2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1983-84 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 11/09/1983 Rabat Ajax Slovan Bratislava
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1983 ÍBV Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Universitatea Craiova Hajduk Split
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Trabzonspor Inter
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Baník Ostrava B1903
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Widzew Łódź Elfsborg
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Sportul Studenţesc Sturm Graz
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Larissa Budapest Honvéd
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Zürich Royal Antwerp
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 St Mirren Feyenoord
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Celtic AGF
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Nottingham Forest Vorwärts
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Hellas Verona Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Aris Austria Wien
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Sparta Rotterdam Coleraine
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Radnicki Niš St Gallen
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Bryne Anderlecht
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Stuttgart Levski Sofia
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Werder Bremen Malmö
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Gent Lens
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Kaiserslautern Watford
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Anorthosis Bayern München
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 PSV Ferencváros
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Girondins de Bordeaux Lokomotive Leipzig
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Sevilla Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Atlético de Madrid Groningen
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Drogheda Tottenham
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Spartak Moskva Helsinki
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Dynamo Kyiv Stade Lavallois
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Sparta Praha Real Madrid
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Lokomotiv Plovdiv PAOK
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1983 Vitória de Guimarães Aston Villa
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1983 St Gallen Radnicki Niš
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1983 Royal Antwerp Zürich
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1983 Slovan Bratislava Rabat Ajax
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Lokomotive Leipzig Girondins de Bordeaux
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Coleraine Sparta Rotterdam
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 PAOK Lokomotiv Plovdiv
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Budapest Honvéd Larissa
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Feyenoord St Mirren
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Sporting de Portugal Sevilla
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Real Madrid Sparta Praha
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Inter Trabzonspor
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Tottenham Drogheda
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Watford Kaiserslautern
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Aston Villa Vitória de Guimarães
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Bayern München Anorthosis
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Stade Lavallois Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Lens Gent
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Anderlecht Bryne
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Carl Zeiss Jena ÍBV
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Helsinki Spartak Moskva
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Crvena Zvezda Hellas Verona
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Levski Sofia Stuttgart
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Groningen Atlético de Madrid
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Vorwärts Nottingham Forest
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Hajduk Split Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Ferencváros PSV
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Elfsborg Widzew Łódź
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Malmö Werder Bremen
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 B1903 Baník Ostrava
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Austria Wien Aris
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 AGF Celtic
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1983 Sturm Graz Sportul Studenţesc
Setzens de final (anada) 19/10/1983 PSV Nottingham Forest
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Spartak Moskva Aston Villa
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Radnicki Niš Slovan Bratislava
Setzens de final (anada) 19/10/1983 PAOK Bayern München
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Budapest Honvéd Hajduk Split
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Widzew Łódź Sparta Praha
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Lokomotive Leipzig Werder Bremen
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Sparta Rotterdam Carl Zeiss Jena
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Austria Wien Stade Lavallois
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Anderlecht Baník Ostrava
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Groningen Inter
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Lens Royal Antwerp
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Hellas Verona Sturm Graz
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Tottenham Feyenoord
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Watford Levski Sofia
Setzens de final (anada) 19/10/1983 Sporting de Portugal Celtic
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Nottingham Forest PSV
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Hajduk Split Budapest Honvéd
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Aston Villa Spartak Moskva
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Baník Ostrava Anderlecht
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Werder Bremen Lokomotive Leipzig
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Feyenoord Tottenham
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Stade Lavallois Austria Wien
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Royal Antwerp Lens
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Sturm Graz Hellas Verona
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Levski Sofia Watford
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Slovan Bratislava Radnicki Niš
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Sparta Praha Widzew Łódź
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Carl Zeiss Jena Sparta Rotterdam
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Bayern München PAOK
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Celtic Sporting de Portugal
Setzens de final (tornada) 02/11/1983 Inter Groningen
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Austria Wien Inter
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Radnicki Niš Hajduk Split
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Sturm Graz Lokomotive Leipzig
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Sparta Rotterdam Spartak Moskva
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Bayern München Tottenham
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Lens Anderlecht
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Watford Sparta Praha
Vuitens de final (anada) 23/11/1983 Nottingham Forest Celtic
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Lokomotive Leipzig Sturm Graz
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Tottenham Bayern München
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Celtic Nottingham Forest
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Inter Austria Wien
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Sparta Praha Watford
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Spartak Moskva Sparta Rotterdam
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Hajduk Split Radnicki Niš
Vuitens de final (tornada) 07/12/1983 Anderlecht Lens
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Anderlecht Spartak Moskva
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Tottenham Austria Wien
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Sparta Praha Hajduk Split
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Nottingham Forest Sturm Graz
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Spartak Moskva Anderlecht
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Sturm Graz Nottingham Forest
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Austria Wien Tottenham
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Hajduk Split Sparta Praha
Semifinal (anada) 11/04/1984 Hajduk Split Tottenham
Semifinal (anada) 11/04/1984 Nottingham Forest Anderlecht
Semifinal (tornada) 25/04/1984 Tottenham Hajduk Split
Semifinal (tornada) 25/04/1984 Anderlecht Nottingham Forest
Final (anada) 09/05/1984 Anderlecht Tottenham
Final (tornada) 23/05/1984 Tottenham Anderlecht

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Tibor Nyilasi Austria WienAustria Wien
91.13
Kenneth Brylle Larsen AnderlechtAnderlecht
60.75
Mark Falco TottenhamTottenham
60.55
Yuri Gavrilov Spartak MoskvaSpartak Moskva
60.75
Herbert Prohaska Austria WienAustria Wien
50.63
Hans Richter Lokomotive LeipzigLokomotive Leipzig
50.83
Marián Tomčák Slovan BratislavaSlovan Bratislava
51.67
Karel Brezik Slovan BratislavaSlovan Bratislava
51.25
Steve Archibald TottenhamTottenham
50.45
Tomáš Skuhravý Sparta PrahaSparta Praha
40.57
    Nom Equip Pos Minuts
Jacques Munaron AnderlechtAnderlecht
1110
René Vandereycken AnderlechtAnderlecht
1110
Graham Roberts TottenhamTottenham
1107
Chris Hughton TottenhamTottenham
1036
Morten Olsen AnderlechtAnderlecht
1020
Steve Archibald TottenhamTottenham
1020
Steve Perryman TottenhamTottenham
990
Michel de Groote AnderlechtAnderlecht
963
Zoran Simović Hajduk SplitHajduk Split
960
Vedran Rozic Hajduk SplitHajduk Split
945
    Nom Equip Pos Grogues
Josip Cop Hajduk SplitHajduk Split
3
Zoran Vujovic Hajduk SplitHajduk Split
3
Gary Andrew Stevens TottenhamTottenham
3
Steve Perryman TottenhamTottenham
2
Giuseppe Bergomi InterInter
2
Piotr Romke Widzew ŁódźWidzew Łódź
2
Branko Miljuš Hajduk SplitHajduk Split
2
Juan José Real MadridReal Madrid
2
Ivan Hašek Sparta PrahaSparta Praha
2
Manfred Steiner Sturm GrazSturm Graz
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Hristo Sotirov Lokomotiv PlovdivLokomotiv Plovdiv
1
Milos Beznoska Sparta PrahaSparta Praha
1
Iskender Gönen TrabzonsporTrabzonspor
1
Francisco Saura Vitória de GuimarãesVitória de Guimarães
1
Michel van de Korput FeyenoordFeyenoord
1
Francis Mc Dougall St MirrenSt Mirren
1
Sigurvinsson StuttgartStuttgart
1
Zoran Bankovic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
Milko Djurovski Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
Luciano Marangon Hellas VeronaHellas Verona
1
Gols:
371
Promig golejador:
2.94
Targetes Grogues:
221
Targetes Grogues Per Partit:
1.75
Expulsions:
11
Expulsions Per Partit:
0.09
Victòries locals:
69
Victòries visitants:
25
Empats:
32
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Nottingham Forest: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Radnicki Nis: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Nottingham Forest: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Austria Viena: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Anderlecht
Bèlgica
12 5 5 2
41%
41%
18%
19 11 4 0
Tottenham
Inglaterra
12 7 3 2
58%
25%
17%
30 9 13 0
Hajduk Split
Croacia
10 6 0 4
60%
40%
14 7 12 0
Nottingham Forest
Inglaterra
10 7 2 1
70%
20%
10%
12 6 5 0
Austria Wien
Austria
8 4 3 1
50%
37%
13%
25 9 5 0
Sparta Praha
República Txeca
8 5 1 2
62%
12%
26%
15 8 9 1
Spartak Moskva
Rússia
8 5 2 1
62%
25%
13%
17 8 10 1
Sturm Graz
Austria
8 2 4 2
25%
50%
25%
7 6 9 0
Celtic
Escocia
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 5 3 0
Lens
França
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 8 7 0
Bayern München
Alemanya
6 3 2 1
50%
33%
17%
12 2 2 0
Lokomotive Leipzig
Alemanya
6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 6 0
Radnicki Niš
Serbia
6 3 0 3
50%
50%
11 8 4 0
Sparta Rotterdam
Països Baixos
6 2 3 1
33%
50%
17%
10 7 3 0
Watford
Inglaterra
6 2 1 3
33%
16%
51%
10 12 3 0
Inter
Italia
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 7 7 0
Slovan Bratislava
Eslovaquia
4 3 0 1
75%
25%
19 6 2 0
PAOK
Grecia
4 2 2 0
50%
50%
5 2 5 0
PSV
Països Baixos
4 2 0 2
50%
50%
7 5 4 0
Werder Bremen
Alemanya
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 2 0
Levski Sofia
Bulgaria
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 7 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 4 2 0
Baník Ostrava
República Txeca
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 5 4 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 8 4 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
6 7 9 0
Aston Villa
Inglaterra
4 1 1 2
25%
25%
50%
8 5 1 0
Groningen
Països Baixos
4 2 0 2
50%
50%
7 7 6 0
Widzew Łódź
Polonia
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 5 3 0
Royal Antwerp
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
12 8 5 0
Stade Lavallois
França
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 2 0
Feyenoord
Països Baixos
4 2 0 2
50%
50%
5 6 1 1
Hellas Verona
Italia
4 2 2 0
50%
50%
6 4 6 1
Dynamo Kyiv
Ucrania
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Anorthosis
Chipre
2 0 0 2
100%
0 11 0 0
Drogheda
Irlanda
2 0 0 2
100%
0 14 0 0
Girondins de Bordeaux
França
2 0 0 2
100%
2 7 2 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria
2 0 0 2
100%
2 5 1 1
Real Madrid
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
3 4 4 0
Sevilla
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
3 4 3 0
Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 7 1 0
Ferencváros
Hungria
2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Atlético de Madrid
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 4 5 0
St Gallen
Suïssa
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Gent
Bèlgica
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
ÍBV
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
0 3 0 0
Universitatea Craiova
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
1 1 3 0
Trabzonspor
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 1
B1903
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
1 6 0 0
Elfsborg
Suecia
2 0 2 0
100%
2 2 4 0
Sportul Studenţesc
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Larissa
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Zürich
Suïssa
2 0 0 2
100%
3 8 0 0
Kaiserslautern
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
St Mirren
Escocia
2 0 0 2
100%
0 3 2 1
Vorwärts
Alemanya
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Crvena Zvezda
Serbia
2 0 0 2
100%
2 4 5 2
Aris
Grecia
2 0 0 2
100%
0 15 0 0
Coleraine
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
1 5 0 0
Vitória de Guimarães
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
1 5 2 1
Bryne
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Stuttgart
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
1 2 5 1
Malmö
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
AGF
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 5 1 0
Rabat Ajax
Malta
2 0 0 2
100%
0 16 0 0