Temporada 1999-00 2ª Divisió B Grup II

Resultats
28/08/1999
Figueruelas
Aurrera
29/08/1999
Burgos CF
Real Unión
Beasain
Conquense
Binéfar
Izarra
Calahorra
Real Zaragoza B
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Alavés B
Osasuna B
Gernika
Barakaldo
Valladolid B
Zamora
Bermeo
04/09/1999
Real Zaragoza B
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Gernika
Bilbao Athletic
05/09/1999
Bermeo
Barakaldo
Aurrera
Amurrio
Real Unión
Beasain
Alavés B
Figueruelas
Conquense
Zamora
Izarra
Burgos CF
Valladolid B
Osasuna B
11/09/1999
Beasain
Izarra
Figueruelas
Gernika
Bilbao Athletic
Valladolid B
12/09/1999
Burgos CF
Real Zaragoza B
Calahorra
Aurrera
Binéfar
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
Alavés B
Zamora
Barakaldo
Osasuna B
Bermeo
Conquense
Real Unión
18/09/1999
Real Zaragoza B
Beasain
19/09/1999
Real Unión
Zamora
Aurrera
Binéfar
Gernika
Amurrio
Bermeo
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Alavés B
Calahorra
Valladolid B
Figueruelas
Barakaldo
Osasuna B
Izarra
Conquense
25/09/1999
Figueruelas
Bermeo
26/09/1999
Bilbao Athletic
Barakaldo
Burgos CF
Aurrera
Real Unión
Izarra
Conquense
Real Zaragoza B
Calahorra
Gernika
Amurrio
Valladolid B
Zamora
Osasuna B
Binéfar
Alavés B
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
02/10/1999
Real Zaragoza B
Real Unión
Aurrera
Beasain
Valladolid B
Calahorra
Osasuna B
Bilbao Athletic
03/10/1999
Bermeo
Amurrio
Barakaldo
Figueruelas
Gimnástica de Torrelavega
Conquense
Gernika
Binéfar
Izarra
Zamora
Alavés B
Burgos CF
09/10/1999
Beasain
Alavés B
Conquense
Aurrera
Burgos CF
Gernika
10/10/1999
Amurrio
Barakaldo
Zamora
Bilbao Athletic
Binéfar
Valladolid B
Real Unión
Gimnástica de Torrelavega
Calahorra
Bermeo
Izarra
Real Zaragoza B
Figueruelas
Osasuna B
12/10/1999
Alavés B
Conquense
Gernika
Beasain
Bilbao Athletic
Figueruelas
13/10/1999
Osasuna B
Amurrio
Barakaldo
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Valladolid B
Burgos CF
Real Zaragoza B
Zamora
Aurrera
Real Unión
Bermeo
Binéfar
17/10/1999
Amurrio
Bilbao Athletic
Real Unión
Alavés B
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Barakaldo
Beasain
Valladolid B
Zamora
Figueruelas
Calahorra
Osasuna B
Burgos CF
Bermeo
Izarra
Aurrera
Conquense
Gernika
23/10/1999
Figueruelas
Amurrio
24/10/1999
Aurrera
Real Zaragoza B
Barakaldo
Burgos CF
Bermeo
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Zamora
Gernika
Real Unión
Valladolid B
Conquense
Alavés B
Izarra
Osasuna B
Binéfar
Bilbao Athletic
Calahorra
30/10/1999
Beasain
Barakaldo
31/10/1999
Gimnástica de Torrelavega
Aurrera
Real Zaragoza B
Alavés B
Izarra
Gernika
Real Unión
Valladolid B
Conquense
Bermeo
Burgos CF
Osasuna B
Binéfar
Bilbao Athletic
Calahorra
Figueruelas
Zamora
Amurrio
06/11/1999
Bermeo
Real Unión
Barakaldo
Conquense
Figueruelas
Binéfar
07/11/1999
Bilbao Athletic
Burgos CF
Alavés B
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Beasain
Valladolid B
Izarra
Amurrio
Calahorra
Gernika
Real Zaragoza B
Aurrera
Zamora
14/11/1999
Real Unión
Barakaldo
Beasain
Bilbao Athletic
Binéfar
Amurrio
Aurrera
Alavés B
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Conquense
Osasuna B
Burgos CF
Figueruelas
Zamora
Calahorra
Real Zaragoza B
Valladolid B
Izarra
Bermeo
20/11/1999
Alavés B
Zamora
Figueruelas
Beasain
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
21/11/1999
Barakaldo
Izarra
Bermeo
Real Zaragoza B
Gernika
Aurrera
Osasuna B
Real Unión
Calahorra
Binéfar
08/12/1999
Bilbao Athletic
Conquense
23/12/1999
Amurrio
Burgos CF
27/11/1999
Real Zaragoza B
Barakaldo
Beasain
Amurrio
Aurrera
Valladolid B
28/11/1999
Gimnástica de Torrelavega
Bermeo
Burgos CF
Calahorra
Real Unión
Bilbao Athletic
Alavés B
Gernika
Izarra
Osasuna B
Zamora
Binéfar
Conquense
Figueruelas
04/12/1999
Osasuna B
Real Zaragoza B
05/12/1999
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
Gernika
Zamora
Valladolid B
Alavés B
Bermeo
Aurrera
Binéfar
Burgos CF
Bilbao Athletic
Izarra
Figueruelas
Real Unión
Amurrio
Conquense
Calahorra
Beasain
11/12/1999
Aurrera
Barakaldo
Alavés B
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
12/12/1999
Real Zaragoza B
Bilbao Athletic
Beasain
Binéfar
Real Unión
Amurrio
Izarra
Figueruelas
Zamora
Burgos CF
Conquense
Calahorra
Gernika
Valladolid B
18/12/1999
Bilbao Athletic
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Real Zaragoza B
19/12/1999
Barakaldo
Alavés B
Burgos CF
Beasain
Calahorra
Real Unión
Binéfar
Conquense
Zamora
Valladolid B
Bermeo
Gernika
Osasuna B
Aurrera
Amurrio
Izarra
23/12/1999
Aurrera
Bilbao Athletic
31/12/1999
Gernika
Barakaldo
04/01/2000
Real Unión
Binéfar
05/01/2000
Real Zaragoza B
Amurrio
Beasain
Zamora
Izarra
Calahorra
Conquense
Burgos CF
Valladolid B
Bermeo
06/01/2000
Alavés B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
09/01/2000
Real Zaragoza B
Calahorra
Real Unión
Burgos CF
Valladolid B
Barakaldo
Izarra
Binéfar
Alavés B
Bilbao Athletic
Conquense
Beasain
Aurrera
Figueruelas
Gernika
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Amurrio
Bermeo
Zamora
15/01/2000
Figueruelas
Alavés B
16/01/2000
Beasain
Real Unión
Binéfar
Real Zaragoza B
Amurrio
Aurrera
Zamora
Conquense
Burgos CF
Izarra
Barakaldo
Bermeo
Bilbao Athletic
Gernika
Calahorra
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Valladolid B
22/01/2000
Gernika
Figueruelas
23/01/2000
Real Zaragoza B
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Binéfar
Aurrera
Calahorra
Real Unión
Conquense
Alavés B
Amurrio
Valladolid B
Bilbao Athletic
Izarra
Beasain
Barakaldo
Zamora
Bermeo
Osasuna B
29/01/2000
Beasain
Real Zaragoza B
Figueruelas
Valladolid B
30/01/2000
Binéfar
Aurrera
Burgos CF
Gimnástica de Torrelavega
Zamora
Real Unión
Conquense
Izarra
Calahorra
Alavés B
Osasuna B
Barakaldo
Amurrio
Gernika
Bilbao Athletic
Bermeo
05/02/2000
Osasuna B
Zamora
Barakaldo
Bilbao Athletic
Aurrera
Burgos CF
Bermeo
Figueruelas
Valladolid B
Amurrio
06/02/2000
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Real Zaragoza B
Conquense
Izarra
Real Unión
Gernika
Calahorra
Alavés B
Binéfar
12/02/2000
Beasain
Aurrera
Figueruelas
Barakaldo
13/02/2000
Conquense
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Alavés B
Calahorra
Valladolid B
Binéfar
Gernika
Real Unión
Real Zaragoza B
Amurrio
Bermeo
Bilbao Athletic
Osasuna B
Zamora
Izarra
20/02/2000
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Aurrera
Conquense
Real Zaragoza B
Izarra
Alavés B
Beasain
Bermeo
Calahorra
Gernika
Burgos CF
Bilbao Athletic
Zamora
Osasuna B
Figueruelas
Valladolid B
Binéfar
Barakaldo
Amurrio
26/02/2000
Beasain
Gernika
Figueruelas
Bilbao Athletic
27/02/2000
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Burgos CF
Valladolid B
Real Unión
Aurrera
Zamora
Real Zaragoza B
Amurrio
Osasuna B
Calahorra
Barakaldo
Binéfar
Bermeo
Conquense
Alavés B
04/03/2000
Alavés B
Real Unión
Figueruelas
Zamora
Aurrera
Izarra
05/03/2000
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Bermeo
Burgos CF
Bilbao Athletic
Amurrio
Gernika
Conquense
Barakaldo
Binéfar
Osasuna B
Calahorra
Valladolid B
Beasain
11/03/2000
Real Zaragoza B
Aurrera
Beasain
Bermeo
12/03/2000
Burgos CF
Barakaldo
Zamora
Gimnástica de Torrelavega
Real Unión
Gernika
Calahorra
Bilbao Athletic
Izarra
Alavés B
Binéfar
Osasuna B
Conquense
Valladolid B
Amurrio
Figueruelas
18/03/2000
Figueruelas
Calahorra
19/03/2000
Aurrera
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Real Zaragoza B
Osasuna B
Burgos CF
Gernika
Izarra
Valladolid B
Real Unión
Barakaldo
Beasain
Bilbao Athletic
Binéfar
Amurrio
Zamora
Bermeo
Conquense
25/03/2000
Beasain
Osasuna B
26/03/2000
Gimnástica de Torrelavega
Alavés B
Zamora
Aurrera
Burgos CF
Bilbao Athletic
Calahorra
Amurrio
Conquense
Barakaldo
Binéfar
Figueruelas
Real Unión
Bermeo
Izarra
Valladolid B
Real Zaragoza B
Gernika
01/04/2000
Valladolid B
Real Zaragoza B
Alavés B
Aurrera
02/04/2000
Gernika
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Burgos CF
Bermeo
Izarra
Bilbao Athletic
Beasain
Amurrio
Binéfar
Calahorra
Zamora
Barakaldo
Real Unión
Osasuna B
Conquense
08/04/2000
Aurrera
Gernika
Beasain
Figueruelas
09/04/2000
Burgos CF
Amurrio
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Real Zaragoza B
Bermeo
Real Unión
Osasuna B
Zamora
Alavés B
Conquense
Bilbao Athletic
Izarra
Barakaldo
Binéfar
Calahorra
15/04/2000
Valladolid B
Aurrera
Bilbao Athletic
Real Unión
16/04/2000
Bermeo
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Real Zaragoza B
Gernika
Alavés B
Amurrio
Beasain
Calahorra
Burgos CF
Osasuna B
Izarra
Figueruelas
Conquense
Binéfar
Zamora
19/04/2000
Aurrera
Bermeo
20/04/2000
Beasain
Calahorra
21/04/2000
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
22/04/2000
Alavés B
Valladolid B
23/04/2000
Burgos CF
Binéfar
Conquense
Amurrio
Real Zaragoza B
Osasuna B
Zamora
Gernika
Izarra
Bilbao Athletic
Real Unión
Figueruelas
29/04/2000
Bilbao Athletic
Real Zaragoza B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Figueruelas
Izarra
30/04/2000
Burgos CF
Zamora
Binéfar
Beasain
Barakaldo
Aurrera
Bermeo
Alavés B
Amurrio
Real Unión
Calahorra
Conquense
Valladolid B
Gernika
06/05/2000
Real Zaragoza B
Figueruelas
07/05/2000
Gimnástica de Torrelavega
Bilbao Athletic
Alavés B
Barakaldo
Beasain
Burgos CF
Izarra
Amurrio
Real Unión
Calahorra
Conquense
Binéfar
Valladolid B
Zamora
Gernika
Bermeo
Aurrera
Osasuna B
13/05/2000
Figueruelas
Gimnástica de Torrelavega
14/05/2000
Bilbao Athletic
Aurrera
Burgos CF
Conquense
Barakaldo
Gernika
Amurrio
Real Zaragoza B
Binéfar
Real Unión
Zamora
Beasain
Calahorra
Izarra
Osasuna B
Alavés B
Bermeo
Valladolid B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Gimnástica de Torrelavega7838239659181068
2Real Zaragoza B71382011753291058
3Burgos CF703819136582611011
4Barakaldo643818101047281236
5Aurrera60381791248281047
6Beasain5938161111413811911
7Amurrio57381691342331117
8Bilbao Athletic55381510134535948
9Calahorra5138131213515011011
10Conquense503813111438539914
11Alavés B503814816495013210
12Zamora5038121412383210716
13Gernika4738121115454611616
14Binéfar4738121115373811712
15Osasuna B46381210163849925
16Real Unión453813619425311212
17Bermeo4238101216345111612
18Valladolid B34389722276313417
19Figueruelas33388921346611112
20Izarra31388723276713810
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Chili
31
Redondo
20
Peragón
17
Salvatierra
13
César Esteban
12
Sukia
12
Carrasco
12
Lobera
12
Bermejo
11
Soriano
10
Sendoa
10
Beramendi
10
Guerrero
10
Moska
10
Izurza
10
 NomDem GroguesClub
Javi Tres
17
San Miguel
16
Rández
16
Gerardo
15
Fuentes
15
Raúl García
15
Iban Guereñu
15
Óscar Rincón
15
Durán
14
Sarriegi
14
Sergio
14
Txiki
14
Peragón
13
Larreina
13
Samaniego
13
 NomDem CoefClubPJGols
Dorronsoro
0,373212
Duro
0,73726
Xabier
0,753627
Ramón Blanco
0,753224
Pinillos
0,753627
Eizaguirre
0,763023
Añón
13434
Aranzubia
1,033233
Izkoa
1,363345
Ochoa
1,563250
NomPTGTV
Toledo Fernández8603
Llorente Carcedo8538
Armendariz Viguera8504
Gallardo Martínez8496
Fernández Aja8492
Teixeira Vitienes8485
Caballero Herreros8464
Vázquez Veiga8421
Gómez Jiménez8418
Sáez García8401
Pardo del Burgo7545
Jaso Delgado7434
Sánchez-Real Linacero7392
Liarte Pérez7370
Gálvez Obrero6483
Esquerdo Rodríguez6463
Torralba Jiménez6445
Gil Oteiza6424
Quintana Mendiola6385
Bosqued Lafita6376
Gómez Hoyas6362
Rebollo Soto6362
Gutiérrez Carbó6361
Basterretxea Bitorika6355
Rey Rodil6352
Herráez Prieto6331
Del Amo Cagigas6325
García Menocal6312
Fernández García6294
Gauna Rodríguez6293
Santurio Martínez6255
Colina Sarobe6241
Soto Miranda6233
Elías Fajula5434
Delgado Ferreiro5356
Piñeiro Crespo5352
Orueta Ibarrola5325
Fernández González5313
Ruiz Campo5293
Segura García5261
Cimas Orduña5242
Aguirre Huerga5242
Sobrino Rodríguez4314
González Arbesu4292
García Carreras4270
Clos Gómez4253
Otero Álvarez4232
Jallas Amigo4213
Jallas Amigo4202
Martínez Omedo4197
Amoedo Chas3231
De Diego Pagola3214
Noguer Planas3211
Iglesias Villanueva3204
Rodríguez Costa3202
López López3192
Romeo Moreno3172
Bastos Martínez3172
Fernández López3171
Ferreiro Varela3161
González Díez3152
Cadavieco Villanueva3142
Martínez Terrén3123
Bello Rebolo3120
Gardeazábal Gómez2152
Rubinos Pérez2142
Hernández Velázquez2141
Parada Martínez2141
Ortiz Blanco2140
Martínez Montoro2121
Felipe Rosón2121
Cuesta Ferreiro2111
Villanueva Angulo290
Sánchez Martín281
Soriano Martínez280
Villalba Reneses1103
Velasco Carballo180
Megía Dávila171
Renales Galindo171
García Mollá171
Jávega Jiménez170
Dueñas Rodríguez170
Lozano Segado162
Arcas Piqueres160
Pardo Calvo150
Martínez Franco150
Rico Íñiguez141
Ayza Gámez141
Hevia Obras140
Martínez Griñán140
Bro Sáez140
Torija Arroyo120
Gols:
851
Gols Per Partit:
2,24
Targetes Grogues:
2256
Targetes Grogues Per Partit:
5,94
Expulsions:
213
Expulsions Per Partit:
0,56
Estrangers:
51
Percentatge Estrangers:
10,16
Victòries locals:
178
Victòries visitants:
102
Empats:
100
Màxima victòria local:
7-0 Binéfar-Valladolid B
Màxima victòria visitant:
1-5 Conquense-Burgos CF
Millor ratxa guanyadora:
Burgos CF: 5 Partits (Jornades 25-29)
Pitjor ratxa perdedora:
Figueruelas: 9 Partits (Jornades 13-21)
Millor ratxa no perdent:
Burgos CF: 14 Partits (Jornades 16-29)
Pitjor ratxa no guanyant:
Figueruelas: 14 Partits (Jornades 11-24)
Progrés
Matriu
Última actualització: 23/05/2018
Notificar error