2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1975-76 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1975 Duisburg Enosis Neon Paralimni
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1975 Grasshopper Real Sociedad
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1975 PAOK Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1975 Glentoran Ajax
Trentadosens de Final (tornada) 16/09/1975 Enosis Neon Paralimni Duisburg
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 VOËST Linz Vasas
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Chernomorets Odessa Lazio
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Vojvodina AEK
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 AIK Solna Spartak Moskva
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 GAIS Śląsk Wrocław
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Hertha Berliner Helsinki
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Bohemians Budapest Honvéd
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Holbæk Stal Mielec
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Rapid Wien Galatasaray
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Carl Zeiss Jena Olympique de Marseille
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Royal Antwerp Aston Villa
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Porto Avenir
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Roma Dunav
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Everton Milan
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Olympique Lyonnais Brugge
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Feyenoord Ipswich Town
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Hibernian Liverpool
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Torpedo Moskva Napoli
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Molde Östers
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Universitatea Craiova Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Köln B1903
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 ASA Târgu Mureş Dynamo Dresden
Trentadosens de Final (anada) 17/09/1975 Young Boys Hamburger
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1975 Levski-Spartak Eskişehirspor
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1975 Inter Bratislava Zaragoza
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1975 Athlone Town Vålerenga
Trentadosens de Final (anada) 23/09/1975 Keflavík Dundee United
Trentadosens de Final (anada) 24/09/1975 Sliema Wanderers Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1975 Liverpool Hibernian
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1975 Dundee United Keflavík
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 B1903 Köln
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Budapest Honvéd Bohemians
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Östers Molde
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 AEK Vojvodina
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Vålerenga Athlone Town
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Hamburger Young Boys
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Galatasaray Rapid Wien
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Real Sociedad Grasshopper
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Avenir Porto
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Śląsk Wrocław GAIS
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Stal Mielec Holbæk
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Dunav Roma
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Napoli Torpedo Moskva
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Eskişehirspor Levski-Spartak
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Vasas VOËST Linz
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Spartak Moskva AIK Solna
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Dynamo Dresden ASA Târgu Mureş
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Helsinki Hertha Berliner
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Crvena Zvezda Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Brugge Olympique Lyonnais
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Olympique de Marseille Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Ajax Glentoran
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Lazio Chernomorets Odessa
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Aston Villa Royal Antwerp
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Ipswich Town Feyenoord
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Milan Everton
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Zaragoza Inter Bratislava
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Barcelona PAOK
Trentadosens de Final (tornada) 01/10/1975 Sporting de Portugal Sliema Wanderers
Setzens de final (anada) 21/10/1975 Duisburg Levski-Spartak
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Inter Bratislava AEK
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Dundee United Porto
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Lazio Barcelona
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Śląsk Wrocław Royal Antwerp
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Athlone Town Milan
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Budapest Honvéd Dynamo Dresden
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Carl Zeiss Jena Stal Mielec
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Crvena Zvezda Hamburger
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Östers Roma
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Vasas Sporting de Portugal
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Hertha Berliner Ajax
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Galatasaray Torpedo Moskva
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Real Sociedad Liverpool
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Ipswich Town Brugge
Setzens de final (anada) 22/10/1975 Spartak Moskva Köln
Setzens de final (tornada) 04/11/1975 Levski-Spartak Duisburg
Setzens de final (tornada) 04/11/1975 Liverpool Real Sociedad
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Ajax Hertha Berliner
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Stal Mielec Carl Zeiss Jena
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Roma Östers
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Torpedo Moskva Galatasaray
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Dynamo Dresden Budapest Honvéd
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 AEK Inter Bratislava
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Hamburger Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Brugge Ipswich Town
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Köln Spartak Moskva
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Royal Antwerp Śląsk Wrocław
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Milan Athlone Town
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Barcelona Lazio
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Porto Dundee United
Setzens de final (tornada) 05/11/1975 Sporting de Portugal Vasas
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Hamburger Porto
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Barcelona Vasas
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Ajax Levski-Spartak
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Brugge Roma
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Milan Spartak Moskva
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Śląsk Wrocław Liverpool
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Dynamo Dresden Torpedo Moskva
Vuitens de final (anada) 26/11/1975 Inter Bratislava Stal Mielec
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Liverpool Śląsk Wrocław
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Torpedo Moskva Dynamo Dresden
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Vasas Barcelona
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Levski-Spartak Ajax
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Roma Brugge
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Stal Mielec Inter Bratislava
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Porto Hamburger
Vuitens de final (tornada) 10/12/1975 Spartak Moskva Milan
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Hamburger Stal Mielec
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Brugge Milan
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Barcelona Levski-Spartak
Quarts de final (anada) 03/03/1976 Dynamo Dresden Liverpool
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Levski-Spartak Barcelona
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Milan Brugge
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Liverpool Dynamo Dresden
Quarts de final (tornada) 17/03/1976 Stal Mielec Hamburger
Semifinal (anada) 30/03/1976 Barcelona Liverpool
Semifinal (anada) 31/03/1976 Hamburger Brugge
Semifinal (tornada) 14/04/1976 Brugge Hamburger
Semifinal (tornada) 14/04/1976 Liverpool Barcelona
Final (anada) 28/04/1976 Liverpool Brugge
Final (tornada) 19/05/1976 Brugge Liverpool

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Ruud Geels AjaxAjax
101.67
Pavel Panov Levski-SpartakLevski-Spartak
91.13
Gerd Heidler Dynamo DresdenDynamo Dresden
81.00
Raoul Lambert BruggeBrugge
60.55
Neeskens BarcelonaBarcelona
60.67
John Toshack LiverpoolLiverpool
60.55
Jimmy Case LiverpoolLiverpool
50.56
Rexach BarcelonaBarcelona
50.63
Reimann HamburgerHamburger
50.56
Emil Spasov Levski-SpartakLevski-Spartak
51.00
    Nom Equip Pos Minuts
Georges Leekens BruggeBrugge
1080
Roger van Gool BruggeBrugge
1080
Julien Cools BruggeBrugge
1080
Phil Neal LiverpoolLiverpool
1080
Eduard Krieger BruggeBrugge
1080
René Vandereycken BruggeBrugge
1080
Ray Clemence LiverpoolLiverpool
1080
Birger Jensen BruggeBrugge
1080
Alfons Bastijns BruggeBrugge
1073
Ian Callaghan LiverpoolLiverpool
1036
    Nom Equip Pos Grogues
Francesco Rocca RomaRoma
3
Aldo Maldera MilanMilan
2
Costas BarcelonaBarcelona
2
Max Haffner VOËST LinzVOËST Linz
2
Hans-Dieter Mirnegg VOËST LinzVOËST Linz
2
Tadeusz Wanat Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2
Sergio Petrelli LazioLazio
2
Giuseppe Wilson LazioLazio
2
Giorgio Chinaglia LazioLazio
2
Anders Linderoth ÖstersÖsters
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Michael Bernard EvertonEverton
1
Bülent Ünder GalatasarayGalatasaray
1
Ladislav Jurkemik Inter BratislavaInter Bratislava
1
Paolo Ammoniaci LazioLazio
1
Vitali Shevchenko Chernomorets OdessaChernomorets Odessa
1
Raymond Domenech Olympique LyonnaisOlympique Lyonnais
1
George Fleming Dundee UnitedDundee United
1
Hans-Jurgen Dörner Dynamo DresdenDynamo Dresden
1
Sándor Bartos Budapest HonvédBudapest Honvéd
1
Gabriel Azevedo Mendes PortoPorto
1
Gols:
381
Promig golejador:
3.02
Targetes Grogues:
202
Targetes Grogues Per Partit:
1.60
Expulsions:
10
Expulsions Per Partit:
0.08
Victòries locals:
79
Victòries visitants:
26
Empats:
21
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Barcelona: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Vasas: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Liverpool: 11 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Real Sociedad: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Liverpool
Inglaterra
12 8 3 1
66%
25%
9%
25 9 1 0
Brugge
Bèlgica
12 6 2 4
50%
16%
34%
20 14 11 0
Barcelona
Espanya
10 6 1 3
60%
10%
30%
26 10 8 0
Hamburger
Alemanya
10 4 4 2
40%
40%
20%
15 8 7 0
Dynamo Dresden
Alemanya
8 3 3 2
37%
37%
26%
14 10 4 1
Levski-Spartak
Bulgaria
8 5 0 3
62%
38%
19 16 5 0
Stal Mielec
Polonia
8 4 1 3
50%
12%
38%
7 5 2 0
Milan
Italia
8 4 2 2
50%
25%
25%
10 5 11 0
Spartak Moskva
Rússia
6 4 1 1
66%
16%
18%
7 5 4 0
Torpedo Moskva
Rússia
6 4 1 1
66%
16%
18%
15 8 8 0
Śląsk Wrocław
Polonia
6 2 1 3
33%
16%
51%
9 11 4 0
Vasas
Hungria
6 2 0 4
33%
67%
9 9 5 0
Ajax
Països Baixos
6 4 0 2
66%
34%
21 6 0 0
Inter Bratislava
Eslovaquia
6 4 0 2
66%
34%
12 7 4 1
Porto
Portugal
6 4 1 1
66%
16%
18%
15 5 6 1
Roma
Italia
6 2 0 4
33%
67%
4 4 11 0
Royal Antwerp
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 4 5 0
Duisburg
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
14 7 3 0
Östers
Suecia
4 2 0 2
50%
50%
7 3 5 0
Crvena Zvezda
Serbia
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 7 6 0
Köln
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
5 5 5 0
Athlone Town
Irlanda
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 2 0
Dundee United
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 3 6 1
Ipswich Town
Inglaterra
4 3 0 1
75%
25%
7 5 3 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
5 1 2 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 3 0 1
75%
25%
8 6 0 0
Lazio
Italia
4 1 0 3
25%
75%
3 8 8 1
AEK
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 4 1 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 1 2 1
25%
50%
25%
5 5 2 1
Real Sociedad
Espanya
4 0 2 2
50%
50%
5 13 2 0
Galatasaray
Turquia
4 1 0 3
25%
75%
5 9 3 1
Hertha Berliner
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
8 6 2 0
Chernomorets Odessa
Ucrania
2 1 0 1
50%
50%
1 3 4 1
B1903
Dinamarca
2 0 0 2
100%
2 5 4 0
ASA Târgu Mureş
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
3 6 2 0
VOËST Linz
Austria
2 1 0 1
50%
50%
2 4 7 0
Young Boys
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
2 4 1 0
PAOK
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 6 1 0
Eskişehirspor
Turquia
2 0 0 2
100%
1 7 3 0
Zaragoza
Espanya
2 0 0 2
100%
2 8 3 0
Grasshopper
Suïssa
2 0 2 0
100%
4 4 1 0
Vålerenga
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
2 4 2 0
Keflavík
Islandia
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Enosis Neon Paralimni
Chipre
2 0 0 2
100%
3 10 0 0
Glentoran
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 14 1 0
Rapid Wien
Austria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
Molde
Noruega
2 1 0 1
50%
50%
1 6 2 0
Vojvodina
Serbia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Olympique de Marseille
França
2 0 0 2
100%
0 4 1 0
Holbæk
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Aston Villa
Inglaterra
2 0 0 2
100%
1 5 3 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
Bohemians
República Txeca
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Dunav
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Universitatea Craiova
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
Everton
Inglaterra
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 1
Olympique Lyonnais
França
2 1 0 1
50%
50%
4 6 6 1
Feyenoord
Països Baixos
2 0 0 2
100%
1 4 1 0
GAIS
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
4 5 3 0
Hibernian
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 1 0
AIK Solna
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Napoli
Italia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 3 0
Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
2 6 1 0
Avenir
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 10 0 0