2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1981-82 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 26/08/1981 Saint-Étienne Dynamo Berlin
Ronda 1 (tornada) 01/09/1981 Dynamo Berlin Saint-Étienne
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Benfica Omonia
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Austria Wien Partizani
Setzens de final (anada) 16/09/1981 OPS Liverpool
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Ferencváros Baník Ostrava
Setzens de final (anada) 16/09/1981 KB Athlone Town
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Start AZ Alkmaar
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Progrès Glentoran
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Dynamo Kyiv Trabzonspor
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Widzew Łódź Anderlecht
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Östers Bayern München
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Dynamo Berlin Zürich
Setzens de final (anada) 16/09/1981 CSKA Sofia Real Sociedad
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Hibernians Crvena Zvezda
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Celtic Juventus
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Aston Villa Valur
Setzens de final (anada) 16/09/1981 Universitatea Craiova Olympiacos
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Athlone Town KB
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Partizani Austria Wien
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Crvena Zvezda Hibernians
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Trabzonspor Dynamo Kyiv
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Baník Ostrava Ferencváros
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Valur Aston Villa
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Real Sociedad CSKA Sofia
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Omonia Benfica
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Bayern München Östers
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 AZ Alkmaar Start
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Anderlecht Widzew Łódź
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Olympiacos Universitatea Craiova
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Juventus Celtic
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Liverpool OPS
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Glentoran Progrès
Setzens de final (tornada) 30/09/1981 Zürich Dynamo Berlin
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 KB Universitatea Craiova
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 Austria Wien Dynamo Kyiv
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 Baník Ostrava Crvena Zvezda
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 AZ Alkmaar Liverpool
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 Anderlecht Juventus
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 Benfica Bayern München
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 CSKA Sofia Glentoran
Vuitens de final (anada) 21/10/1981 Dynamo Berlin Aston Villa
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Aston Villa Dynamo Berlin
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Universitatea Craiova KB
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Glentoran CSKA Sofia
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Liverpool AZ Alkmaar
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Juventus Anderlecht
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Bayern München Benfica
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Dynamo Kyiv Austria Wien
Vuitens de final (tornada) 04/11/1981 Crvena Zvezda Baník Ostrava
Quarts de final (anada) 03/03/1982 Liverpool CSKA Sofia
Quarts de final (anada) 03/03/1982 Anderlecht Crvena Zvezda
Quarts de final (anada) 03/03/1982 Universitatea Craiova Bayern München
Quarts de final (anada) 03/03/1982 Dynamo Kyiv Aston Villa
Quarts de final (tornada) 17/03/1982 Aston Villa Dynamo Kyiv
Quarts de final (tornada) 17/03/1982 Bayern München Universitatea Craiova
Quarts de final (tornada) 17/03/1982 CSKA Sofia Liverpool
Quarts de final (tornada) 17/03/1982 Crvena Zvezda Anderlecht
Semifinal (anada) 07/04/1982 CSKA Sofia Bayern München
Semifinal (anada) 07/04/1982 Aston Villa Anderlecht
Semifinal (tornada) 21/04/1982 Anderlecht Aston Villa
Semifinal (tornada) 21/04/1982 Bayern München CSKA Sofia
Final 26/05/1982 Aston Villa Bayern München

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
70.78
Rummenigge Bayern MünchenBayern München
60.67
Breitner Bayern MünchenBayern München
50.71
L'ubomír Knapp Baník OstravaBaník Ostrava
41.00
Dušan Savić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
40.80
Willy Geurts AnderlechtAnderlecht
40.50
Tony Morley Aston VillaAston Villa
40.50
Juan Lozano AnderlechtAnderlecht
30.38
Kees Kist AZ AlkmaarAZ Alkmaar
30.75
Werner Lička Baník OstravaBaník Ostrava
30.75
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
70.78
Rummenigge Bayern MünchenBayern München
60.67
Breitner Bayern MünchenBayern München
50.71
L'ubomír Knapp Baník OstravaBaník Ostrava
41.00
Dušan Savić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
40.80
Willy Geurts AnderlechtAnderlecht
40.50
Tony Morley Aston VillaAston Villa
40.50
Juan Lozano AnderlechtAnderlecht
30.38
Kees Kist AZ AlkmaarAZ Alkmaar
30.75
Werner Lička Baník OstravaBaník Ostrava
30.75
    Nom Equip Pos Minuts
Desmond Bremner Aston VillaAston Villa
810
Peter Withe Aston VillaAston Villa
810
Gordon Cowans Aston VillaAston Villa
810
Augenthaler Bayern MünchenBayern München
810
Horsmann Bayern MünchenBayern München
810
Dremmler Bayern MünchenBayern München
810
Dennis Mortimer Aston VillaAston Villa
808
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
793
Gueorgui Velinov CSKA SofiaCSKA Sofia
780
Gueorgui Dimitrov CSKA SofiaCSKA Sofia
780
    Nom Equip Pos Grogues
Anastasios Mitropoulos OlympiacosOlympiacos
2
Wilhelmus Hofkens AnderlechtAnderlecht
2
Roy Aitken CelticCeltic
2
Giuseppe Furino JuventusJuventus
2
Spas Djevizov CSKA SofiaCSKA Sofia
2
Nicolae Ungureanu Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
2
Gueorgui Velinov CSKA SofiaCSKA Sofia
2
Terence Kingon GlentoranGlentoran
2
Frank Terletzki Dynamo BerlinDynamo Berlin
1
Ernst Baumeister Austria WienAustria Wien
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Philippe Millot Saint-ÉtienneSaint-Étienne
1
P O'Connor Athlone TownAthlone Town
1
Alan Harrison GlentoranGlentoran
1
Mark Lawrenson LiverpoolLiverpool
1
Gols:
170
Promig golejador:
2.70
Targetes Grogues:
100
Targetes Grogues Per Partit:
1.59
Expulsions:
4
Expulsions Per Partit:
0.06
Victòries locals:
38
Victòries visitants:
12
Empats:
13
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Aston Villa: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Dynamo Berlin: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Bayern München: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Austria Viena: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Bayern München
Alemanya
9 5 2 2
55%
22%
23%
20 7 2 0
Aston Villa
Inglaterra
9 6 2 1
66%
22%
12%
13 2 3 0
CSKA Sofia
Bulgaria
8 4 1 3
50%
12%
38%
10 10 12 0
Anderlecht
Bèlgica
8 5 2 1
62%
25%
13%
14 7 5 0
Universitatea Craiova
Rumania
6 2 1 3
33%
16%
51%
8 7 7 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 3 0 3
50%
50%
16 9 7 0
Liverpool
Inglaterra
6 4 1 1
66%
16%
18%
14 6 2 1
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 2 3 1
33%
50%
17%
4 4 4 0
Dynamo Berlin
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 6 5 0
Baník Ostrava
República Txeca
4 2 0 2
50%
50%
8 7 2 0
Austria Wien
Austria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 2 0
AZ Alkmaar
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 2 0
Glentoran
Irlanda del Nord
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 6 1
Benfica
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 3 0
Juventus
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 5 0
KB
Dinamarca
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 7 6 0
Celtic
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Valur
Islandia
2 0 0 2
100%
0 7 0 0
Hibernians
Malta
2 0 0 2
100%
2 10 1 0
Real Sociedad
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
Zürich
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
3 3 0 0
Saint-Étienne
França
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 1
Widzew Łódź
Polonia
2 0 0 2
100%
2 6 2 0
Trabzonspor
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Progrès
Luxemburg
2 0 1 1
50%
50%
1 5 2 0
Start
Noruega
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Athlone Town
Irlanda
2 0 2 0
100%
3 3 5 1
Ferencváros
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
3 5 2 0
OPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 8 0 0
Partizani
Albania
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Omonia
Chipre
2 0 0 2
100%
0 4 2 0
Östers
Suecia
2 0 0 2
100%
0 6 1 0
Olympiacos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0