2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1959-60 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 26/08/1959 Nice Shamrock Rovers
Setzens de final (anada) 03/09/1959 CDNA Sofia Barcelona
Setzens de final (anada) 09/09/1959 Linfield Göteborg
Setzens de final (anada) 09/09/1959 Jeunesse d'Esch ŁKS
Setzens de final (anada) 09/09/1959 Wiener Petrolul Ploiești
Setzens de final (anada) 10/09/1959 Červená Hviezda Bratislava Porto
Setzens de final (anada) 13/09/1959 Olympiacos Milan
Setzens de final (anada) 13/09/1959 Fenerbahçe Csepel
Setzens de final (anada) 16/09/1959 Rangers Anderlecht
Setzens de final (tornada) 16/09/1959 Petrolul Ploiești Wiener
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Shamrock Rovers Nice
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Anderlecht Rangers
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Göteborg Linfield
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Barcelona CDNA Sofia
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Csepel Fenerbahçe
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 ŁKS Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 23/09/1959 Milan Olympiacos
Setzens de final (tornada) 29/09/1959 Porto Červená Hviezda Bratislava
Setzens de final (anada) 30/09/1959 Vorwärts Berlin Wolverhampton
Setzens de final (tornada) 07/10/1959 Wolverhampton Vorwärts Berlin
Vuitens de final (anada) 21/10/1959 Real Madrid Jeunesse d'Esch
Vuitens de final (anada) 21/10/1959 B1909 Wiener
Vuitens de final (anada) 25/10/1959 Sparta Rotterdam Göteborg
Vuitens de final (tornada) 04/11/1959 Jeunesse d'Esch Real Madrid
Vuitens de final (anada) 04/11/1959 Young Boys Eintracht Frankfurt
Vuitens de final (anada) 04/11/1959 Milan Barcelona
Vuitens de final (tornada) 04/11/1959 Wiener B1909
Vuitens de final (tornada) 05/11/1959 Göteborg Sparta Rotterdam
Vuitens de final (anada) 11/11/1959 Crvena Zvezda Wolverhampton
Vuitens de final (anada) 11/11/1959 Rangers Červená Hviezda Bratislava
Vuitens de final (tornada) 18/11/1959 Červená Hviezda Bratislava Rangers
Vuitens de final (anada) 19/11/1959 Fenerbahçe Nice
Vuitens de final (tornada) 24/11/1959 Wolverhampton Crvena Zvezda
Vuitens de final (desempat) 25/11/1959 Sparta Rotterdam Göteborg
Vuitens de final (tornada) 25/11/1959 Barcelona Milan
Vuitens de final (tornada) 25/11/1959 Eintracht Frankfurt Young Boys
Vuitens de final (tornada) 03/12/1959 Nice Fenerbahçe
Vuitens de final (desempat) 23/12/1959 Nice Fenerbahçe
Quarts de final (anada) 04/02/1960 Nice Real Madrid
Quarts de final (anada) 10/02/1960 Barcelona Wolverhampton
Quarts de final (tornada) 02/03/1960 Real Madrid Nice
Quarts de final (tornada) 02/03/1960 Wolverhampton Barcelona
Quarts de final (anada) 03/03/1960 Eintracht Frankfurt Wiener
Quarts de final (anada) 09/03/1960 Sparta Rotterdam Rangers
Quarts de final (tornada) 16/03/1960 Wiener Eintracht Frankfurt
Quarts de final (tornada) 16/03/1960 Rangers Sparta Rotterdam
Quarts de final (desempat) 30/03/1960 Rangers Sparta Rotterdam
Semifinal (anada) 13/04/1960 Eintracht Frankfurt Rangers
Semifinal (anada) 21/04/1960 Real Madrid Barcelona
Semifinal (tornada) 27/04/1960 Barcelona Real Madrid
Semifinal (tornada) 05/05/1960 Rangers Eintracht Frankfurt
Final 18/05/1960 Real Madrid Eintracht Frankfurt

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Puskás Real MadridReal Madrid
121.71
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
81.33
Ove Ohlsson GöteborgGöteborg
61.50
Kubala BarcelonaBarcelona
62.00
Kocsis BarcelonaBarcelona
51.67
Erwin Stein Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
50.83
Jacques Foix NiceNice
50.71
Evaristo BarcelonaBarcelona
40.67
Victor Nurenberg NiceNice
40.67
Robert Mason WolverhamptonWolverhampton
40.67
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Puskás Real MadridReal Madrid
121.71
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
81.33
Ove Ohlsson GöteborgGöteborg
61.50
Kubala BarcelonaBarcelona
62.00
Kocsis BarcelonaBarcelona
51.67
Erwin Stein Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
50.83
Jacques Foix NiceNice
50.71
Evaristo BarcelonaBarcelona
40.67
Victor Nurenberg NiceNice
40.67
Robert Mason WolverhamptonWolverhampton
40.67
    Nom Equip Pos Minuts
John Little RangersRangers
810
William Stevenson RangersRangers
810
Alexander Scott RangersRangers
810
Samuel Baird RangersRangers
810
George Niven RangersRangers
720
Harold Davis RangersRangers
720
David Wilson RangersRangers
720
John McMillan RangersRangers
720
Gensana BarcelonaBarcelona
720
Gracia BarcelonaBarcelona
720
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Štefan Matlák Červená Hviezda BratislavaČervená Hviezda Bratislava
1
James Millar RangersRangers
1
Héctor de Bourgoing NiceNice
1
Gols:
218
Promig golejador:
4.19
Expulsions:
3
Expulsions Per Partit:
0.06
Victòries locals:
29
Victòries visitants:
13
Empats:
10
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Barcelona: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Jeunesse d'Esch: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Barcelona: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Jeunesse d'Esch: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Rangers
Escocia
9 5 1 3
55%
11%
34%
22 23 0 1
Barcelona
Espanya
8 5 1 2
62%
12%
26%
26 13 0 0
Eintracht Frankfurt
Alemanya
7 4 2 1
57%
28%
15%
23 15 0 0
Real Madrid
Espanya
7 6 0 1
85%
15%
31 10 0 0
Nice
França
7 4 1 2
57%
14%
29%
15 13 0 1
Sparta Rotterdam
Països Baixos
6 3 0 3
50%
50%
12 11 0 0
Wolverhampton
Inglaterra
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 12 0 0
Wiener
Austria
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 6 0 0
Göteborg
Suecia
5 2 0 3
40%
60%
12 10 0 0
Fenerbahçe
Turquia
5 2 1 2
40%
20%
40%
8 11 0 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
4 1 0 3
25%
75%
8 14 0 0
Červená Hviezda Bratislava
Eslovaquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 0 1
Milan
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 10 0 0
Anderlecht
Bèlgica
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Vorwärts Berlin
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Young Boys
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
B1909
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Olympiacos
Grecia
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 0
Porto
Portugal
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Petrolul Ploiești
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
ŁKS
Polonia
2 1 0 1
50%
50%
2 6 0 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 1 0 1
50%
50%
3 7 0 0
CDNA Sofia
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
4 8 0 0
Shamrock Rovers
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Csepel
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Crvena Zvezda
Serbia
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0