2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1975-76 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 16/09/1975 CSKA Septemvriysko Zname Juventus
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Benfica Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Malmö Magdeburg
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Real Madrid Dinamo București
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Rangers Bohemians
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Molenbeek Viking
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Borussia Mönchengladbach Wacker Innsbruck
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Jeunesse d'Esch Bayern München
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Slovan Bratislava Derby County
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Olympiacos Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 17/09/1975 KB Saint-Étienne
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Linfield PSV
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Ruch Chorzów KuPS
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Újpesti Dózsa Zürich
Setzens de final (anada) 17/09/1975 Floriana Hajduk Split
Setzens de final (anada) 21/09/1975 Omonia ÍA
Setzens de final (tornada) 28/09/1975 ÍA Omonia
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Hajduk Split Floriana
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Saint-Étienne KB
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Juventus CSKA Septemvriysko Zname
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Bayern München Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 PSV Linfield
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Zürich Újpesti Dózsa
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Wacker Innsbruck Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Fenerbahçe Benfica
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Viking Molenbeek
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 KuPS Ruch Chorzów
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Dynamo Kyiv Olympiacos
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Bohemians Rangers
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Magdeburg Malmö
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Dinamo București Real Madrid
Setzens de final (tornada) 01/10/1975 Derby County Slovan Bratislava
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Hajduk Split Molenbeek
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Saint-Étienne Rangers
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Derby County Real Madrid
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Borussia Mönchengladbach Juventus
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Malmö Bayern München
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Dynamo Kyiv ÍA
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Ruch Chorzów PSV
Vuitens de final (anada) 22/10/1975 Benfica Újpesti Dózsa
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Real Madrid Derby County
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Újpesti Dózsa Benfica
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Molenbeek Hajduk Split
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 ÍA Dynamo Kyiv
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 PSV Ruch Chorzów
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Juventus Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Rangers Saint-Étienne
Vuitens de final (tornada) 05/11/1975 Bayern München Malmö
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Hajduk Split PSV
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Benfica Bayern München
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Borussia Mönchengladbach Real Madrid
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Dynamo Kyiv Saint-Étienne
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Saint-Étienne Dynamo Kyiv
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Real Madrid Borussia Mönchengladbach
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 PSV Hajduk Split
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Bayern München Benfica
Semifinal (anada) 31/03/1976 Real Madrid Bayern München
Semifinal (anada) 31/03/1976 Saint-Étienne PSV
Semifinal (tornada) 14/04/1976 PSV Saint-Étienne
Semifinal (tornada) 14/04/1976 Bayern München Real Madrid
Final 12/05/1976 Bayern München Saint-Étienne

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Heynckes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
61.00
Nené BenficaBenfica
50.83
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
50.83
Santillana Real MadridReal Madrid
50.71
Roberto Martínez Real MadridReal Madrid
50.71
Slaviša Žungul Hajduk SplitHajduk Split
51.00
Harry Lubse PSVPSV
50.63
Schuster Bayern MünchenBayern München
41.33
Simonsen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
40.67
Ivan Šurjak Hajduk SplitHajduk Split
40.80
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Heynckes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
61.00
Nené BenficaBenfica
50.83
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
50.83
Santillana Real MadridReal Madrid
50.71
Roberto Martínez Real MadridReal Madrid
50.71
Slaviša Žungul Hajduk SplitHajduk Split
51.00
Harry Lubse PSVPSV
50.63
Schuster Bayern MünchenBayern München
41.33
Simonsen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
40.67
Ivan Šurjak Hajduk SplitHajduk Split
40.80
    Nom Equip Pos Minuts
Ivan Ćurković Saint-ÉtienneSaint-Étienne
840
Oswaldo Piazza Saint-ÉtienneSaint-Étienne
840
Christian Lopez Saint-ÉtienneSaint-Étienne
840
Hervé Revelli Saint-ÉtienneSaint-Étienne
830
Gérard Janvion Saint-ÉtienneSaint-Étienne
815
Dürnberger Bayern MünchenBayern München
810
Beckenbauer Bayern MünchenBayern München
810
Maier Bayern MünchenBayern München
810
Horsmann Bayern MünchenBayern München
810
Rummenigge Bayern MünchenBayern München
810
    Nom Equip Pos Grogues
Ivan Buljan Hajduk SplitHajduk Split
2
António Oliveira BenficaBenfica
2
Haraldur Sturlaugsson ÍAÍA
2
Apostolos Glezos OlympiacosOlympiacos
2
Amancio Real MadridReal Madrid
2
Franco Causio JuventusJuventus
2
Stielike Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
2
Sabahattin Erboğa FenerbahçeFenerbahçe
1
Alexander Miller RangersRangers
1
Gaetano Scirea JuventusJuventus
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Thomas Sjöberg MalmöMalmö
1
Sándor Zámbó Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
1
Vítor Martins BenficaBenfica
1
Amancio Real MadridReal Madrid
1
Gols:
202
Promig golejador:
3.31
Targetes Grogues:
70
Targetes Grogues Per Partit:
1.15
Expulsions:
4
Expulsions Per Partit:
0.07
Victòries locals:
41
Victòries visitants:
10
Empats:
10
Màxima victòria local:
Millor ratxa guanyadora:
Hajduk Split: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Real Madrid: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Borussia Mönchengladbach: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Real Madrid: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Bayern München
Alemanya
9 6 2 1
66%
22%
12%
19 4 1 0
Saint-Étienne
França
9 6 1 2
66%
11%
23%
13 5 1 0
PSV
Països Baixos
8 5 1 2
62%
12%
26%
20 5 2 0
Real Madrid
Espanya
8 2 3 3
25%
37%
38%
14 13 4 1
Hajduk Split
Croacia
6 5 0 1
83%
17%
17 5 6 0
Benfica
Portugal
6 2 1 3
33%
16%
51%
14 11 6 1
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 4 1 1
66%
16%
18%
10 5 4 0
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
6 2 4 0
33%
66%
1%
14 7 4 0
Újpesti Dózsa
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
10 11 1 1
Ruch Chorzów
Polonia
4 1 1 2
25%
25%
50%
8 9 1 0
Derby County
Inglaterra
4 2 0 2
50%
50%
8 7 3 0
ÍA
Islandia
4 1 0 3
25%
75%
5 7 2 0
Molenbeek
Bèlgica
4 2 0 2
50%
50%
6 9 3 0
Juventus
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 7 0
Malmö
Suecia
4 2 0 2
50%
50%
4 5 2 1
Rangers
Escocia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 6 2 0
Floriana
Malta
2 0 0 2
100%
0 8 1 0
Zürich
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
5 5 1 0
Fenerbahçe
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
1 7 2 0
KuPS
Finlandia
2 0 1 1
50%
50%
2 7 0 0
Magdeburg
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 3 3 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 10 0 0
Dinamo București
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 0
KB
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Olympiacos
Grecia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Bohemians
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Slovan Bratislava
Eslovaquia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 2 0
Omonia
Chipre
2 1 0 1
50%
50%
2 5 1 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 8 0 0
Wacker Innsbruck
Austria
2 0 1 1
50%
50%
2 7 2 0
Viking
Noruega
2 0 0 2
100%
2 4 1 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0