Segona Divisió 1940-41

2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 NordSud1949-50 NordSud
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 NordSud1948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 NordSud1957-58 NordSud1947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 NordSud1956-57 NordSud1946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 NordSud1955-56 NordSud1945-46
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 NordSud1954-55 NordSud1944-45
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 NordSud1953-54 NordSud1943-44
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 NordSud1952-53 NordSud1942-43 123
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 NordSud1951-52 NordSud1941-42 123
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 NordSud1950-51 NordSud1940-41 NordSud

2ª Divisió Grup 11940-41 next

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi

Classificació


Data inicial
Data final

      Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1
Real Sociedad34221624814002
2
Deportivo de La Coruña33221453752601
3
Sporting de Gijón29221336544000
4
Racing Ferrol26221147493801
5
Osasuna24221129444500
6
Racing de Santander2222949424004
7
Salamanca18226610384804
8
Arenas de Guecho18228212284700
9
Real Unión17226511375801
10
Valladolid16227213406300
11
Baracaldo16225611405701
12
Avilés11222713285402
Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Elicegui
26 Deportivo de la Coruña
Chipia
22 Real Sociedad
Pedrín
19 Real Sociedad
Herodes
17 Ferrol
Chao
15 Deportivo de la Coruña
Bienzobas
13 Real Sociedad
Pipi
12 Sporting de Gijón
Rubiera
11 Sporting de Gijón
Estomba
11 Irún
Mijares
11 Avilés
Nom Pos Minuts Club
Cervigón
1980 Sporting de Gijón
Herodes
1980 Ferrol
Cuca
1980 Racing de Santander
Joven
1980 Salamanca
Garbizu
1980 Irún
Sagrado
1980 Irún
Alconero
1980 Barakaldo
Larrazabal
1980 Barakaldo
Rufo
1980 Valladolid
Sasot
1980 Valladolid
  Nom Pos Grogues Club
  Nom Pos Vermelles Club
Chipia
1 Real Sociedad
Pedrín
1 Real Sociedad
Guimerans
1 Deportivo de la Coruña
Caliche
1 Ferrol
Felipe
1 Racing de Santander
Manolín
1 Racing de Santander
Pombo
1 Racing de Santander
Víctor
1 Racing de Santander
Alejandro
1 Salamanca
Gomina
1 Salamanca
  Nom Pos Coef Club PJ G
Acuña
1.1 Deportivo de la Coruña2022
Capdevila
1.63 Real Sociedad1118
Sebitas
1.81 Real Sociedad1120
Carral
1.86 Racing de Santander1528
Moreno
1.93 Ferrol1631
Campos
1.93 Sporting de Gijón1529
Landaluce
2.05 Arenas1735
Joven
2.18 Salamanca2248
Gutiérrez
2.22 Barakaldo1840
Ederra
2.22 Osasuna1840
Gols:
556
Gols Per Partit:
4,21
Expulsions:
16
Expulsions Per Partit:
0,12
Estrangers:
156
Percentatge Estrangers:
55.71
Victòries locals:
72
Victòries visitants:
36
Empats:
24
Màxima victòria local:
14-2 Real Sociedad-Valladolid
Màxima victòria visitant:
1-6 Real Unión-Real Sociedad
Millor ratxa guanyadora:
Real Sociedad: 5 Partits (Jornades 11-15)
Pitjor ratxa perdedora:
Real Unión: 5 Partits (Jornades 9-13)
Millor ratxa no perdent:
Deportivo de La Coruña: 14 Partits (Jornades 8-21)
Pitjor ratxa no guanyant:
Avilés: 11 Partits (Jornades 12-22)

Progrés

Matriu

Notificar error