2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1989-90 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Spora Real Madrid
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Steaua București Fram
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Tirol Innsbruck Omonia
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Sliema Wanderers Tirana
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Ruch Chorzów CSKA Sofia
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Sparta Praha Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Derry City Benfica
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Budapest Honvéd Vojvodina
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Rosenborg KV Mechelen
Setzens de final (anada) 13/09/1989 PSV Luzern
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Rangers Bayern München
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Malmö Inter
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Dynamo Dresden AEK
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Milan Helsinki
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Olympique de Marseille Brøndby
Setzens de final (anada) 13/09/1989 Linfield Dnipro
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Fram Steaua București
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Tirana Sliema Wanderers
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Vojvodina Budapest Honvéd
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 CSKA Sofia Ruch Chorzów
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Helsinki Milan
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Dnipro Linfield
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Omonia Tirol Innsbruck
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Brøndby Olympique de Marseille
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Fenerbahçe Sparta Praha
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Luzern PSV
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 AEK Dynamo Dresden
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 KV Mechelen Rosenborg
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Inter Malmö
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Real Madrid Spora
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Benfica Derry City
Setzens de final (tornada) 27/09/1989 Bayern München Rangers
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Milan Real Madrid
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Olympique de Marseille AEK
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Bayern München Tirana
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Malmö KV Mechelen
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Dnipro Tirol Innsbruck
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Budapest Honvéd Benfica
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Steaua București PSV
Vuitens de final (anada) 18/10/1989 Sparta Praha CSKA Sofia
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 PSV Steaua București
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 CSKA Sofia Sparta Praha
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 Tirol Innsbruck Dnipro
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 Benfica Budapest Honvéd
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 KV Mechelen Malmö
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 AEK Olympique de Marseille
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 Real Madrid Milan
Vuitens de final (tornada) 01/11/1989 Tirana Bayern München
Quarts de final (anada) 07/03/1990 Benfica Dnipro
Quarts de final (anada) 07/03/1990 KV Mechelen Milan
Quarts de final (anada) 07/03/1990 CSKA Sofia Olympique de Marseille
Quarts de final (anada) 07/03/1990 Bayern München PSV
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 PSV Bayern München
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Dnipro Benfica
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Milan KV Mechelen
Quarts de final (tornada) 21/03/1990 Olympique de Marseille CSKA Sofia
Semifinal (anada) 04/04/1990 Olympique de Marseille Benfica
Semifinal (anada) 04/04/1990 Milan Bayern München
Semifinal (tornada) 18/04/1990 Benfica Olympique de Marseille
Semifinal (tornada) 18/04/1990 Bayern München Milan
Final 23/05/1990 Milan Benfica

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Romário PSVPSV
61.50
Jean-Pierre Papin Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
60.75
Vata BenficaBenfica
40.57
Mats Magnusson BenficaBenfica
40.44
Peter Pacult Tirol InnsbruckTirol Innsbruck
41.00
Christoph Westerthaler Tirol InnsbruckTirol Innsbruck
30.75
Michal Bílek Sparta PrahaSparta Praha
30.75
Juul Ellerman PSVPSV
30.50
Edouard Son DniproDnipro
30.60
Hristo Stoichkov CSKA SofiaCSKA Sofia
30.60
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Romário PSVPSV
61.50
Jean-Pierre Papin Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
60.75
Vata BenficaBenfica
40.57
Mats Magnusson BenficaBenfica
40.44
Peter Pacult Tirol InnsbruckTirol Innsbruck
41.00
Christoph Westerthaler Tirol InnsbruckTirol Innsbruck
30.75
Michal Bílek Sparta PrahaSparta Praha
30.75
Juul Ellerman PSVPSV
30.50
Edouard Son DniproDnipro
30.60
Hristo Stoichkov CSKA SofiaCSKA Sofia
30.60
    Nom Equip Pos Minuts
Silvino Louro BenficaBenfica
810
Mats Magnusson BenficaBenfica
810
Valdo BenficaBenfica
805
Rijkaard MilanMilan
796
Jonas Thern BenficaBenfica
758
Galli MilanMilan
750
Maldini MilanMilan
750
Baresi MilanMilan
750
Jean-Pierre Papin Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
720
Pflügler Bayern MünchenBayern München
720
    Nom Equip Pos Grogues
Ricardo BenficaBenfica
3
Grahammer Bayern MünchenBayern München
3
Sanchis Real MadridReal Madrid
2
Sándor Nagy Budapest HonvédBudapest Honvéd
2
Alexei Cherednik DniproDnipro
2
Michael Streiter Tirol InnsbruckTirol Innsbruck
2
Berry van Aerle PSVPSV
2
Müjdat Yetkiner FenerbahçeFenerbahçe
2
Senol Ustaömer FenerbahçeFenerbahçe
2
Jiří Novotný Sparta PrahaSparta Praha
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Stavros Stamatis AEKAEK
1
Tibor Csehi Budapest HonvédBudapest Honvéd
1
Vadim Tischenko DniproDnipro
1
Lindsay McKeown LinfieldLinfield
1
Sándor Sallai Budapest HonvédBudapest Honvéd
1
Martin Gregory Sliema WanderersSliema Wanderers
1
Sanchis Real MadridReal Madrid
1
Donadoni MilanMilan
1
Lei Clijsters KV MechelenKV Mechelen
1
Gols:
169
Promig golejador:
2.77
Targetes Grogues:
123
Targetes Grogues Per Partit:
2.02
Expulsions:
9
Expulsions Per Partit:
0.15
Victòries locals:
37
Victòries visitants:
14
Empats:
10
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Benfica: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Budapesti Honved: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Olympique de Marseille: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dnipro: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Benfica
Portugal
9 7 0 2
77%
23%
21 4 10 0
Milan
Italia
9 6 1 2
66%
11%
23%
12 3 11 1
Bayern München
Alemanya
8 6 1 1
75%
12%
13%
14 5 9 0
Olympique de Marseille
França
8 5 2 1
62%
25%
13%
13 5 6 0
KV Mechelen
Bèlgica
6 2 3 1
33%
50%
17%
9 3 4 1
PSV
Països Baixos
6 3 0 3
50%
50%
11 5 5 0
CSKA Sofia
Bulgaria
6 2 2 2
33%
33%
34%
12 8 3 0
Dnipro
Ucrania
6 3 1 2
50%
16%
34%
7 7 6 1
Tirana
Albania
4 1 0 3
25%
75%
6 7 2 0
Tirol Innsbruck
Austria
4 2 1 1
50%
25%
25%
11 6 4 0
Sparta Praha
República Txeca
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 7 7 0
AEK
Grecia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 7 5 1
Steaua București
Rumania
4 3 0 1
75%
25%
7 5 3 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 1 0 3
25%
75%
2 11 8 2
Malmö
Suecia
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 5 3 0
Real Madrid
Espanya
4 3 0 1
75%
25%
10 2 8 1
Brøndby
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Dynamo Dresden
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
4 5 4 0
Inter
Italia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 5 2 0
Vojvodina
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 0
Luzern
Suïssa
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Rosenborg
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
0 5 0 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 3 2 1
Derry City
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 6 0 0
Fenerbahçe
Turquia
2 0 0 2
100%
2 5 8 0
Ruch Chorzów
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 6 2 0
Sliema Wanderers
Malta
2 1 0 1
50%
50%
1 5 0 1
Omonia
Chipre
2 0 0 2
100%
2 9 0 0
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
0 5 1 0
Rangers
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Spora
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 9 0 0