2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades completes dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1985-86 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Porto Ajax
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Górnik Zabrze Bayern München
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Rabat Ajax Omonia
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Zenit Vålerenga
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Kuusysi Sarajevo
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Budapest Honvéd Shamrock Rovers
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Göteborg Botev Plovdiv
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Vejle Steaua București
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Jeunesse d'Esch Juventus
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Dynamo Berlin Austria Wien
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Sparta Praha Barcelona
Setzens de final (anada) 18/09/1985 ÍA Aberdeen
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Girondins de Bordeaux Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Linfield Servette
Setzens de final (anada) 18/09/1985 Hellas Verona PAOK
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Steaua București Vejle
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Botev Plovdiv Göteborg
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Fenerbahçe Girondins de Bordeaux
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Juventus Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Barcelona Sparta Praha
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Shamrock Rovers Budapest Honvéd
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Aberdeen ÍA
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Ajax Porto
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Servette Linfield
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Bayern München Górnik Zabrze
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Omonia Rabat Ajax
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Austria Wien Dynamo Berlin
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Sarajevo Kuusysi
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 PAOK Hellas Verona
Setzens de final (tornada) 02/10/1985 Vålerenga Zenit
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Zenit Kuusysi
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Bayern München Austria Wien
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Budapest Honvéd Steaua București
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Göteborg Fenerbahçe
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Hellas Verona Juventus
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Anderlecht Omonia
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Servette Aberdeen
Vuitens de final (anada) 23/10/1985 Barcelona Porto
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Steaua București Budapest Honvéd
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Fenerbahçe Göteborg
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Juventus Hellas Verona
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Kuusysi Zenit
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Aberdeen Servette
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Omonia Anderlecht
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Austria Wien Bayern München
Vuitens de final (tornada) 06/11/1985 Porto Barcelona
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Barcelona Juventus
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Aberdeen Göteborg
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Bayern München Anderlecht
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Steaua București Kuusysi
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Juventus Barcelona
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Anderlecht Bayern München
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Kuusysi Steaua București
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Göteborg Aberdeen
Semifinal (anada) 02/04/1986 Göteborg Barcelona
Semifinal (anada) 02/04/1986 Anderlecht Steaua București
Semifinal (tornada) 16/04/1986 Steaua București Anderlecht
Semifinal (tornada) 16/04/1986 Barcelona Göteborg
Final 07/05/1986 Steaua București Barcelona

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Nilsson GöteborgGöteborg
70.88
Lajos Détári Budapest HonvédBudapest Honvéd
51.25
Serena JuventusJuventus
51.25
Pițurcă Steaua BucureștiSteaua București
50.56
Ismo Lius KuusysiKuusysi
41.00
Elkjær Hellas VeronaHellas Verona
41.00
Polster Austria WienAustria Wien
41.00
Andreas Andreou OmoniaOmonia
41.00
Holmgren GöteborgGöteborg
30.38
Mathy Bayern MünchenBayern München
33.00
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Nilsson GöteborgGöteborg
70.88
Lajos Détári Budapest HonvédBudapest Honvéd
51.25
Serena JuventusJuventus
51.25
Pițurcă Steaua BucureștiSteaua București
50.56
Ismo Lius KuusysiKuusysi
41.00
Elkjær Hellas VeronaHellas Verona
41.00
Polster Austria WienAustria Wien
41.00
Andreas Andreou OmoniaOmonia
41.00
Holmgren GöteborgGöteborg
30.38
Mathy Bayern MünchenBayern München
33.00
    Nom Equip Pos Vermelles
Abdülkerim Durmaz FenerbahçeFenerbahçe
1
Onur Alpkaydor FenerbahçeFenerbahçe
1
Sergei Vedeneev ZenitZenit
1
Gols:
167
Promig golejador:
2.83
Targetes Grogues:
109
Targetes Grogues Per Partit:
1.85
Expulsions:
3
Expulsions Per Partit:
0.05
Victòries locals:
32
Victòries visitants:
15
Empats:
12
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Goteborg: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Paok: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Aberdeen: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Goteborg: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Steaua București
Rumania
9 4 3 2
44%
33%
23%
13 5 13 0
Barcelona
Espanya
9 4 2 3
44%
22%
34%
10 9 15 0
Göteborg
Suecia
8 4 2 2
50%
25%
25%
15 10 3 0
Aberdeen
Escocia
6 3 3 0
50%
50%
10 4 2 0
Juventus
Italia
6 3 2 1
50%
33%
17%
12 3 4 0
Kuusysi
Finlandia
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 6 5 0
Anderlecht
Bèlgica
6 4 0 2
66%
34%
8 6 5 0
Bayern München
Alemanya
6 4 1 1
66%
16%
18%
15 10 8 0
Porto
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 4 0
Omonia
Chipre
4 2 0 2
50%
50%
11 4 2 0
Hellas Verona
Italia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 6 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 3 0 1
75%
25%
7 5 5 0
Servette
Suïssa
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 0 0
Fenerbahçe
Turquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 7 7 2
Zenit
Rússia
4 3 0 1
75%
25%
7 4 1 1
Austria Wien
Austria
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 8 5 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Girondins de Bordeaux
França
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Ajax
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
0 2 3 0
ÍA
Islandia
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Górnik Zabrze
Polonia
2 0 0 2
100%
2 6 2 0
Dynamo Berlin
Alemanya
2 0 0 2
100%
1 4 3 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 9 0 0
PAOK
Grecia
2 0 0 2
100%
2 5 4 0
Vejle
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
2 5 2 0
Botev Plovdiv
Bulgaria
2 0 0 2
100%
3 5 2 0
Rabat Ajax
Malta
2 0 0 2
100%
0 10 2 0
Shamrock Rovers
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 5 2 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
2 0 0 2
100%
2 4 0 0
Sparta Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
2 2 2 0
Vålerenga
Noruega
2 0 0 2
100%
0 4 1 0