2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1967-68 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 13/09/1967 Beşiktaş Rapid Wien
Setzens de final (anada) 13/09/1967 Glentoran Benfica
Setzens de final (anada) 17/09/1967 Valur Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 19/09/1967 Rapid Wien Beşiktaş
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Górnik Zabrze Djurgården
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Manchester United Hibernians
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Saint-Étienne KuPS
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Celtic Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Olympiakos Nicosia Sarajevo
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Olympiacos Juventus
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Dundalk Vasas
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Ajax Real Madrid
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Basel Hvidovre
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Karl-Marx-Stadt Anderlecht
Setzens de final (anada) 20/09/1967 Skeid Sparta Praha
Setzens de final (anada) 27/09/1967 Botev Plovdiv Rapid București
Setzens de final (tornada) 27/09/1967 Hibernians Manchester United
Setzens de final (tornada) 01/10/1967 Jeunesse d'Esch Valur
Setzens de final (tornada) 04/10/1967 Benfica Glentoran
Setzens de final (tornada) 04/10/1967 Dynamo Kyiv Celtic
Setzens de final (tornada) 04/10/1967 KuPS Saint-Étienne
Setzens de final (tornada) 04/10/1967 Sparta Praha Skeid
Setzens de final (tornada) 04/10/1967 Djurgården Górnik Zabrze
Setzens de final (tornada) 11/10/1967 Vasas Dundalk
Setzens de final (tornada) 11/10/1967 Real Madrid Ajax
Setzens de final (tornada) 11/10/1967 Juventus Olympiacos
Setzens de final (tornada) 18/10/1967 Hvidovre Basel
Setzens de final (tornada) 18/10/1967 Sarajevo Olympiakos Nicosia
Setzens de final (tornada) 18/10/1967 Anderlecht Karl-Marx-Stadt
Setzens de final (tornada) 18/10/1967 Rapid București Botev Plovdiv
Vuitens de final (anada) 15/11/1967 Rapid Wien Eintracht Braunschweig
Vuitens de final (anada) 15/11/1967 Vasas Valur
Vuitens de final (anada) 15/11/1967 Hvidovre Real Madrid
Vuitens de final (anada) 15/11/1967 Sarajevo Manchester United
Vuitens de final (anada) 16/11/1967 Benfica Saint-Étienne
Vuitens de final (anada) 17/11/1967 Dynamo Kyiv Górnik Zabrze
Vuitens de final (tornada) 18/11/1967 Valur Vasas
Vuitens de final (anada) 29/11/1967 Sparta Praha Anderlecht
Vuitens de final (tornada) 29/11/1967 Eintracht Braunschweig Rapid Wien
Vuitens de final (anada) 29/11/1967 Juventus Rapid București
Vuitens de final (tornada) 29/11/1967 Górnik Zabrze Dynamo Kyiv
Vuitens de final (tornada) 29/11/1967 Real Madrid Hvidovre
Vuitens de final (tornada) 29/11/1967 Manchester United Sarajevo
Vuitens de final (tornada) 30/11/1967 Saint-Étienne Benfica
Vuitens de final (tornada) 06/12/1967 Anderlecht Sparta Praha
Vuitens de final (tornada) 13/12/1967 Rapid București Juventus
Quarts de final (anada) 31/01/1968 Eintracht Braunschweig Juventus
Quarts de final (anada) 28/02/1968 Manchester United Górnik Zabrze
Quarts de final (desempat) 28/02/1968 Juventus Eintracht Braunschweig
Quarts de final (anada) 06/03/1968 Real Madrid Sparta Praha
Quarts de final (anada) 06/03/1968 Vasas Benfica
Quarts de final (desempat) 13/03/1968 Górnik Zabrze Manchester United
Quarts de final (desempat) 14/03/1968 Benfica Vasas
Quarts de final (desempat) 20/03/1968 Juventus Eintracht Braunschweig
Quarts de final (desempat) 20/03/1968 Sparta Praha Real Madrid
Semifinal (anada) 24/04/1968 Manchester United Real Madrid
Semifinal (anada) 09/05/1968 Benfica Juventus
Semifinal (tornada) 15/05/1968 Juventus Benfica
Semifinal (tornada) 15/05/1968 Real Madrid Manchester United
Final 29/05/1968 Manchester United Benfica

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Eusébio BenficaBenfica
60.67
Václav Mašek Sparta PrahaSparta Praha
51.00
Paul Van Himst AnderlechtAnderlecht
51.25
Gento Real MadridReal Madrid
50.71
Hermann Gunnarsson ValurValur
41.00
Wlodzimierz Lubanski Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
40.67
Amancio Real MadridReal Madrid
40.57
Boško Antić SarajevoSarajevo
30.75
János Farkas VasasVasas
30.75
Pirri Real MadridReal Madrid
30.38
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Eusébio BenficaBenfica
60.67
Václav Mašek Sparta PrahaSparta Praha
51.00
Paul Van Himst AnderlechtAnderlecht
51.25
Gento Real MadridReal Madrid
50.71
Hermann Gunnarsson ValurValur
41.00
Wlodzimierz Lubanski Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
40.67
Amancio Real MadridReal Madrid
40.57
Boško Antić SarajevoSarajevo
30.75
János Farkas VasasVasas
30.75
Pirri Real MadridReal Madrid
30.38
    Nom Equip Pos Minuts
Brian Kidd Manchester UnitedManchester United
840
David Sadler Manchester UnitedManchester United
840
Bobby Charlton Manchester UnitedManchester United
840
Patrick Crerand Manchester UnitedManchester United
840
George Best Manchester UnitedManchester United
840
Alexander Stepney Manchester UnitedManchester United
840
José Henrique BenficaBenfica
840
Tony Dunne Manchester UnitedManchester United
840
José Augusto BenficaBenfica
840
Eusébio BenficaBenfica
840
    Nom Equip Pos Grogues
Humberto Fernandes BenficaBenfica
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Michael Millington DundalkDundalk
1
Bobby Murdoch CelticCeltic
1
Fahrudin Prljaca SarajevoSarajevo
1
Amancio Real MadridReal Madrid
1
Gols:
162
Promig golejador:
2.70
Expulsions:
4
Expulsions Per Partit:
0.07
Victòries locals:
31
Victòries visitants:
11
Empats:
18
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Vasas: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Chemnitz: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Real Madrid: 5 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Valur: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Benfica
Portugal
9 4 3 2
44%
33%
23%
10 6 1 0
Manchester United
Inglaterra
9 5 3 1
55%
33%
12%
16 6 0 0
Juventus
Italia
9 4 2 3
44%
22%
34%
7 6 0 0
Real Madrid
Espanya
8 3 3 2
37%
37%
26%
16 11 0 1
Sparta Praha
República Txeca
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 10 0 0
Górnik Zabrze
Polonia
6 4 1 1
66%
16%
18%
8 4 0 0
Vasas
Hungria
6 4 1 1
66%
16%
18%
20 5 0 0
Eintracht Braunschweig
Alemanya
5 2 0 3
40%
60%
5 5 0 0
Anderlecht
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
10 8 0 0
Hvidovre
Dinamarca
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 10 0 0
Rapid București
Rumania
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 3 0 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 0 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 5 0 1
Saint-Étienne
França
4 3 0 1
75%
25%
6 2 0 0
Rapid Wien
Austria
4 3 0 1
75%
25%
5 2 0 0
Valur
Islandia
4 0 2 2
50%
50%
5 15 0 0
KuPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Botev Plovdiv
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Skeid
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Glentoran
Irlanda del Nord
2 0 2 0
100%
1 1 0 0
Karl-Marx-Stadt
Alemanya
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Basel
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
4 5 0 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 2 0
100%
4 4 0 0
Ajax
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Djurgården
Suecia
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Dundalk
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 9 0 1
Hibernians
Malta
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Olympiacos
Grecia
2 0 1 1
50%
50%
0 2 0 0
Olympiakos Nicosia
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 0
Celtic
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 1
Beşiktaş
Turquia
2 0 0 2
100%
0 4 0 0