2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1973-74 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 18/09/1973 Basel Fram
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Benfica Olympiacos
Setzens de final (anada) 19/09/1973 TPS Celtic
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Atlético de Madrid Galatasaray
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Club Brugge Floriana
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Dynamo Dresden Juventus
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Bayern München Åtvidabergs
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Jeunesse d'Esch Liverpool
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Viking Spartak Trnava
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Crvena Zvezda Stal Mielec
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Waterford Újpesti Dózsa
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Zaria APOEL
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Vejle Nantes
Setzens de final (anada) 19/09/1973 CSKA Septemvriysko Zname SSW Innsbruck
Setzens de final (anada) 19/09/1973 Crusaders Dinamo București
Setzens de final (tornada) 20/09/1973 Fram Basel
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Újpesti Dózsa Waterford
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 APOEL Zaria
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Dinamo București Crusaders
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Spartak Trnava Viking
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Floriana Club Brugge
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Stal Mielec Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Åtvidabergs Bayern München
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Galatasaray Atlético de Madrid
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 SSW Innsbruck CSKA Septemvriysko Zname
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Liverpool Jeunesse d'Esch
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Nantes Vejle
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Celtic TPS
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Juventus Dynamo Dresden
Setzens de final (tornada) 03/10/1973 Olympiacos Benfica
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Celtic Vejle
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Benfica Újpesti Dózsa
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Dinamo București Atlético de Madrid
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Spartak Trnava Zaria
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Crvena Zvezda Liverpool
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Club Brugge Basel
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Bayern München Dynamo Dresden
Vuitens de final (anada) 24/10/1973 Ajax CSKA Septemvriysko Zname
Vuitens de final (tornada) 06/11/1973 Vejle Celtic
Vuitens de final (tornada) 06/11/1973 Liverpool Crvena Zvezda
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 Zaria Spartak Trnava
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 Újpesti Dózsa Benfica
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 CSKA Septemvriysko Zname Ajax
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 Dynamo Dresden Bayern München
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 Basel Club Brugge
Vuitens de final (tornada) 07/11/1973 Atlético de Madrid Dinamo București
Quarts de final (anada) 27/02/1974 Basel Celtic
Quarts de final (anada) 05/03/1974 Bayern München CSKA Septemvriysko Zname
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Crvena Zvezda Atlético de Madrid
Quarts de final (anada) 06/03/1974 Spartak Trnava Újpesti Dózsa
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Celtic Basel
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 CSKA Septemvriysko Zname Bayern München
Quarts de final (tornada) 20/03/1974 Újpesti Dózsa Spartak Trnava
Quarts de final (tornada) 21/03/1974 Atlético de Madrid Crvena Zvezda
Semifinal (anada) 10/04/1974 Újpesti Dózsa Bayern München
Semifinal (anada) 10/04/1974 Celtic Atlético de Madrid
Semifinal (tornada) 24/04/1974 Bayern München Újpesti Dózsa
Semifinal (tornada) 24/04/1974 Atlético de Madrid Celtic
Final 15/05/1974 Bayern München Atlético de Madrid
Final (desempat) 17/05/1974 Bayern München Atlético de Madrid

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
80.80
Raoul Lambert Club BruggeClub Brugge
62.00
Dudu Georgescu Dinamo BucureștiDinamo București
51.25
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
50.50
Ottmar Hitzfeld BaselBasel
51.25
Radu Nunweiller Dinamo BucureștiDinamo București
41.33
Pierre Carteus Club BruggeClub Brugge
41.00
Walter Balmer BaselBasel
40.80
Torstensson Bayern MünchenBayern München
40.67
Dimitar Marashliev CSKA Septemvriysko ZnameCSKA Septemvriysko Zname
30.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
80.80
Raoul Lambert Club BruggeClub Brugge
62.00
Dudu Georgescu Dinamo BucureștiDinamo București
51.25
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
50.50
Ottmar Hitzfeld BaselBasel
51.25
Radu Nunweiller Dinamo BucureștiDinamo București
41.33
Pierre Carteus Club BruggeClub Brugge
41.00
Walter Balmer BaselBasel
40.80
Torstensson Bayern MünchenBayern München
40.67
Dimitar Marashliev CSKA Septemvriysko ZnameCSKA Septemvriysko Zname
30.50
    Nom Equip Pos Minuts
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
930
Hoeneß Bayern MünchenBayern München
930
Maier Bayern MünchenBayern München
930
Beckenbauer Bayern MünchenBayern München
930
Hansen Bayern MünchenBayern München
930
Schwarzenbeck Bayern MünchenBayern München
930
Gárate Atlético de MadridAtlético de Madrid
859
Adelardo Atlético de MadridAtlético de Madrid
855
Reina Atlético de MadridAtlético de Madrid
840
Zobel Bayern MünchenBayern München
829
    Nom Equip Pos Grogues
Melo Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
Vojtěch Varadín Spartak TrnavaSpartak Trnava
2
Kiril Dojčinovski Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
2
Georgi Denev CSKA Septemvriysko ZnameCSKA Septemvriysko Zname
2
Irureta Atlético de MadridAtlético de Madrid
2
Rubén Ayala Atlético de MadridAtlético de Madrid
2
Dudu Georgescu Dinamo BucureștiDinamo București
2
Benegas Atlético de MadridAtlético de Madrid
2
Otto Demarmels BaselBasel
2
Eduard Geyer Dynamo DresdenDynamo Dresden
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Plamen Iankov CSKA Septemvriysko ZnameCSKA Septemvriysko Zname
1
Panadero Díaz Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Quique Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Rubén Ayala Atlético de MadridAtlético de Madrid
1
Gols:
180
Promig golejador:
3.00
Targetes Grogues:
84
Targetes Grogues Per Partit:
1.40
Expulsions:
4
Expulsions Per Partit:
0.07
Victòries locals:
29
Victòries visitants:
17
Empats:
14
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Estrella Roja: 4 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Olympiakos: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Atlético de Madrid: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Újpest: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Atlético de Madrid
Espanya
10 4 5 1
40%
50%
10%
10 7 18 3
Bayern München
Alemanya
10 5 3 2
50%
30%
20%
25 15 6 0
Újpesti Dózsa
Hungria
8 3 4 1
37%
50%
13%
12 9 4 0
Celtic
Escocia
8 4 2 2
50%
25%
25%
16 8 4 0
Basel
Suïssa
6 4 0 2
66%
34%
23 14 5 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
6 4 0 2
66%
34%
9 6 6 1
Crvena Zvezda
Serbia
6 4 1 1
66%
16%
18%
7 5 7 0
Spartak Trnava
Eslovaquia
6 3 3 0
50%
50%
6 3 5 0
Vejle
Dinamarca
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 0 0
Zaria
Ucrania
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 1 2 0
Dinamo București
Rumania
4 2 1 1
50%
25%
25%
14 4 4 0
Liverpool
Inglaterra
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 5 0 0
Dynamo Dresden
Alemanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
10 10 4 0
Club Brugge
Bèlgica
4 3 0 1
75%
25%
16 7 2 0
Benfica
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 3 3 0
Crusaders
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
0 12 0 0
SSW Innsbruck
Austria
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
2 11 0 0
Nantes
França
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
APOEL
Chipre
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
Olympiacos
Grecia
2 0 0 2
100%
0 2 3 0
TPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 9 0 0
Waterford
Irlanda
2 0 0 2
100%
2 6 0 0
Stal Mielec
Polonia
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Galatasaray
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 0
Viking
Noruega
2 0 0 2
100%
1 3 0 0
Floriana
Malta
2 0 0 2
100%
0 10 1 0
Jeunesse d'Esch
Luxemburg
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Åtvidabergs
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
4 4 1 0
Juventus
Italia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 0
Ajax
Països Baixos
2 1 0 1
50%
50%
1 2 3 0