2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1982-83 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 25/08/1982 Dinamo București Vålerenga
Ronda 1 (tornada) 01/09/1982 Vålerenga Dinamo București
Setzens de final (anada) 14/09/1982 Dundalk Liverpool
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Hibernians Widzew Łódź
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Aston Villa Beşiktaş
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Tirana Linfield
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Dinamo București Dukla Praha
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Hvidovre Juventus
Setzens de final (anada) 15/09/1982 HAŠK Građanski Sporting de Portugal
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Avenir Rapid Wien
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Víkingur Reykjavík Real Sociedad
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Omonia Helsinki
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Standard Liège Győr
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Dynamo Berlin Hamburger
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Grasshopper Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Olympiacos Östers
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Celtic Ajax
Setzens de final (anada) 15/09/1982 Monaco CSKA Sofia
Setzens de final (tornada) 28/09/1982 Liverpool Dundalk
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Linfield Tirana
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Juventus Hvidovre
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Ajax Celtic
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Real Sociedad Víkingur Reykjavík
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Dukla Praha Dinamo București
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Hamburger Dynamo Berlin
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Östers Olympiacos
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Rapid Wien Avenir
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Helsinki Omonia
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Dynamo Kyiv Grasshopper
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 CSKA Sofia Monaco
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Widzew Łódź Hibernians
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Győr Standard Liège
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Beşiktaş Aston Villa
Setzens de final (tornada) 29/09/1982 Sporting de Portugal HAŠK Građanski
Vuitens de final (anada) 19/10/1982 Helsinki Liverpool
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 Hamburger Olympiacos
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 Real Sociedad Celtic
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 CSKA Sofia Sporting de Portugal
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 Dinamo București Aston Villa
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 Rapid Wien Widzew Łódź
Vuitens de final (anada) 20/10/1982 Standard Liège Juventus
Vuitens de final (tornada) 02/11/1982 Liverpool Helsinki
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Celtic Real Sociedad
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Aston Villa Dinamo București
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Juventus Standard Liège
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Olympiacos Hamburger
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Widzew Łódź Rapid Wien
Vuitens de final (tornada) 03/11/1982 Sporting de Portugal CSKA Sofia
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Widzew Łódź Liverpool
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Aston Villa Juventus
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Sporting de Portugal Real Sociedad
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Dynamo Kyiv Hamburger
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Juventus Aston Villa
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Liverpool Widzew Łódź
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Real Sociedad Sporting de Portugal
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Hamburger Dynamo Kyiv
Semifinal (anada) 06/04/1983 Real Sociedad Hamburger
Semifinal (anada) 06/04/1983 Juventus Widzew Łódź
Semifinal (tornada) 20/04/1983 Widzew Łódź Juventus
Semifinal (tornada) 20/04/1983 Hamburger Real Sociedad
Final 25/05/1983 Hamburger Juventus

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Michel Platini JuventusJuventus
50.56
Paolo Rossi JuventusJuventus
50.56
Miroslaw Tlokinski Widzew ŁódźWidzew Łódź
40.57
Uralde Real SociedadReal Sociedad
40.50
Marco Tardelli JuventusJuventus
40.50
Gary Shaw Aston VillaAston Villa
40.67
Bastrup HamburgerHamburger
40.50
Hans Krankl Rapid WienRapid Wien
41.00
Christian Keglevits Rapid WienRapid Wien
30.75
Toni Sporting de PortugalSporting de Portugal
30.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Michel Platini JuventusJuventus
50.56
Paolo Rossi JuventusJuventus
50.56
Miroslaw Tlokinski Widzew ŁódźWidzew Łódź
40.57
Uralde Real SociedadReal Sociedad
40.50
Marco Tardelli JuventusJuventus
40.50
Gary Shaw Aston VillaAston Villa
40.67
Bastrup HamburgerHamburger
40.50
Hans Krankl Rapid WienRapid Wien
41.00
Christian Keglevits Rapid WienRapid Wien
30.75
Toni Sporting de PortugalSporting de Portugal
30.50
    Nom Equip Pos Minuts
Dino Zoff JuventusJuventus
810
Stein HamburgerHamburger
810
Kaltz HamburgerHamburger
810
Jakobs HamburgerHamburger
810
Wehmeyer HamburgerHamburger
810
Gaetano Scirea JuventusJuventus
810
Zbigniew Boniek JuventusJuventus
810
Michel Platini JuventusJuventus
810
Claudio Gentile JuventusJuventus
799
Magath HamburgerHamburger
790
    Nom Equip Pos Grogues
Andrzej Grebosz Widzew ŁódźWidzew Łódź
3
Celayeta Real SociedadReal Sociedad
3
Cesare Prandelli JuventusJuventus
2
Tadeusz Swiatek Widzew ŁódźWidzew Łódź
2
Krzysztof Surlit Widzew ŁódźWidzew Łódź
2
Hartwig HamburgerHamburger
2
Kortabarría Real SociedadReal Sociedad
2
Alexandru Nicolae Dinamo BucureștiDinamo București
2
Larrañaga Real SociedadReal Sociedad
2
Zvetan Yontchev CSKA SofiaCSKA Sofia
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Gábor Hlagyvik GyőrGyőr
1
Francisco Barão Sporting de PortugalSporting de Portugal
1
Eric Gerets Standard LiègeStandard Liège
1
Hartwig HamburgerHamburger
1
Anastasios Mitropoulos OlympiacosOlympiacos
1
Miroslaw Tlokinski Widzew ŁódźWidzew Łódź
1
Gols:
180
Promig golejador:
2.95
Targetes Grogues:
113
Targetes Grogues Per Partit:
1.85
Expulsions:
6
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
39
Victòries visitants:
12
Empats:
10
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Hamburger: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Dinamo Bucurest: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Juventus: 8 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dinamo Bucurest: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Hamburger
Alemanya
9 6 2 1
66%
22%
12%
16 5 6 1
Juventus
Italia
9 5 3 1
55%
33%
12%
19 10 7 0
Widzew Łódź
Polonia
8 4 1 3
50%
12%
38%
19 14 16 1
Real Sociedad
Espanya
8 4 1 3
50%
12%
38%
11 8 8 0
Dinamo București
Rumania
6 2 0 4
33%
67%
9 11 3 0
Liverpool
Inglaterra
6 4 0 2
66%
34%
13 6 0 0
Aston Villa
Inglaterra
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 8 3 0
Sporting de Portugal
Portugal
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 5 4 1
Celtic
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 2 0
Olympiacos
Grecia
4 1 0 3
25%
75%
2 6 5 1
Dynamo Kyiv
Ucrania
4 3 0 1
75%
25%
6 4 2 0
Standard Liège
Bèlgica
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 6 4 1
Helsinki
Finlandia
4 2 0 2
50%
50%
4 7 4 0
Rapid Wien
Austria
4 3 0 1
75%
25%
18 6 3 0
CSKA Sofia
Bulgaria
4 1 3 0
25%
75%
4 2 6 0
Ajax
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
3 4 5 0
Vålerenga
Noruega
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Östers
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Dundalk
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Hibernians
Malta
2 0 0 2
100%
2 7 1 0
Grasshopper
Suïssa
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Beşiktaş
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
HAŠK Građanski
Croacia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Dynamo Berlin
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Tirana
Albania
2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 1 0 1
50%
50%
2 2 4 0
Omonia
Chipre
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Dukla Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Víkingur Reykjavík
Islandia
2 0 0 2
100%
2 4 0 0
Monaco
França
2 0 1 1
50%
50%
0 2 5 0
Avenir
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 13 1 0
Győr
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
3 5 5 1
Hvidovre
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
4 7 1 0