2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1962-63 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 26/08/1962 Norrköping Partizani
Setzens de final (anada) 05/09/1962 Real Madrid Anderlecht
Setzens de final (anada) 05/09/1962 Dundee Köln
Setzens de final (anada) 05/09/1962 Austria Wien HIFK Helsinki
Setzens de final (anada) 05/09/1962 Linfield Esbjerg
Setzens de final (anada) 05/09/1962 Fredrikstad Vasas
Setzens de final (anada) 09/09/1962 Dinamo București Galatasaray
Setzens de final (anada) 12/09/1962 Polonia Bytom Panathinaikos
Setzens de final (anada) 12/09/1962 Milan Union Luxembourg
Setzens de final (tornada) 12/09/1962 Partizani Norrköping
Setzens de final (anada) 12/09/1962 Servette Feyenoord
Setzens de final (tornada) 16/09/1962 Galatasaray Dinamo București
Setzens de final (anada) 18/09/1962 Floriana Ipswich Town
Setzens de final (anada) 19/09/1962 CDNA Sofia Partizan
Setzens de final (tornada) 19/09/1962 Panathinaikos Polonia Bytom
Setzens de final (tornada) 19/09/1962 Union Luxembourg Milan
Setzens de final (tornada) 19/09/1962 Esbjerg Linfield
Setzens de final (tornada) 19/09/1962 Vasas Fredrikstad
Setzens de final (anada) 19/09/1962 Shelbourne Sporting de Portugal
Setzens de final (tornada) 19/09/1962 Feyenoord Servette
Setzens de final (tornada) 25/09/1962 Ipswich Town Floriana
Setzens de final (tornada) 26/09/1962 HIFK Helsinki Austria Wien
Setzens de final (tornada) 26/09/1962 Köln Dundee
Setzens de final (tornada) 26/09/1962 Sporting de Portugal Shelbourne
Setzens de final (tornada) 26/09/1962 Anderlecht Real Madrid
Setzens de final (anada) 26/09/1962 Vorwärts Berlin Dukla Praha
Setzens de final (tornada) 03/10/1962 Partizan CDNA Sofia
Setzens de final (tornada) 03/10/1962 Dukla Praha Vorwärts Berlin
Setzens de final (desempat) 17/10/1962 Feyenoord Servette
Vuitens de final (anada) 18/10/1962 Austria Wien Stade de Reims
Vuitens de final (anada) 24/10/1962 CDNA Sofia Anderlecht
Vuitens de final (anada) 24/10/1962 Sporting de Portugal Dundee
Vuitens de final (tornada) 31/10/1962 Dundee Sporting de Portugal
Vuitens de final (anada) 31/10/1962 Norrköping Benfica
Vuitens de final (anada) 07/11/1962 Esbjerg Dukla Praha
Vuitens de final (anada) 07/11/1962 Galatasaray Polonia Bytom
Vuitens de final (tornada) 14/11/1962 Anderlecht CDNA Sofia
Vuitens de final (tornada) 14/11/1962 Stade de Reims Austria Wien
Vuitens de final (anada) 14/11/1962 Milan Ipswich Town
Vuitens de final (anada) 14/11/1962 Feyenoord Vasas
Vuitens de final (tornada) 14/11/1962 Dukla Praha Esbjerg
Vuitens de final (tornada) 18/11/1962 Polonia Bytom Galatasaray
Vuitens de final (tornada) 22/11/1962 Benfica Norrköping
Vuitens de final (tornada) 28/11/1962 Ipswich Town Milan
Vuitens de final (tornada) 28/11/1962 Vasas Feyenoord
Vuitens de final (desempat) 12/12/1962 Feyenoord Vasas
Quarts de final (anada) 23/01/1963 Galatasaray Milan
Quarts de final (anada) 06/02/1963 Stade de Reims Feyenoord
Quarts de final (anada) 06/03/1963 Anderlecht Dundee
Quarts de final (anada) 06/03/1963 Benfica Dukla Praha
Quarts de final (tornada) 13/03/1963 Dukla Praha Benfica
Quarts de final (tornada) 13/03/1963 Feyenoord Stade de Reims
Quarts de final (tornada) 13/03/1963 Milan Galatasaray
Quarts de final (tornada) 13/03/1963 Dundee Anderlecht
Semifinal (anada) 10/04/1963 Feyenoord Benfica
Semifinal (anada) 24/04/1963 Milan Dundee
Semifinal (tornada) 01/05/1963 Dundee Milan
Semifinal (tornada) 08/05/1963 Benfica Feyenoord
Final 22/05/1963 Milan Benfica

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
José Altafini MilanMilan
141.56
Raymond Crawford Ipswich TownIpswich Town
82.00
Alan Gilzean DundeeDundee
81.00
László Pál I VasasVasas
61.50
Paolo Barison MilanMilan
60.86
Eusébio BenficaBenfica
60.86
Metin Oktay GalatasarayGalatasaray
50.83
Pieter Kruiver FeyenoordFeyenoord
50.63
Alan Cousin DundeeDundee
50.63
Edward Phillips Ipswich TownIpswich Town
41.33
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
José Altafini MilanMilan
141.56
Raymond Crawford Ipswich TownIpswich Town
82.00
Alan Gilzean DundeeDundee
81.00
László Pál I VasasVasas
61.50
Paolo Barison MilanMilan
60.86
Eusébio BenficaBenfica
60.86
Metin Oktay GalatasarayGalatasaray
50.83
Pieter Kruiver FeyenoordFeyenoord
50.63
Alan Cousin DundeeDundee
50.63
Edward Phillips Ipswich TownIpswich Town
41.33
    Nom Equip Pos Minuts
Eduard Pieters-graafland FeyenoordFeyenoord
930
Gerardus Kerkum FeyenoordFeyenoord
930
Cor Veldhoen FeyenoordFeyenoord
930
Jean Klaasens FeyenoordFeyenoord
930
Coen Moulijn FeyenoordFeyenoord
840
Marinus Bennaars FeyenoordFeyenoord
840
Reinier Kreijermaat FeyenoordFeyenoord
840
José Altafini MilanMilan
810
Hans Kraay FeyenoordFeyenoord
810
Cesare Maldini MilanMilan
810
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Stig Holmqvist HIFK HelsinkiHIFK Helsinki
1
Jean Vincent Stade de ReimsStade de Reims
1
Alan Gilzean DundeeDundee
1
Gols:
214
Promig golejador:
3.63
Expulsions:
3
Expulsions Per Partit:
0.05
Victòries locals:
33
Victòries visitants:
14
Empats:
12
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Dundee: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Galatasaray: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Feyenoord: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Galatasaray: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Feyenoord
Països Baixos
10 4 4 2
40%
40%
20%
14 12 0 0
Milan
Italia
9 7 0 2
77%
23%
33 6 0 0
Dundee
Escocia
8 5 0 3
62%
38%
20 14 0 1
Benfica
Portugal
7 3 3 1
42%
42%
16%
12 6 0 0
Dukla Praha
República Txeca
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 2 0 0
Anderlecht
Bèlgica
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 11 0 0
Galatasaray
Turquia
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 11 0 0
Vasas
Hungria
5 2 2 1
40%
40%
20%
14 5 0 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 3 0 1
75%
25%
9 5 0 0
CDNA Sofia
Bulgaria
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 6 0 0
Ipswich Town
Inglaterra
4 3 0 1
75%
25%
16 5 0 0
Stade de Reims
França
4 1 1 2
25%
25%
50%
8 5 0 1
Polonia Bytom
Polonia
4 3 0 1
75%
25%
8 6 0 0
Austria Wien
Austria
4 3 0 1
75%
25%
10 10 0 0
Norrköping
Suecia
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 7 0 0
Esbjerg
Dinamarca
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 6 0 0
Servette
Suïssa
3 1 0 2
33%
67%
5 7 0 0
Panathinaikos
Grecia
2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Union Luxembourg
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 14 0 0
HIFK Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
3 7 0 1
Floriana
Malta
2 0 0 2
100%
1 14 0 0
Dinamo București
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Köln
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
5 8 0 0
Partizan
Serbia
2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Shelbourne
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Real Madrid
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Vorwärts Berlin
Alemanya
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Partizani
Albania
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Fredrikstad
Noruega
2 0 0 2
100%
1 11 0 0