2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1972-73 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 12/09/1972 Liverpool Eintracht Frankfurt
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Lyn Tottenham
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Feyenoord Rumelange
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Angers Dynamo Berlin
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Aberdeen Borussia Mönchengladbach
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Köln Bohemians
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Budapest Honvéd Partick Thistle
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Sochaux Frem
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Åtvidabergs Brugge
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Viking ÍBV
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Crvena Zvezda Lausanne
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Dukla Praha OFK Beograd
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Nîmes Grasshopper
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Ruch Chorzów Fenerbahçe
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Slovan Bratislava Vojvodina
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Dinamo Tbilisi Twente
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Beroe Austria Wien
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 AEK Salgótarján
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Universitatea Cluj Levski-Spartak
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 UTA Arad Norrköping
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Manchester City Valencia
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Dynamo Dresden VOËST Linz
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Stoke City Kaiserslautern
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Torino Las Palmas
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Inter Valletta
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1972 Vitória de Setúbal Zagłębie Sosnowiec
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1972 Eskişehirspor Fiorentina
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1972 EPA Larnaca Ararat Yerevan
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1972 Olympiacos Cagliari
Trentadosens de Final (anada) 20/09/1972 Porto Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 20/09/1972 Racing White CUF Barreiro
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1972 Grasshopper Nîmes
Trentadosens de Final (tornada) 26/09/1972 Eintracht Frankfurt Liverpool
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Tottenham Lyn
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Brugge Åtvidabergs
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Borussia Mönchengladbach Aberdeen
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Twente Dinamo Tbilisi
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Kaiserslautern Stoke City
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Lausanne Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Ararat Yerevan EPA Larnaca
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Valencia Manchester City
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Las Palmas Torino
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Norrköping UTA Arad
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Bohemians Köln
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Fiorentina Eskişehirspor
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Cagliari Olympiacos
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Barcelona Porto
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Partick Thistle Budapest Honvéd
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Rumelange Feyenoord
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Vojvodina Slovan Bratislava
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 ÍBV Viking
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Austria Wien Beroe
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Valletta Inter
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Dynamo Berlin Angers
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 OFK Beograd Dukla Praha
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Salgótarján AEK
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 CUF Barreiro Racing White
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Frem Sochaux
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 VOËST Linz Dynamo Dresden
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1972 Fenerbahçe Ruch Chorzów
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1972 Zagłębie Sosnowiec Vitória de Setúbal
Trentadosens de Final (tornada) 04/10/1972 Levski-Spartak Universitatea Cluj
Setzens de final (anada) 24/10/1972 Liverpool AEK
Setzens de final (anada) 24/10/1972 Viking Köln
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Crvena Zvezda Valencia
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Dynamo Berlin Levski-Spartak
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Las Palmas Slovan Bratislava
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Vitória de Setúbal Fiorentina
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Porto Brugge
Setzens de final (anada) 25/10/1972 CUF Barreiro Kaiserslautern
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Inter Norrköping
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Ruch Chorzów Dynamo Dresden
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Borussia Mönchengladbach Hvidovre
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Frem Twente
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Grasshopper Ararat Yerevan
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Feyenoord OFK Beograd
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Tottenham Olympiacos
Setzens de final (anada) 25/10/1972 Beroe Budapest Honvéd
Setzens de final (tornada) 01/11/1972 Fiorentina Vitória de Setúbal
Setzens de final (tornada) 07/11/1972 Köln Viking
Setzens de final (tornada) 07/11/1972 Levski-Spartak Dynamo Berlin
Setzens de final (tornada) 07/11/1972 AEK Liverpool
Setzens de final (tornada) 07/11/1972 Budapest Honvéd Beroe
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Hvidovre Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Valencia Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Twente Frem
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Kaiserslautern CUF Barreiro
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Norrköping Inter
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Ararat Yerevan Grasshopper
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 OFK Beograd Feyenoord
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Olympiacos Tottenham
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Brugge Porto
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Slovan Bratislava Las Palmas
Setzens de final (tornada) 08/11/1972 Dynamo Dresden Ruch Chorzów
Vuitens de final (anada) 28/11/1972 Köln Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Vitória de Setúbal Inter
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Porto Dynamo Dresden
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Tottenham Crvena Zvezda
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Twente Las Palmas
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Ararat Yerevan Kaiserslautern
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 OFK Beograd Beroe
Vuitens de final (anada) 29/11/1972 Dynamo Berlin Liverpool
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Las Palmas Twente
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Kaiserslautern Ararat Yerevan
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Liverpool Dynamo Berlin
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Borussia Mönchengladbach Köln
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Dynamo Dresden Porto
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Crvena Zvezda Tottenham
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Inter Vitória de Setúbal
Vuitens de final (tornada) 13/12/1972 Beroe OFK Beograd
Quarts de final (anada) 06/03/1973 Kaiserslautern Borussia Mönchengladbach
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Liverpool Dynamo Dresden
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Tottenham Vitória de Setúbal
Quarts de final (anada) 07/03/1973 OFK Beograd Twente
Quarts de final (tornada) 20/03/1973 Borussia Mönchengladbach Kaiserslautern
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Vitória de Setúbal Tottenham
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Dynamo Dresden Liverpool
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Twente OFK Beograd
Semifinal (anada) 10/04/1973 Liverpool Tottenham
Semifinal (anada) 11/04/1973 Borussia Mönchengladbach Twente
Semifinal (tornada) 25/04/1973 Tottenham Liverpool
Semifinal (tornada) 25/04/1973 Twente Borussia Mönchengladbach
Final (anada) 10/05/1973 Liverpool Borussia Mönchengladbach
Final (tornada) 23/05/1973 Borussia Mönchengladbach Liverpool

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Jan Jeuring TwenteTwente
121.20
Heynckes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
121.09
Martin Chivers TottenhamTottenham
80.80
Petko Petkov BeroeBeroe
81.33
Theo de Jong FeyenoordFeyenoord
71.75
Jensen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
70.70
Abel Fernando Miglieti PortoPorto
71.17
Vojin Lazarević Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
61.20
Ninoslav Zec OFK BeogradOFK Beograd
60.75
Roberto Boninsegna InterInter
61.50
    Nom Equip Pos Minuts
Vogts Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1080
Ian Callaghan LiverpoolLiverpool
1080
Kleff Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1080
Ray Clemence LiverpoolLiverpool
1080
Bonhof Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1080
Chris Lawler LiverpoolLiverpool
1080
Larry Lloyd LiverpoolLiverpool
1080
Emlyn Hughes LiverpoolLiverpool
1049
Danner Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1034
Alec Lindsay LiverpoolLiverpool
990
    Nom Equip Pos Grogues
Slobodan Mesanovic OFK BeogradOFK Beograd
3
Arkadi Andreasian Ararat YerevanArarat Yerevan
3
Willy van de Kerkhof TwenteTwente
3
Duda Vitória de SetúbalVitória de Setúbal
2
Adorno ValenciaValencia
2
Manuel Luis Dos Santos Vitória de SetúbalVitória de Setúbal
2
Francis Lee Manchester CityManchester City
2
Flávio PortoPorto
2
Simmet KölnKöln
2
Eddy Achterberg TwenteTwente
2
    Nom Equip Pos Vermelles
John Doran BohemiansBohemians
1
Vasile Soo Universitatea ClujUniversitatea Cluj
1
John Ritchie Stoke CityStoke City
1
Jacques Lemée AngersAngers
1
Manuel Gualter Martins Da Costa PortoPorto
1
Willy van de Kerkhof TwenteTwente
1
Gols:
405
Promig golejador:
3.27
Targetes Grogues:
149
Targetes Grogues Per Partit:
1.20
Expulsions:
6
Expulsions Per Partit:
0.05
Victòries locals:
79
Victòries visitants:
33
Empats:
12
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Yerevan: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Porto: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Borussia Mönchengladbach: 10 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Porto: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Liverpool
Inglaterra
12 8 2 2
66%
16%
18%
19 6 4 0
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
12 10 1 1
83%
8%
9%
36 12 3 0
Tottenham
Inglaterra
10 6 0 4
60%
40%
22 9 4 0
Twente
Països Baixos
10 5 0 5
50%
50%
22 13 5 1
Vitória de Setúbal
Portugal
8 4 0 4
50%
50%
12 7 7 0
Kaiserslautern
Alemanya
8 3 0 5
37%
63%
12 16 2 0
OFK Beograd
Serbia
8 4 2 2
50%
25%
25%
16 13 8 0
Dynamo Dresden
Alemanya
8 5 1 2
62%
12%
26%
11 6 4 0
Dynamo Berlin
Alemanya
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 7 0 0
Porto
Portugal
6 3 0 3
50%
50%
10 7 8 1
Köln
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 8 4 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 4 0 2
66%
34%
12 7 3 0
Ararat Yerevan
Armenia
6 5 0 1
83%
17%
11 5 7 0
Las Palmas
Espanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 8 5 0
Inter
Italia
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 5 2 0
Beroe
Bulgaria
6 3 1 2
50%
16%
34%
14 5 4 0
AEK
Grecia
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 3 0
CUF Barreiro
Portugal
4 3 0 1
75%
25%
5 3 3 0
Slovan Bratislava
Eslovaquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 4 1 0
Ruch Chorzów
Polonia
4 1 0 3
25%
75%
3 5 1 0
Grasshopper
Suïssa
4 2 0 2
50%
50%
7 9 4 0
Levski-Spartak
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
8 8 3 0
Feyenoord
Països Baixos
4 3 0 1
75%
25%
26 5 1 0
Valencia
Espanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 6 0
Viking
Noruega
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 9 4 0
Brugge
Bèlgica
4 2 0 2
50%
50%
9 10 2 0
Fiorentina
Italia
4 3 0 1
75%
25%
7 3 0 0
Frem
Dinamarca
4 2 0 2
50%
50%
5 11 0 0
Norrköping
Suecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 5 3 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 3 0 1
75%
25%
5 3 0 0
Olympiacos
Grecia
4 3 0 1
75%
25%
4 5 5 0
Racing White
Bèlgica
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Barcelona
Espanya
2 0 0 2
100%
1 4 1 0
VOËST Linz
Austria
2 0 1 1
50%
50%
2 4 1 0
Stoke City
Inglaterra
2 1 0 1
50%
50%
3 5 2 1
EPA Larnaca
Chipre
2 0 0 2
100%
0 2 0 0
Torino
Italia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Eskişehirspor
Turquia
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Valletta
Malta
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Cagliari
Italia
2 0 0 2
100%
1 3 5 0
Zagłębie Sosnowiec
Polonia
2 1 0 1
50%
50%
2 6 0 0
Austria Wien
Austria
2 0 0 2
100%
1 10 1 0
UTA Arad
Rumania
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Rumelange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 21 0 0
Angers
França
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 1
Aberdeen
Escocia
2 0 0 2
100%
5 9 2 0
Eintracht Frankfurt
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Bohemians
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 5 3 1
Partick Thistle
Escocia
2 0 0 2
100%
0 4 1 0
Sochaux
França
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
Åtvidabergs
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
5 6 0 0
Manchester City
Inglaterra
2 0 1 1
50%
50%
3 4 6 0
ÍBV
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Dukla Praha
República Txeca
2 0 1 1
50%
50%
3 5 1 0
Nîmes
França
2 0 0 2
100%
2 4 2 0
Fenerbahçe
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 1 0
Vojvodina
Serbia
2 0 0 2
100%
1 8 1 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Lyn
Noruega
2 0 0 2
100%
3 12 0 0
Salgótarján
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Universitatea Cluj
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
5 6 3 1
Lausanne
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
4 7 1 0
Hvidovre
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 6 2 0