Temporada 1941-42 Primera Divisió

Copa del Generalísimo
Pichichi
Zamora
Resultats
Classificació
config
Data final:
Data inicial:
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Valencia40261844853900
2Real Madrid33261457654300
3Atlético Aviación33261457504400
4Deportivo de La Coruña282612410363700
5Celta de Vigo28261169535800
6Sevilla27261079584501
7Atlético de Bilbao27261079554100
8Castellón262610610546300
9Español262610610494200
10Granada252610511645200
11Oviedo23268711426300
12Barcelona19268315576603
13Hércules17266515427100
14Real Sociedad12265219317701
Destacats
 NomDem GolsClub
Mundo
27
César Rodríguez
23
Alday
23
Del Pino
22
Campos
20
Gorostiza
20
Basilio
19
Martín
18
Campanal I
17
Zarra
17
 NomDem GroguesClub
Arqueta
0
Nando
0
Bertol
0
Bilbao
0
Celaya
0
Echevarría
0
Elices
0
Ereñaga
0
Gárate
0
Gainza
0
Gols:
741
Gols Per Partit:
4,07
Targetes Grogues:
0
Targetes Grogues Per Partit:
0
Expulsions:
5
Expulsions Per Partit:
0,03
Estrangers:
12
Percentatge Estrangers:
3,95
Victòries locals:
108
Victòries visitants:
38
Empats:
36
Màxima victòria local:
10-0 Sevilla-Oviedo
Màxima victòria visitant:
1-4 Deportivo de La Coruña-Granada
Millor ratxa guanyadora:
Valencia: 6 Partits (Jornades 15-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Real Sociedad: 9 Partits (Jornades 11-19)
Millor ratxa no perdent:
Valencia: 12 Partits (Jornades 15-26)
Pitjor ratxa no guanyant:
Hércules: 10 Partits (Jornades 17-26)
Progrés
Matriu
Última actualització: 17/12/2018
Notificar error