2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1979-80 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1979 Lokomotiv Sofia Ferencváros
Trentadosens de Final (anada) 18/09/1979 Glenavon Standard Liège
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Feyenoord Everton
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Dundee United Anderlecht
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Sporting de Gijón PSV
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Aberdeen Eintracht Frankfurt
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Inter Real Sociedad
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Atlético de Madrid Dynamo Dresden
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Perugia Dinamo Zagreb
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Sporting de Portugal Bohemians
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Dinamo București Alki
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Stuttgart Torino
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Zürich Kaiserslautern
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Orduspor Baník Ostrava
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Galatasaray Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Kuopion Pallotoverit Malmö
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Valletta Leeds
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Aris Benfica
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Zbrojovka Brno Esbjerg
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Napoli Olympiacos
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Bohemians Bayern München
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Carl Zeiss Jena West Bromwich Albion
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Shakhtar Monaco
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Dynamo Kyiv CSKA Septemvriysko Zname
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Wiener Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Widzew Łódź Saint-Étienne
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Rapid Wien Diósgyőr
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Skeid Ipswich Town
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Kalmar Keflavík
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 Borussia Mönchengladbach Viking
Trentadosens de Final (anada) 19/09/1979 AGF Stal Mielec
Trentadosens de Final (anada) 26/09/1979 Progrès Grasshopper
Trentadosens de Final (tornada) 02/10/1979 Anderlecht Dundee United
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Saint-Étienne Widzew Łódź
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Crvena Zvezda Galatasaray
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Benfica Aris
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Torino Stuttgart
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Everton Feyenoord
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 West Bromwich Albion Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Diósgyőr Rapid Wien
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Stal Mielec AGF
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Universitatea Craiova Wiener
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Baník Ostrava Orduspor
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Bohemians Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Dynamo Dresden Atlético de Madrid
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 CSKA Septemvriysko Zname Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Ferencváros Lokomotiv Sofia
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Dinamo Zagreb Perugia
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Viking Borussia Mönchengladbach
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Malmö Kuopion Pallotoverit
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Keflavík Kalmar
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 PSV Sporting de Gijón
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Esbjerg Zbrojovka Brno
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Standard Liège Glenavon
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Bayern München Bohemians
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Real Sociedad Inter
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Ipswich Town Skeid
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Monaco Shakhtar
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Eintracht Frankfurt Aberdeen
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Leeds Valletta
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Grasshopper Progrès
Trentadosens de Final (tornada) 03/10/1979 Kaiserslautern Zürich
Trentadosens de Final (tornada) 04/10/1979 Olympiacos Napoli
Trentadosens de Final (tornada) 04/10/1979 Alki Dinamo București
Setzens de final (anada) 24/10/1979 PSV Saint-Étienne
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Borussia Mönchengladbach Inter
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Dundee United Diósgyőr
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Lokomotiv Sofia Monaco
Setzens de final (anada) 24/10/1979 AGF Bayern München
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Sporting de Portugal Kaiserslautern
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Baník Ostrava Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Zbrojovka Brno Keflavík
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Dynamo Dresden Stuttgart
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Crvena Zvezda Carl Zeiss Jena
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Aris Perugia
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Universitatea Craiova Leeds
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Grasshopper Ipswich Town
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Standard Liège Napoli
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Feyenoord Malmö
Setzens de final (anada) 24/10/1979 Dinamo București Eintracht Frankfurt
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Inter Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Stuttgart Dynamo Dresden
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Malmö Feyenoord
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Carl Zeiss Jena Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Dynamo Kyiv Baník Ostrava
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Napoli Standard Liège
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Diósgyőr Dundee United
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Kaiserslautern Sporting de Portugal
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Eintracht Frankfurt Dinamo București
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Monaco Lokomotiv Sofia
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Leeds Universitatea Craiova
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Ipswich Town Grasshopper
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Perugia Aris
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Bayern München AGF
Setzens de final (tornada) 07/11/1979 Saint-Étienne PSV
Setzens de final (tornada) 08/11/1979 Keflavík Zbrojovka Brno
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Grasshopper Stuttgart
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Saint-Étienne Aris
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Bayern München Crvena Zvezda
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Eintracht Frankfurt Feyenoord
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Borussia Mönchengladbach Universitatea Craiova
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Lokomotiv Sofia Dynamo Kyiv
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Diósgyőr Kaiserslautern
Vuitens de final (anada) 28/11/1979 Standard Liège Zbrojovka Brno
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Zbrojovka Brno Standard Liège
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Crvena Zvezda Bayern München
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Aris Saint-Étienne
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Universitatea Craiova Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Dynamo Kyiv Lokomotiv Sofia
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Stuttgart Grasshopper
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Kaiserslautern Diósgyőr
Vuitens de final (tornada) 12/12/1979 Feyenoord Eintracht Frankfurt
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Eintracht Frankfurt Zbrojovka Brno
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Saint-Étienne Borussia Mönchengladbach
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Stuttgart Lokomotiv Sofia
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Kaiserslautern Bayern München
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Borussia Mönchengladbach Saint-Étienne
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Bayern München Kaiserslautern
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Lokomotiv Sofia Stuttgart
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Zbrojovka Brno Eintracht Frankfurt
Semifinal (anada) 09/04/1980 Bayern München Eintracht Frankfurt
Semifinal (anada) 09/04/1980 Stuttgart Borussia Mönchengladbach
Semifinal (tornada) 22/04/1980 Eintracht Frankfurt Bayern München
Semifinal (tornada) 22/04/1980 Borussia Mönchengladbach Stuttgart
Final (anada) 07/05/1980 Borussia Mönchengladbach Eintracht Frankfurt
Final (tornada) 21/05/1980 Eintracht Frankfurt Borussia Mönchengladbach

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Nickel Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
70.58
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
70.78
Atanas Mihaylov Lokomotiv SofiaLokomotiv Sofia
60.86
Karger Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
50.50
Michel Platini Saint-ÉtienneSaint-Étienne
50.71
Johnny Rep Saint-ÉtienneSaint-Étienne
50.63
Bongartz KaiserslauternKaiserslautern
50.71
Rummenigge Bayern MünchenBayern München
50.50
Délio Onnis MonacoMonaco
41.00
Karel Jarusek Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno
40.57
    Nom Equip Pos Minuts
Körbel Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1140
Pezzey Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1128
Nickel Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1110
Neuberger Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1103
Lorant Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1050
Cha Bum-Kun Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1046
Lienen Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1028
Kulik Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1025
Hannes Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1020
Kneib Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach
1020
    Nom Equip Pos Grogues
Claudio Vinazzani NapoliNapoli
2
Mauro Della Martira PerugiaPerugia
2
Kim Ziegler AGFAGF
2
György Tatar DiósgyőrDiósgyőr
2
Zoltan Crişan Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
2
Salvatore Bagni PerugiaPerugia
2
Pezzey Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
2
Francisco Barão Sporting de PortugalSporting de Portugal
2
Nikola Spasov Lokomotiv SofiaLokomotiv Sofia
2
Ivan Dangov Lokomotiv SofiaLokomotiv Sofia
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Alistair Brown West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion
1
Rafael Perone OlympiacosOlympiacos
1
Paulo Meneses Sporting de PortugalSporting de Portugal
1
Antonio Capone NapoliNapoli
1
Costanzo Celestini NapoliNapoli
1
Neculai Tilihoi Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
1
Traycho Sokolov Lokomotiv SofiaLokomotiv Sofia
1
Gheorghe Multescu Dinamo BucureștiDinamo București
1
Michel Renquin Standard LiègeStandard Liège
1
György Vereb DiósgyőrDiósgyőr
1
Gols:
352
Promig golejador:
2.79
Targetes Grogues:
220
Targetes Grogues Per Partit:
1.75
Expulsions:
13
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
78
Victòries visitants:
25
Empats:
23
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Stuttgart: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Lokomotiv Sofia: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Stuttgart: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dundee United: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
12 7 2 3
58%
16%
26%
22 11 9 0
Eintracht Frankfurt
Alemanya
12 6 1 5
50%
8%
42%
23 15 7 0
Bayern München
Alemanya
10 6 1 3
60%
10%
30%
20 14 2 0
Stuttgart
Alemanya
10 6 2 2
60%
20%
20%
14 7 13 0
Lokomotiv Sofia
Bulgaria
8 3 0 5
37%
63%
11 12 16 3
Saint-Étienne
França
8 3 1 4
37%
12%
51%
18 14 5 0
Zbrojovka Brno
República Txeca
8 6 1 1
75%
12%
13%
21 12 6 0
Kaiserslautern
Alemanya
8 6 1 1
75%
12%
13%
21 8 4 0
Diósgyőr
Hungria
6 4 0 2
66%
34%
9 11 6 1
Universitatea Craiova
Rumania
6 4 1 1
66%
16%
18%
8 3 6 1
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 3 1 2
50%
16%
34%
7 5 4 1
Aris
Grecia
6 2 2 2
33%
33%
34%
12 11 4 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 9 8 0
Grasshopper
Suïssa
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 6 3 0
Standard Liège
Bèlgica
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 7 3 1
Feyenoord
Països Baixos
6 4 1 1
66%
16%
18%
9 5 6 0
Napoli
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 4 12 2
AGF
Dinamarca
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 3 0
Keflavík
Islandia
4 1 0 3
25%
75%
4 7 1 0
Ipswich Town
Inglaterra
4 2 2 0
50%
50%
11 2 2 0
Monaco
França
4 2 0 2
50%
50%
7 7 4 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
8 7 1 0
Dundee United
Escocia
4 0 2 2
50%
50%
2 5 1 0
Leeds
Inglaterra
4 2 0 2
50%
50%
7 4 3 0
PSV
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 6 5 0
Baník Ostrava
República Txeca
4 2 0 2
50%
50%
7 4 1 0
Malmö
Suecia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 6 2 0
Dinamo București
Rumania
4 3 0 1
75%
25%
14 3 2 1
Dynamo Dresden
Alemanya
4 2 2 0
50%
50%
6 2 3 0
Inter
Italia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 6 10 0
Perugia
Italia
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 4 8 0
Sporting de Portugal
Portugal
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 4 1
Wiener
Austria
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Bohemians
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
0 2 0 0
Widzew Łódź
Polonia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Rapid Wien
Austria
2 0 0 2
100%
2 4 4 0
Skeid
Noruega
2 0 0 2
100%
1 10 0 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Dinamo Zagreb
Croacia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 4 0
Kalmar
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 0 0
Ferencváros
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Viking
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Stal Mielec
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Glenavon
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
0 2 0 0
Everton
Inglaterra
2 0 0 2
100%
0 2 1 0
Aberdeen
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Shakhtar
Ucrania
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Galatasaray
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 1 0
Zürich
Suïssa
2 0 0 2
100%
2 8 3 0
Kuopion Pallotoverit
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Progrès
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Valletta
Malta
2 0 0 2
100%
0 7 2 0
Torino
Italia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 5 0
Sporting de Gijón
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Benfica
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Anderlecht
Bèlgica
2 0 2 0
100%
1 1 2 0
Esbjerg
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
1 7 1 0
Real Sociedad
Espanya
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 0
Olympiacos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 1
Bohemians
República Txeca
2 0 1 1
50%
50%
2 4 4 0
Alki
Chipre
2 0 0 2
100%
0 12 1 0
West Bromwich Albion
Inglaterra
2 0 0 2
100%
1 4 2 1
Orduspor
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
2 6 1 0
Atlético de Madrid
Espanya
2 0 0 2
100%
1 5 2 0