2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1977-78 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Trabzonspor B1903
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Levski-Spartak Śląsk Wrocław
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Omonia Juventus
Setzens de final (anada) 14/09/1977 KuPS Brugge
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Floriana Panathinaikos
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Crvena Zvezda Sligo Rovers
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Vasas Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Celtic Jeunesse d'Esch
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Lillestrøm Ajax
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Dukla Praha Nantes
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Basel SSW Innsbruck
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Dynamo Dresden Halmstad
Setzens de final (anada) 14/09/1977 Benfica Torpedo Moskva
Setzens de final (anada) 15/09/1977 Valur Glentoran
Setzens de final (anada) 15/09/1977 Dinamo București Atlético de Madrid
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Atlético de Madrid Dinamo București
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Nantes Dukla Praha
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Juventus Omonia
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Ajax Lillestrøm
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Brugge KuPS
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Panathinaikos Floriana
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 B1903 Trabzonspor
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Borussia Mönchengladbach Vasas
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Jeunesse d'Esch Celtic
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Halmstad Dynamo Dresden
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 SSW Innsbruck Basel
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Torpedo Moskva Benfica
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Sligo Rovers Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 28/09/1977 Śląsk Wrocław Levski-Spartak
Setzens de final (tornada) 29/09/1977 Glentoran Valur
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Nantes Atlético de Madrid
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Benfica B1903
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Glentoran Juventus
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Celtic SSW Innsbruck
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Brugge Panathinaikos
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Crvena Zvezda Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Liverpool Dynamo Dresden
Vuitens de final (anada) 19/10/1977 Levski-Spartak Ajax
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Panathinaikos Brugge
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Dynamo Dresden Liverpool
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Ajax Levski-Spartak
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Borussia Mönchengladbach Crvena Zvezda
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 SSW Innsbruck Celtic
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 B1903 Benfica
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Juventus Glentoran
Vuitens de final (tornada) 02/11/1977 Atlético de Madrid Nantes
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Benfica Liverpool
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Ajax Juventus
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Brugge Atlético de Madrid
Quarts de final (anada) 01/03/1978 SSW Innsbruck Borussia Mönchengladbach
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Borussia Mönchengladbach SSW Innsbruck
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Juventus Ajax
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Liverpool Benfica
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Atlético de Madrid Brugge
Semifinal (anada) 29/03/1978 Juventus Brugge
Semifinal (anada) 29/03/1978 Borussia Mönchengladbach Liverpool
Semifinal (tornada) 12/04/1978 Liverpool Borussia Mönchengladbach
Semifinal (tornada) 12/04/1978 Brugge Juventus
Final 10/05/1978 Liverpool Brugge

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Simonsen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
50.83
Joseph Craig CelticCeltic
41.00
Paolo Pietro Virdis JuventusJuventus
41.00
Roger Davies BruggeBrugge
41.00
Jimmy Case LiverpoolLiverpool
40.57
Heynckes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
40.67
Tscheu La Ling AjaxAjax
30.60
Zoran Filipović Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
30.75
Kenny Dalglish LiverpoolLiverpool
30.43
Kurt Welzl SSW InnsbruckSSW Innsbruck
30.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Simonsen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
50.83
Joseph Craig CelticCeltic
41.00
Paolo Pietro Virdis JuventusJuventus
41.00
Roger Davies BruggeBrugge
41.00
Jimmy Case LiverpoolLiverpool
40.57
Heynckes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
40.67
Tscheu La Ling AjaxAjax
30.60
Zoran Filipović Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
30.75
Kenny Dalglish LiverpoolLiverpool
30.43
Kurt Welzl SSW InnsbruckSSW Innsbruck
30.50
    Nom Equip Pos Minuts
Alfons Bastijns BruggeBrugge
840
René Vandereycken BruggeBrugge
840
Julien Cools BruggeBrugge
840
Georges Leekens BruggeBrugge
795
Gaetano Scirea JuventusJuventus
780
Jan Sørensen BruggeBrugge
735
Bonhof Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
720
Vogts Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
720
Dino Zoff JuventusJuventus
690
Romeo Benetti JuventusJuventus
690
    Nom Equip Pos Grogues
Eusebio Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
Aguilar Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
Giuseppe Furino JuventusJuventus
2
Robert McCreery GlentoranGlentoran
2
Peter Dickenson GlentoranGlentoran
2
Daniel de Cubber BruggeBrugge
2
Sead Susic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
2
Bruno Pezzey SSW InnsbruckSSW Innsbruck
2
René Vandereycken BruggeBrugge
2
Zoran Jelikic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Teodor Lucuţă Dinamo BucureștiDinamo București
1
Robi Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Luis Pereira Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Löic Amisse NantesNantes
1
Andrew Lynch CelticCeltic
1
Claudio Gentile JuventusJuventus
1
Gols:
162
Promig golejador:
2.75
Targetes Grogues:
94
Targetes Grogues Per Partit:
1.59
Expulsions:
6
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
37
Victòries visitants:
12
Empats:
10
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Juventus: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Glentoran: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Juventus: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Nantes: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Brugge
Bèlgica
9 5 0 4
55%
45%
17 8 8 0
Juventus
Italia
8 5 2 1
62%
25%
13%
14 4 9 1
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
8 5 1 2
62%
12%
26%
17 9 1 0
Liverpool
Inglaterra
7 5 0 2
71%
29%
17 7 4 0
Ajax
Països Baixos
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 6 5 0
Atlético de Madrid
Espanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 8 10 2
Benfica
Portugal
6 2 2 2
33%
33%
34%
4 6 2 0
SSW Innsbruck
Austria
6 3 0 3
50%
50%
10 7 7 0
Dynamo Dresden
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
6 8 2 0
Celtic
Escocia
4 3 0 1
75%
25%
13 5 3 1
Panathinaikos
Grecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 3 3 0
Glentoran
Irlanda del Nord
4 1 0 3
25%
75%
2 7 5 0
Levski-Spartak
Bulgaria
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 6 0 0
B1903
Dinamarca
4 1 0 3
25%
75%
2 3 2 0
Crvena Zvezda
Serbia
4 2 0 2
50%
50%
7 8 3 0
Nantes
França
4 0 3 1
75%
25%
3 4 5 1
Torpedo Moskva
Rússia
2 0 2 0
100%
0 0 1 0
Halmstad
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Valur
Islandia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0
Dinamo București
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 1
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 11 2 0
Dukla Praha
República Txeca
2 0 2 0
100%
1 1 2 0
Lillestrøm
Noruega
2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 0
Vasas
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Sligo Rovers
Irlanda
2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Floriana
Malta
2 0 1 1
50%
50%
1 5 2 0
KuPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
2 9 2 0
Omonia
Chipre
2 0 0 2
100%
0 5 1 0
Śląsk Wrocław
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0
Basel
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Trabzonspor
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0