2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1972-73 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Celtic Rosenborg
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Waterford Omonia
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Real Madrid Keflavík
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Olympique de Marseille Juventus
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Derby County Željezničar
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Anderlecht Vejle
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Aris Bonnevoie Argeș Pitești
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Magdeburg TPS
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Malmö Benfica
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Galatasaray Bayern München
Setzens de final (anada) 13/09/1972 SSW Innsbruck Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 13/09/1972 CSKA Septemvriysko Zname Panathinaikos
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Sliema Wanderers Górnik Zabrze
Setzens de final (anada) 13/09/1972 Újpesti Dózsa Basel
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Bayern München Galatasaray
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Juventus Olympique de Marseille
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Benfica Malmö
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Basel Újpesti Dózsa
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Argeș Pitești Aris Bonnevoie
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Omonia Waterford
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Górnik Zabrze Sliema Wanderers
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Dynamo Kyiv SSW Innsbruck
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 TPS Magdeburg
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Željezničar Derby County
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Vejle Anderlecht
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Rosenborg Celtic
Setzens de final (tornada) 27/09/1972 Keflavík Real Madrid
Vuitens de final (anada) 24/10/1972 Bayern München Omonia
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Celtic Újpesti Dózsa
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Argeș Pitești Real Madrid
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Spartak Trnava Anderlecht
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Dynamo Kyiv Górnik Zabrze
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Derby County Benfica
Vuitens de final (anada) 25/10/1972 Juventus Magdeburg
Vuitens de final (tornada) 26/10/1972 Omonia Bayern München
Setzens de final (tornada) 26/10/1972 Panathinaikos CSKA Septemvriysko Zname
Vuitens de final (anada) 08/11/1972 CSKA Septemvriysko Zname Ajax
Vuitens de final (tornada) 08/11/1972 Magdeburg Juventus
Vuitens de final (tornada) 08/11/1972 Anderlecht Spartak Trnava
Vuitens de final (tornada) 08/11/1972 Benfica Derby County
Vuitens de final (tornada) 08/11/1972 Górnik Zabrze Dynamo Kyiv
Vuitens de final (tornada) 08/11/1972 Újpesti Dózsa Celtic
Vuitens de final (tornada) 09/11/1972 Real Madrid Argeș Pitești
Vuitens de final (tornada) 29/11/1972 Ajax CSKA Septemvriysko Zname
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Juventus Újpesti Dózsa
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Ajax Bayern München
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Dynamo Kyiv Real Madrid
Quarts de final (anada) 07/03/1973 Spartak Trnava Derby County
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Újpesti Dózsa Juventus
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Derby County Spartak Trnava
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Bayern München Ajax
Quarts de final (tornada) 21/03/1973 Real Madrid Dynamo Kyiv
Semifinal (anada) 11/04/1973 Ajax Real Madrid
Semifinal (anada) 11/04/1973 Juventus Derby County
Semifinal (tornada) 25/04/1973 Derby County Juventus
Semifinal (tornada) 25/04/1973 Real Madrid Ajax
Final 30/05/1973 Ajax Juventus

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
111.83
Ferenc Bene Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
61.00
Wlodzimierz Lubanski Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
51.25
Santillana Real MadridReal Madrid
50.83
Kevin Hector Derby CountyDerby County
40.50
Nicolae Dobrin Argeș PiteștiArgeș Pitești
41.00
Rob Rensenbrink AnderlechtAnderlecht
41.00
Jürgen Sparwasser MagdeburgMagdeburg
41.00
José Altafini JuventusJuventus
30.50
Arie Haan AjaxAjax
30.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Gerd Müller Bayern MünchenBayern München
111.83
Ferenc Bene Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
61.00
Wlodzimierz Lubanski Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
51.25
Santillana Real MadridReal Madrid
50.83
Kevin Hector Derby CountyDerby County
40.50
Nicolae Dobrin Argeș PiteștiArgeș Pitești
41.00
Rob Rensenbrink AnderlechtAnderlecht
41.00
Jürgen Sparwasser MagdeburgMagdeburg
41.00
José Altafini JuventusJuventus
30.50
Arie Haan AjaxAjax
30.50
    Nom Equip Pos Minuts
Dino Zoff JuventusJuventus
810
Alessandro Salvadore JuventusJuventus
810
Pietro Anastasi JuventusJuventus
810
Fabio Capello JuventusJuventus
810
Giuseppe Furino JuventusJuventus
785
Franco Causio JuventusJuventus
762
John McGovern Derby CountyDerby County
720
Colin Todd Derby CountyDerby County
720
Grande Real MadridReal Madrid
720
Zoco Real MadridReal Madrid
720
    Nom Equip Pos Grogues
Constantin Olteanu Argeș PiteștiArgeș Pitești
2
Giuseppe Furino JuventusJuventus
2
Vladimir Troshkin Dynamo KyivDynamo Kyiv
2
Jürgen Achtel MagdeburgMagdeburg
2
Pieter Keizer AjaxAjax
2
Archie Gemmill Derby CountyDerby County
2
Roy McFarland Derby CountyDerby County
2
Antonello Cuccureddu JuventusJuventus
1
Wolfgang Seguin MagdeburgMagdeburg
1
Loukas Andreou OmoniaOmonia
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Božidar Janković ŽeljezničarŽeljezničar
1
Viktor Matvienko Dynamo KyivDynamo Kyiv
1
Roger Davies Derby CountyDerby County
1
Gols:
160
Promig golejador:
2.81
Targetes Grogues:
66
Targetes Grogues Per Partit:
1.16
Expulsions:
3
Expulsions Per Partit:
0.05
Victòries locals:
37
Victòries visitants:
14
Empats:
6
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Celtic Glasgow: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Rosenborg: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Juventus: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dynamo Kiev: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Juventus
Italia
9 4 3 2
44%
33%
23%
10 5 5 0
Real Madrid
Espanya
8 4 1 3
50%
12%
38%
12 6 5 0
Derby County
Inglaterra
8 4 2 2
50%
25%
25%
10 5 4 1
Ajax
Països Baixos
7 6 0 1
85%
15%
15 4 3 0
Újpesti Dózsa
Hungria
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 7 4 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
6 3 1 2
50%
16%
34%
6 5 5 1
Bayern München
Alemanya
6 4 1 1
66%
16%
18%
22 6 3 0
Górnik Zabrze
Polonia
4 3 0 1
75%
25%
12 3 3 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
5 7 1 0
Benfica
Portugal
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 5 1 0
Spartak Trnava
Eslovaquia
4 3 0 1
75%
25%
3 2 3 0
Argeș Pitești
Rumania
4 3 0 1
75%
25%
9 4 5 0
Magdeburg
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
9 3 3 0
Celtic
Escocia
4 3 0 1
75%
25%
7 6 1 0
Anderlecht
Bèlgica
4 2 0 2
50%
50%
7 4 1 0
Omonia
Chipre
4 1 0 3
25%
75%
3 15 2 0
Basel
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Rosenborg
Noruega
2 0 0 2
100%
2 5 0 0
Waterford
Irlanda
2 1 0 1
50%
50%
2 3 0 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 0 2
100%
0 10 0 0
Panathinaikos
Grecia
2 0 0 2
100%
1 4 4 0
Keflavík
Islandia
2 0 0 2
100%
0 4 0 0
SSW Innsbruck
Austria
2 0 0 2
100%
0 3 2 0
Olympique de Marseille
França
2 1 0 1
50%
50%
1 3 2 0
Galatasaray
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 7 2 0
Željezničar
Bosnia-Herzegovina
2 0 0 2
100%
1 4 3 1
Malmö
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 2 0
TPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 9 1 0
Aris Bonnevoie
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Vejle
Dinamarca
2 0 0 2
100%
2 7 0 0