2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1992-93 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Neuchâtel Xamax Frem
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Fram Kaiserslautern
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Floriana Borussia Dortmund
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Hibernian Anderlecht
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Caen Zaragoza
Ronda 1 (anada) 15/09/1992 Köln Celtic
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Juventus Anorthosis
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Grasshopper Sporting de Portugal
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Manchester United Torpedo Moskva
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Sheffield Wednesday Spora
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 PSG PAOK
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Wacker Innsbruck Roma
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Standard Liège Portadown
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Katowice Galatasaray
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Fenerbahçe Botev Plovdiv
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Vác Groningen
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 KV Mechelen Örebro
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Slavia Praha Heart of Midlothian
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 København MP
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Casino Salzburg Ajax
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Widzew Łódź Eintracht Frankfurt
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Sigma Olomouc Universitatea Craiova FC
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Extensiv Panathinaikos
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Timișoara Real Madrid
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Norrköping Torino
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Dynamo Moskva Rosenborg
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Dynamo Kyiv Rapid Wien
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Lokomotiv Plovdiv Auxerre
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Valencia Napoli
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Benfica Izola
Ronda 1 (anada) 16/09/1992 Vitesse Derry City
Ronda 1 (anada) 17/09/1992 Vitória de Guimarães Real Sociedad
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Galatasaray Katowice
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Torpedo Moskva Manchester United
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Frem Neuchâtel Xamax
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Borussia Dortmund Floriana
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Anderlecht Hibernian
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Anorthosis Juventus
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Real Madrid Timișoara
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Auxerre Lokomotiv Plovdiv
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Derry City Vitesse
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Kaiserslautern Fram
Ronda 1 (tornada) 29/09/1992 Portadown Standard Liège
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Botev Plovdiv Fenerbahçe
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Celtic Köln
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Ajax Casino Salzburg
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Örebro KV Mechelen
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Sporting de Portugal Grasshopper
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Napoli Valencia
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Universitatea Craiova FC Sigma Olomouc
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Heart of Midlothian Slavia Praha
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Rapid Wien Dynamo Kyiv
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Real Sociedad Vitória de Guimarães
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Groningen Vác
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 MP København
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Roma Wacker Innsbruck
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Panathinaikos Extensiv
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Rosenborg Dynamo Moskva
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Eintracht Frankfurt Widzew Łódź
Ronda 1 (tornada) 30/09/1992 Izola Benfica
Ronda 1 (tornada) 01/10/1992 PAOK PSG
Ronda 1 (tornada) 01/10/1992 Spora Sheffield Wednesday
Ronda 1 (tornada) 01/10/1992 Torino Norrköping
Ronda 1 (tornada) 01/10/1992 Zaragoza Caen
Setzens de final (anada) 20/10/1992 Kaiserslautern Sheffield Wednesday
Setzens de final (anada) 20/10/1992 Borussia Dortmund Celtic
Setzens de final (anada) 20/10/1992 Panathinaikos Juventus
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Vitória de Guimarães Ajax
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Fenerbahçe Sigma Olomouc
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Roma Grasshopper
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Anderlecht Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Vitesse KV Mechelen
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Benfica Vác
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Eintracht Frankfurt Galatasaray
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Napoli PSG
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Auxerre København
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Real Madrid Torpedo Moskva
Setzens de final (anada) 21/10/1992 Heart of Midlothian Standard Liège
Setzens de final (anada) 22/10/1992 Torino Dynamo Moskva
Setzens de final (anada) 22/10/1992 Frem Zaragoza
Setzens de final (tornada) 03/11/1992 KV Mechelen Vitesse
Setzens de final (tornada) 03/11/1992 Celtic Borussia Dortmund
Setzens de final (tornada) 03/11/1992 Zaragoza Frem
Setzens de final (tornada) 03/11/1992 Grasshopper Roma
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Torpedo Moskva Real Madrid
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Sheffield Wednesday Kaiserslautern
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Ajax Vitória de Guimarães
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Standard Liège Heart of Midlothian
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Galatasaray Eintracht Frankfurt
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Sigma Olomouc Fenerbahçe
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Dynamo Kyiv Anderlecht
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 København Auxerre
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 PSG Napoli
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Vác Benfica
Setzens de final (tornada) 04/11/1992 Juventus Panathinaikos
Setzens de final (tornada) 05/11/1992 Dynamo Moskva Torino
Vuitens de final (anada) 24/11/1992 Standard Liège Auxerre
Vuitens de final (anada) 24/11/1992 Borussia Dortmund Zaragoza
Vuitens de final (anada) 24/11/1992 Ajax Kaiserslautern
Vuitens de final (anada) 24/11/1992 PSG Anderlecht
Vuitens de final (anada) 25/11/1992 Sigma Olomouc Juventus
Vuitens de final (anada) 25/11/1992 Dynamo Moskva Benfica
Vuitens de final (anada) 25/11/1992 Roma Galatasaray
Vuitens de final (anada) 26/11/1992 Vitesse Real Madrid
Vuitens de final (tornada) 08/12/1992 Auxerre Standard Liège
Vuitens de final (tornada) 08/12/1992 Kaiserslautern Ajax
Vuitens de final (tornada) 08/12/1992 Zaragoza Borussia Dortmund
Vuitens de final (tornada) 08/12/1992 Anderlecht PSG
Vuitens de final (tornada) 08/12/1992 Benfica Dynamo Moskva
Vuitens de final (tornada) 09/12/1992 Galatasaray Roma
Vuitens de final (tornada) 10/12/1992 Juventus Sigma Olomouc
Vuitens de final (tornada) 10/12/1992 Real Madrid Vitesse
Quarts de final (anada) 02/03/1993 Real Madrid PSG
Quarts de final (anada) 02/03/1993 Roma Borussia Dortmund
Quarts de final (anada) 03/03/1993 Auxerre Ajax
Quarts de final (anada) 04/03/1993 Benfica Juventus
Quarts de final (tornada) 16/03/1993 Ajax Auxerre
Quarts de final (tornada) 17/03/1993 Juventus Benfica
Quarts de final (tornada) 18/03/1993 PSG Real Madrid
Quarts de final (tornada) 18/03/1993 Borussia Dortmund Roma
Semifinal (anada) 06/04/1993 Juventus PSG
Semifinal (anada) 06/04/1993 Borussia Dortmund Auxerre
Semifinal (tornada) 20/04/1993 Auxerre Borussia Dortmund
Semifinal (tornada) 22/04/1993 PSG Juventus
Final (anada) 05/05/1993 Borussia Dortmund Juventus
Final (tornada) 19/05/1993 Juventus Borussia Dortmund

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Baticle AuxerreAuxerre
80.80
Weah PSGPSG
70.78
Baggio JuventusJuventus
60.67
Fonseca NapoliNapoli
61.50
Witeczek KaiserslauternKaiserslautern
61.00
Isaías BenficaBenfica
50.83
Hierro Real MadridReal Madrid
50.83
Zamorano Real MadridReal Madrid
50.71
Vialli JuventusJuventus
50.50
Yeboah Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
51.25
    Nom Equip Pos Grogues
Baggio JuventusJuventus
4
Galia JuventusJuventus
3
Conte JuventusJuventus
3
Jirí Vadura Sigma OlomoucSigma Olomouc
3
Schulz Borussia DortmundBorussia Dortmund
3
Solana ZaragozaZaragoza
3
Tony Mowbray CelticCeltic
2
Serguei Choustikov Torpedo MoskvaTorpedo Moskva
2
Hans van Arum VitesseVitesse
2
Mihajlović RomaRoma
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Hakan Tecimer FenerbahçeFenerbahçe
2
Quique ValenciaValencia
1
Sanchis Real MadridReal Madrid
1
Peter Zoltan Bereczki VácVác
1
Gábor Puglits VácVác
1
Kartal FenerbahçeFenerbahçe
1
Gerson Depaulo FenerbahçeFenerbahçe
1
Carboni RomaRoma
1
Tütüneker GalatasarayGalatasaray
1
Ginola PSGPSG
1
Gols:
394
Promig golejador:
3.13
Targetes Grogues:
359
Targetes Grogues Per Partit:
2.85
Expulsions:
37
Expulsions Per Partit:
0.29
Victòries locals:
73
Victòries visitants:
31
Empats:
22
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Ajax: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Vitória de Guimarães: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Benfica: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
PSG: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Juventus
Italia
12 10 1 1
83%
8%
9%
31 6 25 0
Borussia Dortmund
Alemanya
12 7 0 5
58%
42%
20 15 14 1
PSG
França
10 4 3 3
40%
30%
30%
14 8 13 2
Auxerre
França
10 6 2 2
60%
20%
20%
26 11 10 2
Real Madrid
Espanya
8 5 1 2
62%
12%
26%
18 11 8 1
Benfica
Portugal
8 6 1 1
75%
12%
13%
20 7 9 0
Roma
Italia
8 5 0 3
62%
38%
17 11 16 3
Ajax
Països Baixos
8 7 0 1
87%
13%
17 6 7 0
Anderlecht
Bèlgica
6 2 4 0
33%
66%
1%
11 6 4 1
Dynamo Moskva
Rússia
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 8 15 2
Galatasaray
Turquia
6 3 2 1
50%
33%
17%
7 6 11 1
Kaiserslautern
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
12 6 7 0
Sigma Olomouc
República Txeca
6 3 0 3
50%
50%
11 10 9 0
Zaragoza
Espanya
6 4 0 2
66%
34%
13 8 11 1
Vitesse
Països Baixos
6 4 0 2
66%
34%
7 3 7 0
Standard Liège
Bèlgica
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 4 7 1
KV Mechelen
Bèlgica
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 3 4 0
Vitória de Guimarães
Portugal
4 1 0 3
25%
75%
4 7 10 0
København
Dinamarca
4 2 0 2
50%
50%
10 8 3 0
Vác
Hungria
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 7 6 2
Fenerbahçe
Turquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 10 8 4
Heart of Midlothian
Escocia
4 1 0 3
25%
75%
4 5 8 0
Torino
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 3 5 1
Panathinaikos
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 1 5 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
4 1 0 3
25%
75%
5 10 3 1
Eintracht Frankfurt
Alemanya
4 1 2 1
25%
50%
25%
11 3 5 0
Frem
Dinamarca
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 9 6 1
Napoli
Italia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 10 0
Grasshopper
Suïssa
4 2 0 2
50%
50%
8 9 8 1
Celtic
Escocia
4 1 0 3
25%
75%
4 5 5 0
Torpedo Moskva
Rússia
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 7 7 0
Sheffield Wednesday
Inglaterra
4 2 1 1
50%
25%
25%
13 7 2 1
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
3 9 2 0
Valencia
Espanya
2 0 0 2
100%
1 6 4 1
Rosenborg
Noruega
2 1 0 1
50%
50%
3 5 0 0
Timișoara
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
1 5 4 0
Izola
Eslovenia
2 0 0 2
100%
0 8 1 0
Derry City
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
Extensiv
Rumania
2 0 0 2
100%
0 10 3 0
Rapid Wien
Austria
2 1 0 1
50%
50%
3 3 4 0
Universitatea Craiova FC
Rumania
2 0 0 2
100%
1 3 7 1
Norrköping
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
Neuchâtel Xamax
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
3 6 6 1
Groningen
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Casino Salzburg
Austria
2 0 0 2
100%
1 6 5 0
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
0 7 0 0
Floriana
Malta
2 0 0 2
100%
2 8 1 0
Hibernian
Escocia
2 0 2 0
100%
3 3 3 1
Caen
França
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 0
Köln
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
Anorthosis
Chipre
2 0 0 2
100%
1 10 1 0
Sporting de Portugal
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
3 4 6 0
Manchester United
Inglaterra
2 0 2 0
100%
0 0 3 1
Spora
Luxemburg
2 0 0 2
100%
2 10 1 0
PAOK
Grecia
2 0 0 2
100%
0 5 3 1
Wacker Innsbruck
Austria
2 0 0 2
100%
1 5 2 0
Portadown
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
0 5 3 0
Katowice
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 3
Botev Plovdiv
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
3 5 4 0
Örebro
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 1
Slavia Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 1
MP
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 10 2 0
Widzew Łódź
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 11 4 0
Real Sociedad
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 0