Temporada 1941-42 Primera Divisió

Copa del Generalísimo
Pichichi
Zamora
Resultats
28/09/1941
Atlético Bilbao
Español
Atlético Aviación
Valencia
Barcelona
Hércules
Deportivo de La Coruña
Castellón
Granada
Celta de Vigo
Real Sociedad
Real Madrid
Sevilla
Real Oviedo
05/10/1941
Castellón
Sevilla
Celta de Vigo
Atlético Bilbao
Español
Barcelona
Hércules
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Granada
Real Oviedo
Atlético Aviación
Valencia
Real Sociedad
12/10/1941
Atlético Bilbao
Real Madrid
Atlético Aviación
Real Sociedad
Barcelona
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Español
Granada
Valencia
Real Oviedo
Castellón
Sevilla
Hércules
19/10/1941
Castellón
Atlético Aviación
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Español
Sevilla
Hércules
Real Oviedo
Real Sociedad
Granada
Real Madrid
Barcelona
Valencia
Atlético Bilbao
26/10/1941
Atlético Bilbao
Real Sociedad
Atlético Aviación
Granada
Barcelona
Valencia
Castellón
Hércules
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Real Oviedo
Español
Sevilla
Celta de Vigo
02/11/1941
Celta de Vigo
Real Oviedo
Español
Castellón
Granada
Atlético Bilbao
Hércules
Atlético Aviación
Real Sociedad
Barcelona
Real Madrid
Sevilla
Valencia
Deportivo de La Coruña
09/11/1941
Atlético Aviación
Atlético Bilbao
Barcelona
Granada
Castellón
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Hércules
Español
Real Oviedo
Real Madrid
Sevilla
Valencia
16/11/1941
Atlético Bilbao
Barcelona
Celta de Vigo
Hércules
Español
Atlético Aviación
Granada
Deportivo de La Coruña
Real Sociedad
Sevilla
Real Madrid
Castellón
Valencia
Real Oviedo
23/11/1941
Atlético Aviación
Barcelona
Castellón
Valencia
Deportivo de La Coruña
Atlético Bilbao
Español
Celta de Vigo
Hércules
Real Madrid
Real Oviedo
Real Sociedad
Sevilla
Granada
30/11/1941
Atlético Bilbao
Sevilla
Barcelona
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Atlético Aviación
Granada
Real Oviedo
Real Sociedad
Castellón
Real Madrid
Español
Valencia
Hércules
07/12/1941
Atlético Aviación
Deportivo de La Coruña
Castellón
Granada
Celta de Vigo
Real Madrid
Español
Valencia
Hércules
Real Sociedad
Real Oviedo
Atlético Bilbao
Sevilla
Barcelona
14/12/1941
Atlético Bilbao
Castellón
Atlético Aviación
Real Madrid
Barcelona
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Granada
Hércules
Real Sociedad
Español
Valencia
Celta de Vigo
21/12/1941
Castellón
Barcelona
Celta de Vigo
Real Sociedad
Español
Granada
Hércules
Atlético Bilbao
Real Madrid
Valencia
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Sevilla
Atlético Aviación
04/01/1942
Castellón
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Granada
Español
Atlético Bilbao
Hércules
Barcelona
Real Madrid
Real Sociedad
Real Oviedo
Sevilla
Valencia
Atlético Aviación
11/01/1942
Atlético Bilbao
Celta de Vigo
Atlético Aviación
Real Oviedo
Barcelona
Español
Deportivo de La Coruña
Hércules
Granada
Real Madrid
Real Sociedad
Valencia
Sevilla
Castellón
18/01/1942
Castellón
Real Oviedo
Celta de Vigo
Barcelona
Español
Deportivo de La Coruña
Hércules
Sevilla
Real Sociedad
Atlético Aviación
Real Madrid
Atlético Bilbao
Valencia
Granada
25/01/1942
Atlético Bilbao
Valencia
Atlético Aviación
Castellón
Barcelona
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Granada
Real Sociedad
Real Oviedo
Hércules
Sevilla
Español
01/02/1942
Celta de Vigo
Sevilla
Español
Real Oviedo
Granada
Atlético Aviación
Hércules
Castellón
Real Sociedad
Atlético Bilbao
Real Madrid
Deportivo de La Coruña
Valencia
Barcelona
08/02/1942
Atlético Bilbao
Granada
Atlético Aviación
Hércules
Barcelona
Real Sociedad
Castellón
Español
Deportivo de La Coruña
Valencia
Real Oviedo
Celta de Vigo
Sevilla
Real Madrid
15/02/1942
Atlético Bilbao
Atlético Aviación
Celta de Vigo
Castellón
Español
Hércules
Granada
Barcelona
Real Sociedad
Deportivo de La Coruña
Real Madrid
Real Oviedo
Valencia
Sevilla
22/02/1942
Atlético Aviación
Español
Barcelona
Atlético Bilbao
Deportivo de La Coruña
Granada
Hércules
Celta de Vigo
Real Oviedo
Valencia
Sevilla
Real Sociedad
24/02/1942
Castellón
Real Madrid
01/03/1942
Atlético Bilbao
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Atlético Aviación
Celta de Vigo
Español
Granada
Sevilla
Real Sociedad
Real Oviedo
Real Madrid
Hércules
Valencia
Castellón
08/03/1942
Atlético Aviación
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Barcelona
Español
Real Madrid
Hércules
Valencia
Real Oviedo
Granada
Sevilla
Atlético Bilbao
09/03/1942
Castellón
Real Sociedad
22/03/1942
Atlético Bilbao
Real Oviedo
Barcelona
Sevilla
Deportivo de La Coruña
Atlético Aviación
Granada
Castellón
Real Sociedad
Hércules
Real Madrid
Celta de Vigo
Valencia
Español
29/03/1942
Castellón
Atlético Bilbao
Celta de Vigo
Valencia
Español
Real Sociedad
Hércules
Granada
Real Madrid
Atlético Aviación
Real Oviedo
Barcelona
Sevilla
Deportivo de La Coruña
05/04/1942
Atlético Bilbao
Hércules
Atlético Aviación
Sevilla
Barcelona
Castellón
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Granada
Español
Real Sociedad
Celta de Vigo
Valencia
Real Madrid
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Valencia40261844853900
2Real Madrid33261457654300
3Atlético Aviación33261457504400
4Deportivo de La Coruña282612410363700
5Celta de Vigo28261169535800
6Sevilla27261079584501
7Atlético Bilbao27261079554100
8Castellón262610610546300
9Español262610610494200
10Granada252610511645200
11Real Oviedo23268711426300
12Barcelona19268315576603
13Hércules17266515427100
14Real Sociedad12265219317701
Destacats
 NomDem GolsClub
Mundo
27
César Rodríguez
23
Alday
23
Del Pino
22
Campos
20
Gorostiza
20
Basilio
19
Martín
18
Zarra
17
Campanal I
17
 NomDem GroguesClub
 NomDem VermellesClub
Balmanya
1
Ceballos
1
Martín
1
Simón
1
Berrocal
1
Gols:
741
Gols Per Partit:
4,07
Expulsions:
5
Expulsions Per Partit:
0,03
Estrangers:
12
Percentatge Estrangers:
3,95
Victòries locals:
108
Victòries visitants:
38
Empats:
36
Màxima victòria local:
10-0 Sevilla-Real Oviedo
Màxima victòria visitant:
1-4 Deportivo de La Coruña-Granada
Millor ratxa guanyadora:
Valencia: 6 Partits (Jornades 15-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Real Sociedad: 9 Partits (Jornades 11-19)
Millor ratxa no perdent:
Valencia: 12 Partits (Jornades 15-26)
Pitjor ratxa no guanyant:
Hércules: 10 Partits (Jornades 17-26)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/04/2018
Notificar error