2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió B Grup I1978-79 next
Grup 1

Classificació


Data inicial
Data final

Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Palencia CF5238191455433223
2Oviedo5038226106537141
3Mirandés4938225115137170
4Torrejón4838232136345332
5Cultural Leonesa46381810105535272
6Tenerife4438196135142466
7Bilbao Athletic4238186144641260
8Orense4038168143535342
9Zamora39381411134138212
10Atlético Madrileño3838166165150432
11Logroñés38381214125345192
12Sestao3838158154738202
13Huesca37381311144244313
14Langreo36381310154246190
15Ensidesa3438146183849151
16Pontevedra3338137183745172
17Real Unión30381010183655161
18Lugo2738107213151241
19Pegaso233895243566253
20Caudal163864283172242
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Muñoz
21 Logroñés
Martínez
18 Torrejón
Parajón
14 Oviedo
Urrecho
14 Mirandés
Morales
14 Torrejón
Ortuondo
12 Oviedo
Martínez
12 Leonesa
Larrañaga
12 Tenerife
Noriega
12 Athletic de Bilbao B
Lotina
12 Logroñés
Nom Pos Minuts Club
Arriola
3420 Mirandés
Usle
3420 Mirandés
Sergio
3420 Pegaso
Almandoz
3388 Irún
Chaves
3380 Pegaso
Fernando
3375 Langreo
Vallina
3375 Ensidesa
Ausaberri
3369 Huesca
Celso
3330 Leonesa
Ochoa
3330 Ourense
Nom Pos Grogues Club
Manolo
7 Tenerife
Casimiro
7 Ourense
Paco
6 Tenerife
Liceranzu
6 Athletic de Bilbao B
Ochoa
6 Ourense
Tosao
6 Huesca
Campa
6 Caudal
Bonet
5 Palencia CF
Javier
5 Oviedo
Atienza
5 Torrejón
  Nom Pos Vermelles Club
Garre
2 Zamora
Fuertes
1 Palencia CF
Huerta
1 Palencia CF
Salvi
1 Palencia CF
Javier
1 Oviedo
Daniel
1 Torrejón
Morales
1 Torrejón
Martínez
1 Leonesa
Rivo
1 Leonesa
Abad
1 Tenerife
Nom Pos Coef Club PJ G
Díez
0.7 Palencia CF3424
Muñoz
0.84 Mirandés2521
Esteban
0.85 Leonesa3429
Buyo
0.86 Huesca2219
Camuel
0.94 Oviedo3634
Casado
0.94 Ourense3735
Meléndez
0.96 Athletic de Bilbao B3231
Domínguez
1.02 Tenerife3435
Merino
1.02 Zamora3536
Izaguirre
1.07 Sestao2729
Gols:
904
Promig golejador:
2,38
Targetes Grogues:
495
Targetes Grogues Per Partit:
1,30
Expulsions:
39
Expulsions Per Partit:
0,10
Estrangers:
54
Percentatge Estrangers:
11.64
Victòries locals:
238
Victòries visitants:
64
Empats:
78
Màxima victòria local:
6-0 Logroñés-Pegaso
Màxima victòria visitant:
0-4 Lugo-Logroñés
Millor ratxa guanyadora:
Torrejón: 6 Partits (Jornades 26-31)
Pitjor ratxa perdedora:
Caudal: 8 Partits (Jornades 26-33)
Millor ratxa no perdent:
Palencia CF: 15 Partits (Jornades 18-32)
Pitjor ratxa no guanyant:
Caudal: 12 Partits (Jornades 6-17)
Nom Club Pos P Min G TG TV
Aparicio Tenerife
32 2602 0 5 1
Hugo Logroñés
23 1224 4 1 0
Iglesias Logroñés
5 323 0 0 0
Meneses Tenerife
3 270 0 2 0

Progrés

Matriu