2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió Grup 41939-40 next

Lliga 2a divisió
Pichichi

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Murcia22141103381600
2Ferroviaria2014923392302
3Alicante1414626273300
4Imperio de Madrid1414626323300
5Cartagena FC1314536162201
6Burjasot1214527383300
7Elche914338203000
8Imperial814329173704
Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Nom Pos Minuts Club
Oro
1260 Murcia
Vega
1260 Murcia
Asensio
1260 Alicante
Lucas
1260 Alicante
Esclapez
1260 Cartagena CF
Gonzalo
1260 Cartagena CF
Jesusín
1260 Cartagena CF
Sierra
1260 Cartagena CF
Vidal
1260 Cartagena CF
Leguey II
1260 Elche
Nom Pos Grogues Club
  Nom Pos Vermelles Club
Moleiro
2 Ferroviaria
Hernández
1 Cartagena CF
Juanillo
1 Murcia B
Montes
1 Murcia B
Sánchez
1 Murcia B
Zamora
1 Murcia B
Nom Pos Coef Club PJ G
Esclapez
1.57 Cartagena CF1422
Cabo
1.7 Murcia1017
Bermejo
1.75 Ferroviaria1221
Manero
2.27 Alicante1125
Gols:
226
Promig golejador:
4,04
Expulsions:
7
Expulsions Per Partit:
0,13
Estrangers:
118
Percentatge Estrangers:
65.19
Victòries locals:
34
Victòries visitants:
14
Empats:
8
Màxima victòria local:
6-0 Murcia-Alicante
Màxima victòria visitant:
2-8 Imperial-Burjasot
Millor ratxa guanyadora:
Murcia: 8 Partits (Jornades 3-10)
Pitjor ratxa perdedora:
Elche: 4 Partits (Jornades 11-14)
Millor ratxa no perdent:
Murcia: 8 Partits (Jornades 3-10)
Pitjor ratxa no guanyant:
Imperial: 6 Partits (Jornades 1-6)

Progrés

Matriu

AliBurCarElcFerImpImpeMur
Alicante3-21-23-25-42-05-12-3
Burjasot4-21-25-20-43-35-02-4
Cartagena FC1-20-04-10-00-11-02-0
Elche0-01-02-21-23-24-10-2
Ferroviaria4-12-05-13-15-33-12-1
Imperio de Madrid1-12-54-13-24-35-22-4
Imperial3-02-81-01-12-22-00-1
Murcia6-06-34-02-03-00-22-1