2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1958-59 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 26/08/1958 KB Schalke 04
Setzens de final (anada) 03/09/1958 Standard Liège Heart of Midlothian
Setzens de final (tornada) 09/09/1958 Heart of Midlothian Standard Liège
Setzens de final (anada) 10/09/1958 Dinamo Zagreb Dukla Praha
Setzens de final (anada) 14/09/1958 Jeunesse d'Esch Göteborg
Setzens de final (anada) 17/09/1958 Polonia Bytom MTK Budapest
Setzens de final (anada) 17/09/1958 Wismut Aue Petrolul Ploiești
Setzens de final (anada) 17/09/1958 Atlético de Madrid Drumcondra
Setzens de final (anada) 17/09/1958 Ards Stade de Reims
Setzens de final (tornada) 18/09/1958 Schalke 04 KB
Setzens de final (anada) 24/09/1958 Juventus Wiener
Setzens de final (tornada) 28/09/1958 Petrolul Ploiești Wismut Aue
Setzens de final (tornada) 30/09/1958 Göteborg Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 01/10/1958 Wiener Juventus
Setzens de final (tornada) 01/10/1958 Dukla Praha Dinamo Zagreb
Setzens de final (anada) 01/10/1958 DOS Sporting de Portugal
Setzens de final (tornada) 01/10/1958 Drumcondra Atlético de Madrid
Setzens de final (tornada) 01/10/1958 MTK Budapest Polonia Bytom
Setzens de final (desempat) 01/10/1958 Schalke 04 KB
Setzens de final (tornada) 08/10/1958 Stade de Reims Ards
Setzens de final (tornada) 08/10/1958 Sporting de Portugal DOS
Setzens de final (desempat) 12/10/1958 Wismut Aue Petrolul Ploiești
Setzens de final (desempat) 15/10/1958 Göteborg Jeunesse d'Esch
Vuitens de final (anada) 29/10/1958 Sporting de Portugal Standard Liège
Vuitens de final (anada) 05/11/1958 Atlético de Madrid CDNA Sofia
Vuitens de final (anada) 05/11/1958 Wiener Dukla Praha
Vuitens de final (anada) 05/11/1958 MTK Budapest Young Boys
Vuitens de final (anada) 09/11/1958 Göteborg Wismut Aue
Vuitens de final (anada) 12/11/1958 Wolverhampton Schalke 04
Vuitens de final (tornada) 12/11/1958 Standard Liège Sporting de Portugal
Vuitens de final (anada) 13/11/1958 Real Madrid Beşiktaş
Vuitens de final (tornada) 15/11/1958 Wismut Aue Göteborg
Vuitens de final (tornada) 18/11/1958 Schalke 04 Wolverhampton
Vuitens de final (tornada) 26/11/1958 Dukla Praha Wiener
Vuitens de final (anada) 26/11/1958 Stade de Reims HPS
Vuitens de final (tornada) 26/11/1958 Young Boys MTK Budapest
Vuitens de final (tornada) 26/11/1958 CDNA Sofia Atlético de Madrid
Vuitens de final (tornada) 27/11/1958 Beşiktaş Real Madrid
Vuitens de final (tornada) 03/12/1958 HPS Stade de Reims
Vuitens de final (desempat) 18/12/1958 Atlético de Madrid CDNA Sofia
Quarts de final (anada) 04/02/1959 Standard Liège Stade de Reims
Quarts de final (tornada) 18/02/1959 Stade de Reims Standard Liège
Quarts de final (anada) 04/03/1959 Atlético de Madrid Schalke 04
Quarts de final (anada) 04/03/1959 Wiener Real Madrid
Quarts de final (anada) 11/03/1959 Young Boys Wismut Aue
Quarts de final (tornada) 18/03/1959 Wismut Aue Young Boys
Quarts de final (tornada) 18/03/1959 Schalke 04 Atlético de Madrid
Quarts de final (tornada) 18/03/1959 Real Madrid Wiener
Quarts de final (desempat) 01/04/1959 Young Boys Wismut Aue
Semifinal (anada) 15/04/1959 Young Boys Stade de Reims
Semifinal (anada) 23/04/1959 Real Madrid Atlético de Madrid
Semifinal (tornada) 07/05/1959 Atlético de Madrid Real Madrid
Semifinal (tornada) 13/05/1959 Stade de Reims Young Boys
Semifinal (desempat) 13/05/1959 Real Madrid Atlético de Madrid
Final 03/06/1959 Real Madrid Stade de Reims

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Just Fontaine Stade de ReimsStade de Reims
101.43
Vavá Atlético de MadridAtlético de Madrid
80.80
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
60.86
Peiró Atlético de MadridAtlético de Madrid
60.60
Josef Hamerl WienerWiener
50.83
Roger Piantoni Stade de ReimsStade de Reims
50.56
Collar Atlético de MadridAtlético de Madrid
50.50
Klaus Zink Wismut AueWismut Aue
50.83
Ivson De Freitas Sporting de PortugalSporting de Portugal
41.33
Bernhard Klodt Schalke 04Schalke 04
40.57
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Just Fontaine Stade de ReimsStade de Reims
101.43
Vavá Atlético de MadridAtlético de Madrid
80.80
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
60.86
Peiró Atlético de MadridAtlético de Madrid
60.60
Josef Hamerl WienerWiener
50.83
Roger Piantoni Stade de ReimsStade de Reims
50.56
Collar Atlético de MadridAtlético de Madrid
50.50
Klaus Zink Wismut AueWismut Aue
50.83
Ivson De Freitas Sporting de PortugalSporting de Portugal
41.33
Bernhard Klodt Schalke 04Schalke 04
40.57
    Nom Equip Pos Minuts
Collar Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Peiró Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Vavá Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Chuzo Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Callejo Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Pazos Atlético de MadridAtlético de Madrid
930
Miguel Atlético de MadridAtlético de Madrid
840
Bruno Rodzik Stade de ReimsStade de Reims
810
Dominique Colonna Stade de ReimsStade de Reims
810
Michel Leblond Stade de ReimsStade de Reims
810
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
1
Münir Altay BeşiktaşBeşiktaş
1
Rafa Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Karl-Heinz Borutta Schalke 04Schalke 04
1
Puskás Real MadridReal Madrid
1
Gols:
199
Promig golejador:
3.62
Expulsions:
5
Expulsions Per Partit:
0.09
Victòries locals:
38
Victòries visitants:
9
Empats:
8
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Stade de Reims: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Polonia Bytom: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Young Boys: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Wiener: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Atlético de Madrid
Espanya
10 6 1 3
60%
10%
30%
25 9 0 1
Stade de Reims
França
9 6 0 3
66%
34%
23 8 0 0
Real Madrid
Espanya
8 5 2 1
62%
25%
13%
16 5 0 2
Wismut Aue
Alemanya
8 3 3 2
37%
37%
26%
17 10 0 0
Schalke 04
Alemanya
7 3 2 2
42%
28%
30%
13 13 0 1
Young Boys
Suïssa
7 4 2 1
57%
28%
15%
11 8 0 0
Standard Liège
Bèlgica
6 4 0 2
66%
34%
14 8 0 0
Wiener
Austria
6 2 1 3
33%
16%
51%
12 12 0 0
Göteborg
Suecia
5 2 1 2
40%
20%
40%
9 9 0 0
Dukla Praha
República Txeca
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 6 0 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 2 0 2
50%
50%
8 10 0 0
MTK Budapest
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
8 6 0 0
CDNA Sofia
Bulgaria
3 1 0 2
33%
67%
3 5 0 0
KB
Dinamarca
3 1 0 2
33%
67%
6 8 0 0
Petrolul Ploiești
Rumania
3 1 0 2
33%
67%
4 8 0 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
3 1 0 2
33%
67%
3 7 0 0
Ards
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
3 10 0 0
Beşiktaş
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 1
Juventus
Italia
2 1 0 1
50%
50%
3 8 0 0
DOS
Països Baixos
2 0 0 2
100%
4 6 0 0
Polonia Bytom
Polonia
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Dinamo Zagreb
Croacia
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Wolverhampton
Inglaterra
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Heart of Midlothian
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
3 6 0 0
Drumcondra
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 13 0 0
HPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
0 7 0 0