2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1983-84 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Lech Poznań Athletic Club
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Fenerbahçe Bohemians
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Roma Göteborg
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Athlone Town Standard Liège
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Ajax Olympiacos
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Rapid Wien Nantes
Setzens de final (anada) 14/09/1983 CSKA Sofia Omonia
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Odense Liverpool
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Benfica Linfield
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Dynamo Berlin Jeunesse d'Esch
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Lahti Dinamo București
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Hamrun Dundee United
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Dinamo Minsk Grasshopper
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Győr Víkingur Reykjavík
Setzens de final (anada) 14/09/1983 Partizan Viking
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Nantes Rapid Wien
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Omonia CSKA Sofia
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Göteborg Roma
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Standard Liège Athlone Town
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Olympiacos Ajax
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Athletic Club Lech Poznań
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Víkingur Reykjavík Győr
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Grasshopper Dinamo Minsk
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Dundee United Hamrun
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Dinamo București Lahti
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Viking Partizan
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Jeunesse d'Esch Dynamo Berlin
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Linfield Benfica
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Liverpool Odense
Setzens de final (tornada) 28/09/1983 Bohemians Fenerbahçe
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Dinamo București Hamburger
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Bohemians Rapid Wien
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 CSKA Sofia Roma
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Győr Dinamo Minsk
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Olympiacos Benfica
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Dynamo Berlin Partizan
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Standard Liège Dundee United
Vuitens de final (anada) 19/10/1983 Liverpool Athletic Club
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Rapid Wien Bohemians
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Dinamo Minsk Győr
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Partizan Dynamo Berlin
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Athletic Club Liverpool
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Hamburger Dinamo București
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Roma CSKA Sofia
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Benfica Olympiacos
Vuitens de final (tornada) 02/11/1983 Dundee United Standard Liège
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Liverpool Benfica
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Rapid Wien Dundee United
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Roma Dynamo Berlin
Quarts de final (anada) 07/03/1984 Dinamo Minsk Dinamo București
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Dinamo București Dinamo Minsk
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Dynamo Berlin Roma
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Dundee United Rapid Wien
Quarts de final (tornada) 21/03/1984 Benfica Liverpool
Semifinal (anada) 11/04/1984 Liverpool Dinamo București
Semifinal (anada) 11/04/1984 Dundee United Roma
Semifinal (tornada) 25/04/1984 Roma Dundee United
Semifinal (tornada) 25/04/1984 Dinamo București Liverpool
Final 30/05/1984 Roma Liverpool

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Viktor Sokol Dinamo MinskDinamo Minsk
61.00
Ian Rush LiverpoolLiverpool
50.56
Roberto Pruzzo RomaRoma
50.71
Gheorghe Multescu Dinamo BucureștiDinamo București
30.43
Kenny Dalglish LiverpoolLiverpool
30.33
Diamantino BenficaBenfica
30.50
Gerard Plessers Standard LiègeStandard Liège
30.75
Rainer Ernst Dynamo BerlinDynamo Berlin
30.50
Antonín Panenka Rapid WienRapid Wien
30.50
David Dodds Dundee UnitedDundee United
30.38
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Viktor Sokol Dinamo MinskDinamo Minsk
61.00
Ian Rush LiverpoolLiverpool
50.56
Roberto Pruzzo RomaRoma
50.71
Gheorghe Multescu Dinamo BucureștiDinamo București
30.43
Kenny Dalglish LiverpoolLiverpool
30.33
Diamantino BenficaBenfica
30.50
Gerard Plessers Standard LiègeStandard Liège
30.75
Rainer Ernst Dynamo BerlinDynamo Berlin
30.50
Antonín Panenka Rapid WienRapid Wien
30.50
David Dodds Dundee UnitedDundee United
30.38
    Nom Equip Pos Minuts
Alan Kennedy LiverpoolLiverpool
840
Franco Tancredi RomaRoma
840
Bruce Grobbelaar LiverpoolLiverpool
840
Alan Hansen LiverpoolLiverpool
840
Mark Lawrenson LiverpoolLiverpool
840
Sammy Lee LiverpoolLiverpool
840
Ian Rush LiverpoolLiverpool
840
Graeme Souness LiverpoolLiverpool
835
Bruno Conti RomaRoma
826
Ubaldo Righetti RomaRoma
824
    Nom Equip Pos Grogues
Ioan Andone Dinamo BucureștiDinamo București
2
Aldo Maldera RomaRoma
2
Jozef Adamiec Lech PoznańLech Poznań
1
Lica Movila Dinamo BucureștiDinamo București
1
Tibor Mičinec BohemiansBohemians
1
Jirí Sloup BohemiansBohemians
1
Vladimír Hruska BohemiansBohemians
1
Dragan Mance PartizanPartizan
1
Bernd Kubowitz Dynamo BerlinDynamo Berlin
1
Frank Rohde Dynamo BerlinDynamo Berlin
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Oscar Müller NantesNantes
1
Arthur Ullrich Dynamo BerlinDynamo Berlin
1
Gols:
165
Promig golejador:
2.80
Targetes Grogues:
56
Targetes Grogues Per Partit:
0.95
Expulsions:
2
Expulsions Per Partit:
0.03
Victòries locals:
39
Victòries visitants:
13
Empats:
7
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Liverpool: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
CSKA Sofia: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Liverpool: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
CSKA Sofia: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Liverpool
Inglaterra
9 7 2 0
77%
22%
1%
16 3 2 0
Roma
Italia
9 5 1 3
55%
11%
34%
14 7 5 0
Dinamo București
Rumania
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 7 7 0
Dundee United
Escocia
8 5 1 2
62%
12%
26%
14 5 4 0
Benfica
Portugal
6 3 0 3
50%
50%
10 8 3 0
Dinamo Minsk
Bielorrusia
6 3 2 1
50%
33%
17%
13 8 2 0
Rapid Wien
Austria
6 3 0 3
50%
50%
8 7 5 0
Dynamo Berlin
Alemanya
6 4 0 2
66%
34%
10 6 4 1
Győr
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
8 10 2 0
CSKA Sofia
Bulgaria
4 1 0 3
25%
75%
4 6 2 0
Bohemians
República Txeca
4 3 0 1
75%
25%
7 2 4 0
Partizan
Serbia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 2 0
Athletic Club
Espanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 3 5 0
Standard Liège
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
11 8 0 0
Olympiacos
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 2 0
Grasshopper
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Lahti
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Víkingur Reykjavík
Islandia
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Hamrun
Malta
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Lech Poznań
Polonia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Viking
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
1 5 0 0
Odense
Dinamarca
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Omonia
Chipre
2 1 0 1
50%
50%
4 4 0 0
Nantes
França
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 1
Ajax
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
0 2 0 0
Athlone Town
Irlanda
2 0 0 2
100%
4 11 0 0
Göteborg
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
Fenerbahçe
Turquia
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 6 0 0
Hamburger
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 5 2 0