2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1973-74 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1973 Vitória de Setúbal Beerschot VAC
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1973 Ards Standard Liège
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1973 Stuttgart Olympiakos Nicosia
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1973 Union Luxembourg Olympique de Marseille
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Aberdeen Finn Harps
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Grasshopper Tottenham
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Fortuna Düsseldorf Næstved
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Östers Feyenoord
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Strømsgodset Leeds
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Ruch Chorzów Wuppertaler
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Fredrikstad Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Fenerbahçe Argeș Pitești
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 B1903 AIK Solna
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Ferencváros Gwardia Warszawa
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Admira Wacker Inter
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Hibernian Keflavík
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Eskişehirspor Köln
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Dinamo Tbilisi Slavia Sofia
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Tatran Prešov Velež
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Panathinaikos OFK Beograd
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Carl Zeiss Jena MP
Trentadosens de Final (tornada) 19/09/1973 Standard Liège Ards
Trentadosens de Final (tornada) 19/09/1973 Olympiakos Nicosia Stuttgart
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Dundee Twente
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Košice Budapest Honvéd
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Ipswich Town Real Madrid
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Nice Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Español Molenbeek
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Torino Lokomotive Leipzig
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Fiorentina Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1973 Lazio Sion
Trentadosens de Final (anada) 20/09/1973 Panachaiki Grazer AK
Trentadosens de Final (anada) 22/09/1973 Sliema Wanderers Lokomotiv Plovdiv
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1973 Beerschot VAC Vitória de Setúbal
Trentadosens de Final (anada) 26/09/1973 Os Belenenses Wolverhampton
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1973 Lokomotiv Plovdiv Sliema Wanderers
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Velež Tatran Prešov
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Inter Admira Wacker
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Real Madrid Ipswich Town
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Leeds Strømsgodset
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 MP Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Barcelona Nice
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Feyenoord Östers
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 AIK Solna B1903
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Wolverhampton Os Belenenses
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Budapest Honvéd Košice
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Olympique de Marseille Union Luxembourg
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 OFK Beograd Panathinaikos
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Argeș Pitești Fenerbahçe
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Slavia Sofia Dinamo Tbilisi
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Finn Harps Aberdeen
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Dynamo Kyiv Fredrikstad
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Lokomotive Leipzig Torino
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Universitatea Craiova Fiorentina
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Gwardia Warszawa Ferencváros
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Keflavík Hibernian
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Næstved Fortuna Düsseldorf
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Grazer AK Panachaiki
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Twente Dundee
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Köln Eskişehirspor
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Molenbeek Español
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Wuppertaler Ruch Chorzów
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Sion Lazio
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1973 Tottenham Grasshopper
Setzens de final (anada) 17/10/1973 Vitória de Setúbal Molenbeek
Setzens de final (anada) 23/10/1973 Olympique de Marseille Köln
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Panachaiki Twente
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Leeds Hibernian
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Ipswich Town Lazio
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Feyenoord Gwardia Warszawa
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Aberdeen Tottenham
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Standard Liège Universitatea Craiova
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Dinamo Tbilisi OFK Beograd
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Nice Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Admira Wacker Fortuna Düsseldorf
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Dynamo Kyiv B1903
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Ruch Chorzów Carl Zeiss Jena
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Lokomotive Leipzig Wolverhampton
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Lokomotiv Plovdiv Budapest Honvéd
Setzens de final (anada) 24/10/1973 Stuttgart Tatran Prešov
Setzens de final (tornada) 06/11/1973 Fortuna Düsseldorf Admira Wacker
Setzens de final (tornada) 06/11/1973 Köln Olympique de Marseille
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Universitatea Craiova Standard Liège
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 OFK Beograd Dinamo Tbilisi
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Budapest Honvéd Lokomotiv Plovdiv
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Tatran Prešov Stuttgart
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Carl Zeiss Jena Ruch Chorzów
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Gwardia Warszawa Feyenoord
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Hibernian Leeds
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Lazio Ipswich Town
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 B1903 Dynamo Kyiv
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Fenerbahçe Nice
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Molenbeek Vitória de Setúbal
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Twente Panachaiki
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Tottenham Aberdeen
Setzens de final (tornada) 07/11/1973 Wolverhampton Lokomotive Leipzig
Vuitens de final (anada) 27/11/1973 Dynamo Kyiv Stuttgart
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Budapest Honvéd Ruch Chorzów
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Standard Liège Feyenoord
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Fortuna Düsseldorf Lokomotive Leipzig
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Dinamo Tbilisi Tottenham
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Nice Köln
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Leeds Vitória de Setúbal
Vuitens de final (anada) 28/11/1973 Ipswich Town Twente
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Tottenham Dinamo Tbilisi
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Vitória de Setúbal Leeds
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Ruch Chorzów Budapest Honvéd
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Lokomotive Leipzig Fortuna Düsseldorf
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Köln Nice
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Twente Ipswich Town
Vuitens de final (tornada) 12/12/1973 Stuttgart Dynamo Kyiv
Vuitens de final (tornada) 19/12/1973 Feyenoord Standard Liège
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Ruch Chorzów Feyenoord
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Köln Tottenham
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Stuttgart Vitória de Setúbal
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Ipswich Town Lokomotive Leipzig
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Lokomotive Leipzig Ipswich Town
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Feyenoord Ruch Chorzów
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Tottenham Köln
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Vitória de Setúbal Stuttgart
Semifinal (anada) 10/04/1974 Lokomotive Leipzig Tottenham
Semifinal (anada) 10/04/1974 Feyenoord Stuttgart
Semifinal (tornada) 24/04/1974 Tottenham Lokomotive Leipzig
Semifinal (tornada) 24/04/1974 Stuttgart Feyenoord
Final (anada) 21/05/1974 Tottenham Feyenoord
Final (tornada) 29/05/1974 Feyenoord Tottenham

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Lex Schoenmaker FeyenoordFeyenoord
90.82
Martin Peters TottenhamTottenham
80.67
Josip Bukal Standard LiègeStandard Liège
71.75
Ohlicher StuttgartStuttgart
70.78
Giorgio Chinaglia LazioLazio
61.50
Marc Molitor NiceNice
62.00
Martin Chivers TottenhamTottenham
60.55
Chris McGrath TottenhamTottenham
50.63
Trevor Whymark Ipswich TownIpswich Town
50.63
Antoine Kuszowski Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
51.25
    Nom Equip Pos Minuts
Theo de Jong FeyenoordFeyenoord
1110
Johannes van Daele FeyenoordFeyenoord
1110
Wim Jansen FeyenoordFeyenoord
1110
Wim Rijsbergen FeyenoordFeyenoord
1082
Mike England TottenhamTottenham
1080
Steve Perryman TottenhamTottenham
1080
Martin Peters TottenhamTottenham
1080
Philip Beal TottenhamTottenham
1070
John Pratt TottenhamTottenham
1061
Eddy Treijtel FeyenoordFeyenoord
1020
    Nom Equip Pos Grogues
József Kelemen Budapest HonvédBudapest Honvéd
3
Ettmayer StuttgartStuttgart
3
Jørgen Kristensen FeyenoordFeyenoord
2
Allan Hunter Ipswich TownIpswich Town
2
Peter Ducke Carl Zeiss JenaCarl Zeiss Jena
2
Ahmed Glavovic VeležVelež
2
Ohlicher StuttgartStuttgart
2
Anton Herzog Admira WackerAdmira Wacker
2
Heinrich Strasser Admira WackerAdmira Wacker
2
Osman Arpacıoglu FenerbahçeFenerbahçe
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Pietra Os BelenensesOs Belenenses
1
John Richards WolverhamptonWolverhampton
1
Kari Pasanen MPMP
1
Giannis Dandelis PanachaikiPanachaiki
1
Wladyslaw Zmuda Gwardia WarszawaGwardia Warszawa
1
Jean-Pierre Adams NiceNice
1
Jozef Bubenko Tatran PrešovTatran Prešov
1
Henrique Raul Campora Carmo Vitória de SetúbalVitória de Setúbal
1
Mick Mills Ipswich TownIpswich Town
1
Gols:
401
Promig golejador:
3.18
Targetes Grogues:
165
Targetes Grogues Per Partit:
1.31
Expulsions:
9
Expulsions Per Partit:
0.07
Victòries locals:
82
Victòries visitants:
25
Empats:
19
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Tottenham: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
OFK Beograd: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Tottenham: 11 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Hibernian: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Feyenoord
Països Baixos
12 7 3 2
58%
25%
17%
23 14 5 0
Tottenham
Inglaterra
12 8 3 1
66%
25%
9%
31 12 6 0
Stuttgart
Alemanya
10 6 2 2
60%
20%
20%
30 12 10 0
Lokomotive Leipzig
Alemanya
10 5 0 5
50%
50%
14 13 6 0
Vitória de Setúbal
Portugal
8 4 1 3
50%
12%
38%
11 7 5 1
Köln
Alemanya
8 3 1 4
37%
12%
51%
13 8 4 0
Ruch Chorzów
Polonia
8 3 1 4
37%
12%
51%
18 13 6 0
Ipswich Town
Inglaterra
8 5 1 2
62%
12%
26%
11 6 4 1
Dinamo Tbilisi
Georgia
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 10 5 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 5 0 1
83%
17%
10 4 3 0
Leeds
Inglaterra
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 5 3 0
Twente
Països Baixos
6 3 1 2
50%
16%
34%
16 7 0 0
Budapest Honvéd
Hungria
6 4 0 2
66%
34%
14 13 8 0
Nice
França
6 3 0 3
50%
50%
8 8 3 1
Standard Liège
Bèlgica
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 8 6 0
Fortuna Düsseldorf
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 8 2 0
Admira Wacker
Austria
4 2 0 2
50%
50%
4 6 8 0
Molenbeek
Bèlgica
4 2 0 2
50%
50%
6 4 2 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
7 3 3 0
Universitatea Craiova
Rumania
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 2 0
Lazio
Italia
4 2 0 2
50%
50%
8 9 3 0
OFK Beograd
Serbia
4 1 0 3
25%
75%
3 10 2 0
Tatran Prešov
Eslovaquia
4 1 1 2
25%
25%
50%
9 11 2 1
Panachaiki
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 9 3 1
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
8 7 1 0
Hibernian
Escocia
4 1 3 0
25%
75%
3 1 2 0
Gwardia Warszawa
Polonia
4 3 0 1
75%
25%
5 4 3 1
Wolverhampton
Inglaterra
4 3 0 1
75%
25%
8 5 3 1
B1903
Dinamarca
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 2 0
Aberdeen
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 7 1 0
Fenerbahçe
Turquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 4 0
Olympique de Marseille
França
4 3 0 1
75%
25%
14 7 3 0
AIK Solna
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Barcelona
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
Español
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Torino
Italia
2 0 0 2
100%
2 4 4 0
Fiorentina
Italia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Olympiakos Nicosia
Chipre
2 0 0 2
100%
0 13 0 0
Finn Harps
Irlanda
2 0 0 2
100%
2 7 1 0
Sion
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Ards
Irlanda del Nord
2 1 0 1
50%
50%
4 8 2 0
Grazer AK
Austria
2 0 0 2
100%
1 3 1 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Beerschot VAC
Bèlgica
2 0 0 2
100%
0 4 2 0
Union Luxembourg
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 12 1 0
Real Madrid
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Næstved
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Ferencváros
Hungria
2 0 0 2
100%
1 3 5 0
Inter
Italia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 2 0
Os Belenenses
Portugal
2 0 0 2
100%
1 4 1 1
Eskişehirspor
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Argeș Pitești
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
2 6 1 0
Slavia Sofia
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Fredrikstad
Noruega
2 0 0 2
100%
0 5 1 0
Grasshopper
Suïssa
2 0 0 2
100%
2 9 0 0
Velež
Bosnia-Herzegovina
2 0 1 1
50%
50%
3 5 2 0
Wuppertaler
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
6 8 2 0
Strømsgodset
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
2 7 2 0
MP
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 6 3 1
Dundee
Escocia
2 0 0 2
100%
3 7 3 0
Östers
Suecia
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Košice
Eslovaquia
2 1 0 1
50%
50%
3 5 1 0
Panathinaikos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 2 0
Keflavík
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0