2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1985-86 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 11/09/1985 Avenir PSV
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1985 Slavia Praha St Mirren
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1985 Valur Nantes
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Auxerre Milan
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Inter St Gallen
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Rangers Osasuna
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Torino Panathinaikos
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Portimonense Partizan
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Sporting de Portugal Feyenoord
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Legia Warszawa Viking
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Athletic Club Beşiktaş
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Bohemians Dundee United
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Neuchâtel Sportul Studenţesc
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Videoton Malmö
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Chernomorets Odessa Werder Bremen
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Dinamo București Vardar
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Waregem AGF
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Dinamo Tirana Hamrun
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Coleraine Lokomotive Leipzig
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Pirin Hammarby
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Spartak Moskva TPS
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Wismut Aue Dnipro
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Hajduk Split Metz
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 APOEL Lokomotiv Sofia
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Sparta Rotterdam Hamburger
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 AEK Real Madrid
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Borussia Mönchengladbach Lech Poznań
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Liégeois Tirol Innsbruck
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Győr Bohemians
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Köln Sporting de Gijón
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1985 Linz Baník Ostrava
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1985 Boavista Club Brugge
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1985 Baník Ostrava Linz
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Club Brugge Boavista
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 St Mirren Slavia Praha
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 St Gallen Inter
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Metz Hajduk Split
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Werder Bremen Chernomorets Odessa
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Feyenoord Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Panathinaikos Torino
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Hamburger Sparta Rotterdam
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Nantes Valur
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 AGF Waregem
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Tirol Innsbruck Liégeois
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Dundee United Bohemians
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Sporting de Gijón Köln
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Osasuna Rangers
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Milan Auxerre
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Real Madrid AEK
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Lokomotive Leipzig Coleraine
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Partizan Portimonense
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Bohemians Győr
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Vardar Dinamo București
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 PSV Avenir
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Malmö Videoton
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Hammarby Pirin
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Viking Legia Warszawa
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Hamrun Dinamo Tirana
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Lech Poznań Borussia Mönchengladbach
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Dnipro Wismut Aue
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 Lokomotiv Sofia APOEL
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1985 TPS Spartak Moskva
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1985 Sportul Studenţesc Neuchâtel
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1985 Beşiktaş Athletic Club
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Waregem Osasuna
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Videoton Legia Warszawa
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Liégeois Athletic Club
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Köln Bohemians
Setzens de final (anada) 23/10/1985 PSV Dnipro
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Linz Inter
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Hammarby St Mirren
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Partizan Nantes
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Spartak Moskva Club Brugge
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Dundee United Vardar
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Sparta Rotterdam Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Lokomotiv Sofia Neuchâtel
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Milan Lokomotive Leipzig
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Torino Hajduk Split
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Real Madrid Chernomorets Odessa
Setzens de final (anada) 23/10/1985 Dinamo Tirana Sporting de Portugal
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Inter Linz
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Osasuna Waregem
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Sporting de Portugal Dinamo Tirana
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 St Mirren Hammarby
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Vardar Dundee United
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Athletic Club Liégeois
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Club Brugge Spartak Moskva
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Borussia Mönchengladbach Sparta Rotterdam
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Nantes Partizan
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Lokomotive Leipzig Milan
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Neuchâtel Lokomotiv Sofia
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Dnipro PSV
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Hajduk Split Torino
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Bohemians Köln
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Legia Warszawa Videoton
Setzens de final (tornada) 06/11/1985 Chernomorets Odessa Real Madrid
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Inter Legia Warszawa
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Dundee United Neuchâtel
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Athletic Club Sporting de Portugal
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Borussia Mönchengladbach Real Madrid
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Waregem Milan
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Hammarby Köln
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Dnipro Hajduk Split
Vuitens de final (anada) 27/11/1985 Spartak Moskva Nantes
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Hajduk Split Dnipro
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Legia Warszawa Inter
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Köln Hammarby
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Nantes Spartak Moskva
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Neuchâtel Dundee United
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Milan Waregem
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Real Madrid Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (tornada) 11/12/1985 Sporting de Portugal Athletic Club
Quarts de final (anada) 04/03/1986 Sporting de Portugal Köln
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Inter Nantes
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Hajduk Split Waregem
Quarts de final (anada) 05/03/1986 Real Madrid Neuchâtel
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Neuchâtel Real Madrid
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Nantes Inter
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Waregem Hajduk Split
Quarts de final (tornada) 19/03/1986 Köln Sporting de Portugal
Semifinal (anada) 02/04/1986 Inter Real Madrid
Semifinal (anada) 02/04/1986 Köln Waregem
Semifinal (tornada) 16/04/1986 Real Madrid Inter
Semifinal (tornada) 16/04/1986 Waregem Köln
Final (anada) 30/04/1986 Real Madrid Köln
Final (tornada) 06/05/1986 Köln Real Madrid

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Allofs KölnKöln
91.00
Zlatko Vujović Hajduk SplitHajduk Split
81.00
Valdano Real MadridReal Madrid
70.64
Daniel Veyt WaregemWaregem
60.60
Paolo Pietro Virdis MilanMilan
61.00
Alessandro Altobelli InterInter
60.60
Jean-Pierre Papin Club BruggeClub Brugge
51.25
Hugo Sánchez Real MadridReal Madrid
50.45
Santillana Real MadridReal Madrid
50.56
Oleh Protasov DniproDnipro
50.83
    Nom Equip Pos Minuts
Míchel Real MadridReal Madrid
1110
Camacho Real MadridReal Madrid
1110
Schumacher KölnKöln
1080
Steiner KölnKöln
1075
Geils KölnKöln
1073
Butragueño Real MadridReal Madrid
1017
Walter Zenga InterInter
960
Giuseppe Bergomi InterInter
960
Giuseppe Baresi InterInter
960
Hugo Sánchez Real MadridReal Madrid
950
    Nom Equip Pos Grogues
Chendo Real MadridReal Madrid
3
Fernando Mendes Sporting de PortugalSporting de Portugal
3
Andrea Icardi MilanMilan
3
Bruns Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
3
Valdano Real MadridReal Madrid
3
Zoran Vulic Hajduk SplitHajduk Split
3
Rípodas OsasunaOsasuna
3
Agostino Di Bartolomei MilanMilan
2
Frank Dekenne WaregemWaregem
2
Sanchis Real MadridReal Madrid
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Juan Ramon Rocha PanathinaikosPanathinaikos
1
Plessers HamburgerHamburger
1
Vatroslav Petrinovic Hajduk SplitHajduk Split
1
Robin Schmidt Sparta RotterdamSparta Rotterdam
1
Igor Saveliev Chernomorets OdessaChernomorets Odessa
1
Ruud Gullit PSVPSV
1
Ilija Najdoski VardarVardar
1
Cedomir Janevski VardarVardar
1
Rui Jordão Sporting de PortugalSporting de Portugal
1
Gordillo Real MadridReal Madrid
1
Gols:
374
Promig golejador:
2.97
Targetes Grogues:
293
Targetes Grogues Per Partit:
2.33
Expulsions:
14
Expulsions Per Partit:
0.11
Victòries locals:
78
Victòries visitants:
20
Empats:
28
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Athletic Club: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Brujas: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Hajduk Split: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Neuchatel: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Köln
Alemanya
12 7 3 2
58%
25%
17%
27 15 8 0
Real Madrid
Espanya
12 6 1 5
50%
8%
42%
26 16 19 1
Inter
Italia
10 5 3 2
50%
30%
20%
20 11 13 1
Waregem
Bèlgica
10 5 2 3
50%
20%
30%
16 14 8 0
Neuchâtel
Suïssa
8 3 3 2
37%
37%
26%
14 11 8 0
Sporting de Portugal
Portugal
8 3 2 3
37%
25%
38%
10 8 7 1
Hajduk Split
Croacia
8 5 2 1
62%
25%
13%
15 6 10 1
Nantes
França
8 3 3 2
37%
37%
26%
14 10 10 1
Milan
Italia
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 9 9 0
Athletic Club
Espanya
6 5 0 1
83%
17%
11 6 8 0
Dundee United
Escocia
6 3 2 1
50%
33%
17%
13 9 6 0
Dnipro
Ucrania
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 7 9 1
Spartak Moskva
Rússia
6 4 1 1
66%
16%
18%
9 4 4 1
Hammarby
Suecia
6 4 1 1
66%
16%
18%
15 9 4 0
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
6 3 2 1
50%
33%
17%
14 8 9 0
Legia Warszawa
Polonia
6 2 3 1
33%
50%
17%
6 3 5 0
Chernomorets Odessa
Ucrania
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 4 1
Dinamo Tirana
Albania
4 1 2 1
25%
50%
25%
1 1 3 0
Vardar
Macedonia del Nord
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 5 9 2
Lokomotiv Sofia
Bulgaria
4 1 3 0
25%
75%
7 5 2 0
Sparta Rotterdam
Països Baixos
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 8 8 1
Liégeois
Bèlgica
4 2 0 2
50%
50%
5 5 1 0
Bohemians
República Txeca
4 1 0 3
25%
75%
7 12 7 0
Linz
Austria
4 3 0 1
75%
25%
4 4 5 0
Lokomotive Leipzig
Alemanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 4 2 0
Videoton
Hungria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 2 0
Club Brugge
Bèlgica
4 1 0 3
25%
75%
7 9 4 0
Osasuna
Espanya
4 2 0 2
50%
50%
4 4 8 0
PSV
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 3 3 1
St Mirren
Escocia
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 6 1 0
Partizan
Serbia
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 6 4 0
Torino
Italia
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 6 9 0
Malmö
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
3 3 1 0
Rangers
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Hamburger
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 1
AEK
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
1 5 2 0
St Gallen
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
1 5 2 0
Lech Poznań
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 6 0
Valur
Islandia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 0
Tirol Innsbruck
Austria
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Győr
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
4 5 1 0
Slavia Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
1 3 5 0
Sporting de Gijón
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Baník Ostrava
República Txeca
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Auxerre
França
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
APOEL
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
4 6 3 0
Metz
França
2 0 1 1
50%
50%
3 7 2 0
Panathinaikos
Grecia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 8 1
Bohemians
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
4 7 2 0
Werder Bremen
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
4 4 3 0
Dinamo București
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 0
Boavista
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
5 6 2 0
Beşiktaş
Turquia
2 0 0 2
100%
1 5 2 0
AGF
Dinamarca
2 0 0 2
100%
2 6 1 0
Sportul Studenţesc
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
4 7 5 0
Viking
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Coleraine
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
1 6 1 0
Feyenoord
Països Baixos
2 1 0 1
50%
50%
3 4 6 0
Pirin
Bulgaria
2 0 0 2
100%
1 7 2 0
Portimonense
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
1 4 3 0
TPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 4 2 0
Wismut Aue
Alemanya
2 0 0 2
100%
2 5 2 0
Hamrun
Malta
2 0 1 1
50%
50%
0 1 4 0
Avenir
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 6 1 0