2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa del Generalísimo1952-53 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Hércules Orihuela
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Granada Alcoyano
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Caudal Avilés
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Ferrol Salamanca
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Baracaldo Gimnástica de Torrelavega
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Osasuna Alavés
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Logroñés UD Huesca
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 España Industrial San Andrés
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Burgos Plus Ultra
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Mallorca Sabadell
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Jaén Mestalla
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Murcia Cacereño
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Atlético Tetuán UD Melilla
Ronda 1 (anada) 01/10/1952 Balompédica Linense Atlético Baleares
Ronda 1 (anada) 02/10/1952 Lérida Gimnástico de Tarragona
Ronda 1 (anada) 29/10/1952 RCD Córdoba Las Palmas
Ronda 1 (tornada) 06/12/1952 Plus Ultra Burgos
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Alavés Osasuna
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Atlético Baleares Balompédica Linense
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Alcoyano Granada
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Gimnástico de Tarragona Lérida
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Sabadell Mallorca
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Salamanca Ferrol
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Avilés Caudal
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Orihuela Hércules
Ronda 1 (tornada) 07/12/1952 Las Palmas RCD Córdoba
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 UD Melilla Atlético Tetuán
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 Cacereño Murcia
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 Mestalla Jaén
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 San Andrés España Industrial
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 UD Huesca Logroñés
Ronda 1 (tornada) 08/12/1952 Gimnástica de Torrelavega Baracaldo
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Alavés Burgos
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Ferrol Avilés
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Lérida España Industrial
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Murcia Hércules
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 UD Melilla Jaén
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Granada Balompédica Linense
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Las Palmas Mallorca
Ronda 2 (anada) 28/12/1952 Baracaldo Logroñés
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Jaén UD Melilla
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Avilés Ferrol
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Burgos Alavés
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Hércules Murcia
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Mallorca Las Palmas
Ronda 2 (tornada) 19/03/1953 Logroñés Baracaldo
Ronda 2 (desempat) 26/03/1953 Alavés Burgos
Ronda 2 (desempat 2) 27/03/1953 Alavés Burgos
Ronda 2 (tornada) 28/03/1953 España Industrial Lérida
Ronda 2 (tornada) 29/03/1953 Balompédica Linense Granada
Ronda 3 (anada) 01/04/1953 Baracaldo España Industrial
Ronda 3 (anada) 01/04/1953 Jaén Granada
Ronda 3 (anada) 01/04/1953 Murcia Las Palmas
Ronda 2 (desempat 3) 09/04/1953 Alavés Burgos
Ronda 3 (anada) 28/04/1953 Alavés Avilés
Ronda 3 (tornada) 10/05/1953 Las Palmas Murcia
Ronda 3 (tornada) 10/05/1953 Granada Jaén
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Sevilla Atlético de Madrid
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Real Madrid Murcia
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Granada Santander
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Barcelona Valencia
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Real Gijón Español
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Baracaldo Oviedo
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Alavés Atlético de Bilbao
Vuitens de final (anada) 17/05/1953 Real Sociedad Valladolid
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Oviedo Baracaldo
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Valladolid Real Sociedad
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Atlético de Bilbao Alavés
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Atlético de Madrid Sevilla
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Español Real Gijón
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Valencia Barcelona
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Santander Granada
Vuitens de final (tornada) 24/05/1953 Murcia Real Madrid
Quarts de final (anada) 31/05/1953 Baracaldo Atlético de Bilbao
Quarts de final (anada) 31/05/1953 Santander Barcelona
Quarts de final (anada) 31/05/1953 Español Atlético de Madrid
Quarts de final (anada) 31/05/1953 Real Madrid Real Sociedad
Quarts de final (tornada) 04/06/1953 Real Sociedad Real Madrid
Quarts de final (tornada) 04/06/1953 Atlético de Bilbao Baracaldo
Quarts de final (tornada) 04/06/1953 Barcelona Santander
Quarts de final (tornada) 04/06/1953 Atlético de Madrid Español
Semifinal (anada) 07/06/1953 Barcelona Atlético de Madrid
Semifinal (anada) 07/06/1953 Real Madrid Atlético de Bilbao
Semifinal (tornada) 14/06/1953 Atlético de Bilbao Real Madrid
Semifinal (tornada) 14/06/1953 Atlético de Madrid Barcelona
Final 21/06/1953 Barcelona Atlético de Bilbao

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Remacha AlavésAlavés
101.11
Venancio Atlético de BilbaoAtlético de Bilbao
81.14
Pahiño Real MadridReal Madrid
81.33
Rafa GranadaGranada
81.14
Azcarate BaracaldoBaracaldo
60.67
Amaro MurciaMurcia
61.20
Ayala I JaénJaén
50.83
Damián UD MelillaUD Melilla
51.25
Kubala BarcelonaBarcelona
50.83
Basora BarcelonaBarcelona
50.71
    Nom Equip Pos Minuts
Berasaluce AlavésAlavés
970
Megino AlavésAlavés
970
Enrique AlavésAlavés
949
Remacha AlavésAlavés
880
Sanz AlavésAlavés
880
Garcieta AlavésAlavés
840
Erezuma AlavésAlavés
840
Pedrín BaracaldoBaracaldo
810
Gojenuri BaracaldoBaracaldo
810
Azcarate BaracaldoBaracaldo
810
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Perales OrihuelaOrihuela
2
Calvo SabadellSabadell
1
Cobo Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Artime FerrolFerrol
1
Riestra AvilésAvilés
1
Morales BurgosBurgos
1
Enrique AlavésAlavés
1
Virgili Balompédica LinenseBalompédica Linense
1
Izaguirre Balompédica LinenseBalompédica Linense
1
Homar Atlético BalearesAtlético Baleares
1
Gols:
329
Promig golejador:
3.83
Expulsions:
18
Expulsions Per Partit:
0.21
Victòries locals:
59
Victòries visitants:
11
Empats:
16
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Granada: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Balompédica Linense: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Baracaldo: 8 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Baracaldo: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Alavés
Espanya
10 4 2 4
40%
20%
40%
25 21 0 1
Baracaldo
Espanya
9 5 3 1
55%
33%
12%
26 17 0 0
Granada
Espanya
8 6 1 1
75%
12%
13%
23 15 0 0
Murcia
Espanya
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 13 0 0
Barcelona
Espanya
7 4 1 2
57%
14%
29%
20 6 0 0
Burgos
Espanya
7 3 2 2
42%
28%
30%
10 11 0 1
Atlético de Bilbao
Espanya
7 4 2 1
57%
28%
15%
21 9 0 0
Las Palmas
Espanya
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 7 0 0
Real Madrid
Espanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
15 8 0 0
Jaén
Espanya
6 2 0 4
33%
67%
13 12 0 0
Atlético de Madrid
Espanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 17 0 2
Avilés
Espanya
5 2 1 2
40%
20%
40%
9 10 0 1
España Industrial
Espanya
5 3 1 1
60%
20%
20%
10 9 0 0
UD Melilla
Espanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 10 0 0
Real Sociedad
Espanya
4 2 0 2
50%
50%
7 8 0 0
Balompédica Linense
Espanya
4 1 0 3
25%
75%
6 9 0 2
Mallorca
Espanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 0 0
Hércules
Espanya
4 3 0 1
75%
25%
5 3 0 2
Santander
Espanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 5 0 0
Logroñés
Espanya
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 6 0 0
Ferrol
Espanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 7 0 1
Español
Espanya
4 2 0 2
50%
50%
9 8 0 0
Lérida
Espanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 0 0
Sevilla
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 1
Valencia
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
1 6 0 0
Real Gijón
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
RCD Córdoba
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
4 5 0 0
Oviedo
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
4 6 0 0
Gimnástico de Tarragona
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 1
Mestalla
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Atlético Tetuán
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
4 6 0 0
Cacereño
Espanya
2 0 0 2
100%
5 8 0 0
Sabadell
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 1
Plus Ultra
Espanya
2 0 0 2
100%
2 4 0 0
San Andrés
Espanya
2 0 0 2
100%
3 8 0 0
UD Huesca
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Osasuna
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
5 9 0 0
Gimnástica de Torrelavega
Espanya
2 0 0 2
100%
3 8 0 0
Salamanca
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Caudal
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Alcoyano
Espanya
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Orihuela
Espanya
2 0 0 2
100%
1 4 0 4
Atlético Baleares
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 1
Valladolid
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0