2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Lliga de Campions1997-98 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Neftçi Widzew Łódź
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Rangers
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Constructorul Chişinău MPKC Mozyr
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Crusaders Dinamo Tbilisi
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Derry City Maribor
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Sion Jeunesse d'Esch
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Valletta Skonto
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Partizan Croatia Zagreb
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Steaua București CSKA Sofia
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Dynamo Kyiv Barry Town
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Sileks Beitar Jerusalem
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Anorthosis Kareda
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Lantana Jazz
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Košice Akraness
Classificació Fase 1 (anada) 23/07/1997 Kilikija MTK Budapest
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Kareda Anorthosis
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 MPKC Mozyr Constructorul Chişinău
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Jazz Lantana
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Beitar Jerusalem Sileks
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Dinamo Tbilisi Crusaders
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Jeunesse d'Esch Sion
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Widzew Łódź Neftçi
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Rangers
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 MTK Budapest Kilikija
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Akraness Košice
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Barry Town Dynamo Kyiv
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Skonto Valletta
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Maribor Derry City
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 Croatia Zagreb Partizan
Classificació Fase 1 (tornada) 30/07/1997 CSKA Sofia Steaua București
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Beşiktaş Maribor
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Barcelona Skonto
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Beitar Jerusalem Sporting de Portugal
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Košice Spartak Moskva
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Wüstenrot Salzburg Sparta Praha
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Göteborg Rangers
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Steaua București PSG
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Anorthosis Lierse
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Sion Galatasaray
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Feyenoord Jazz
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Brøndby Dynamo Kyiv
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Olympiacos MPKC Mozyr
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Bayer Leverkusen Dinamo Tbilisi
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Newcastle Croatia Zagreb
Classificació Fase 2 (anada) 13/08/1997 Widzew Łódź Parma
Classificació Fase 2 (anada) 14/08/1997 MTK Budapest Rosenborg
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Lierse Anorthosis
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 PSG Steaua București
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Croatia Zagreb Newcastle
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Dynamo Kyiv Brøndby
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Maribor Beşiktaş
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Rosenborg MTK Budapest
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Sparta Praha Wüstenrot Salzburg
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Sporting de Portugal Beitar Jerusalem
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Jazz Feyenoord
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Skonto Barcelona
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Galatasaray Sion
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Dinamo Tbilisi Bayer Leverkusen
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Spartak Moskva Košice
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 MPKC Mozyr Olympiacos
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Rangers Göteborg
Classificació Fase 2 (tornada) 27/08/1997 Parma Widzew Łódź
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Bayer Leverkusen Lierse
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Real Madrid Rosenborg
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Bayern München Beşiktaş
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Sporting de Portugal Monaco
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Galatasaray Borussia Dortmund
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Sparta Praha Parma
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Košice Manchester United
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Juventus Feyenoord
Fase de grups partit 1 17/09/1997 PSV Dynamo Kyiv
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Newcastle Barcelona
Fase de grups partit 1 17/09/1997 PSG Göteborg
Fase de grups partit 1 17/09/1997 Olympiacos Porto
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Dynamo Kyiv Newcastle
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Borussia Dortmund Sparta Praha
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Feyenoord Košice
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Manchester United Juventus
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Barcelona PSV
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Parma Galatasaray
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Porto Real Madrid
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Göteborg Bayern München
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Beşiktaş PSG
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Lierse Sporting de Portugal
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Monaco Bayer Leverkusen
Fase de grups partit 2 01/10/1997 Rosenborg Olympiacos
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Beşiktaş Göteborg
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Sparta Praha Galatasaray
Fase de grups partit 3 22/10/1997 PSV Newcastle
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Dynamo Kyiv Barcelona
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Košice Juventus
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Manchester United Feyenoord
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Parma Borussia Dortmund
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Real Madrid Olympiacos
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Bayern München PSG
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Sporting de Portugal Bayer Leverkusen
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Monaco Lierse
Fase de grups partit 3 22/10/1997 Rosenborg Porto
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Juventus Košice
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Borussia Dortmund Parma
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Bayer Leverkusen Sporting de Portugal
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Lierse Monaco
Fase de grups partit 4 05/11/1997 PSG Bayern München
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Göteborg Beşiktaş
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Olympiacos Real Madrid
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Feyenoord Manchester United
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Galatasaray Sparta Praha
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Porto Rosenborg
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Newcastle PSV
Fase de grups partit 4 05/11/1997 Barcelona Dynamo Kyiv
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Beşiktaş Bayern München
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Lierse Bayer Leverkusen
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Monaco Sporting de Portugal
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Göteborg PSG
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Barcelona Newcastle
Fase de grups partit 5 26/11/1997 Feyenoord Juventus
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Parma Sparta Praha
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Borussia Dortmund Galatasaray
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Manchester United Košice
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Dynamo Kyiv PSV
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Rosenborg Real Madrid
Fase de grups partit 5 27/11/1997 Porto Olympiacos
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Sporting de Portugal Lierse
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Newcastle Dynamo Kyiv
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Real Madrid Porto
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Olympiacos Rosenborg
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Bayern München Göteborg
Fase de grups partit 6 10/12/1997 PSG Beşiktaş
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Galatasaray Parma
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Bayer Leverkusen Monaco
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Košice Feyenoord
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Juventus Manchester United
Fase de grups partit 6 10/12/1997 Sparta Praha Borussia Dortmund
Fase de grups partit 6 10/12/1997 PSV Barcelona
Quarts de final (anada) 04/03/1998 Bayer Leverkusen Real Madrid
Quarts de final (anada) 04/03/1998 Juventus Dynamo Kyiv
Quarts de final (anada) 04/03/1998 Bayern München Borussia Dortmund
Quarts de final (anada) 04/03/1998 Monaco Manchester United
Quarts de final (tornada) 18/03/1998 Manchester United Monaco
Quarts de final (tornada) 18/03/1998 Borussia Dortmund Bayern München
Quarts de final (tornada) 18/03/1998 Dynamo Kyiv Juventus
Quarts de final (tornada) 18/03/1998 Real Madrid Bayer Leverkusen
Semifinal (anada) 01/04/1998 Juventus Monaco
Semifinal (anada) 01/04/1998 Real Madrid Borussia Dortmund
Semifinal (tornada) 15/04/1998 Borussia Dortmund Real Madrid
Semifinal (tornada) 15/04/1998 Monaco Juventus
Final 20/05/1998 Juventus Real Madrid

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Del Piero JuventusJuventus
101.00
Serhiy Rebrov Dynamo KyivDynamo Kyiv
80.67
Henry MonacoMonaco
70.78
Chiesa ParmaParma
60.75
Inzaghi JuventusJuventus
60.60
Andriy Shevchenko Dynamo KyivDynamo Kyiv
60.60
Adrian Ilie GalatasarayGalatasaray
50.71
Cole Manchester UnitedManchester United
50.71
Yuriy Maximov Dynamo KyivDynamo Kyiv
50.63
Harald Brattbakk RosenborgRosenborg
50.63
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Del Piero JuventusJuventus
101.00
Henry MonacoMonaco
70.78
Inzaghi JuventusJuventus
60.60
Serhiy Rebrov Dynamo KyivDynamo Kyiv
60.50
Cole Manchester UnitedManchester United
50.71
Andriy Shevchenko Dynamo KyivDynamo Kyiv
50.50
Chapuisat Borussia DortmundBorussia Dortmund
40.44
Oktay Derelioğlu BeşiktaşBeşiktaş
40.50
Ikpeba MonacoMonaco
40.40
Šuker Real MadridReal Madrid
40.57
    Nom Equip Pos Minuts
Olexandr Shovkovskiy Dynamo KyivDynamo Kyiv
1080
Serhiy Rebrov Dynamo KyivDynamo Kyiv
1080
Olexandr Holovko Dynamo KyivDynamo Kyiv
990
Yuriy Dmytrulin Dynamo KyivDynamo Kyiv
946
Andriy Gusin Dynamo KyivDynamo Kyiv
942
Peruzzi JuventusJuventus
938
Seedorf Real MadridReal Madrid
935
Redondo Real MadridReal Madrid
932
Klos Borussia DortmundBorussia Dortmund
930
Raúl Real MadridReal Madrid
925
    Nom Equip Pos Grogues
Julio Cruz FeyenoordFeyenoord
4
Peter Dzúrik KošiceKošice
4
Roberto Carlos Real MadridReal Madrid
3
Gillespie NewcastleNewcastle
3
Reuter Borussia DortmundBorussia Dortmund
3
Ramelow Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
3
Hierro Real MadridReal Madrid
3
Miroslav Baranek Sparta PrahaSparta Praha
3
Happe Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
3
Bjørn Otto Bragstad RosenborgRosenborg
3
    Nom Equip Pos Vermelles
Marjan Nikolov SileksSileks
1
Algerino PSGPSG
1
Pedro Barbosa Sporting de PortugalSporting de Portugal
1
Vidigal Sporting de PortugalSporting de Portugal
1
Marijan Mrmić BeşiktaşBeşiktaş
1
Thomas Ravelli GöteborgGöteborg
1
Sergi BarcelonaBarcelona
1
Youssef Chippo PortoPorto
1
Hesp BarcelonaBarcelona
1
Hakan Ünsal GalatasarayGalatasaray
1
Gols:
437
Promig golejador:
2.97
Targetes Grogues:
519
Targetes Grogues Per Partit:
3.53
Expulsions:
29
Expulsions Per Partit:
0.20
Victòries locals:
82
Victòries visitants:
37
Empats:
28
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Manchester United: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Kosice: 6 Partits
Millor ratxa no perdent:
Monaco: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Kosice: 7 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Dynamo Kyiv
Ucrania
12 6 3 3
50%
25%
25%
25 14 17 0
Juventus
Italia
11 6 1 4
54%
9%
37%
23 15 19 2
Real Madrid
Espanya
11 7 3 1
63%
27%
10%
22 5 18 0
Bayer Leverkusen
Alemanya
10 5 2 3
50%
20%
30%
18 13 21 3
Košice
Eslovaquia
10 3 1 6
30%
10%
60%
8 14 16 0
Borussia Dortmund
Alemanya
10 6 2 2
60%
20%
20%
15 5 16 0
Monaco
França
10 5 3 2
50%
30%
20%
20 15 16 0
Barcelona
Espanya
8 3 2 3
37%
25%
38%
11 16 11 2
Newcastle
Inglaterra
8 3 2 3
37%
25%
38%
11 11 13 0
Beşiktaş
Turquia
8 3 1 4
37%
12%
51%
9 10 12 1
Feyenoord
Països Baixos
8 5 0 3
62%
38%
16 13 14 1
Galatasaray
Turquia
8 3 1 4
37%
12%
51%
12 13 16 2
Lierse
Bèlgica
8 1 1 6
12%
12%
76%
6 14 15 0
Olympiacos
Grecia
8 2 3 3
25%
37%
38%
13 16 12 0
Sparta Praha
República Txeca
8 2 3 3
25%
37%
38%
9 11 19 0
Sporting de Portugal
Portugal
8 3 2 3
37%
25%
38%
12 11 16 2
Göteborg
Suecia
8 3 1 4
37%
12%
51%
8 10 14 1
PSG
França
8 5 0 3
62%
38%
16 13 16 1
Manchester United
Inglaterra
8 5 2 1
62%
25%
13%
15 6 5 0
Rosenborg
Noruega
8 5 2 1
62%
25%
13%
17 9 8 0
Parma
Italia
8 4 3 1
50%
37%
13%
13 6 15 0
Bayern München
Alemanya
8 4 1 3
50%
12%
38%
13 7 8 0
PSV
Països Baixos
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 8 11 2
Porto
Portugal
6 1 1 4
16%
16%
68%
3 11 17 1
Jazz
Finlandia
4 2 0 2
50%
50%
6 8 7 0
Anorthosis
Chipre
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 4 10 1
Beitar Jerusalem
Israel
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 10 0
Sion
Suïssa
4 2 0 2
50%
50%
7 8 7 1
MTK Budapest
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
7 7 5 0
Maribor
Eslovenia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 8 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
4 3 0 1
75%
25%
10 8 8 1
MPKC Mozyr
Bielorrusia
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 10 3 0
Croatia Zagreb
Croacia
4 1 1 2
25%
25%
50%
8 5 8 1
Rangers
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
12 4 7 0
Widzew Łódź
Polonia
4 2 0 2
50%
50%
11 7 3 0
Skonto
Letonia
4 1 0 3
25%
75%
4 5 8 0
Steaua București
Rumania
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 8 8 1
Brøndby
Dinamarca
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 0
Akraness
Islandia
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Spartak Moskva
Rússia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 6 0
Kilikija
Armenia
2 0 0 2
100%
3 6 3 0
Lantana
Estonia
2 0 0 2
100%
0 3 4 0
Kareda
Lituania
2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 0
Sileks
Macedonia del Nord
2 1 0 1
50%
50%
1 3 7 1
Barry Town
Gales
2 0 0 2
100%
0 6 1 1
CSKA Sofia
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
3 5 7 1
Partizan
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
1 5 5 0
Valletta
Malta
2 1 0 1
50%
50%
1 2 6 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 5 6 0
Derry City
Irlanda
2 0 0 2
100%
0 3 6 0
Crusaders
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
2 8 3 1
Constructorul Chişinău
Moldavia
2 0 1 1
50%
50%
3 4 3 0
Islas Feroe
2 0 0 2
100%
0 11 4 0
Wüstenrot Salzburg
Austria
2 0 1 1
50%
50%
0 3 6 2
Neftçi
Azerbaijan
2 0 0 2
100%
0 10 6 0