2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1965-66 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 29/08/1965 Keflavík Ferencváros
Setzens de final (anada) 31/08/1965 Lyn Derry City
Setzens de final (anada) 08/09/1965 Feyenoord Real Madrid
Setzens de final (tornada) 08/09/1965 Ferencváros Keflavík
Setzens de final (anada) 08/09/1965 Fenerbahçe Anderlecht
Setzens de final (anada) 08/09/1965 17 Nëntori Kilmarnock
Setzens de final (tornada) 09/09/1965 Derry City Lyn
Setzens de final (anada) 12/09/1965 Djurgården Levski Sofia
Setzens de final (tornada) 15/09/1965 Anderlecht Fenerbahçe
Setzens de final (anada) 15/09/1965 Drumcondra Vorwärts Berlin
Setzens de final (anada) 15/09/1965 Linz Górnik Zabrze
Setzens de final (anada) 22/09/1965 Helsinki Manchester United
Setzens de final (anada) 22/09/1965 Partizan Nantes
Setzens de final (tornada) 22/09/1965 Real Madrid Feyenoord
Setzens de final (anada) 22/09/1965 Lausanne Sparta Praha
Setzens de final (tornada) 22/09/1965 Górnik Zabrze Linz
Setzens de final (tornada) 22/09/1965 Vorwärts Berlin Drumcondra
Setzens de final (anada) 26/09/1965 Panathinaikos Sliema Wanderers
Setzens de final (anada) 28/09/1965 Dinamo București B1909
Setzens de final (tornada) 29/09/1965 Kilmarnock 17 Nëntori
Setzens de final (tornada) 29/09/1965 Sparta Praha Lausanne
Setzens de final (anada) 30/09/1965 Stade Dudelange Benfica
Setzens de final (tornada) 03/10/1965 Levski Sofia Djurgården
Setzens de final (tornada) 05/10/1965 Benfica Stade Dudelange
Setzens de final (anada) 06/10/1965 APOEL Werder Bremen
Setzens de final (tornada) 06/10/1965 B1909 Dinamo București
Setzens de final (tornada) 06/10/1965 Manchester United Helsinki
Setzens de final (tornada) 10/10/1965 Sliema Wanderers Panathinaikos
Setzens de final (tornada) 13/10/1965 Nantes Partizan
Setzens de final (tornada) 13/10/1965 Werder Bremen APOEL
Vuitens de final (anada) 09/11/1965 Partizan Werder Bremen
Vuitens de final (anada) 10/11/1965 Levski Sofia Benfica
Vuitens de final (anada) 10/11/1965 Ferencváros Panathinaikos
Vuitens de final (tornada) 17/11/1965 Werder Bremen Partizan
Vuitens de final (tornada) 17/11/1965 Panathinaikos Ferencváros
Vuitens de final (anada) 17/11/1965 Kilmarnock Real Madrid
Vuitens de final (anada) 17/11/1965 Vorwärts Berlin Manchester United
Vuitens de final (anada) 23/11/1965 Anderlecht Derry City
Vuitens de final (anada) 24/11/1965 Sparta Praha Górnik Zabrze
Vuitens de final (tornada) 28/11/1965 Górnik Zabrze Sparta Praha
Vuitens de final (tornada) 01/12/1965 Real Madrid Kilmarnock
Vuitens de final (anada) 01/12/1965 Dinamo București Inter
Vuitens de final (tornada) 01/12/1965 Manchester United Vorwärts Berlin
Vuitens de final (tornada) 08/12/1965 Benfica Levski Sofia
Vuitens de final (tornada) 16/12/1965 Inter Dinamo București
Quarts de final (anada) 02/02/1966 Manchester United Benfica
Quarts de final (anada) 23/02/1966 Anderlecht Real Madrid
Quarts de final (anada) 23/02/1966 Inter Ferencváros
Quarts de final (tornada) 02/03/1966 Ferencváros Inter
Quarts de final (anada) 02/03/1966 Sparta Praha Partizan
Quarts de final (tornada) 09/03/1966 Real Madrid Anderlecht
Quarts de final (tornada) 09/03/1966 Partizan Sparta Praha
Quarts de final (tornada) 09/03/1966 Benfica Manchester United
Semifinal (anada) 13/04/1966 Real Madrid Inter
Semifinal (anada) 13/04/1966 Partizan Manchester United
Semifinal (tornada) 20/04/1966 Manchester United Partizan
Semifinal (tornada) 20/04/1966 Inter Real Madrid
Final 11/05/1966 Real Madrid Partizan

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Flórián Albert FerencvárosFerencváros
71.17
Eusébio BenficaBenfica
71.40
Mustafa Hasanagić PartizanPartizan
60.67
John Connelly Manchester UnitedManchester United
60.75
Puskás Real MadridReal Madrid
51.67
Amancio Real MadridReal Madrid
50.71
David Herd Manchester UnitedManchester United
50.71
Ivan Mráz Sparta PrahaSparta Praha
50.83
Georgi Asparuhov Levski SofiaLevski Sofia
51.25
Andrej Kvašňák Sparta PrahaSparta Praha
40.67
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Flórián Albert FerencvárosFerencváros
71.17
Eusébio BenficaBenfica
71.40
Mustafa Hasanagić PartizanPartizan
60.67
John Connelly Manchester UnitedManchester United
60.75
Puskás Real MadridReal Madrid
51.67
Amancio Real MadridReal Madrid
50.71
David Herd Manchester UnitedManchester United
50.71
Ivan Mráz Sparta PrahaSparta Praha
50.83
Georgi Asparuhov Levski SofiaLevski Sofia
51.25
Andrej Kvašňák Sparta PrahaSparta Praha
40.67
    Nom Equip Pos Minuts
Fahrudin Jusufi PartizanPartizan
810
Branko Rašović PartizanPartizan
810
Velibor Vasović PartizanPartizan
810
Josip Pirmajer PartizanPartizan
810
Gento Real MadridReal Madrid
810
Zoco Real MadridReal Madrid
810
Pirri Real MadridReal Madrid
810
Mustafa Hasanagić PartizanPartizan
810
John Connelly Manchester UnitedManchester United
720
Sanchis Real MadridReal Madrid
720
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Robert Buttigieg Sliema WanderersSliema Wanderers
1
Efstratios Sakellaridis PanathinaikosPanathinaikos
1
Bordel Werder BremenWerder Bremen
1
Schütz Werder BremenWerder Bremen
1
Radoslav Bečejac PartizanPartizan
1
László Horvath FerencvárosFerencváros
1
Jean Cornelis AnderlechtAnderlecht
1
Patrick Crerand Manchester UnitedManchester United
1
Jovan Miladinović PartizanPartizan
1
Gols:
224
Promig golejador:
3.86
Expulsions:
9
Expulsions Per Partit:
0.16
Victòries locals:
39
Victòries visitants:
10
Empats:
9
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Manchester United: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Apoel: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Manchester United: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Panathinaikos: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Real Madrid
Espanya
9 5 2 2
55%
22%
23%
21 10 0 0
Partizan
Serbia
9 4 1 4
44%
11%
45%
16 10 0 2
Manchester United
Inglaterra
8 7 0 1
87%
13%
23 8 0 1
Inter
Italia
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 5 0 0
Ferencváros
Hungria
6 3 2 1
50%
33%
17%
17 8 0 1
Benfica
Portugal
6 3 1 2
50%
16%
34%
26 12 0 0
Sparta Praha
República Txeca
6 4 1 1
66%
16%
18%
13 7 0 0
Anderlecht
Bèlgica
5 3 1 1
60%
20%
20%
17 5 0 1
Dinamo București
Rumania
4 3 0 1
75%
25%
9 5 0 0
Panathinaikos
Grecia
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 0 1
Werder Bremen
Alemanya
4 3 0 1
75%
25%
11 3 0 2
Vorwärts Berlin
Alemanya
4 1 0 3
25%
75%
4 6 0 0
Górnik Zabrze
Polonia
4 2 0 2
50%
50%
6 7 0 0
Levski Sofia
Bulgaria
4 1 1 2
25%
25%
50%
11 7 0 0
Kilmarnock
Escocia
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 7 0 0
Derry City
Irlanda
3 1 0 2
33%
67%
8 15 0 0
APOEL
Chipre
2 0 0 2
100%
0 10 0 0
Lyn
Noruega
2 1 0 1
50%
50%
6 8 0 0
Stade Dudelange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 18 0 0
B1909
Dinamarca
2 0 0 2
100%
2 7 0 0
Sliema Wanderers
Malta
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 1
Feyenoord
Països Baixos
2 1 0 1
50%
50%
2 6 0 0
Fenerbahçe
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 5 0 0
Lausanne
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
0 4 0 0
Nantes
França
2 0 1 1
50%
50%
2 4 0 0
17 Nëntori
Albania
2 0 1 1
50%
50%
0 1 0 0
Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
2 9 0 0
Djurgården
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 7 0 0
Linz
Austria
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Drumcondra
Irlanda
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
Keflavík
Islandia
2 0 0 2
100%
2 13 0 0