2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1974-75 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Viking Ararat Yerevan
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Celtic Olympiacos
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Saint-Étienne Sporting de Portugal
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Feyenoord Coleraine
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Leeds Zürich
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Slovan Bratislava Anderlecht
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Jeunesse d'Esch Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 18/09/1974 VOËST Linz Barcelona
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Hvidovre Ruch Chorzów
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Valletta Helsinki
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Levski-Spartak Újpesti Dózsa
Setzens de final (anada) 18/09/1974 Universitatea Craiova Åtvidabergs
Setzens de final (anada) 19/09/1974 Hajduk Split Keflavík
Setzens de final (tornada) 24/09/1974 Keflavík Hajduk Split
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Újpesti Dózsa Levski-Spartak
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Barcelona VOËST Linz
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Anderlecht Slovan Bratislava
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Zürich Leeds
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Fenerbahçe Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Coleraine Feyenoord
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Ruch Chorzów Hvidovre
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Helsinki Valletta
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Ararat Yerevan Viking
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Olympiacos Celtic
Setzens de final (tornada) 02/10/1974 Sporting de Portugal Saint-Étienne
Setzens de final (tornada) 03/10/1974 Åtvidabergs Universitatea Craiova
Vuitens de final (anada) 22/10/1974 Feyenoord Barcelona
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Bayern München Magdeburg
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Hajduk Split Saint-Étienne
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Újpesti Dózsa Leeds
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Ruch Chorzów Fenerbahçe
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Cork Celtic Ararat Yerevan
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Helsinki Åtvidabergs
Vuitens de final (anada) 23/10/1974 Anderlecht Olympiacos
Vuitens de final (tornada) 05/11/1974 Barcelona Feyenoord
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Fenerbahçe Ruch Chorzów
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Saint-Étienne Hajduk Split
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Magdeburg Bayern München
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Åtvidabergs Helsinki
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Leeds Újpesti Dózsa
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Ararat Yerevan Cork Celtic
Vuitens de final (tornada) 06/11/1974 Olympiacos Anderlecht
Quarts de final (anada) 04/03/1975 Barcelona Åtvidabergs
Quarts de final (anada) 05/03/1975 Ruch Chorzów Saint-Étienne
Quarts de final (anada) 05/03/1975 Bayern München Ararat Yerevan
Quarts de final (anada) 05/03/1975 Leeds Anderlecht
Quarts de final (tornada) 11/03/1975 Åtvidabergs Barcelona
Quarts de final (tornada) 19/03/1975 Ararat Yerevan Bayern München
Quarts de final (tornada) 19/03/1975 Saint-Étienne Ruch Chorzów
Quarts de final (tornada) 19/03/1975 Anderlecht Leeds
Semifinal (anada) 09/04/1975 Saint-Étienne Bayern München
Semifinal (anada) 09/04/1975 Leeds Barcelona
Semifinal (tornada) 23/04/1975 Bayern München Saint-Étienne
Semifinal (tornada) 23/04/1975 Barcelona Leeds
Final 28/05/1975 Bayern München Leeds

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Eduard Markarov Ararat YerevanArarat Yerevan
51.00
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
50.71
Rexach BarcelonaBarcelona
40.57
Reine Almqvist ÅtvidabergsÅtvidabergs
40.67
Clares BarcelonaBarcelona
40.57
Wilhelm Kreuz FeyenoordFeyenoord
41.00
Allan Clarke LeedsLeeds
40.50
Lex Schoenmaker FeyenoordFeyenoord
41.00
Peter Lorimer LeedsLeeds
40.50
Asensi BarcelonaBarcelona
30.43
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Eduard Markarov Ararat YerevanArarat Yerevan
51.00
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
50.71
Rexach BarcelonaBarcelona
40.57
Reine Almqvist ÅtvidabergsÅtvidabergs
40.67
Clares BarcelonaBarcelona
40.57
Wilhelm Kreuz FeyenoordFeyenoord
41.00
Allan Clarke LeedsLeeds
40.50
Lex Schoenmaker FeyenoordFeyenoord
41.00
Peter Lorimer LeedsLeeds
40.50
Asensi BarcelonaBarcelona
30.43
    Nom Equip Pos Minuts
Paul Madeley LeedsLeeds
810
Hervé Revelli Saint-ÉtienneSaint-Étienne
750
Christian Lopez Saint-ÉtienneSaint-Étienne
750
Oswaldo Piazza Saint-ÉtienneSaint-Étienne
750
Ivan Ćurković Saint-ÉtienneSaint-Étienne
750
Patrick Revelli Saint-ÉtienneSaint-Étienne
748
Jean-Michel Larqué Saint-ÉtienneSaint-Étienne
730
De la Cruz BarcelonaBarcelona
720
Joe Jordan LeedsLeeds
720
Allan Clarke LeedsLeeds
720
    Nom Equip Pos Grogues
Wunder Bayern MünchenBayern München
3
Paul Reaney LeedsLeeds
2
Julio Losada OlympiacosOlympiacos
2
Peter Persidis OlympiacosOlympiacos
2
Gallego BarcelonaBarcelona
2
László Harsányi Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
2
Wim van Hanegem FeyenoordFeyenoord
2
Milton Viera OlympiacosOlympiacos
2
Mario Boljat Hajduk SplitHajduk Split
1
Rexach BarcelonaBarcelona
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Milton Viera OlympiacosOlympiacos
1
Marcial BarcelonaBarcelona
1
Bobby Lennox CelticCeltic
1
László Harsányi Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
1
Duncan Mc Kenzie LeedsLeeds
1
Babis Stavropoulos OlympiacosOlympiacos
1
Gordon McQueen LeedsLeeds
1
Gols:
174
Promig golejador:
3.16
Targetes Grogues:
84
Targetes Grogues Per Partit:
1.53
Expulsions:
7
Expulsions Per Partit:
0.13
Victòries locals:
36
Victòries visitants:
12
Empats:
7
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Leeds: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Anderlecht: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Leeds: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Anderlecht: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Leeds
Inglaterra
9 6 1 2
66%
11%
23%
17 8 7 2
Barcelona
Espanya
8 4 3 1
50%
37%
13%
15 3 7 1
Saint-Étienne
França
8 3 2 3
37%
25%
38%
13 11 5 0
Bayern München
Alemanya
7 5 1 1
71%
14%
15%
11 4 6 0
Anderlecht
Bèlgica
6 2 0 4
33%
67%
10 13 4 0
Åtvidabergs
Suecia
6 3 0 3
50%
50%
8 8 2 0
Ruch Chorzów
Polonia
6 4 1 1
66%
16%
18%
9 6 4 0
Ararat Yerevan
Armenia
6 5 0 1
83%
17%
14 5 4 0
Hajduk Split
Croacia
4 3 0 1
75%
25%
14 7 1 0
Helsinki
Finlandia
4 1 0 3
25%
75%
4 6 2 0
Olympiacos
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 6 9 2
Újpesti Dózsa
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
8 6 6 1
Fenerbahçe
Turquia
4 2 0 2
50%
50%
6 6 2 0
Feyenoord
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
11 4 4 0
Keflavík
Islandia
2 0 0 2
100%
1 9 0 0
Universitatea Craiova
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 0
Levski-Spartak
Bulgaria
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Viking
Noruega
2 0 0 2
100%
2 6 1 0
VOËST Linz
Austria
2 0 1 1
50%
50%
0 5 2 0
Hvidovre
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Magdeburg
Alemanya
2 0 0 2
100%
3 5 1 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Slovan Bratislava
Eslovaquia
2 1 0 1
50%
50%
5 5 3 0
Zürich
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
3 5 1 0
Coleraine
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 11 0 0
Sporting de Portugal
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Celtic
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 1
Valletta
Malta
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 0
Cork Celtic
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 7 1 0