2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Primera Divisió1941-42 next

Lliga
Copa del Generalísimo
Pichichi
Zamora

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Valencia40261844853902
2Real Madrid33261457654300
3Atlético Aviación33261457504401
4Deportivo de La Coruña282612410363701
5Celta de Vigo28261169535801
6Sevilla27261079584502
7Atlético de Bilbao27261079554100
8Castellón262610610546301
9Español262610610494201
10Granada252610511645201
11Oviedo23268711426300
12Barcelona19268315576604
13Alicante CD17266515427102
14Real Sociedad12265219317701
Promoció Permanència
Descens

Resultats

Destacats

Nom Pos Grogues Club
Nom Pos Coef Club PJ G
Sión I
1 Oviedo1414
Pío
1.33 Valencia1520
Marzá
1.37 Real Madrid1622
Acuña
1.42 Deportivo de la Coruña2637
Martorell
1.45 Espanyol2029
Echevarría
1.57 Athletic de Bilbao2641
Tabales
1.61 Atlético de Madrid2134
Alberty
1.71 Granada1424
Eizaguirre
1.72 Real Sociedad1119
Eizaguirre
1.72 Valencia1119
Gols:
741
Promig golejador:
4,07
Expulsions:
17
Expulsions Per Partit:
0,09
Estrangers:
1
Percentatge Estrangers:
0.33
Victòries locals:
108
Victòries visitants:
38
Empats:
36
Màxima victòria local:
10-0 Sevilla-Oviedo
Màxima victòria visitant:
1-4 Deportivo de La Coruña-Granada
Millor ratxa guanyadora:
Valencia: 6 Partits (Jornades 15-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Real Sociedad: 9 Partits (Jornades 11-19)
Millor ratxa no perdent:
Valencia: 12 Partits (Jornades 15-26)
Pitjor ratxa no guanyant:
Alicante CD: 10 Partits (Jornades 17-26)
Nom Club Pos P Min G TG TV
Alberty Granada
14 1260 0 0 0

Progrés

Matriu