Temporada 1953-54 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
Classificació
config
Local
Visitant
General
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Alavés41301776654201
2Barakaldo38301749563601
3Lleida38301668624400
4Cultural Leonesa343015411634601
5España Industrial33301299624802
6Sabadell323014412525305
7Eibar293010911565402
8Ferrol293012513445802
9Zaragoza293011712765904
10Logroñés283012414655501
11Avilés283091011456102
12Caudal283011613384601
13La Felguera253010515496300
14Gimnástica de Torrelavega253011316356401
15Salamanca22308616445600
16Escoriaza21308517426901
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Chas
23
Parés
18
Uncilla
16
 Anta
16
Remacha
14
Castro
14
Murillo
13
Chaves
13
Cedrés
12
Félix
12
Wilson
12
 Arbiol
12
Avelino
12
Chelo
11
Gómez
11
 NomDem GroguesClub
Aitor
0
Anchía
0
Arbaizar
0
Barcina
0
Berasaluce
0
Bolado
0
Calderón
0
Echaniz
0
Echeandia
0
 Erausquin
0
Erezuma
0
Garcieta
0
Gorospe
0
Ibarra
0
Megino
0
 NomDem CoefClubPJGols
Urquiola
1,062931
Berasaluce
1,363041
Eroles
1,452232
Amaro
1,533046
Edu
1,822342
 Félix
1,862241
Yarza
1,932956
Gols:
854
Gols Per Partit:
3,56
Targetes Grogues:
0
Targetes Grogues Per Partit:
0
Expulsions:
24
Expulsions Per Partit:
0,1
Estrangers:
84
Percentatge Estrangers:
23,66
Victòries locals:
153
Victòries visitants:
40
Empats:
47
Màxima victòria local:
8-1 Zaragoza-Ferrol
Màxima victòria visitant:
0-6 Avilés-Cultural Leonesa
Millor ratxa guanyadora:
Alavés: 7 Partits (Jornades 7-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Escoriaza: 4 Partits (Jornades 23-26)
Millor ratxa no perdent:
Alavés: 13 Partits (Jornades 1-13)
Pitjor ratxa no guanyant:
La Felguera: 9 Partits (Jornades 8-16)
Progrés
Matriu
Última actualització: 10/12/2018
Notificar error