundee United
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Heart of Midlothian Dukla Praha
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Nantes Torino
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Rangers Ilves
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Fiorentina Boavista
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Inter AEK
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1986 Atlético de Madrid Werder Bremen
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1986 Swarovski Tirol CFKA Sredets
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1986 Vålerenga Beveren
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1986 CFKA Sredets Swarovski Tirol
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Brandenburg Coleraine
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Vitória de Guimarães Sparta Praha
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Dukla Praha Heart of Midlothian
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Galway United Groningen
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Győr Dinamo Minsk
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Dnipro Legia Warszawa
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Partizan Borussia Mönchengladbach
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Botev Plovdiv Hibernians
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Galatasaray Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Widzew Łódź Linz
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Dundee United Lens
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Torino Nantes
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Ilves Rangers
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Omonia Sportul Studenţesc
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Hajduk Split OFI
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Luzern Spartak Moskva
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Standard Liège Rijeka
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Carl Zeiss Jena Uerdingen
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Toulouse Napoli
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Göteborg Sigma Olomouc
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Feyenoord Pécs
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Gent Jeunesse d'Esch
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Werder Bremen Atlético de Madrid
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Magdeburg Athletic Club
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Bayer Leverkusen Kalmar
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Lyngby Neuchâtel
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Barcelona Flamurtari
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1986 Sporting de Portugal ÍA
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1986 AEK Inter
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1986 Boavista Fiorentina
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Hajduk Split Botev Plovdiv
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Borussia Mönchengladbach Feyenoord
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Dukla Praha Bayer Leverkusen
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Torino Győr
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Göteborg Brandenburg
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Swarovski Tirol Standard Liège
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Legia Warszawa Inter
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Groningen Neuchâtel
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Beveren Athletic Club
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Toulouse Spartak Moskva
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Dundee United Universitatea Craiova
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Barcelona Sporting de Portugal
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Vitória de Guimarães Atlético de Madrid
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Widzew Łódź Uerdingen
Setzens de final (anada) 22/10/1986 Sportul Studenţesc Gent
Setzens de final (anada) 23/10/1986 Rangers Boavista
Setzens de final (tornada) 04/11/1986 Boavista Rangers
Setzens de final (tornada) 04/11/1986 Bayer Leverkusen Dukla Praha
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Standard Liège Swarovski Tirol
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Inter Legia Warszawa
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Spartak Moskva Toulouse
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Neuchâtel Groningen
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Uerdingen Widzew Łódź
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Sporting de Portugal Barcelona
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Feyenoord Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Gent Sportul Studenţesc
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Athletic Club Beveren
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Győr Torino
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Atlético de Madrid Vitória de Guimarães
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Botev Plovdiv Hajduk Split
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Universitatea Craiova Dundee United
Setzens de final (tornada) 05/11/1986 Brandenburg Göteborg
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Dundee United Hajduk Split
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Rangers Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Uerdingen Barcelona
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Dukla Praha Inter
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Torino Beveren
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Spartak Moskva Swarovski Tirol
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Groningen Vitória de Guimarães
Vuitens de final (anada) 26/11/1986 Gent Göteborg
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Beveren Torino
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Borussia Mönchengladbach Rangers
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Swarovski Tirol Spartak Moskva
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Hajduk Split Dundee United
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Göteborg Gent
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Vitória de Guimarães Groningen
Vuitens de final (tornada) 10/12/1986 Barcelona Uerdingen
Vuitens de final (tornada) 17/12/1986 Inter Dukla Praha
Quarts de final (anada) 04/03/1987 Göteborg Inter
Quarts de final (anada) 04/03/1987 Borussia Mönchengladbach Vitória de Guimarães
Quarts de final (anada) 04/03/1987 Torino Swarovski Tirol
Quarts de final (anada) 04/03/1987 Dundee United Barcelona
Quarts de final (tornada) 18/03/1987 Inter Göteborg
Quarts de final (tornada) 18/03/1987 Swarovski Tirol Torino
Quarts de final (tornada) 18/03/1987 Vitória de Guimarães Borussia Mönchengladbach
Quarts de final (tornada) 18/03/1987 Barcelona Dundee United
Semifinal (anada) 08/04/1987 Dundee United Borussia Mönchengladbach
Semifinal (anada) 08/04/1987 Göteborg Swarovski Tirol
Semifinal (tornada) 22/04/1987 Borussia Mönchengladbach Dundee United
Semifinal (tornada) 22/04/1987 Swarovski Tirol Göteborg
Final (anada) 06/05/1987 Göteborg Dundee United
Final (tornada) 20/05/1987 Dundee United Göteborg

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Paulo Roberto Bacinello Vitória de GuimarãesVitória de Guimarães
50.63
Peter Houtman GroningenGroningen
50.83
Jari Rantanen GöteborgGöteborg
50.50
David Fairclough BeverenBeveren
40.67
Robert Roderick Mcdonald Sporting de PortugalSporting de Portugal
41.33
Milos Bursac Hajduk SplitHajduk Split
40.67
Rahn Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
40.44
John Clark Dundee UnitedDundee United
40.40
Giuseppe Dossena TorinoTorino
40.50
Antonio Comi TorinoTorino
40.50
    Nom Equip Pos Minuts
Mats-Ola Carlsson GöteborgGöteborg
1080
Glenn Hysén GöteborgGöteborg
1080
Billy Thomson Dundee UnitedDundee United
1080
Thomas Wernersson GöteborgGöteborg
990
Jim McInally Dundee UnitedDundee United
990
Tord Holmgren GöteborgGöteborg
978
Ian Redford Dundee UnitedDundee United
971
Tommy Holmgren GöteborgGöteborg
959
Peter Larsson GöteborgGöteborg
955
Paul Sturrock Dundee UnitedDundee United
942
    Nom Equip Pos Grogues
Gerald Messlender Swarovski TirolSwarovski Tirol
3
Paul Lambrichts BeverenBeveren
3
René Eijkelkamp GroningenGroningen
3
Arteche Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
Dreßen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
3
Antonio Sabato TorinoTorino
3
N'kama Monduone Vitória de GuimarãesVitória de Guimarães
3
Nascimento Vitória de GuimarãesVitória de Guimarães
3
Stjepan Andrijasevic Hajduk SplitHajduk Split
3
Klinger UerdingenUerdingen
3
    Nom Equip Pos Vermelles
Pekka Heino IlvesIlves
1
Vincent Bracigliano NantesNantes
1
Alfred Azzopardi HiberniansHibernians
1
Etienne Delangre Standard LiègeStandard Liège
1
Janko Jankovic RijekaRijeka
1
Silviu Lung Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
1
Antonio José Carvalho Pereira Vitória de GuimarãesVitória de Guimarães
1
Vagiz Khidiyatullin Spartak MoskvaSpartak Moskva
1
Eric Bellus ToulouseToulouse
1
Andrzej Sikorski Legia WarszawaLegia Warszawa
1
Gols:
290
Promig golejador:
2.30
Targetes Grogues:
269
Targetes Grogues Per Partit:
2.13
Expulsions:
13
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
69
Victòries visitants:
25
Empats:
32
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Borussia Mönchengladbach: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Beveren: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Goteborg: 12 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dukla Praha: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Göteborg
Suecia
12 7 5 0
58%
41%
1%
21 5 7 0
Dundee United
Escocia
12 6 3 3
50%
25%
25%
13 5 8 0
Swarovski Tirol
Austria
10 4 1 5
40%
10%
50%
12 13 20 0
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
10 5 4 1
50%
40%
10%
17 7 14 0
Vitória de Guimarães
Portugal
8 3 2 3
37%
25%
38%
10 9 15 1
Inter
Italia
8 4 3 1
50%
37%
13%
8 4 3 0
Torino
Italia
8 4 3 1
50%
37%
13%
14 5 11 1
Barcelona
Espanya
8 3 2 3
37%
25%
38%
8 6 8 0
Groningen
Països Baixos
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 6 5 0
Hajduk Split
Croacia
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 6 9 0
Spartak Moskva
Rússia
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 6 8 1
Uerdingen
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 4 7 0
Beveren
Bèlgica
6 2 1 3
33%
16%
51%
6 6 7 0
Dukla Praha
República Txeca
6 1 3 2
16%
50%
34%
4 5 5 0
Gent
Bèlgica
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 8 3 0
Rangers
Escocia
6 3 2 1
50%
33%
17%
8 4 4 2
Athletic Club
Espanya
4 2 0 2
50%
50%
5 5 7 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 3 0 1
75%
25%
17 2 4 0
Widzew Łódź
Polonia
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 6 0
Bayer Leverkusen
Alemanya
4 2 2 0
50%
50%
8 2 2 0
Boavista
Portugal
4 1 0 3
25%
75%
2 4 3 0
Legia Warszawa
Polonia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 3 1
Atlético de Madrid
Espanya
4 2 0 2
50%
50%
4 4 9 0
Standard Liège
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 6 1
Brandenburg
Alemanya
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 4 3 0
Győr
Hungria
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 5 0
Sportul Studenţesc
Rumania
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 5 5 0
Toulouse
França
4 2 0 2
50%
50%
5 7 4 1
Feyenoord
Països Baixos
4 1 0 3
25%
75%
3 8 4 0
Universitatea Craiova
Rumania
4 2 0 2
50%
50%
4 5 6 1
Botev Plovdiv
Bulgaria
4 2 1 1
50%
25%
25%
13 5 4 0
Neuchâtel
Suïssa
4 2 2 0
50%
50%
6 2 5 0
AEK
Grecia
2 0 0 2
100%
0 3 3 0
Lyngby
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Fiorentina
Italia
2 1 0 1
50%
50%
1 1 2 0
Ilves
Finlandia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 1
Magdeburg
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Partizan
Serbia
2 0 0 2
100%
1 4 3 0
Nantes
França
2 0 1 1
50%
50%
1 5 5 1
Napoli
Italia
2 1 0 1
50%
50%
1 1 2 0
Galway United
Irlanda
2 0 0 2
100%
2 8 1 0
Heart of Midlothian
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
3 3 2 0
Werder Bremen
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Lens
França
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 0
Sparta Praha
República Txeca
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Rijeka
Croacia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 1
Coleraine
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Flamurtari
Albania
2 0 2 0
100%
1 1 4 0
Galatasaray
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Dnipro
Ucrania
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Dinamo Minsk
Bielorrusia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Kalmar
Suecia
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Omonia
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Hibernians
Malta
2 0 0 2
100%
0 10 0 1
Linz
Austria
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Luzern
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
ÍA
Islandia
2 0 0 2
100%
0 15 3 0
Sigma Olomouc
República Txeca
2 0 1 1
50%
50%
1 5 1 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
2 0 0 2
100%
0 7 2 0
Pécs
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 0
Vålerenga
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
OFI
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
1 4 2 0
CFKA Sredets
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 0