2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1989-90 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 09/08/1989 Auxerre Dinamo Zagreb
Ronda 1 (tornada) 23/08/1989 Dinamo Zagreb Auxerre
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 Valletta First Vienna
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 Vitosha Sofia Royal Antwerp
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 ÍA RFC Liège
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 Górnik Zabrze Juventus
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 Hibernian Videoton
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1989 Sochaux Jeunesse d'Esch
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Atalanta Spartak Moskva
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Hansa Rostock Baník Ostrava
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Rad Olympiacos
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 RoPS Katowice
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Kuusysi PSG
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Karl-Marx-Stadt Boavista
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Dynamo Kyiv MTK Budapest
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Žalgiris Göteborg
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Iraklis Sion
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Stuttgart Feyenoord
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Örgryte Hamburger
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Lillestrøm Werder Bremen
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Porto Flacăra Moreni
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Atlético de Madrid Fiorentina
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Valencia Victoria București
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Glentoran Dundee United
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Auxerre Apolonia
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Zenit Næstved
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Köln Nitra
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Twente Brugge
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Wettingen Dundalk
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1989 Aberdeen Rapid Wien
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1989 Galatasaray Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1989 Sporting de Portugal Napoli
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1989 Austria Wien Ajax
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1989 Apollon Limassol Zaragoza
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1989 Zaragoza Apollon Limassol
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1989 Videoton Hibernian
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1989 First Vienna Valletta
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1989 Royal Antwerp Vitosha Sofia
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1989 Jeunesse d'Esch Sochaux
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Dundee United Glentoran
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Baník Ostrava Hansa Rostock
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Flacăra Moreni Porto
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Napoli Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Juventus Górnik Zabrze
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Dundalk Wettingen
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Ajax Austria Wien
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Sion Iraklis
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Werder Bremen Lillestrøm
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 PSG Kuusysi
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 RFC Liège ÍA
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Hamburger Örgryte
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Brugge Twente
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Feyenoord Stuttgart
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Rapid Wien Aberdeen
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Spartak Moskva Atalanta
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Næstved Zenit
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Göteborg Žalgiris
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Boavista Karl-Marx-Stadt
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Katowice RoPS
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Crvena Zvezda Galatasaray
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Fiorentina Atlético de Madrid
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 MTK Budapest Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Apolonia Auxerre
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Nitra Köln
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1989 Victoria București Valencia
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1989 Olympiacos Rad
Setzens de final (anada) 17/10/1989 Royal Antwerp Dundee United
Setzens de final (anada) 17/10/1989 First Vienna Olympiacos
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Porto Valencia
Setzens de final (anada) 18/10/1989 RoPS Auxerre
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Wettingen Napoli
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Köln Spartak Moskva
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Fiorentina Sochaux
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Zaragoza Hamburger
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Dynamo Kyiv Baník Ostrava
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Zenit Stuttgart
Setzens de final (anada) 18/10/1989 PSG Juventus
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Brugge Rapid Wien
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Crvena Zvezda Žalgiris
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Werder Bremen Austria Wien
Setzens de final (anada) 18/10/1989 Hibernian RFC Liège
Setzens de final (anada) 19/10/1989 Sion Karl-Marx-Stadt
Setzens de final (tornada) 31/10/1989 Dundee United Royal Antwerp
Setzens de final (tornada) 31/10/1989 RFC Liège Hibernian
Setzens de final (tornada) 31/10/1989 Austria Wien Werder Bremen
Setzens de final (tornada) 31/10/1989 Hamburger Zaragoza
Setzens de final (tornada) 31/10/1989 Auxerre RoPS
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Karl-Marx-Stadt Sion
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Baník Ostrava Dynamo Kyiv
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Rapid Wien Brugge
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Sochaux Fiorentina
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Napoli Wettingen
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Žalgiris Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Juventus PSG
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Valencia Porto
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Spartak Moskva Köln
Setzens de final (tornada) 01/11/1989 Stuttgart Zenit
Setzens de final (tornada) 02/11/1989 Olympiacos First Vienna
Vuitens de final (anada) 21/11/1989 Royal Antwerp Stuttgart
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Hamburger Porto
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Juventus Karl-Marx-Stadt
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Rapid Wien RFC Liège
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Olympiacos Auxerre
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Fiorentina Dynamo Kyiv
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Crvena Zvezda Köln
Vuitens de final (anada) 22/11/1989 Napoli Werder Bremen
Vuitens de final (tornada) 05/12/1989 Stuttgart Royal Antwerp
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Werder Bremen Napoli
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 RFC Liège Rapid Wien
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Karl-Marx-Stadt Juventus
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Dynamo Kyiv Fiorentina
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Köln Crvena Zvezda
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Auxerre Olympiacos
Vuitens de final (tornada) 06/12/1989 Porto Hamburger
Quarts de final (anada) 06/03/1990 Köln Royal Antwerp
Quarts de final (anada) 07/03/1990 Fiorentina Auxerre
Quarts de final (anada) 07/03/1990 Hamburger Juventus
Quarts de final (anada) 07/03/1990 RFC Liège Werder Bremen
Quarts de final (tornada) 20/03/1990 Royal Antwerp Köln
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Juventus Hamburger
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Werder Bremen RFC Liège
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Auxerre Fiorentina
Semifinal (anada) 03/04/1990 Werder Bremen Fiorentina
Semifinal (anada) 04/04/1990 Juventus Köln
Semifinal (tornada) 17/04/1990 Fiorentina Werder Bremen
Semifinal (tornada) 18/04/1990 Köln Juventus
Final (anada) 02/05/1990 Juventus Fiorentina
Final (tornada) 16/05/1990 Fiorentina Juventus

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Götz KölnKöln
60.60
Riedle Werder BremenWerder Bremen
60.75
Enzo Scifo AuxerreAuxerre
50.56
Fenoll ValenciaValencia
42.00
Rufer Werder BremenWerder Bremen
40.40
Luc Ernes RFC LiègeRFC Liège
40.50
Nico Claesen Royal AntwerpRoyal Antwerp
40.57
Casiraghi JuventusJuventus
40.36
Jean-Christophe Thomas SochauxSochaux
41.00
Schillaci JuventusJuventus
40.33
    Nom Equip Pos Minuts
Landucci FiorentinaFiorentina
1110
Baggio FiorentinaFiorentina
1110
Tacconi JuventusJuventus
1080
De Agostini JuventusJuventus
1080
Battistini FiorentinaFiorentina
1049
Schillaci JuventusJuventus
1044
Pin FiorentinaFiorentina
1020
Alejnikov JuventusJuventus
993
Galia JuventusJuventus
990
Dunga FiorentinaFiorentina
966
    Nom Equip Pos Grogues
Bruno JuventusJuventus
3
Moser HamburgerHamburger
3
Josef Degeorgi Austria WienAustria Wien
3
Steiner KölnKöln
3
Nappi FiorentinaFiorentina
2
Robert Pecl Rapid WienRapid Wien
2
Littbarski KölnKöln
2
Per Steffensen TwenteTwente
2
Eilts Werder BremenWerder Bremen
2
Greiner KölnKöln
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Ion Balaur Flacăra MoreniFlacăra Moreni
1
Basile Boli AuxerreAuxerre
1
Milos Drizic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
Rahn KölnKöln
1
Ivan Yaremtchouk Dynamo KyivDynamo Kyiv
1
Jean-Marie Houben RFC LiègeRFC Liège
1
Higuera ZaragozaZaragoza
1
Pablo Alfaro ZaragozaZaragoza
1
Nico Claesen Royal AntwerpRoyal Antwerp
1
Faccenda FiorentinaFiorentina
1
Gols:
328
Promig golejador:
2.56
Targetes Grogues:
330
Targetes Grogues Per Partit:
2.58
Expulsions:
22
Expulsions Per Partit:
0.17
Victòries locals:
68
Victòries visitants:
31
Empats:
29
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Juventus: 7 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Zalgiris: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Fiorentina: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Auxerre: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Fiorentina
Italia
12 4 6 2
33%
50%
17%
7 6 21 3
Juventus
Italia
12 9 2 1
75%
16%
9%
20 9 13 1
Auxerre
França
10 5 2 3
50%
20%
30%
20 5 8 1
Köln
Alemanya
10 5 3 2
50%
30%
20%
15 7 18 1
Werder Bremen
Alemanya
10 6 2 2
60%
20%
20%
23 10 8 0
Royal Antwerp
Bèlgica
8 3 3 2
37%
37%
26%
12 9 10 1
RFC Liège
Bèlgica
8 5 1 2
62%
12%
26%
13 7 6 1
Hamburger
Alemanya
8 5 0 3
62%
38%
13 8 10 0
Napoli
Italia
6 1 3 2
16%
50%
34%
5 9 8 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 10 1
Rapid Wien
Austria
6 4 0 2
66%
34%
10 9 12 1
Porto
Portugal
6 4 0 2
66%
34%
11 7 8 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 3 8 2
Karl-Marx-Stadt
Alemanya
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 8 8 0
Olympiacos
Grecia
6 1 4 1
16%
66%
18%
7 6 7 1
Stuttgart
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 4 2 0
Zaragoza
Espanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 7 2
Spartak Moskva
Rússia
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 1 1
Zenit
Rússia
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 7 4 0
Hibernian
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 1 4 0
Brugge
Bèlgica
4 1 1 2
25%
25%
50%
8 7 3 0
Wettingen
Suïssa
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 2 6 0
Sion
Suïssa
4 2 0 2
50%
50%
5 6 7 0
Valencia
Espanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 7 6 1
Žalgiris
Lituania
4 1 0 3
25%
75%
3 6 2 0
First Vienna
Austria
4 2 2 0
50%
50%
10 4 2 0
Dundee United
Escocia
4 3 0 1
75%
25%
8 7 3 0
PSG
França
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 1 0
Baník Ostrava
República Txeca
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 3 0
RoPS
Finlandia
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 9 5 0
Austria Wien
Austria
4 3 0 1
75%
25%
6 5 10 0
Sochaux
França
4 2 2 0
50%
50%
13 1 6 0
Galatasaray
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Apolonia
Albania
2 0 0 2
100%
0 8 2 0
Ajax
Països Baixos
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Næstved
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Nitra
Eslovaquia
2 0 0 2
100%
1 5 4 0
Twente
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
1 4 5 0
Dinamo Zagreb
Croacia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0
Sporting de Portugal
Portugal
2 0 2 0
100%
0 0 3 0
Dundalk
Irlanda
2 0 0 2
100%
0 5 4 0
Valletta
Malta
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Vitosha Sofia
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
3 4 4 0
Aberdeen
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 6 0
Atlético de Madrid
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
1 1 5 1
Victoria București
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
2 4 5 0
Rad
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Atalanta
Italia
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 1
Katowice
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Kuusysi
Finlandia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 1
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 12 4 0
Boavista
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
2 3 6 0
MTK Budapest
Hungria
2 0 0 2
100%
1 6 7 0
Göteborg
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Iraklis
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 6 0
Apollon Limassol
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Feyenoord
Països Baixos
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Örgryte
Suecia
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Videoton
Hungria
2 0 0 2
100%
0 4 4 1
Lillestrøm
Noruega
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
Górnik Zabrze
Polonia
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Flacăra Moreni
Rumania
2 0 0 2
100%
1 4 6 1
ÍA
Islandia
2 0 0 2
100%
1 6 1 0
Glentoran
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Hansa Rostock
Alemanya
2 0 0 2
100%
2 7 4 0